Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V roce 1944 hrozil Čechům masakr

Po atentátu na Hitlera v roce 1944 se v protektorátu Čechy a Morava chystaly jednotky SS a wehrmacht vyvolat krvavý střet. Vychází to najevo až nyní - 61 let od nezdařeného atentátu. MF DNES o hrozícím masakru, který by se jistě nevyhnul ani obyvatelům protektorátu, informuje jako první.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

thayawald

Ke lžím J.B.Uhlíře
"Uhlíř tvrdí, že obě strany si ve vyhrocené situaci uvědomily nenahraditelnost zbrojního průmyslu protektorátu, který pracoval pro říši na plné obrátky. A jeho rozvrat si nepřála žádná ze stran - ať už by to s Hitlerem dopadlo jakkoliv." J.B.Uhlíř nemluví pravdu a jen se to domnívá. To přeci není žádný historik, když pouští neověřené zprávy. Jako u většiny historiků, které platí ČR je asertivnost na vrcholu a míří až do oportunismu, kde si rochňá. Jeho výmysly jsou do nebe volající. Tak se vyrábějí nové dějiny a historie.Ani neuvedl, že atentát na Hitlera byl proveden zejména proto, aby byla ze strany Německa možnost jednat o ukončení války.
0/0
17.11.2005 16:15

Karel2002

Je dobře, že se ten atentát nevyvedl
ti spiklenci totiž předtím povětšinou souhlasili se všemi zvěrstvy, co němečtí vojáci páchali převážně na Východě. Hitlera se snažili zbavit jenom kvůli tomu, že věděli o prohrané válce a věděli také, že bez Hitlera a Himmlera budou přijatelnější partneři pro jednání se Západem. Pokud by se atentát podařil a vznikla nová vláda, nekonala by se ani symbolická denacifikace a možná by pokračovala i válka na východní frontě, jejichž cílem bylo vyhladit i Slovany včetně Čechů.
0/0
20.10.2005 11:53

_Ufon_

Re: Je dobře, že se ten atentát nevyvedl
Jo jasne, nemci nas chteli vyhladit. A kdo by na ne makal pane chytry?
0/0
5.11.2005 5:52

thayawald

Re: Re: Je dobře, že se ten atentát nevyvedl
Jak jsi na to přišel, že nás Němci chtěli vyhladit? Tos asi četl nějakou komunistickou propagandu. Jediným důkazem je to, že po válce našli ve stole kanceláře K.H.Franka nikým nepodepsanou, nikomu neadresovanou a nenadepsanou listinu, kde mělo být uvedeno, že nás chtějí poněmčit, vystěhovat a část vyhubit. K tomuto nálezu nebyl vyhotoven protokol, nikdo ho nikdy neviděl ani v ofocené kopii. Vzniká dojem, že pokud se něco takového našlo, může jít o podvrh. My Češi v tom máme zkušennosti viz.Hankovy rukopisy (Kráklovédvorský a Zelenohorský)
0/0
17.11.2005 15:57

thayawald

Re: Je dobře, že se ten atentát nevyvedl
Kteří němečtí vojáci (Wehrmacht) páchali nějaká zvěrstva? To sis asi spletl s vojáky SSSR. Němečtí vojáci se chovali slušně. Zvěrstva páchali příslušníci SS a to zejména na obsazeném území. O tom vyhlazení je komunistická propaganda. Už jsem zde o tom psal.
0/0
18.11.2005 14:26

pinguinone

Re: Re: Je dobře, že se ten atentát nevyvedl
..umej se studenou vodou..
0/0
21.11.2005 10:06

thayawald

Re: Je dobře, že se ten atentát nevyvedl
Kdyby se antentátem zkrátila válka byť jen o jediný den, stál by antetát za to.
0/0
21.11.2005 9:49

kodox

Atentat na Hitlera byl jen ukazkou Hitlerovy slabosti..
Kdyby byl Hitler alespon co k cemu a lidi, co se mu jako Staufenberg, Canaris, Gisevius roky nelibili a on je jen posilal dal od sebe, cistil jako Stalin, tak mozna titiz lide nepomohli Britum zlikvidovat Hyedricha..a pak rozvratit spoustu dobyteho..
Hitler byl proti Stalinovi¨slaby a proto mohlo i v Cechach hrozit to, co nastalo..V SSSR by podobni generalove, co by jen jednou odporovali Stalinovi, uz davno viseli..Nemci by prece nebili Nemce vojaky, tak je nechali ¨roky reptat..A skoncilo to atentaty a rozvratem..
 
