Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vedení věznic: Karviná má velký problém

Náměstek generálního ředitele Vězeňské služby Bohuslav Burkiewicz přijel do karvinské věznice vyšetřit stížnosti na jejího ředitele Jana Lazára. Po necelých dvou hodinách, kdy hovořil se zaměstnanci, prohlásil, že věznice má velký problém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cary_fuk

Plnění pracovních povinností zaměstnanci Věznice Karviná
Se zájmem jsem sledoval případ Věznice Karviná,kde si zaměstnanci stěžovali na šikanu ze strany ředitele věznice.Po celou dobu jsem očekával,že některý ze zaměstnanců vysvětlí v čem šikana spočívá.Ze zveřejněných informací vyplynulo,že se jednalo o vyžadování důsledného plnění pracovních povinností.Uvedené zjištění mě děsí.Kladu si otázku proč tito jedinci chodí do práce.Je vyžadování důsledného plnění pracovních povinností šikanou? Zjakého důvodu byla zřízena jejich pracovní místa,když úkoly,které mají v popisu práce není zapotřebí plnit? Proč tyto osoby chodí do práce,když nechtějí plnit své pracovní povinnosti? Je skutečností,že ve státní správě zaměstnanci pobírají plný plat bez toho,aniž by si splnili své povinnosti? Občané jste s tímto stavem spokojeni? Představme si,že k plnění pracovních povinností by stejným způsobem přistupoval např.chirurg,pilot,vedoucí letového provozu nebo výpravčí ČD.V daném případě by si nikdo  nemyslel,že požadavek řádného plnění pracovních
0/0
25.10.2005 20:03

cary_fuk

Re: Plnění pracovních povinností zaměstnanci Věznice Karviná
povinností je šikanou.U těchto se to považuje za samozřejmé.Proč to není i u jiných zaměstnancůa zejména ve státní správě,kteříjsou placení z peněz daňových poplatníků?O kolik těmto zaměstnancům za nedbalé plnění pracovních povinností zvýšíme platy v příštím roce? Tento případ je zvláštní i tím,že společnost na jedné straně volá po zkvalitnění práce zaměstnanců státní správy (a řada občanů má negativní zkušenost s jejich prací.)I přes uvedenou skutečnost státní správa soustavně požaduje návýšení počtu zaměstnanců,platů a výhod a na straně druhé připouštíme,aby vedoucího,který usiluje o důsledné plnění pracovních povinností jsme v znevažovali. přistoupime-li na postoj zaměstnanců věznice Karviná,že požadavek na důsledné plnění pracovních povinností je šikana,pak mi není jasné proč velitel zásahu proti podnikateli Krejčířovi je stíhán a proč odstoupil šéf Policie ČR.Není to ze strany nadřízených šikana vůči těmto osobám?
0/0
25.10.2005 20:19

cary_fuk

Re: Re: Plnění pracovních povinností zaměstnanci Věznice Karviná
V této souvislosti se nabízí i další otázka.Zjišťoval-li ředitel nedostatky ve výkonu práce zaměstnanců,proč tyto nedostatky nezjistili nejbližší nadřízení zaměstnanců.Nebo snad ředitel věznice je jediným řídícím pracovníkem v organizaci? Není to náhodou tak,že vedoucí zaměstnanci,kteří mají odpovědnost za plnění povinností svými podřízenými si neplnili své povinnosti? Závěrem bych chtěl vyslovit přání,aby podivné praktiky,které jsou provozovány ve státní správě,nepronikly do soukromé sféry.
0/0
25.10.2005 20:28

freak2

...
Je to sice boj s větrnými mlýny, ale alespoň se někdo ozval. Lidi by se měli dozvědět, jak to v krimech chodí. A že spíš, než převýchova odsouzených je hlavním posláním věznic uspokojovat potřeby odsouzených a jejich vedení.:-/
0/0
20.10.2005 13:55

Zwerg

No nevím.
Neznám nařízení ve věznicích, ale tak nějak nechápu, co je tak strašného na tom, nechat vězně vyprat pár dresů? Aspoň se nebudou jen tak válet a něco užitečného udělají.
0/0
20.10.2005 13:36

babacek

Re: No nevím.
Vy jste ještě neslyšel,že otroctví bylo zrušeno?
A tak prát ano,ale za mzdu!
0/0
20.10.2005 13:39

rkkar

Re: No nevím.
Každý dozorce na různých stupních vedení  by se měl takových věcí vyvarovat. Jde o neprofesiální a neetické jednání. Při prokázání, že se něčeto takového dopustil, by měl být propuštěn bez jakýchkoliv náhrad.
0/0
20.10.2005 14:08

freak2

Re: Re: No nevím.
muhehe, říct zástupci vedoucího oddělení vězeňské a justiční stráže v krimu s takovýmhle přístupem k podřízeným dozorce, to by byl "fičák":-DDD. To už je "vedení" - něco jako skoro nadlidi.
0/0
20.10.2005 14:14

palfyjura

Ředitelství má problém, ... socilasté .
Zřejmě se tam bude přesunovat podstatná část socialistů v rámci akce Čisté nohy". Řediteství musí vyřešit co se stane po založení odborů..
0/0
20.10.2005 12:59

Najdete na iDNES.cz