Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rozhodnuto: tisíce lékařů vyrazí před ministerstvo

Lékaři splní slib a 6. října zavřou ordinace. Pět minut po dvanácté se jich pak chtějí tisíce sejít před ministerstvem zdravotnictví. Případným pacientům vysvětlí důvody protestu na plakátech, kde bude i kontakt na lékaře, který je s akutními potížemi místo nich ošetří.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

f99

primarni ceskou vlastnosti je zavist
jak je videt... a) doktori protestuji nejen za sve platy, ale predevsim za ozdraveni systemu!! zdravotnictvi se totiz uz leta topi v nehoraznych dluzich a soudruzka emerova to jen podporuje - a ty dluhy plati vsichni ze svych odvodu.. tedy je rozumne se postavit na stranu doktoru, kteri chteji system oddluzit! tedy pokud neni clovek komunistickym parazitem a jde mu jen o to mit vsechno zadarmo a nic nedelat.. b) same stiznosti na plat doktoru... doktor preci ma brat mnohem vice penez nez jini!! doktorska prace vyzaduje mnoho let studia a praxe.. at si to kritikove zkusi delat... staci se podivat jinam, kde je lekarska pece kvalitnejsi - protoze tam zdravotnictvi neni utopeno v dluzich..
0/0
28.9.2005 11:12

Swooppy

..a tak..
nevím.Mám známého praktického lékaře,a ten si prý vydělá/dle jeho sdělení/ cca  40-60 tisíc netto.Když jsem se ptal jak to,když mu pojišťovna platí tak špatně,tak mi řek že to nejsou peníze od poj. ale od zástupců farm. firem,kteří si tak kupují prodej svých farmak.Doktor předepíše daný lék,peníze za množství dostane od farm.firmy ve formě daru a nebo jako příspěvěk na presentaci.No a pojišťovny jsou povinné tyto léky proplatit,i přesto že jsou dražší a leckdy i zbytečné.Toto je jedna z mých zkušeností.Postupují-li i jiní lékaři tímto způsobem,pak ať se ale nediví že v tom společném koši je tak málo peněz když se tímto způsobem podílejí na jeho vykrádání.Zde by totiž mohlo platit,jak již tu někdo napsal že "zloděj kříčí,chyťte zloděje" ikdyž někdy mám dojem že těch zlodějů je tolik a z tolika směrů že hledat jedince bez másla na hlavě,ať mezi lékaři či na minu. je Sysyfofský úkol.Ale taková je celá naše společnost kde vítězí peníze nad slušností.Takže,máme právo vinit?
0/0
28.9.2005 10:53

153624

Re: ..a tak..
S tím sponzorov od farmaceut.firem pěkně kecá.V nemocnici možná,ale privátní ani omylem.Pojišťovny mají,a to zpětně,nastaven systém regulačních srážek za překročení indukované péče, resp.za předepsané léky.Takže každý, každý privátní doktor píše pacientům to nejlevnější a co nejméně a rád tzv. "zapomene" lék předepsat.Protože ty sankce jsou tak velké,že žádný tzv. úplatek od farm. firmy by to nevynahradil. Ku*va, žena se v tom plácá už 13 let, co si tu hrajeme ve zdravotnictví na tzv. podikání a ty smlouvy jsem všechny četl, pravidelně, VZP zejména,posílají, jak je lékař pro ně "drahý".Takže kecy o úplatcích jsou směšné.Ano, v nemocnicích se berou.Švagr spoluvlastní továrnu na výrobu náhrad a ortopedové či ředitelé nemocnic se jim smějí do očí, že jsou chudobná firma,že švýcaři aj. jim zaplatí seminář např na N.Zélandě.A že co oni jim mohou nabídnout?Ho*v_no,nic,jenom svůj, naprosto stejný výrobek.Tak se věci mají.Konečně dluhy nasekaly státní nem.a ty se 3x oddlužovaly.
0/0
28.9.2005 21:31

jatakyne

Ať se jdou vycpat
šašci
0/0
28.9.2005 10:00

Dan 1

Re: Ať se jdou vycpat
Pravda, ať se jde celá vláda vycpat v čele se soudružkou Zentivou Emmerrhoidovou.
0/0
28.9.2005 10:07

Pucmeloud007

Az se lekari budou chovat slusne
a ne jako prodlouzena ruka famaceutickych firem predepisujici leky ne podle rozumu, ale podle toho jaka firma jim zaplati jakou dovolenou nazyvanou "kongress". Pak at si stavkuji. Zatim je to jen rev: "zlodej krici, chytte zlodeje"
0/0
28.9.2005 9:55

jolly72

lékaři
co by za tu jejich péči chtěli, člověka nechaj chcípnout, preventivní prohlídka je proklepání břicha to je toho, šmejdi
0/0
28.9.2005 9:18

