Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zastavíme vývoj jaderných zbraní, slíbila Severní Korea

Severní Korea v noci přislíbila, že zastaví vývoj jaderných zbraní, zároveň přistoupí ke smlouvě o jejich nešíření. Výměnou dostane ropu a elektřinu. S představiteli USA, Ruska, Číny, Japonska a jižní Koreje se na tom dohodla KLDR v Pekingu. Jednání se vlekla bezmála dva roky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dan 1

Jen malá poznámka
Přečtěte si pár vět z teorie Čučche a pár vět ze závěrů posledního sjezdu KS Číny, kde byli označeni kapitalisté jako jeden z hlavních pilířů současnoti. Zamyslete se se nad tím, komu volal Ťiang a stěžoval si na Kima, s kým před týdnem mluvil Chu a komu přislíbil podporu v boji proti íránskému programu soudruha Mahmúda Ahmadínedžáda, kdo trvá podle VN listu Nhan Dan na americké účasti na jednáních a pak srovnávejte čínský komunismus s korejským, vy levicové "hlavy". Nemůže být na světě větší blb, než levičák...
0/0
20.9.2005 8:31

Pilatus_cdn

ted jeste slapnout na krk
sraelosum ....zastavit a podepsat....(prestat a schovat)
0/0
19.9.2005 21:52

Necroman

Re:
"Zastavime vyvoj jadernych raket - uz jich mame dost" :-D
0/0
19.9.2005 9:37

Gabidos

???
Jenom čistě z politické zajímavosti by mě zajímalo, jak přesvědčili Koreu, že se vzdá jaderného zbrojního programu, když ještě nedávno se vzdát nechtěli. Čím asi tak CIA hrozila Koree? Jó, politika je džungle.
0/0
19.9.2005 8:32

inc

Re: ???
Politika neni az tak nepruhledna, jen nekteri lide by si meli uvedomit delbu prace mezi mocnostmi. Vstahy USA-Rusko nebyli v jistych oblastech pevnejsi nez jsou dnes. To je odpoved...
0/0
19.9.2005 8:45

Zwerg

Re: ???
Že by hlad?
A on ten americký nepřítel má tolik chutného jídla.....
0/0
19.9.2005 9:57

BrumlajiciCmelak

Re: ???
No, ono to bylo spíš o tom že K se chce vzdát vývoje výměnou za dovoz ropy, což se ovšem nelíbí AMi neb by přišli o ropu a nepřítele  
0/0
19.9.2005 10:23

Pilatus_cdn

Re: ???
Us nepresvedcilo nicim. Otazka je jake zaruky dostala od Ciny, predpokladam, ze utuzeni vojenskeho paktu.
0/0
19.9.2005 21:56

ifdex

KLDR
Ostatní účastníci jednání opravdu věří komoušům? Zřejmě jsou nepoučitelný.Nechat si diktovat podmínky od tak obskurního režimu je vážně síla.
0/0
19.9.2005 8:18

Dawe79

Re: KLDR
"Ostatní účastníci jednání opravdu věří komoušům?" - nezapomínejte na to, že Čína je taky komunistická a nikdo se nad tím nerozpakuje - naopak, všichni jí lezou do zadku...nevím, čemu se divíte
0/0
19.9.2005 8:36

DedecekHribecek

S vyděrači se nejedná
      Chtěli jaderné zbraně mají je. Potřebují energii - i v jaderných zbraních je energie. Užijte si ji soudruzi.
0/0
19.9.2005 7:56

BrumlajiciCmelak

Re: S vyděrači se nejedná
A ti vyděrači jsou kdo? USA? Nechápu, USA přece mají atomové zbraně a jsou nejagresivnější stát na zemi  Ale nevím o tom,že by se titulovali soudruhu
0/0
19.9.2005 8:09

DedecekHribecek

Re: Re: S vyděrači se nejedná
       Pro osoby které si nepřečetli článek bych chtěl dodat, že ve smlově je uvedeno, že severní korea nebude vyvíjet zbraně když budou dostávat energetickou pomoc to je ono vidírání.
     Speciálně pro Vás který jste si nepřečetl pořádně co jsem napsal tak uvádím, že nejagresivněnší zemí USA opravdu nejsou ale proti nejagresivněnším zemím bojovali - Něměcko, Japonsko, Irák a terorizmus. Zapracujte trochu na logice Musím ale ocenit, že Vám správně došlo, že se v USA neoslovují sodruhu tím ale mé pochvali vaší osoby končí. Toto oslovení používají v severní koreii (aby jste věděl) a proto to logicky patří severní koreii která je do militantnosti na tom tak, že je nejmilintantější na světe. Píši o procentuálním zastoupení lidí v armádě a procentuálním podílu peněz z rozpočtu na zbrojení.
0/0
19.9.2005 8:53

