Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Řidiči tramvají se proti násilníkům vyzbrojili

Počet útoků na řidiče městské dopravy roste. Agresivní opilec napadl nad ránem dalšího tramvajáka na konečné pražské linky 58. Někteří řidiči tramvají a autobusů se proto rozhodli tvrdě bránit. Obstarali si zbrojní průkaz a do práce chodí s pistolí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

TrueRobos

Jste si jisti, že bouchačka je ideální do tramvaje či autobusu???
Myslím, že to je nesmysl. Buď tam jsou lidi (a v takovém případě bych MOC přemýšlel, zda gewehr vytáhnout, neřku-li použít) a nebo tam nejsou a pak co? Půjdete k ožralovi s odjištěným gewehrem v ruce? Mě teleskop přijde vhodnější, pak asi boxer. Sprej vhodný není, paralyzer možná, ale gewehr asi tedy ne. A v metru tuplem ne.
0/0
25.10.2005 21:41

www.MujGLOCK.com

Re: Jste si jisti, že bouchačka je ideální do tramvaje či autobusu???
Teleskop rozhodne doporucuji, on si potom pripadny utocnik ze sarvatky odnese ruku ci nohu "vejpul" a to se mu hluboko vryje do pameti.
0/0
26.10.2005 7:55

WebFilozof

V Bratislavě:
Někde jsem četl, že v Bratislavě v nočních spojích jezdí ochranka - najatí sekuriťáci. To se mi zdá jako dobrý nápoad. Protože i když nakrásně bude mít řidič pistolku nebo kurs sebeobrany, tak proti takovým třem - čtyřem lidem najednou to stejně nebude moc platné. Otázka je, kolik by to stálo a taky by to musela být opravdová ochranka, ne nějací důchodci, co se vydávají za bezpečnostní agenturu.
0/0
25.10.2005 20:52

buhvol

-
Já se v tramvajích docela bavím. Ale je pravda, že existují různé noční špičky. V pohodě jsou lidi, co se vracejí mezi 1-2, pak až v pohodě lidi, co se vracejí kolem pátý (stihnou vystřízlivět). Největší sranda v tramvaji je ale asi kolem tý půl druhý, člověk si pokecá, seznámí se zašprímuje - zasměje se, když se někdo pozvrací ;-) Většinou taky postojí, protože socky chrápou na levé straně tramvaje. Mám rád cestování pražskou tramvají! :-))))
0/0
25.10.2005 18:07

idnesKROKODYL

Re: -
jak souvisi leva strana tramvaje se sockama ? To uz ma CSSD takovou stranickou disciplinu ze se jeji volici  neodvazi na pravou stranu ani sednout ? ODS
0/0
25.10.2005 18:38

buhvol

Re: Re: -
Pokud to nevíš, tak v levý části tramvaje je topení (v těch starejch typechú ;-) To protože nalevo jsou dveře a tím pádem je tam největší průvan. Jsi Pepík ODSák co nikdy necestuje MHDčkem, viď? ;-)))
0/0
25.10.2005 18:55

Jardik_hm

Re: Re: Re: -
Tak za prvé,dveře jsou u všech tramvají na pravé straně ve směru jízdy mimo u typu KT8 kde jsou po obouch stranách a za druhé topeni u starejch "typechů" jak píšeš myslíš tím asi T3 tak tam je v každé sedačce,u novějsích po obouch stranách,pořádně se podívej jestli budeš mit to štěstí a budou topit.
0/0
25.10.2005 19:42

Warťan

Napadání řidičů
Přístup řidičů MHD schvaluji, protože 33 je jen strohé číslo, neukazuje už případ od případu, kdy např. řidič je napaden jen právě kvůli tomu napomenutí, třeba jen za stání"za čárou". Je to hlavně tím, že cestující tak přibližně ví, že řidič nemůže být psychopat, který by ho po napadení zabil, takže si dovolí více, než třeba na anonymního chodce na ulici, který je pro něj velkou neznámou. Střelná zbraň a hlavně plynová pistole nebývá nejlepší řešení, na tu případný držitel zbraně reaguje okamžitou střelbou, dobrý kompromis vidím ve spreji a el. paralyzéru, ale všechno je rozhodně lepší, než holé ruce. Také se nebojím nějakých nepřiměřených reakcí řidičů- když ho cestující nebudou zbytečně dráždit, určitě na ně jen tak nevytáhne zbraň. Jak nedráždit řidiče? To snad ví úplně každý, jen to chce trochu chtít chovat se slušně. Po řidiči se chce, aby vozil lidi, aby neboural a jel načas, ale usnadnit mu práci cestující většinou odmítají.
0/0
25.10.2005 17:01