153624

Re: lékaři
Pokud se tak stalo, měl by šmejd podat trestní oznámení.Pokud jej šmejd  nepodal, tak se asi nic z hlediska trestněprávního nestalo,že jo? ..a jen tak plácá nesmysly.
0/0
29.9.2005 0:15

celtic

a deme....
šicííííí......, demiséééééé, volbýýýýýýý, gestapóóóó, mobilisacéééééé....
0/0
28.9.2005 9:07

jatakyne

Re: a deme....
ti hrabe?
0/0
28.9.2005 10:01

Mak76

Malá zodpovědnost... II.
Tím nechci říct, že by se obézní 40-cátník s infarktem myokardu měl nechat umřít, když cca 2 miliony na bypass nebude mít cash... To je nesmysl! Dá se to řešit jako jinde ve světě, kde je běžná větší spoluúčast u nemocí, které jsou prokazatelně způsobené osobním zanedbáním a přitom nejsou letální (stomatologie...) a nebo výrazně vyšším zdr. pojištěním kuřáků nebo lidí s nadváhou...
0/0
28.9.2005 8:16

Mak76

Malá zodpovědnost...
Jedním z největších problémů našeho zdravotnictví je minimální zodpovědnost lidí, za své zdraví (přežívá socialistické myšlení, že zdraví je něco celospolečenského, o co se mi má postarat stát...). Systém musí mít prvky solidarity, ale měl by tvrdě (finančně) postihovat lidi, kteří si svého zdraví neváží... Příklad? Máme asi největší prevalenci karcinomu tlustého střeva na světě a zbytečně vysokou úmrtnost na toto onemocnění. Přitom v časném stádiu je to vysoce léčitelné. To se dá zachytit testy na okultní krvácení ve stolici... Kdo se vykašle na prevenci, měl by si případnou péči následně hradit sám? Je to tvrdý, ale spravedlivý... Z jiného oboru (méně letálního...): Zubní kaz je prokazatelně způsobený bakteriálním plakem a tudíž špatnou hygienou... Proč se mám solidárně podílet na sanaci chrupu "čuněte", co si neumí čistit zuby, když se o ně sám starám? A mohli bychom jít dál... alkoholici, kuřáci, feťáci, obézní lidé...
0/0
28.9.2005 8:12

babacek

Re: Malá zodpovědnost...
Vcelku máte pravdu.Ale, obezita ne vždy je způsobena špatnou životosprávou stejně jako chrup člověka trpící Paradentózou nemusí být důsletkem špatné ústní hygieny.Tak,že udělat jednotvárnou tabulku ty máš 10kg nadváhu tak budeš platit o 10% více na pojištění a ty máš 10kg podváhu tak budeš platit o 10% méně.A co lidé kteří naopak trpící anorexií nebo bulímií?Naprosto však souhlasím aby kuřáci,alkoholici a feťáci byli znevýhodněni.
0/0
28.9.2005 9:08

jolly72

Re: Malá zodpovědnost...
u mě to tak není a jelikož si platím zdravotní pojištění tak chci důkladný vyšetření a to takový, který si vyberu a ne že mi doktor řekne to je v pohodě to je normální. Tak bych radši neplatil VZP ale platil si lékařskou péči.
0/0
28.9.2005 9:20

Dan 1

Re: Malá zodpovědnost...
Měl bych několik podobně geniálních nápadů - totéž sportovci, ti si o úraz přímo koledují, tvrdě vyžadovat od paraplegiků náklady léčení, horníka by to nezasypalo, kdyby seděl v teplé kanceláři, na bůček a raději na všechny potraviny (kdoví, co v tom je) uvalit spotřební daň...
0/0
28.9.2005 10:06

WildBoy

?
Docela by mě zajímalo, proč nikdo neřeší, že 30% vyúčtovaných výkonů jsou buď výkony nadbytečné, nebo dokonce výkony fiktivní? Celá léta je veřejným tajemstvím, že lékaři v honbě za body předepíší spoustu zbytečností, přesto jsem nikde neviděl jedinou informaci o tom, že by tuto situaci někdo řešil (natož trestal)
0/0
28.9.2005 1:01

pancho10

Re: ?
Je tady opravdu něco v nepořádku:někteří lídé nemají jít čas ani k zubaři a pracují i horečkou,na druhé straně,, invalidé kteří doma lámou skály,, no a důchodci kteří jsou hypochondři a předhánějí se kdo dostane víc držších léků.Opravdu sociální bohatý stát.Však to jen z daní podnikatelů a zaměstnanců.....
0/0
28.9.2005 1:25

Zwerg

Re: ?
Praktičtí lékaři a honba za body?  
Nadbytečné výkony?
 
