Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kalousek: Nevyklidím místo komunistům

Přestože sociální demokraté čím dál otevřeněji spolupracují s komunisty, Miroslav Kalousek tvrdí, že to není důvod, aby jeho strana odcházela z vlády. Ničemu bychom tím nepomohli, tvrdí. Šéf lidovců hovořil s MF DNES o rudnutí ČSSD, privatizaci Unipetrolu a Františku Strakovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lemax

Kdyz bude Kalousek opet kazatel, udel lepe pro nasi republiku, ziskat volice a zpet karieru pomoci trapnych silnych slov! to ze komunisticka strana je stale stranou zlocincu tady vi kazdy skolak!
0/0
3.10.2005 5:26

Zwerg

Škoda, že Lidovce nevede někdo jako švýcarský Christoph Blocher !
Okamžitě bych Lidovce volil!
 
Vůbec je škoda, že v Česku není strana, podobná té, kterou  Christoph Blocher reprezentuje!
0/0
3.10.2005 1:28

Dan 1

Re: Škoda, že Lidovce nevede někdo jako švýcarský Christoph Blocher !
Ať je vede kdokoli, důvěru si mohou po svých ministrech Plojharech, Petrech, poslancích Bartončících, kolaborantech a la Lux, Kasal atd., mohou získat leda u moravských svíčkových babiček. Konfesní strany jsou z principu zbytečné, důležité jen proto, že si mohou v našem dosavadním volebním systému hrát na "jazýčky na vahách".
0/0
3.10.2005 1:34

Zwerg

Re: Re: Škoda, že Lidovce nevede někdo jako švýcarský Christoph Blocher !
No, to jo. To je pravda.
Jen na vysvětlenou, kdo je to Blocher do jehož partaje bych hned vstoupil, mít tu čest švýcarského občanství.
 
Christoph Blocher CV:
 
Popis nejen Blocherovy partaje, ale celé švýcarské politické situace (v roce 2003), napsaný jedním emigrantem, rozháraným chlapíkem, který neví zda je kryptokomunistou, socialistou, demokratem, či něčím úplně jiným. - Toto rozhárané neuspořádané duševní rozpoložení je naprosto běžné v případě mnoha českých emigrantů z roku 1968 do Švýcarska. Ti lidé byli často naivními, upřímnými komunisty a socialisty, pak přišlo trauma ze sovětské okupace a následné trauma z emigrace do pravicového, z valné části antisocialistického Švýcarska. Ti lidé pak po zbytek svého exilového života chudáci neví čí jsou..... :-)))
0/0
3.10.2005 1:46

Dan 1

Re: Re: Re: Škoda, že Lidovce nevede někdo jako švýcarský Christoph Blocher !
Přečtu si to, protože o vnitropolitické situaci Švýcarského spříseženectví nemám Ahnung.
0/0
3.10.2005 1:52

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Škoda, že Lidovce nevede někdo jako švýcarský Christoph Blocher !
Myslím, že Ahnung je třeba mít, protože Švýcarsko má politický systém, ke kterému by Česko mělo spět. Aspoň já to tak vidím.
0/0
3.10.2005 1:59

Zwerg

Re: Re: Škoda, že Lidovce nevede někdo jako švýcarský Christoph Blocher !
Jo, a tady je link na text rozháraného emigranta
 
To, co o Blocherovi a pravici obecně píše, je třeba brát s hódně velkou rezervou! Je třeba mít stále na paměti, že pisatel je bývalým členem KSČ a dodnes naivním snílkem o světlých zítřcích......
0/0
3.10.2005 1:49

baronfonlempl

Proč se tak šťavíte.
V Česku by bylo potřeba, aby příští rok nastoupila do otěží pravá část spektra. Dobře. Ovšem, máme vůbec nějakou, natož potom nějakou, která je schopna uspět ve volbách? Já si, bohužel, myslím, že zcela jednoznačně nemáme. Levice proto bude muset vládnout dál, i třeba proti své vůli a proti nám...
0/0
3.10.2005 1:09

Dan 1

Re: Proč se tak šťavíte.
Je otázkou šasu, kdy se v rámci politických obchodů změní volební systém. Zatím to není v zájmu ČSL, ale Paroub si je tak jistý v kramflecích, že by se mohl nechat zviklat. Divím se, že to z ODS nikdo nenabízí třeba výměnou za podporu zákoníku práce (po volbách by ten paperback mohl jít do odpadkového koše). Levice by to pak projela na celé čáře, bylo by jasně patrné, kdo nese odpovědnost, kdo vládne a vítěz voleb by nebyl závislý na tom, zda se nejpopulárnější český otorhinolaryngolog ožere nebo ne. Volby do Senátu a komunální volby ukázaly, kam směřují nálady občanů: doprava. Tyhle paty, kdy fakticky vládne Wagner nebo Kott s Hojdarem, jsou z dlouhodobé perspektivy neúnosné a nebezpečné. 
0/0
3.10.2005 1:18