Warťan

Re: Napadání řidičů
pokrač. Viděl jsem včera přebíhat skupinku mladých lidí MEZI autobusy, zadní se začal rozjíždět. Řidiči ví, že při rozjíždění takovýchto vozidel se sleduje hlavně levé zpětné zrcátko a to téměř po celou dobu co se přejíždí do jiného pruhu nebo ze zastávky. V momentě, kdy se řidič podíval dopředu, jen tak tak zastavil, dovolil si zatroubit a frajeři mu ještě nadávali, přičemž stáli uprostřed velmi rušné 4-proudové silnice, kde se 50 rozhodně nejezdí, naštěstí tam zrovna nikdo nejel, určitě by taky schytal pár nadávek, ne-li rovnou kopanec do dveří... Jak vůbec může někoho napadnout lézt mezi tramvaje a autobusy, to vážně nedokážu pochopit!
0/0
25.10.2005 17:09

Maxx-IP

Re: Napadání řidičů
A kolikrát ses ty v podobné situaci zastal řidiče? Smůla je v tom, že dnes se každý bojí, nebo ostejchá, protože by to nebylo IN, zastat druhého. Na to právě kdejaký grázl spoléhá. Kdyby cestující v podobné situaci nemlčeli, nemuselo by se tu uvažovat, má-li mít řidič radši palnou zbraň, nebo plynovou pistolku.
0/0
25.10.2005 17:53

Warťan

Re: Re: Napadání řidičů
Většinou se musím coby řidič zastávat sám sebe , i když na zájezdech a mezinár. linkách jsou lidi většinou v klidu a mají takovou cestovatelskou náladu, nebo místenku a s tou člověk tak trochu tu anonymitu ztratí, takže se to tam nestává. Zase se často žádá, aby lidi nepokládali nohy na stolečky, popř. v botách aby se neopírali o sedačky před nimi, nebo přes uličku. MHD používám jen několikrát ročně, takže jsem se tam s tím jako cestující ještě nesetkal a zastání záleží na okolnostech, moje zkušenosti jsou ty, že se cestující naopak zastanou spíše toho špatného. Také jsem zažil jako řidič dost případů, kdy cestující naopak nadávače sami zkrotili, to záleží na tom, jak se kdo sejde. Pro řidiče je nejlepší sedět a do ničeho se nemíchat a moc nereagovat, jak už jsem psal, je to snadnější cíl než kterýkoliv"neznámý"cestující...
0/0
25.10.2005 18:23

Maxx-IP

Re: Re: Re: Napadání řidičů
Vzpomínám si, že když bylo jízné 1.-Kčs, lidé si občas dokázali udělat pořádek a nepřizpůsobivého cestujícího přizpůsobit nebo vyhodit. Jestli to nebude dneska tím, že za jízdné 10.-Kč nepokládají za nutné poskytovat ještě zaměstnancům MHD ochranku.
0/0
25.10.2005 18:59

doktor_bota

Re: Re: Re: Re: Napadání řidičů
Když bylo jízdné 1 Kčs, byl průměrný plat 2500 Kčs, že? Lidi jako si ty by bylo třeba 2x denně seřezat do krve.
0/0
25.10.2005 19:43

pavouk

Re: Re: Re: Re: Re: Napadání řidičů
Omyl. Lidé, kteří průměr zvyšovali až na těch 2500, rozhodně nejezdili MHD. Takže pro lidi, kteří si ty korunové jízdenky kupovali, byl průměr sotva 1800
0/0
26.10.2005 10:33