Vždyť praktičtí lékaři jsou už řadu let placeni kapitační platbou - tzn. za každého registrovaného pacienta berou měsíční paušál a do něj se musí vejít s léčbou - jsou tedy naopak motivováni k provádění pokud možno co nejméně úkonů.
0/0
28.9.2005 1:34

153624

Re: Re: ?
Jen bych dodal,že ten paušál činí 34Kč/osobu/měsíc,že se přepočítává koeficienty podle věku takže to dá měsíčně asi 80 tis,z toho 25 tis padne na plat sestry s odvody,15 tis na nájem z ordinace+energie atd, každý tiskopis, injekční stříkačku,obvaz,různé komerční poj. praxe proti pochybení,software,výp. technika,provoz tiskárny,připojení na internet si z těch peněz platí sama, žádný stát.Takže:vstupy jsou tržní, platby za práci netržní=diktát pojišťoven a státu a teď už jsou platby NULA,tak se to zavře a hotovo.My to za problém nepovažujeme.Denně přide(ne že si žena pozve!) 60-80 lidí s nějakým problémem...takže přijdou, ordinace zrušena,je jich asi 4300(ordinací) a protože před krachem všechny,tak půjdou pacienti třeba za svým poslancem,starostou,úředníkem pojišťovny s ti je mohou začít léčit. Jedouché,prosté,levné,fungující.25 let praxe hodí žena přes palubu.Všichni se na studium medicíny hrnou,naše dcera dokončuje raději práva,ordinaci má žena darovat.Léčit nikdy!!!
0/0
28.9.2005 8:57

153624

Re: Re: Re: ?
Abych to upřesnil: Plat sestry s odvody 25 tis, nájem a energie 15 tis, veškerá další režie+daně další desetiticíce, podle toho,kolik dojde faktur, resp. co nového do odinace koupí, třeba jí nedávno odešel sterilizátor, tak 15 tis. Takže "balík jak blázen", co zbyde.Kapitace dělá 88 tis přesně, teď mi to comp. vyjel.Hodně zdraví všem.Podle legislativy i nepracující lékař, např. důchodce může předepsat lék rodinnému přísl, takže okruh několika lidí z nejbl. rodiny, méně než 10,se péče dočká.
0/0
28.9.2005 9:05

babacek

Re: Re: Re: ?
Ať počítám jak počítám podle vašich distrikcí mne to u mého praktického lékaře vychází na 170 000 KČ.měsíčně.
0/0
28.9.2005 9:14

Zwerg

Re: Re: Re: Re: ?
Asi je v Praze a má hodně velkou kartotéku pacientů.....
0/0
29.9.2005 1:17

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: ?
Ano je v Praze.A spousta pacientů by rádo k ní ještě přešlo.Tak to již samo osobě vypovídá o kvalitě když je na poliklinice těch praktických lékařů 8 a mají tak poloviční počet pacientů.Ty budou stávkovat jistě namísto toho aby se zamysleli co dělá tato lékařka lépe.
0/0
29.9.2005 8:11

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?
... je lepší, koupila větší databázi ...
0/0
29.9.2005 8:16

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?
Nekřivdte lékařům kteří měli nejvíce pacientů protože něco umějí.Databáze by jí byla na nic kdyby pacienti přešli k jiným lékařům.Ale,v tomto případě je to naopak,že se(obrazně řečenou)pacienti perou aby se do její péče dostali.A takto fundovaných a obětavých lékařů je jistě mnohem více,ale ty většinou ani na nějaké nářky nemají čas.Tím samozřejmně nechci říci,že by byla v pořádku platební absence pojišťoven.
0/0
29.9.2005 8:51

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?
... já jsem byl po léta kapitován u lékaře, kterého jsem v životě neviděl. Má ordinaci v baráku, kde sídlil závodní lékař firmy, kde jsem před mnoha lety pracoval ...
... holt našel kartotéku ...
... mimochodem, Vy jste své lékařce podepisoval kapitaci?
0/0
29.9.2005 9:03

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?
Samozřejmě podepsal.To co popisujete se bezesporu děje.Ale, tato lékařka má tento počet reálný.A těch bezpočet odmítnutých je také značný.
0/0
29.9.2005 9:15

analytik05

Peníze by byly kdyby se nerozkradly
Odstátnit zdravotnictví tak aby se začalo skutečně hospodařit na vlastním bez tunelování nemocnic nákupem předražené techniky a léků.Vykopat uplacenej managment atd.Dokud zdr.zařízení budou všech a ničí a dokud budo u vlády socanští bolševici,opět to odserou jako i jinde ti co chtějí skutečně smysluplně a poctivě a efektivně pracovat
0/0
27.9.2005 23:49