Dnesni Nemecko je ubohy, degenerovany, nejvetsimi zradci jeste z valecnych dob - soc.dem ovladany stat. Jsou stale vice k nicemu...
0/0
19.10.2005 23:24

maudite

Re: Atentat na Hitlera byl jen ukazkou Hitlerovy slabosti..
 Clovece, ja sbiram recepty .Muzes mi napsat, co dobreho jsi hulil nebo chlastal pred napsanim tohoto prispevku ? Dam to do desitky nejlepsich
0/0
20.10.2005 1:46

pancho10

Re: Re: Atentat na Hitlera byl jen ukazkou Hitlerovy slabosti..
Já zase sbírám nejdebilnější příspěvky a ten jeho jsem si hned uložil.
0/0
20.10.2005 4:41

Querulant

Re: Atentat na Hitlera byl jen ukazkou Hitlerovy slabosti..
V tomhle příspěvků je nesmyslů celá řada. Dr.Hans Bernd Gisevius byl pouhým vicekonsulem ve švýcarském Zürichu, nevím o tom, že by se kdy s Hitlerem vůbec setkal, myslím, že ten o jeho existenci ani nevěděl, natož aby se mu mohl "roky nelíbit" ; Stauffenberg (psáno se dvěma, ne s jedním F !) se naopak Hitlerovi velice zamlouval, a ten jej tedy ještě k 1.7.1944 povýšil na plukovníka a jmenoval šéfem štábu záložních vojsk; setkal se s ním 15., 17., i 20.7. ;rozhodně není tedy ani omylem pravda, že by ho "posílal od sebe" . Ani Canaris, ani Gisevius (a už vůbec ne Stauffenberg, proboha!!) pokud vím nijak Britům nepomohli při atentátu na Heydricha (nikoliv "Hyedricha"). Ani jeden z těch tří jmenovaných nebyl "generálem".  // Německá soc.dem. nemůže být "zrádce", protože Třetí říši nikdy věrnost neslíbila, nýbrž proti ní od počátku tvrdě a rozhodně bojovala. // Se základní myšlenkou příspěvku by se nicméně dalo souhlasit.
0/0
20.10.2005 8:35

kodox

Re: Re: Atentat na Hitlera byl jen ukazkou Hitlerovy slabosti..
Gisevius pracoval v uzkem kontaktu s Canarisovym Abwehrem,ktery byl prolezly brit.agenty a jak vime,po atentatu na Hitlera se tento teprve nechal presvedcit jejich sit zlikvidovat, vcetne Canarise..
O Stauffenb.se vi,ze kdyz ho Hitler poprve videl v hlavnim stanu,ptal se,kdo je ten jednoruky,neprijemne se tvarici clovek.U Stalina to byla poukazka na Gulag..Vi se o dost lidech z Hitlerova stanu, kteri mu dost odporovali a Hitler je posilal na pul roku do lazni..Aby se jich zbavil..Za stalina by to byla Sibir, ze ktere by se uz do Moskvy s zadnou bombou nedostali..Proto na Stalina zadny poradnejsi atentat nebyl..Mimochodem na Himmlera take ne.Ten se teprve umel hlidat..
Take se vi, ze v cervenci, tesne po cervnu, kdy byl Heydrich zavrazden, se v Praze chystalo jednani, kterym mel byt Abwehr kontrolovany Brity podstatne omezen ve prospech SD.Pak by se vyznamne omezil unik informaci z nemeckeho veleni k Rusum,Britum ci US.-Poloha ponorek,casy ofenziv..
0/0
20.10.2005 11:03

