Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Co by měl říci rabín o gayích

Je to správný zákon pro lidi, kteří jsou do značné míry diskriminováni. Budu usilovat o to, aby hlasování o tomto zákonu bylo pro členy klubu závazné, prohlásil na adresu opětovně projednávaného návrhu zákona o registrovaném partnerství v Poslanecké sněmovně premiér Jiří Paroubek. Nemají to teď vláda a její premiér jednoduché.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

PetrPavelHavel

To už tu mělo být dávno !
Myslím, že v tomto jsou obyčejní lidé více osvícení než naši poslanci. Ti mi připadají hodně zaostalí a neinformováni. Předpotopní argumenty mě už nudí. Stále dokola omílají tytéž výhrady, které byly už 100x vyvráceny. Ono, když se nechce, tak to je horší, než kdyby se nemohlo.
0/0
18.10.2005 14:56

Pucmeloud007

No co by mel rict
ze jso uto buzeranti a v jejich pritomnosti se zasadne neohybat
0/0
17.10.2005 18:17

Kebnekaise

Re: No co by mel rict
Tak ty mas hodne jednoduche videni sveta... a vidis v kazdem gay nasilnika?
Ja znam tolik gayu a lesbicek a nikdo z nich neni nasilnik...
0/0
17.10.2005 18:25

Kleki Petra

Re: Re: No co by mel rict
Nehledě k tomu, že ani před násilnickou lesbičkou by se nemusel bát ohnout.  Ale jinak souhlasím, napsal krávovinu.
0/0
18.10.2005 15:00

Imlandris

Trapná propaganda
Kam se podívám vidim výkřiky buzíků. Nesouhlasím, homosexualita není normální.
0/0
17.10.2005 17:53

PetrPavelHavel

Re: Trapná propaganda
Buzerant je ten, kdo buzeruje, nezáleží s kým spí. Buzerovat může někdo někoho, ať je na kluky, nebo na holky. Buzerace bývá nejčastěji v pracovních táborech, na vojně apod. Doufám pane, že Vy buzerant nejste. Já taky ne. Nemám totiž buzeranty (v pravém slova syslu) rád. S kým kdo spí je mi přitom srdečně jedno. Já se jiným lidem do soukromí neseru. Vy snad jo? Druhým lidem do soukromí se serou jen buzeranti a to doufám nejste.
0/0
18.10.2005 14:58

Imlandris

Re: Re: Trapná propaganda
Do soukromí kohokoliv se opravdu srát nechci. Je mi to fuk. Vadí mi, že díky zmíněnému zákonu budeme zase o krok blíž tomu, že homosexualita bude uznávána jako jakási společenská norma. Už ve starověku byla vnímána jako dekadentní libůstka, ale proč proboha ošetřená zákonem!? Děsím se chvíle, kdy pedofilové vyjdou jednou s tím, že jsou vlastně současným právním řádem diskriminováni.
0/0
18.10.2005 16:12

Kleki Petra

Re: Re: Re: Trapná propaganda
No hochu, tak teď jsi tomu nasadil korunu! Děsím se toho, že někdo veřejně prezentuje tak hloupé argumenty a přirovnání!!!  Já tedy nemusím s homosexuály sdílet zrovna dvojdomek, ale i kdyby, nevidím nic divného na tom, aby měli prakticky stejná práva, jako kdokoli v této zemi. Oni totiž vůbec nikomu neubližují, víš? Na rozdíl od pedofilů. Řekl bych, že daleko víc škody napáchají lidé s takovými názory, které jsi tu právě popsal.
0/0
18.10.2005 16:17

PetrPavelHavel

Re: Re: Re: Trapná propaganda
To už taky bylo zodpovězeno mnohokrát. Srovnávat pedofilii a jiné úchylky se vztahem dvou dospělých mužu, nebo žen, je omyl. Dva dospělí do toho vstupují dobrovolně. Nikdo nikoho nezneužívá. A argument, že pedofilové, nebo dokonce zoofilové či nekrofilové budou požadovat registrované partnerství, to je jenom snaha zesměšnit a ublížit. Každému musí být jasné, že zoofil nemůže chtít po své koze, aby mu chodila na poštu pro doporučené dopisy, aby ho navštěvovala v nemocnici, aby měla dědické právo. Nebo totéž nekrofil. Už vidím, jak kráčí spolu na matriku se zaregistrovat mrtvola s nekrofilem. Pedofilie je z principu neperspektivní. Každé dítě jednou dospěje a tím se stane pro pedofila nezajímavým. Totéž gerontofil (orientace na staré). Těm zase objekt zájmu dlouho nevydrží. Vztah dvou dospělých žen, nebo mužů je úplně totéž, co vztah bezdětného hetero páru. Proto je ten zákon potřeba. Podporovat dlouhodobé seriozní vztahy je žádoucí pro společnost.
0/0
18.10.2005 17:56

kasavaros

Já protivá tomu souhlasím.
0/0
17.10.2005 13:25

Bouše

Souhlas
Ač jsou mi problémy homosexuálů zcela cizí, s obsahem článku, tak jak je podán panem Hromadou, bez výhrad souhlasím a jsem pro to, aby byl zákon o regsistrovaném partnerství schválen.
0/0
17.10.2005 1:00

babacek

Re: Souhlas
Dovoluji se přidat.
0/0
17.10.2005 13:36

x-jack

Re: Souhlas
Takyy :)
0/0
21.10.2005 12:07

Nik

Zákon o registrovaném partnerství podporuji (například v posledně navrhovaném znění). Současně s ním by však měl být schválen ústavní zákon nížeuvedeného znění...
Čl. 1
(1) Manželstvím se rozumí svazek muže a ženy uzavřený zákonem stanoveným způsobem.
(2) Registrovaným partnerstvím se rozumí svazek dvou osob stejného pohlaví uzavřený zákonem stanoveným způsobem.
(3) Jedna a táž osoba nesmí být současně v manželství i v registrovaném partnerství.
Čl. 2
Tento ústavní zákon nabývá účinnosti dnem vyhlášení. 
Důvodová zpráva:
Navrhovaný ústavní zákon odkrývá pojmový rozdíl mezi "manželstvím" a "registrovaným partnerstvím", přičemž zároveň zaručuje právo je - v souladu se zákonem - uzavírat. Vzhledem ke své ústavní povaze ztěžuje jakékoli snahy změnit zákony tak, aby soužití osob stejného pohlaví (registrované partnerství) bylo považováno za (nebo označováno jako) manželství.
0/0
16.10.2005 14:02