Dan 1

Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Doporučená literatura.
0/0
3.10.2005 1:22

baronfonlempl

Re: Re: Proč se tak šťavíte.
No dobře, to si možná přejete. Ovšem sdělte mi laskavě něco, co, momentálně, podporuje Vaše zbožné přání.
0/0
3.10.2005 1:22

Dan 1

Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Ony dvoje volby, které levice fatálně projela a kraje se nám zabarvily do modra a potvrdilo se, že Senát může plnit úlohu pojistky - ústavní zákony jím neprojdou, když ODS nebude chtít. Tak se naplnilo mé nezbožné (jsem ateista) přání. Komunisté utřeli. ČSSD čeká hattrick a prohrané volby (preference se nemohou dramaticky během půl roku změnit), ovšem mají svého Filipa a to je velmi nebezpečné.
0/0
3.10.2005 1:28

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Přečetl jsem i doporučený příspěvek studentíka FF UK. Nijak mne nezvyklal. Ústava se nemá měnit tendenčně proti někomu, vždy se to totiž vymstí. To právě vědí Spojené státy a drží se toho. Ti voliči KSČM se Vám potom přelejí, kam asi?
0/0
3.10.2005 1:34

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Je to fakt. Ackoli jsem zastancem spise vetsinoveho systemu, dokud tu mame takhle silnou komunistickou stranu, je to velke riziko. Vyvoj se totiz muze ubirat podle nasledujiciho scenare: ODS vyhraje volby a diky vetsinovemu systemu ziska nadpolovicni vetsinu poslancu. Muze tedy sestavit jednobarevnou vladu, veskera zodpovednost bude lezet na ni. Zacne tedy s nepopularnimi reformami, ale to ji pripravi o popularitu mezi nizsimi vrstvami. Dejme tomu, ze se tyto hlasy rovnomerne rozdeli mezi CSSD a KSCM. Jenze co kdyz pak ve volbach vyhraje prave KSCM? Jednobarevnou vladu komunistu bych tedy neriskoval... I kdyz nam ted vlastne hrozi - bude-li vladnout CSSD+KSCM, jako by nam vladla jednobarevna vlada...
0/0
3.10.2005 1:40

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Tak vidíte, máme jedinou možnost: Nechat ústavu ústavou, to nic neřeší.
0/0
3.10.2005 1:43

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Pro příští volby se již nezmění nic. V případě změny Ústavy po roce 2006 se nejméně na dvoje volby stane nejsilnější politickou silou automaticky ČSSD. Navíc má ještě v rukávu sloučení s KSČM, což by také nebylo ani nic nového. A paměťníci útlaku budou rychle vymírat atejně jako pamětníci utlačování...
0/0
3.10.2005 1:41

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Ja pristi volby vidim dost pesimisticky. Odhaduji, ze skonci podobnym patem jako ty nemecke. Tj. ODS napr. tak, ze ODS sice vyhraje, ale nebude mit s KDU-CSL vetsinu. Takze CSSD bude stat pred volbou: bud jednobarevna vlada CSSD podporovana komunisty (coz bude velice lakave, ale pro tuto zemi patrne jiz mene), nebo nejaka forma koalice ODS+CSSD. Cili zas preslapovani na miste. Dalsi ctyri roky, takze v souctu uz dvanact...
0/0
3.10.2005 1:46

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
A co když proběhne slučovací sjezd? To bude mazec.
0/0
3.10.2005 1:52

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Nestraste...
0/0
3.10.2005 1:54

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Nestraším, tak se mi to jeví. Níže více.
0/0
3.10.2005 2:00