Pucmeloud007

Re: Peníze by byly kdyby se nerozkradly
Blbost.....v zadne zemi neexistuje odstatnene zdravotnictvi. Tyhle argumenty typu "trh to vyresi" se uz sakra ukazaly jako pitomost
0/0
28.9.2005 0:02

jehlicetrnita

Re: Re: Peníze by byly kdyby se nerozkradly
Zeptej se Americanu, kteri nepatri mezi elitu, jak jsou spokojeni se zdravotnim pojistenim a zdravotnictvim vubec. Mozna by ses divil. A to je v Americe prevazna vetsina zdravotnictvi v soukromych rukou!!! Presto je to vsechno velmi narocne na statni rozpocet a presto lide plati jako mourovati.
0/0
28.9.2005 4:35

Thule

Zločin v bílém
Jděte radši do Dachau-jste ubozí čeští malinkatí Mengelové navíc paraziti.Většina jste týrala lidi z rozkazů komunistů a dnes jste nějací velcí kapitalisté-vyžrat co a kde se dá.
0/0
27.9.2005 23:22

ulrik

Re: Zločin v bílém
LOL
nepůjdem někam na pivo? Bych si tě vyfotil, to mi nikdo neuvěří :o)))
0/0
27.9.2005 23:33

analytik05

Re: Zločin v bílém
Ty jsi hovado s IQ střešního nosiče .Jak někdo tohle může vyblejt
0/0
27.9.2005 23:53

elmancini

Re: Zločin v bílém
Jseš obyčejný omezený idiot!!!! Jak tohle vůbec můžeš vypustit z huby, naplno souhlasím s analytikem 05!!! Dočkáš se taky!, i na Tebe dojde!, pokuď ti se zdravím "poteče do bot", tak předpokládám, že půjdeš radši do autoservide a požádáš tam chlapy se vzdeláním ZŠ aby ti vyměnili "součástky", aby Tě náhodou nějaký lékař neodvedl do "plynu", pane Bože že tenhle svět nosí takové voly s takovými názory!!!! howgh
0/0
28.9.2005 6:53

Pilatus_cdn

budou zajimavy statistiky
mortality
0/0
27.9.2005 20:24

Zwerg

Vysoce zajímavé články analyzující současné zdravotnictví.
Je to napsáno insiderem, který se v problémech současného zdravotnictví velmi dobře orientuje.
 
 
0/0
27.9.2005 19:56

meggan11

Re: Vysoce zajímavé články analyzující současné zdravotnictví.
Clanky jsem cetla, fakt zajimave. Akorat nechapu proc se o techto problemech takhle do hloubky nepise i na vic popularnich serverech (treba idnes). Neni snaha nebo celou situaci nejsou novinari schopni dopodrobna pochopit a dal interpretovat beznemu ctenari?
0/0
28.9.2005 5:23

Zwerg

Re: Re: Vysoce zajímavé články analyzující současné zdravotnictví.
Domnívám se, že žádné mainstreamové médium nemá skutečný zájem o čemkoliv psát do hloubky. Jakýkoliv hlubší rozbor čehokoliv totiž předpokládá, že dotyčný pisatel má problematiku dostatečně nastudovanou a tohle je asi u složitějších záležitostí problém.... Také bych řekl, že většinová průměrná populace preferuje před složitými analýzami jen výkřiky a hesla - prostě brouzdání po povrchu.
0/0
29.9.2005 1:00

chejava

Doktor nebo železničář!
Já by jsem veškeré stávky zakázal. Pouze vydírají společnost.
0/0
27.9.2005 19:12

ulrik

Re: Doktor nebo železničář!
Vážím si lidí jako jsi ty - neschopných si ani přečíst, k čemu se vlastně "vyjadřují"...taková idiocie je i v naší společnosti vzácná...
0/0
27.9.2005 19:19

jehlicetrnita

Re: Doktor nebo železničář!
Perfektni demokraticky nazor. Zakazat!!
0/0
28.9.2005 4:35