Warťan

Re: Re: Re: Re: Napadání řidičů
To ne, problém je v rostoucí agresivitě lidí- když se někdo někoho zastane, může čekat značně nepřiměřený útok. To se totiž pozná jak zastánce poprvé promluví, útočník kupodivu moc dobře pozná většinou z prvních slov s kým má tu čest a podle toho jedná. Člověk váhá, jak na něj, ale nejlepší je asi buď působit tvrdým dojmem, nebo jít radši pryč a informovat policii. Je to také tím, že velmi klesla úcta mezi generacemi, rozdíl 20. a 30. let min. stol. a dnes je nesrovnatelný. Samotného by mě zajímalo, proč to tak je, není to jen o thrillerech a uspěchanosti, problém bude jinde a kdyby se pokaždé velký počet lidí obrátil na pomoc poškozenému a byla by to známá věc, útočníci by se naučili ovládat... Nejde ani tak o ochranku, ale o prostou pomoc člověku ať je to kdo chce, tím spíše, když všichni chtějí, aby je někam dovezl, ale praxe je taková, že cestující jsou často ze srdce rádi, že je útok veden proti řidiči a oni mají (zatím) klid...
0/0
26.10.2005 2:16

Pribinacek

Výhybkové tyče
můžou být docela dobrá obranná zbraň, tak ať si je řidiči v noci vozí v kabině a ne venku v držáku. Brňáci je snad v kabině mají pořád.
0/0
25.10.2005 16:24

EasyR

Blbost
"Tady se bráníte násilníkovi, a ještě vás za to zavřou." - kecá, Berdára osvobodili :o)))
0/0
25.10.2005 15:58

Maxx-IP

Vsadím se, že ti hrdinové, co tu obhajují použití zbraně
proti neozbrojenému výtržníkovi, by se, kdyby došlo na lámání chleba, tiše zdejchli, než aby tramvajákovi pomohli a bránili ho.
Jenže použití střelné zbraně je v těchto případech nezákonné. Spíš by pomohl slzák, ale hlavně: všeobecné vědomí, že veřejnost je na straně řidiče a že se ho cestující zastanou, bude-li napaden. Jenže něco takového je u nás zřejmě historickou relikvií.
(a případ od případu: Nebylo by někdy rozumnější nechat takového opilce v klidu spinkat a tiše o zas odvézt na druhou konečnou?)
0/0
25.10.2005 14:53

S.P.Q.R.

Re: Vsadím se, že ti hrdinové, co tu obhajují použití zbraně
Někdo prostě nemá tu touhu dostat od Klause medaili in memoriam ...
0/0
25.10.2005 14:59

Maxx-IP

Re: Re: Vsadím se, že ti hrdinové, co tu obhajují použití zbraně
To je právě ten průser: Každý se bojí zastat se druhého, protože ví, že se nemůže spolehnout na ostatní z davu. Ale hezky radit někomu, ať si pořídí pistolku na neozbrojené ožraly, je zbabělost.
0/0
25.10.2005 15:25

jan-maria

Re: Vsadím se, že ti hrdinové, co tu obhajují použití zbraně
všeobecné vědomí, že veřejnost je na straně řidiče a že se ho cestující zastanou, bude-li napaden. Jenže něco takového je u nás zřejmě historickou relikvií.
Stejně jako zdvořilé a ohleduplné chování tramvajáků. O tom by se dalo napsat dílo.
0/0
25.10.2005 15:00

Maxx-IP

Re: Re: Vsadím se, že ti hrdinové, co tu obhajují použití zbraně
To jde jedno s druhým. Na hrubý pytel hrubá záplata - říkávala moje babička.
0/0
25.10.2005 15:26

ruprttt

Re: Vsadím se, že ti hrdinové, co tu obhajují použití zbraně
Jenže použtí střelné zbraně je v těchto případech nezákonné. -- to je prostě nepravda. Exstuje celá řada judkátů (včetně výroků Nejvyššího soudu), kdy se někdo bránl palnou zbraní neozbrojenému útočníkov, zastřell jej a byl shledán nevnným.
0/0
25.10.2005 16:03

ruprttt

Re: Re: Vsadím se, že ti hrdinové, co tu obhajují použití zbraně
Krucinál, na iDnes mají nějaká specifická pravidla pro HTML? To se má člověk pro každý server učit něco jiného? Nemůžete jednoduše základní tagy povolovat, nebo máte tak mizerné programátory, že by to nezvládli ošetřit?
0/0
25.10.2005 16:06