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Ty přelivy jsou mezi KSČ a ČSSD, to mi je jasné, ale pokud nedojde ke smetení bohumínského usnesení ze stolu, stále je možné při zamhouření obou očí považovat ČSSD za demokratickou stranu. Krásné by bylo, kdyby své setrvání v sesli spojil Paroubek s volebním výsledkem ČSSD - nastoupil by student Sobotka a v plném světle by bylo možno spatřit, co je to za idiota a to, že ČSSD je komoušská trafika s katastrofálním deficitem osobností. Horák a Battěk už mezi námi nejsou a druhého Zemana, který by vytáhl ten rudý kolos esenbáckých vysloužilců, kde má každý druhý nějaké krycí jméno, nenajdou. Ta parta je zralá na rozštěp na ty slušné a ostatní. Pár let (8-12) v opozici by umožnilo, aby se reformovali. Jsou vládnutím evidentně unaveni a nezdravě opojeni.
0/0
3.10.2005 1:43

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
No jo, ale i KSČM je demokratická strana, vzešla z demokratických voleb. Nebo ne?
0/0
3.10.2005 1:45

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Tot otazka. Byla KSC za Prvni republiky opravdu demokratickou stranou?
0/0
3.10.2005 1:47

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Ovšem ze zákona byla vláda KSČ protiprávní a KSČM je následníkem KSČ. V programu, ale v rétorice jejich představitelů jsou věci, zcela neslučitelné s demokracií, navíc máme historickou zkušenost. Nelze tedy KSČM považovat obecně za stranu demokratickou. Z hlediska právního purismu z výhradami snad ano, z hlediska lidského nikoli.
0/0
3.10.2005 1:49

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Chápu Vaše nadšení míšené s pachutí. Nemá ovšem žádnou oporu v zákoně a realitě.
0/0
3.10.2005 1:54

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Ale má. Zák. 198/93 Sb. to říká jasně a komunisté se svých idejí nevzdali.
0/0
3.10.2005 1:59

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Ale jó, ovšem to jsou pouze Vaše pocity, přání, sny. Já jsem čistý realista. Nesnažím se vidět skutečnosti, jak by se mi líbili, ale jaké jsou. Odstrčit silou můžete jednoho, dva. Navíc: co to jsou ideje, každý má nějaké, snad nechcete zase pro změnu nařídit nějaké jiné, ořechové.
0/0
3.10.2005 2:06

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Nemám ambice něco někomu nařizovat a jestli, tak školám. Jestliže se z průzkume, co ví člověk z deváté třády ZŠ o komunismu, dozvím, že Stalin byl zpěvák sovětské pop-music, pak by měla ministryně školství okamžitě odstoupit, protože za pedagogy pak musíme suplovat my, třicátníci a vy, šedesátníci a to zadarmo. Jestliže paragraf o propagaci hnutí, směřujících (atd.) je aplikován na neonacisty, proč by se neměl dotknout komunistů? Já vím, protože chybí politická vůle a mnozí aktéři bývalého režimu ještě žijí. To snad ale neznamená, že si s literou zákona budeme nakládat, jak se nám zlíbí a momentálně hodí. Dura lex, sed lex (tvrdý zákon, ale zákon).
0/0
3.10.2005 2:31

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Tak proč nenapsali tenkrát ten zákon lépe? Vždyť to jistě šlo.
0/0
3.10.2005 2:33

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Tak to nevím, ale uvažuji o tom, že pokud se dožiju čtyřiceti, budu kandidovat do Senátu. To bude teprve mazec!
0/0
3.10.2005 2:38

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Ztratit svobodu znovu po tak krátké době, to bych nikdy neudělal. Snad jedině v případě, že bych náhodou potřeboval imunitu. To je však silně nepravděpodobné, protože pokud máte peníze na správné právníky, můžete páchat stejně cokoliv.
0/0
3.10.2005 2:48

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Ano, jsou vládnutím unaveni a opojeni. Ovšem alespoň existují. Pravici totiž nemáme, o té pouze sníme, bohužel.
0/0
3.10.2005 1:49

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
To je věc názoru; já mám jiný.
0/0
3.10.2005 1:53

baronfonlempl

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proč se tak šťavíte.
Víte, tady byl 50 let nějaký režim a lidem jistě nevtloukal do hlavy liberální názory. Za tak dlouhou dobu se jim sociální, levé, myšlení dostalo až do genu. Takže většina pravicových voličů a potom i politiků jsou stejně více či méně vlevo pošilhávající jedinci. Pravou mají pouze rétoriku, a to ještě pěkně tupě. Toť problém.
0/0
3.10.2005 1:59

Johny_S

Jekuliku, ted jsem si trochu procital starsi prispevky...
Ty vazne povazujes za prinos, ze se Paroubek spojil s Ficem? Fico byl jeste donedavna oznacovan za bezkoncepcniho levicoveho populistu. Nyni je to pro tebe socialni demokrat a spojenec Paroubka. Zda se, ze se opet naplnilo zname pravidlo, ze "vrana k vrane seda".
0/0
3.10.2005 0:50