PepaVonDepo

Re: Zákon o registrovaném partnerství podporuji (například v posledně navrhovaném znění). Současně s ním by však měl být schválen ústavní zákon nížeuvedeného znění...
Jedné věci na tom nerozumím: Proč registrovaný svazek MUSÍ být mezi osobami STEJNÉHO pohlaví???
0/0
16.10.2005 18:28

Nik

Re: Re: Zákon o registrovaném partnerství podporuji (například v posledně navrhovaném znění). Současně s ním by však měl být schválen ústavní zákon nížeuvedeného znění...
Protože pro osoby odlišného pohlaví máme manželství nebo tzv. "nesezdané soužití"/"soužití druha a družky" (i když toto - pohříchu - není upraveno zákonem, takže jde spíš o faktickou záležitost).
0/0
16.10.2005 19:17

doktor_bota

Re: Re: Re: Zákon o registrovaném partnerství podporuji (například v posledně navrhovaném znění). Současně s ním by však měl být schválen ústavní zákon nížeuvedeného znění...
Je to upraveno zákonem a stejně nemáš pravdu, například žena & starý pán, o kterého se dotačná stará, je chápána, jako cizí člověk. Registrované partnerství, jak ho navrhuješ, by bylo protiústavní.
0/0
16.10.2005 19:24

Nik

Re: Re: Re: Re: Zákon o registrovaném partnerství podporuji (například v posledně navrhovaném znění). Současně s ním by však měl být schválen ústavní zákon nížeuvedeného znění...
Není, určitě ne komplexně. Pojem druh/družka užívají pouze předpisy práva sociálního zabezpečení. Současně ale platí, že ta žena není/nemusí být chápána jako cizí člověk.
Například z hlediska dědění je pro ni významné ustanovení §§115, 474 odst. 1, 475 odst. 1, dále § 706 odst. 1 občanského zákoníku.
Ale např. z hlediska poskytování výživného je postavení druha/družky již o něco složitější (naštěstí ne neřešitelné - existuje smluvní typ "smlouva o důchodu" - §842-843 obč. zák.). A právě vzhledem k této komplikovanosti by bylo možno uvažovat i o komplexní úpravě "soužití druha/družky". Což ale není nijak v rozporu s "navrhovaným" ústavním dodatkem, který nezpůsobuje nic jiného, než že jasně definuje/ukazuje (pojmový, slovní) rozdíl mezi "manželstvím" a "registrovaným partnerstvím", takže rozhodně není protiústavní.
0/0
16.10.2005 21:10

doktor_bota

Re: Re: Re: Zákon o registrovaném partnerství podporuji (například v posledně navrhovaném znění). Současně s ním by však měl být schválen ústavní zákon nížeuvedeného znění...
A ještě k bodu 3, zbytečná obstrukce. Co manželé, starající se o starého člověka? Nebo svobodný člověk, starající se o staré manžele?
0/0
16.10.2005 19:29

Nik

Re: Re: Re: Re: Zákon o registrovaném partnerství podporuji (například v posledně navrhovaném znění). Současně s ním by však měl být schválen ústavní zákon nížeuvedeného znění...
Manželé, kteří se starají o starého člověka, nemusí přece proto, že se o něj starají, uzavírat s ním registrované partnerství nebo i cokoli jiného (mj. i proto je v té definici uvedeno "uzavřené zákonem stanoveným způsobem"; manželé takovým způsobem se starým člověkem nic neuzavřeli, ani uzavírat nemuseli - to, že za ním například denně docházejí, není takovým "uzavřením") - ten odst. 3 na tu situaci vůbec nedopadá (obdobně příklad se svobodným člověkem). Ten odstavec 3 dopadá např. na ženu, která by uzavřela manželství (tedy s mužem) a současně registrované partnerství (tedy s jinou ženou). Zkrátka tak, jako je zakázáno/trestné dvojí manželství (§ 210 trestního zákona), bylo by zakázáno i současné uzavření manželství, o jehož ochranu jde, a registrovaného partnerství. Zákaz uzavření dvou registrovaných partnerství postačí stanovit "obyčejným" zákonem. 
0/0
16.10.2005 21:45

kasavaros

Re: Zákon o registrovaném partnerství podporuji (například v posledně navrhovaném znění). Současně s ním by však měl být schválen ústavní zákon nížeuvedeného znění...
Akorát nevím, proč je třeba něco odkrývat. Je snad třeba zvláštní zákon ( dokonce ústavní) třeba na odkrytí rozdílu mezi smlouvou o proc¨vedení práce a mezi , co já vím, povinnou školní docházkou? To jsou prostě jiné pojmy. Jinak něco typu bodu 3, což je vlastně zákaz "zobecněné bigamie", by mohlo být rozumné. (Je tato možnost ošetřena v dosavadních návrzích? Nic netvrdím, prostě to nevím a ptám se.)
0/0
17.10.2005 14:03

Najdete na iDNES.cz