kodox

Re: Re: Re: Atentat na Hitlera byl jen ukazkou Hitlerovy slabosti..
ZE NEMECKA SOCIALNI DEMOKRACIE zradila Nemce jak v prvni-kdy vyprovokovala vzpoury na lodich, tak ve druhe svetove valce, je vice nez jiste.
Pak se tito soc.dem. vratili do Nemecka a tam degenerovali Nemce az k dnesnimu stavu, kdy tito prosi Americany a Brity, aby jeste zustali se svymi okupacnimi vojsky na nemeckem uzemi, protoze z toho nejaci soc.dem. ziji.
Soc.dem. je ostudou a spatnou vizitkou kazde zeme, kde vladne. Voli li vecne jen lide bezpaterni, neverici sobe a ani vlastnim moznostem. ODS je sice plna podobnych hlupaku, alë doufam, ze se brzy zbavime jak soc.dem., tak i ODS a komunistu.
Buh ochranuj CR pred soc.dem., ODS i KSCM...a taky pred papezem..))) To je dalsi chudak, ktery Nemcum vice ublizi a udela z nich vetsi blbce..
0/0
20.10.2005 11:09

thayawald

Re: Re: Re: Re: Atentat na Hitlera byl jen ukazkou Hitlerovy slabosti..
Ja tedy zrovna nemiluji soc.dem., ale nepleť si dojmy z pojmy. Soc.dem.Německa pod vedením Wenzela Jaksche bojovala proti Hitlerovi. Sám Wenzel Jaksch, de Witte a další úzce splupracovali s exilem v Londýně.Odměnozu za to jim bylo vyhnání z ČSR a odnětí veškerého jejich majetku. Funkguje v tobě asi komunistická propaganda.
0/0
4.11.2005 17:19

maudite

Navrh pro Idnes:
Vyhodte Gazdika ( toho rovnou nechte pro utratit) a dalsi jemu podobne,tady nekde na strankach Idnes vytvorte klub externich dopisovatelu, kam hodite temata na rozpracovani, no a pak si z prislych clanku vyberete ten nejlepsi na uverejneni. Samozrejme honorovat clanky je slusnosti.
0/0
19.10.2005 21:53

Querulant

Bože!!
Ted koukám na ten popisek pod fotografií.. "generál Fridrich Schaal.." !!!!
Samozřejmě to byl, tak jak je to uváděno i v textu, vždy jen Ferdinand Schaal. Odhlédnuto od toho, že německy se nepíše "Fridrich", nýbrž "Friedrich".
Tenhle článek hodnotím celkově jako letos snad nejhorší vůbec.
0/0
19.10.2005 18:20

thx

Proboha, to jsou zase kydy, prý
se vojákům vydávala ostrá munice. V červu 1944, kdy Třetí říše bojovala na třech frontách  a navíc proti vnitřnímu nepříteli je vydávání munice vojákům skutečně zaráženící! Proboha, to snad všichni novináři majíd mdrou a nikdy nebyli na vojně
0/0
19.10.2005 13:19

SirHumphrey

Re: Proboha, to jsou zase kydy, prý
Já sice na vojně nebyl, ale vydávání ostré munice vojákům za války bych taky takovým převratným objevem nenazval  Jo a myslím, že v tištěných novinách je dnes titulek Čechům hrozila v roce 1944 válka, nebo tak něco, to je taky perla.
0/0
19.10.2005 13:27

SirHumphrey

Re: Re: Proboha, to jsou zase kydy, prý
Jo tak to je "Po atentátu na Hitlera hrozila Čechům válka"...Holt to je ta pravá ynvestygatyvní novinařina.
0/0
19.10.2005 13:34

Tic-Tac

Re: Re: Proboha, to jsou zase kydy, prý
Tak tady máme odborníky na armádu kteří ji viděli jen z dálky. V tom případě vás milí neználci poučím. Pokud je jednotka v místě posádky či kasárnách, tak prostě nemá zbraně a ani ostrou munici. Není totiž potřeba chodit v kasárnách s nabitým samopalem a nebo po městě, když jdu na vycházku. V tu dobu například v Praze neměla za normálních okolností žádná vojenská jednotka normálně vydané zbraně a ostrou munici. Nebyl k tomu důvod. Pokud tedy nějaká část nedržela hotovost a nebo neplnila ve městě bezpečnostní funkce. Ale tohle nejspíš plnila i za protektorátu fungující česká policie.
0/0
19.10.2005 15:06