Johny_S

Jinak, inkvizitore...
za socialisticky zpusob uvazovani mam i neuctu k soukromemu majetku ci k jednotlivci. Napr. pripravovany zakon usnadnujici vyvlastneni. Nevim, proc by mela byt obri nadnarodni spolecnost uprednostnovana pred drobnym majitelem pudy. Predstav si, ze by malopodnikatel prisel za majitelem pudy, nabidl urcitou cenu, a kdyz by neuspel, sel by za urednikem, ktery by nasledne pozemek v zajmu spolecnosti vyvlastnil... Dosti nerealne, ze? Tudiz socialisticky zposob uvazovani vede k nespravedlnosti.
0/0
2.10.2005 22:32

komunisti_sou_svine

Re: Jinak, inkvizitore...
!!!!!!
0/0
3.10.2005 0:48

baronfonlempl

Re: Re: Jinak, inkvizitore...
Majetek by se opravdu neměl vyvlastňovat podle nějaké tendenční úpravy. Vždyť i v současném právním stavu se dá k pozemku přijít: třeba myslet dopředu a potom to jde i za rozumnou cenu. No a kdo nedokáže myslet dopředu, musí potom přitlačit v ceně.
0/0
3.10.2005 0:54

Johny_S

Re: Re: Re: Jinak, inkvizitore...
Jiste, tak by to melo fungovat. Jenze vlada CSSD si to predstavuje jinak. Vybere si slibne podnikatele - ci spis nadnarodni velkopodniky - a ty vsemozne podporuje. Ostatni podnikatele maji smulu. Tito nadnarodni nasledne dostanou zadarmo pozemky, danove prazdniny, postavi se jim nove silnice (jako proc - to by nemoli vozit sve zbozi vlakem?) a kdovico jeste... A protoze stat nema penez nazbyt, jednoduse si potrebne pozemky znarodni. Parada. Nejaky urednik si zkratka rozhodne, se na svuj pozemek nemam pravo, a tak o nej zkratka prijdu...
0/0
3.10.2005 1:36

inkvizitor2005

pánové
je mi líto, ale musím Vás opustit, neb zítra vstávam před šestou hodinou ranní. Přeji dobrou noc
0/0
2.10.2005 22:23

Dan 1

Re: pánové
Nám to líto není, soudruhu, přesto dobrou noc.
0/0
2.10.2005 22:26

Johny_S

Re: pánové
Ah, tak to jsem prosvihl...
0/0
2.10.2005 22:32

jekal

Opravdu ale opravdu z Tebe - Dan 1- musí mít tata Klaus radost
Levicový intelektuál je oxymóron; např. Kohák, Chomsky, Moore apod. jsou salónními filosofy bez vhledu do reality. 
0/0
2.10.2005 21:53

orkrist

Re: Opravdu ale opravdu z Tebe - Dan 1- musí mít tata Klaus radost
A to je všechno? No nic moc.
0/0
2.10.2005 21:55

Johny_S

Re: Re: Opravdu ale opravdu z Tebe - Dan 1- musí mít tata Klaus radost
Tebe to nejak prekvapuje?
0/0
2.10.2005 21:57

orkrist

Re: Re: Re: Opravdu ale opravdu z Tebe - Dan 1- musí mít tata Klaus radost
U něho? Vůbec...
0/0
2.10.2005 22:00

Dan 1

Re: Opravdu ale opravdu z Tebe - Dan 1- musí mít tata Klaus radost
Ano, to je ze mne. Já se obejdu i bez metody CtrlC CrtlP.
0/0
2.10.2005 21:58

pleoner

Re: Re: Opravdu ale opravdu z Tebe - Dan 1- musí mít tata Klaus radost
To musí být pro bolševika stejně nepochopitelné, jako když si někdo vlastní prací dokáže vydělat dost peněz.
0/0
2.10.2005 22:01

jekal

Zajímavá sorta
Ti modrásci nesledují obsah sdělení, chovají se jako komouši útočí na autory, na víc se nezmohou
0/0
2.10.2005 21:41

Johny_S

Re: Zajímavá sorta
Na sdeleni jsme reagovali tolikrat, ze to uz nema cenu. Sam pocitam, ze nejmin desetkrat. Desetkrat psat to same, to se mi fakt nechce, vis, rudousku?
0/0
2.10.2005 21:44

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.