Maxx-IP

Re: Re: Vsadím se, že ti hrdinové, co tu obhajují použití zbraně
Znáš nějaký judikát, kdy někdo střílel do probuzeného nevrlého opilce a byl za to shledán nevinným?
0/0
25.10.2005 16:37

www.MujGLOCK.com

Re: Re: Re: Vsadím se, že ti hrdinové, co tu obhajují použití zbraně
Dovolim si obratit - znate judikat, kdy se toto stalo a obrance byl shledan vinnym ?
 
Jenom takova technicka poznamka - pokud vysetrovatel posoudi vec jako nutnou obranu, nejde to uz k soudu a tudiz ani nemuze byt zadny judikat.
0/0
25.10.2005 19:14

S.P.Q.R.

Re: Vsadím se, že ti hrdinové, co tu obhajují použití zbraně
Někdo prostě nemá tu touhu dostat od Klause medaili in memoriam ...
0/0
25.10.2005 16:27

www.MujGLOCK.com

Re: Vsadím se, že ti hrdinové, co tu obhajují použití zbraně
Jenže použití střelné zbraně je v těchto případech nezákonné.- Opravdu a z ceho vychazite? Zajimave, ze mam naprosto opacne informace.
0/0
25.10.2005 17:51

S.P.Q.R.

Doporučuju se svézt ...
... linkou č. 22 tak okolo půlnoci. Když nedostanete přes hubu, tak vás aspoň okradou (což ostatně dělají i ve dne) ... a když vás neokradou, tak se z toho smradu a z pohledu na jeho producenty zaručeně poblijete ... V prostředcích MHD jsem si přestal sedat od té doby, když se jeden z mých alkoholem zmožených smradlavých spolucestujících sedíce na polstrované sedačce v autobusu za velmi výrazného zvukového efektu pokálel a z nohavice se mu začala šířit loužička, která po podlaze cestovala podle pohupování autobusu a její pohyb byl inverzně kopírován zbytkem osazenstva autobusu za vzniku kolizních bodů :-)
0/0
25.10.2005 14:13

www.MujGLOCK.com

Re: Doporučuju se svézt ...
Dekuji za tip, asi to zkusim spolecne s heslem "obusku z pytle ven".
0/0
25.10.2005 17:54

S.P.Q.R.

Doporučuju se svézt ...
... linkou č. 22 tak okolo půlnoci. Když nedostanete přes hubu, tak vás aspoň okradou (což ostatně dělají i ve dne) ... a když vás neokradou, tak se z toho smradu a z pohledu na jeho producenty zaručeně poblijete ... V prostředcích MHD jsem si přestal sedat od té doby, když se jeden z mých alkoholem zmožených smradlavých spolucestujících sedíce na polstrované sedačce v autobusu za velmi výrazného zvukového efektu pokálel a z nohavice se mu začala šířit loužička, která po podlaze cestovala podle pohupování autobusu a její pohyb byl inverzně kopírován zbytkem osazenstva autobusu za vzniku kolizních bodů :-)
0/0
25.10.2005 14:11

John.Major

:-)
Né nadarmo se říká blbej jak tramvaják...
0/0
25.10.2005 14:02

Obskurni Prase

Chcete si pořídit pistoli?
U tramvajáků bude zadara.
0/0
25.10.2005 13:52

slug

jsou i jiné způsoby
A proč rovnou pistoli? Kddyž nějaký opilec bude chtít tramvajákovi rozbít nos, tak on vytáhne pistoli a zastřelí ho? Proč jim nedaj pepřáky? V každé tramvaji je (ukradený) hasící přístroj, proč by nemohli řidiči vlastnit jeden pepřový obranný sprej? To umravní taky dobře a ještě dotyčného opilce seberou...
0/0
25.10.2005 13:21