emanueldrozd

Re: Proboha, to jsou zase kydy, prý
Cesko nebylo v roce 1944 frontovou valecnou zemi, proto zde vojaci kteri nemeli sluzbu, nemeli vyfasovane ani zbrane a ani munici. Nebo si snad myslite, ze kazdy pesak mel u sebe porad svuj samopal. Vicemene zde byl klid. Cesi to s odbojem nijak neprehaneli a nemecti vojaci zde slouzili za odmenu. Popripade si tady lecili zraneni a jinak regenerovali, nez byly poslani na frontu.Takze nejdrive si zjistete pravdive informace a potom kritizujte.
0/0
19.10.2005 15:11

Querulant

K fotografii
A profesionální autor by nám také nezatajoval jméno toho muže, který stojí na fotografii mezi Frankem a Schaalem, nebot ten byl ze všech tří zdaleka nejvýznamější. Je to tehdejší říšský protektor v Čechách a na Moravě Dr.Wilhelm Frick, známější spíše ve své předešlé funkci říšského ministra vnitra Třetí říše (1933-43). Byl i šéfem poslaneckého klubu NSDAP v Říšském sněmu (už od 1928). Po válce (1946) ho spojenci popravili v Norimberku.
0/0
19.10.2005 12:38

doktor_bota

Re: K fotografii
Gazdík není profesionální autor, ale druhořadý škrabal, který nahrazuje nedostatek vzdělání fabulacemi naprosto pravidelně.
0/0
19.10.2005 12:59

Querulant

GAZDÍK LŽE!
A další neskutečný blábol. Údajným důkazem faktu, že se účastníci spiknutí proti Hitlerovi z 20.7.1944 prý po válce v Německu či Rakousku netěšili velké úctě, má být to, že "Ostatně i pomník motoru spiknutí hraběti Stauffenbergovi byl na místě atentátu ve Vlčím doupěti odhalen až v roce 1992" !! "Vlčí doupě" leželo u Rastenburgu ve Východním Prusku, v oblasti, kterou od 1945 ovládá Polsko!!! Takže pomník Němci, nadto plukovníkovi Wehrmachtu a k tomu ještě konzervativnímu aristokratu hraběti Stauffenbergovi mohl být v Polsku samozřejmě odhalen až po pádu komunismu, tzn. v roce 1992 . // Naopak v SRN se Stauffenberg i jeho spoluspiklenci vždy těšili velké úctě oficiálních kruhů  a každoročně 20.července se konaly na jejich památku veliké oslavy s účastí nejvyšších míst!!
0/0
19.10.2005 12:15

Querulant

Re: GAZDÍK LŽE!
"pár spiklenců, kteří (..)  náhodou přežili, byli v Německu či Rakousku ještě dlouho po válce vnímáni jako opovrženihodní zrádci, kteří záludně porušili svou přísahu" , tvrdí Gazdík  // Samozřejmě pravý opak je pravdou -ti spiklenci, kteří přežili, se v SRN rychle dostali do těch zcela nejvyšších funkcí ve státní správě, diplomacii, armádě či justici. Například Eugen Gerstenmayer dokonce presidentem Spolkového sněmu (!!), Theodor Steltzer premiérem Šlesvicka-Holštýnska, Hans Lukaschek spolkovým ministrem pro vyhnance, Fabian von Schlabrendorff  soudcem Spolkového ústavního soudu v Karlsruhe, Axel Freiherr von dem Bussche diplomatem ve Washingtonu, atp. atp. atp., to jen tak co mě z hlavy napadlo.  Vesměs se jedná o ty nejdůležitější¨protihitlerovské spiklence.
0/0
19.10.2005 12:27

Querulant

Gazdíku Gazdíku....
Absolutní souhlas s Pavlem I.  
"Čeští historici například až dosud tvrdili, že velitel protektorátní branné moci generál Ferdinand Schaal,(...) byl popraven."  Tohle snad nikdo nikdy nemohl myslet vážně!!! To by ti "čeští historici" museli být uplní de.menti! Na tisíci a jednom míst se bylo vždycky možno dočíst, že generál tankových jednotek Schaal zemřel 9.10.1962 v SRN.  (namátkou http://www.gdw-berlin.de/bio/ausgabe.php?id=177 či http://das-ritterkreuz.de/index_search_db.php4?modul=search_result_det&wert1=5466&searchword=schaal). Redaktor Gazdík tady fakt asi oběvuje Ameriku. A nadpis článku, tak to je kapitola sama pro sebe
0/0
19.10.2005 12:03

Kentus

Re: Gazdíku Gazdíku....
Naštěstí se objeví jiní, kteří to uvedou na pravou míru.
 