ulrik

pro milé, hloupé nechápavce...
Pro všechny co plivou "cože si to ti zlí, bohatí, oškliví doktoři dovolují": Nemám ani nejmenší ponětí o tom, o co se tu jedná. VZP již dluží platby za dva měsíce a bude dlužit asi i za třetí=naprosto ŽÁDNÉ peníze, protože VZP je drtivě majoritním poskytovatelem pojistění. A teď si vezměte, že z toho ničeho lékaři musí platit ordinaci, zdravotní sestru, pojištění, případně i léky, které se nedistribuují přes lékárnu. Nemluvím o zbytečnostech, jako je nájem bytu, jídlo (ano, lidé jedí) etc. ...takže fajn, jistě, není třeba platit, lékaři půjdou na podporu a jsem zvědav, kdo vás, hloupé tlachaly, kteří kecají do něčeho, čemu nerozumí, bude léčit. Ale ono je to normální, že? Taková drzost - chtít peníze, které si vydělal...
0/0
27.9.2005 18:59

dislektik

Re: pro milé, hloupé nechápavce...
máš pravdu ale stávka nic nevyřeší pokud nevyřeší někdo systém poskytování zdravotní péče a pacienti si prostě budou muset připlácet.
0/0
27.9.2005 19:04

ulrik

Re: Re: pro milé, hloupé nechápavce...
Jenže dokud nebyla "stávka" tak se o problému ani neštěklo...:o( Jde o to, že situace je pro mnoho z nich fakt zoufalá...
0/0
27.9.2005 19:09

dislektik

Re: Re: Re: pro milé, hloupé nechápavce...
no aby někdo jednal tak tam mají dr.RÁTHA ten přeci vždy za doktory brečel ovšem jen když chtěly přidat na platě.a hulákání jak mají vyhodit šéfku VZP tím by se stejnak nic nevyřešilo protože v tomto systému prostě nejsou peníze a tak VZP nemé z čeho zaplatit.systém se musí změnit aby řešil budoucnost a dnes musí stát prostě pomoci pojištovnám s úhradamy za léčení.a ještě PACIENT MUSÍ POCHOPIT ŽE SI BUDE MUSET PŘIPLÁCET !!!!!!
0/0
27.9.2005 19:19

153624

Re: Re: Re: Re: pro milé, hloupé nechápavce...
K Dr. Rathovi: jo, křičel aby se zdravotníkům přidalo, dokonce ministry ČSSD vydíral počínaje Fišerem a konče Emmerovou. Tak as 2-3 x ve státním přidalo, seč na to nebyl růst pojistného no teď to celé prasklo. Domů nám chodí měsíčník České lék. komory a tak poslední 4 roky je to "měsíčník ČSSD".Takže za situaci může do jisté míry hlavně ten Rath a teď se z něj stává "bojovník" za privátní sektor.Úsměvné. Je to h*aj*zl*ík a jde mu jenom o jeho post, nejlépe být ministrem zdravotnictví za ČSSD, což je v případě bývalého člena ODS docela pikantní,no uznejme...
0/0
27.9.2005 19:47

elmancini

Re: pro milé, hloupé nechápavce...
 konečne to tady těm omezencům někdo vysvětlil
Jdem zvědav, jak by ste se tvářili vy, kdyby Vám nedali prachy, které jste vydelali ....
0/0
28.9.2005 6:57

Santa1

Doktoři jsou nenažraní
a jak se u nás říká neví si v ř-ti rady.
Nechci to moc rozebírat, ale zkrátka neznám soukromého doktora, který by nebyl v balíku. Nedochází jim, že pokud se do financování zdravotnictví zavede spoluúčast pacienta, budou mít po kšeftu. Ale asi to tak musí být, neznám přirozenější regulativ.
0/0
27.9.2005 18:23

crm6

Re: Doktoři jsou nenažraní
Měl jsi se lépe učit, nemusel bys závidět "nenažraným doktorům".
0/0
27.9.2005 18:28

153624

Re: Doktoři jsou nenažraní
Santa1 by si měl namísto výlevů položit otázku: v červenci, srpnu i září 2005 odvedli zaměstnavatelé zdravotním poj. desítky miliard na pojistném a ty neráčily za červenec, někomu za červen zaplatit. Žena v balíku není, pokud jí do týdne nezaplatí, po 25 letech práce jako obvoďačka to zavírá a jde na pracák. Dostane podporu no a těch 2200 lidí by asi mělo být zdravých, že jo? Na tom se shodněme. Žádný problém. Třeba sem přivezou lékaře z ČLR,KLDR,Ukrajiny,Rumunska,nebo si tam půjde sednout paní Emerová, já v tom nevidím problém. Po 25 letech bude mít čas věnovat se svým zájmům, začne cestovat, chodit do společnosti, žádné vzdělávání v Praze atd. o sobotách a nedělích. Já se na ten okamžik už těším. Konečně!!!
0/0
27.9.2005 18:57

Najdete na iDNES.cz