Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Reportérka opustila vězení, její zdroj se odtajnil sám

Reportérka deníku The New York Times Judith Millerová opustila po 86 dnech vězeňskou celu. Byla odsouzena za to, že odmítla prozradit svůj zdroj. Novinářka figuruje společně s kolegou Matthewem Cooperem v kauze odhalené identity agentky CIA.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jack_rupnick

amerika 1984
Americké díly přiznaly zabití tří novinářů agentury Reuters, z nichž posledním byl zvukař Waleed Khaled, který byl zastřelen Američany 28. srpna v Bagdádu. Armáda však tvrdí, že vojáci zahájili palbu oprávněně. Reuters má za to, že čtyři novináři pracující pro tuto agenturu, kteří zemřeli loni v Ramadi, byli zastřeleni americkým ostřelovačem. Schlesinger tvrdí, že americká armáda odmítala podstoupit nezávislé vyšetřování zabití jeho novinářů: místo toho jej svěřila do rukou velitelé dotčených jednotek, kteří své vojáky ospravedlnili. Ve většině případů byli novináři drženo dlouhou dobu ve věznicích Abu Ghraib či Camp Bucca – aby poté byli propuštěni bez obvinění. Přinejmenším čtyři novináři jsou tak nyní drženi ve vězení, aniž by byli obviněni či aniž by se jim dostalo šance na právního zástupce. Mezi nimi jsou i dva kameramani z Reuters 
0/0
30.9.2005 11:59

terminator4

0/0
30.9.2005 11:32

abysser

tady jsou zřejmé trhliny ve svobodě tisku...
.. jsem rád, že nic podobného se u nás stát nemůže. stát nemá žádné právo perzekuovat svobodný názor. být vlastníkem informace nesmí být trestné, trestné může být pouze její získání, nicméně ona reportérka tuto informaci získala ústním podáním a tedy zcela legálně... dle zdravého rozumu..
0/0
30.9.2005 11:13

dislektik

no a jako co má být prudíte jen kvůli tomu že je to novinářka co
0/0
30.9.2005 11:09

ježkovy_voči!

Na celé kauze
je ale nejzajímavější právě to, čemu se Mladá pravicová fronta cudně vyhýbá: Proč Joseph Wilson zaútočil na prezidenta Bushe? Byl totiž vyslán CIA do Afrika, aby prověřil obvinění, že Saddám Husajn tam tajně nakupuje uran. Zjistil, že obvinění jsou nepodložená a v tom smyslu informoval americkou administrativu. Nicméně o 11 měsíců později prezident Bush přesto použil tato obvinění ve zprávě o statu unie. Wilson se pak vyjádřil veřejně  "I have little choice but to conclude that some of the intelligence related to Iraq's nuclear weapons programme was twisted to exaggerate the Iraqi threat". A vzteky říčná bushovská administrativa se mu pomstila tím, že pravicový komentátor Nowak napsal, že Wilson dostal ten úkol od CIA jen díky své manželce,  která je agentkou.
0/0
30.9.2005 10:55

ježkovy_voči!

Re: Na celé kauze
Kromě tzv. "downing streets memos", ve kterých britská rozvědka přímo píše, že informace o iráckých ZHN jsou "fixed around policy", je právě případ tzv. nigerského uranu dalším důkazem, že americký prezident a vláda lhali o iráckých ZHN ÚMYSLNĚ a nikoli pouze ze špatné informovanosti.
0/0
30.9.2005 10:58

j@ck

Re: Re: Na celé kauze
takové ruleťáky a jim podobné stejně nepřesvědčíš a nevytrhneš je z jejich bludů a iluzí. jejich myšlení je natolik rigidní a vykrystalizované, že ani nejsou ochotni přemýšlet a uvažovat jiným způsobem. je by přesvědčila tak možná rána basabalkou do hlavy. něco takového jako nepřímé důkazy a indicie a celková logika okolností je pro jejich intelekt příliš silné sousto.
0/0
30.9.2005 11:08

Najdete na iDNES.cz