                                           Kentus chlácholí
0/0
19.10.2005 12:12

Carlo111

kostlivci
Proč furt vytahují tyhle kostlivce? Porád si hrajeme na ublížené ale za 2. světové na tom byly mnohé národy podstatně hůř. Většina čechů držela hubu a krok nebo skrytě kolaborovala. Stejně jako dalších 40. let po té. O to víc se tu žvaní až když je po všem.
0/0
19.10.2005 11:21

buxus

Nemyslím, že bychom si měli hrát na ublížené,...
... ale také bychom se neměli nějak zvlášť frustrovat. Některé národy byly na tom hůře, jiné zase lépe. Některé státy na válce dokonce hospodářsky profitovaly (Švédsko, Švýcarsko).
0/0
19.10.2005 11:27

klv

Re: kostlivci
třeba jen proto že se to nevědělo,
0/0
19.10.2005 11:54

Querulant

Re: Re: kostlivci
Tohle ti, kdo to vědět chtěli, jako třeba já, věděli dávno. Viz můj příspěvek výše. Překvapením je to jen pro redaktora Gazdíka.
0/0
19.10.2005 12:06

klv

Re: Re: Re: kostlivci
ale zase teď to ví víc lidí, jen s tím německýn generálem to bylo asi mimo
0/0
19.10.2005 12:12

Querulant

Re: Re: Re: Re: kostlivci
Nejen s ním . Viz můj další příspěvek výše
0/0
19.10.2005 12:16

klv

Re: Re: Re: Re: Re: kostlivci
je docela možné že spousta lidí o toto téma se zajímací o tom vědělo, ale proč to neuveřejnit i pro celou veřejnost, tento článek je jen stejně vata vyplňující noviny, odborníka podráždí, neznalého chvíli zaujme, to je vše
0/0
19.10.2005 12:24

thayawald

Re: Re: Re: kostlivci
On je to asi vůl a chce z nás dělat blbce.
0/0
17.11.2005 16:33

buxus

Nenahraditelnost zbrojního průmyslu protektorátu?
Kdyby chtěl Wehrmacht pokračovat ve válce (a tedy strategicky kalkulovat se zbrojním průmyslem), tak by nemusel odstraňovat Hitlera. Realisticky uvažující generalita Wehrmachtu však po Stalingradu, Kursku a Normandii, věděla, že válku vyhrát nelze a Hitkera chtěli odstranit jako překážku při vyjednávání o míru (jak by reagovali Spojenci je věc jiná). Generálové ovšem povstání nezvládli organizačně, na taktické úrovni. Hlubší strategické úvahy v té době asi neměly žádný význam.
0/0
19.10.2005 11:16

jirha

Re: Nenahraditelnost zbrojního průmyslu protektorátu?
Škoda že nejste historik váš neotřelý pohled na druhou světovou válku by přinesl možná mnohé zvraty.
0/0
19.10.2005 12:05

buxus

Re: Re: Nenahraditelnost zbrojního průmyslu protektorátu?
Historie je můj koníček, historik ale nejsem a nemám ambice nějaké zvraty přinášet. Jen nemusím souhlasit s každým tvrzením odborníků, které postrádá logiku. Třeba mne přesvědčíte, že to bylo jinak. Rád uznám, že jsem se mýlil.
0/0
19.10.2005 12:22