HenryVIII

Re: jsou i jiné způsoby
A proč by mu měl rozbíjet nos? Pokud někdo někoho napadne, musí počítat, že na to doplatí.
0/0
25.10.2005 13:35

Notch Johnson

Re: Re: jsou i jiné způsoby
Ve finale to dopadne tak, ze se stejne bude strelnou zbran bat pouzit a dostane na budku jeste hur, v horsim pripade muze zacit strilet utocnik. Sprej by byl lepsi.
0/0
25.10.2005 13:37

Rachetik

Re: jsou i jiné způsoby
pepřák mi nepříde dobrý řešení, představte si, že v tý tramvaji sou i jiný lidi, který by to schytali, spíš bych to viděl na nějakou tekutou střelu, nebo elektrickej paralizér. když už sme u toho, tak takovej teleskopickej vobušek taky udělá svoje.
0/0
25.10.2005 16:57

www.MujGLOCK.com

Re: Re: jsou i jiné způsoby
Presne tak, na opilce je idealni teleskop.
0/0
25.10.2005 17:55

Findarato.Artafinwe

KT8D5N v Praze
Tyyyy jo to čumím, tak už došly KT8D5N do Prahy, to je něco.... asi si počkám na Karláku a svezu se ;) konečně jsme v tramvajích dohnali Brňáky ;)  
0/0
25.10.2005 13:19

John.Major

Re: KT8D5N v Praze
Dohnali? Se ty tramvaje musely na nějakejch exotech otestovat. A které největší maloměsto na světě je k tomu nejvhodnější?
0/0
25.10.2005 14:04

m6a6r6a

Obrana
Znamej delal tramvajaka a jednou pri odjezdu ze zastavky mu do toho zacal koren mlatit. Vystoupil a koren na neho vytah zeleznou tycku, naprah... a dostal pres drzku. Jenze pak prijeli flojdi a obvinili znamyho (nevim z ceho presne) s oduvodnenim, ze mel pockat, az ho tou tyci prasti a pak ho zmlatit...
0/0
25.10.2005 13:06

utanův stín

Re: Obrana
Flojdi, co přijedou ho můžou obvinit z čehokoli, co na to vyšetřovatel, došlo to vůbec k soudu?
0/0
25.10.2005 13:08

m6a6r6a

Re: Re: Obrana
To myslim ne. Ale dopravni podnik se za neho nepostavil a dal mu nakej stop tak se na ne vys...
0/0
25.10.2005 13:29

Performer

V plné tramvaji se nemůže minout
pár nepřátel (pardon cestujících) sejme vždycky. Ale baha na cestující útočící na budku řidiče plamenometem. Řidič uvězněný v budce nemá mnoho šancí......
0/0
25.10.2005 12:57

karoten

Re: V plné tramvaji se nemůže minout
když má katapultáž, tak je to dobrý. Ovšem nesmí ji použít v podjezdu
0/0
25.10.2005 13:41

jack_rupnick

:-))
Ve věku 92 let zemřela v Detroitu Rosa Lee Parksová, bojovnice za práva černochů v USA, která stála na počátku odbourávání rasové segregace ve Spojených státech. Do historie se zapsala Parksová 1. prosince 1955 v Montgomery v Alabamě. Tehdy odmítla uvolnit své místo v autobuse bělochovi, který ji o to požádal. Parksovou zatkli a musela zaplatit pokutu 14 dolarů.
0/0
25.10.2005 12:24

pepe1000-1

Re: :-))
Mno, cerny pasazer odmitl pustit normalniho pasazera.. :-) A ted vazne. Chtel jsem videt aspon fotku, ale na CT to pekne zmrsili a dali tam 2x reportaz o nejake feministce z Pakistanu...
0/0
25.10.2005 12:33

utanův stín

Re: Re: :-))
Tak to jsem zvědav, co na tohle Olgo napíše.
0/0
25.10.2005 12:35

pepe1000-1

Re: Re: Re: :-))
Kdo to je??? :-)
0/0
25.10.2005 12:39

utanův stín

Re: Re: Re: Re: :-))
Možná jackův dřívější nick, možná ne. Ale já myslel jacka.
0/0
25.10.2005 12:41

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.