Styrlic

Re: Re: Re: Nenahraditelnost zbrojního průmyslu protektorátu?
Myslím že zas tak daleko od pravdy nejste...
0/0
19.10.2005 12:29

buxus

Re: Re: Re: Re: Nenahraditelnost zbrojního průmyslu protektorátu?
Jsem rád, že se mnou souhlasíte. Při převatu se sice Wehrmacht mohl ohlížet na to co bude dál, ale v prvé řadě se měl starat o to, aby byl převrat úspěšný. Spekulovat o počtu obětí při převratu a porovnávat to s počtem obětí, které by naopak při rychlejším konci války nezahynuly, asi nedává moc smysl. V tom je článek zavádějící.
0/0
19.10.2005 12:38

Styrlic

cože?
Čechum masakr? SS a wehrmacht byli České? Nebylo by to spíš pro čechy dobrý kino,než masakr?
0/0
19.10.2005 11:14

matesakoid

Re: cože?
jojo, smejici se bestie by meli divadlo...
Mimochodem, stejny, jako kdyz si tri cisarove davali do drzky u Slavkova/Austerlitzu
0/0
19.10.2005 11:29

klv

Re: Re: cože?
no nevím, v řadách rakouského vojska bojovalo spoustu čechů a moravanů a obyvatelé Telnice a dalších obcí které byly zničeny se taky určitě dobře bavili
0/0
19.10.2005 12:08

Pavel I.

Pseudohistorická snůška kravin
V článku je uvedeno:
Čeští historici například až dosud tvrdili, že velitel protektorátní branné moci generál Ferdinand Schaal, jenž měl pozatýkat nacistické špičky, byl na příkaz SS-Obergruppenführera K. H. Franka popraven.
Kteří historici, proboha. Například v knize J. Čvančary Někomu živo, někomu smrt, která vyšla už před dobrými osmy lety, jsou uvedeny stejná fakta, jako v dnešním "objevném" článku. Hanba redaktorům...
 
0/0
19.10.2005 11:14

Ulrich

Ruské lži
Tyto detaily jsou sice zajímavé, ale historici by se měly mnohem spíše opřít do těch tun lží ruské historiografie o druhé světové válce. Je třeba jasně říci, že Rusko za vítězství zaplatilo strašlivou cenu. Mělo několikanásobně více padlých než německý soupěř. Taky bych zdůraznil, že příčinou těch strašných obětí byla prostě nekompetentnost na všech stupních velení. Opěvovaní maršálové jako Žukov nebo Koněv "vítězili" prostě tak, že posílali tisíce lidí na jistou smrt, protože nebyli schopni naplánovat operace inteligentním způsobem. Nelze opomenout ani vyložené zkazky, které jsou dodnes tupě označovány za historickou pravdu. Např. tankovou bitvu u Prochorovky ( 12.7.1943, součást kurské operace ) Rudá armáda drtivě prohrála, ačkoliv se dodnes tvrdí pravý opak.
0/0
19.10.2005 11:13

Casperak

Souhlas
Souhlasim s příspěvky! Ten nadpis je trapnej, ale není pochyb, že je dobře pořád shánět nové informace o této době!? A nejen o této době - ještě je tady dalších padesát let plných zajímavostí, tak by mě zajímalo, jestli na nich taky pracují nějací Uhlířové!?
0/0
19.10.2005 10:42

Bouše

Re: Souhlas
Je to tak, samotný obsah článku je docela dobrý a zajímavý.
0/0
19.10.2005 10:51

oh_my_got

hmmmm
iheute vždycky byla a bude jen nástroj na vymývání spotřebitelských mozků, nechápu čemu se divíte ?
0/0
19.10.2005 10:37

Gazela_

štvete mě, redaktoři
"Čechům hrozil v roce 1944 masakr", zní název článku - a člověk si samozřejmě začne představovat nacistické plány na hromadné vyhlazení Čechů. Vzhledem k obsahu článku je ten titul zavádějící, poplašný - a vy to dobře víte a záměrně tak lovíte čtenáře. Celá MFD tohle teď dělá čím dál víc - a blíží se k bodu, kdy už ji prostě přestanu důvěřovat a tím pádem přestanu číst.
0/0
19.10.2005 10:18

pylorus

Re: štvete mě, redaktoři
 souhlasim
Otresna bulvarizace uz me take pomalu prestava bavit
0/0
19.10.2005 10:24

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.