Dawe79

Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
Soudruzi si asi uvědomuj hrozbu ze strany USA. Zajímalo by mě, proč se do toho USA serou...myslí si snad, že severní napadne jižní Koreu?...a k těm režimům...když vynechám WWII tak mi vychází, že USA jsou momentálně nejagrasevnější národ na světě - kromě různých kmenů(etnik, národů)
0/0
19.9.2005 8:58

BrumlajiciCmelak

Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
A když do toho započtete, že chuj Křovák starší ^2-3 vydělával na zakázaném prodeji oceli hitlerovskému německu, že amerika čekala se zásahem do ww2 jak dlouho to jen šlo, tak myslím že ww2 ani není třeba vynechávat. Jinak je to přesné. Ono kdyby proti ČR chtělo válčit německo tak asi ČR bude muset být procentuelně mnohonásobně militantnější než N.
0/0
19.9.2005 9:10

Dawe79

Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
moc, peníze a válka - to jsou dnešní a historické cíle USA
0/0
19.9.2005 9:13

zlej

Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
fuj to sem se lek
0/0
19.9.2005 9:16

Dawe79

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
proč? To je známá věc
0/0
19.9.2005 9:17

BrumlajiciCmelak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
Myslím že válka sama cílem není, cílem je vydělat peníze na výrobě zbraní, a ty se holt musí někde použít, případně máme málo ropy, tak si nahrabem dokud je čas. Válka je prostředek.
0/0
19.9.2005 10:04

Dawe79

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
tak jsem to myslel - prostředek k dosažení těch dvou cílů
0/0
19.9.2005 10:07

BrumlajiciCmelak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
Jen jestli to pochopí i ĎedekH. se svejma hvězdopruhatejma trenkama
0/0
19.9.2005 10:18

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
       Co je vaším cílem to opravdu nevím. Podle Vašich závěrů bych Vám doporučil trochu historie a alespoň základy logiky.
0/0
19.9.2005 9:48

BrumlajiciCmelak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
Co by jste doporučil? Můžete to blíže specifikovat? Máte snad na mysli historii ve stylu WE ALL LIVE IN AMERICA, WE ARE THE BEST.  No, pokud budete studovat historii zjistíte, že hitler byl hodnej kluk, že stalina mají všichni rádi... Záleží na tom, kde studujete.
0/0
19.9.2005 10:21

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
     Jenom tupý blbec vykřikuje slova typu " WE ALL LIVE IN AMERICA, WE ARE THE BEST." Obávám se, že u Vás je vše straceno. Jediné doporučení je toto. Proboha se nemožte. I tak bude mít naše společnost dost co dělat s jením exemlářem. Obávám se, že další Vám podobné by už nezvládla.
       To je povedené člověk který nepoužívá historická fakt mi doporučuje studium historie. Asi jste to zahlédl v mém příspěvku na který jste reagoval. Opakování myšlenek není projevem inteligence ale je to jen a jen tupé napodobování.
0/0
20.9.2005 7:54

zlej

Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
Přestaň brumlat nesmysly a zazimuj se už.
0/0
19.9.2005 9:16

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
     Ale to mne překvapuje, že kritizujete USA za to, že prodáveli německu zbraně. Vždyť s nimi spolu mírově kooperovali a to by se Vám mělo líbit.navíc to byl lepší postoj než u generalissima stalina který si s hitlerem rozděloval evropu jak jinak než válkou.
      Je vidět, že se, USA z toho postoje za druhé světové války poučili a preventivně zůčovávvjí s novodobými Hitlery pro levicová zblbla to jsou ale jen agresivní války.
      Ohledně militantnosti severní koree je doslova hrůzostrašné, že tam lidé chcípají hlady aby mohli mít jednu z největších armád na světě.
0/0
19.9.2005 9:46

BrumlajiciCmelak

Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
No, pokud Bush praprastarší prodával železo hitlerovi až do roku 1944 a vy to označujete jako mírovou spolupráci, tak Vás musím označit za BLBA xJá o Stalinovi neřekl ani slovo, tak ho sem netahejte. Pokud se poučili tak, že zemi nejdřív vyzbrojí a pak obsadí a podle Vás je to boj proti diktátorům či terorizmu, platí ČERVENÉ. Lidé tam chcípají hlady proto, že USA zakázaly dovoz nafty do S. Koreje. Momentálně je to snaha o jeho povolení, chápete to  Nebo vy by jste se radši bez depat podvolil, vlezl US do prdele, makal na ně za skelničku COCA-COLA
0/0
19.9.2005 10:15

Dawe79

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
já si myslím, že by je ještě u té Coly obhajoval a vychvaloval, jaký je teplíčko u nich v zadnici
0/0
19.9.2005 10:18

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
     Ale to jste mne špatně pochopil. Já jsem vyjádřil překvapení, že Vy ono dodávání nepokládáte za mírovou spolupráci. Když použiji Vaši logiku tak podle ní musím chránit Hitlerovské německo. Německo nikdy USA nenapadlo Byli to USA co napadli nebohé Německo. Proč tady nenapdáte ty zlotřilé americké imperialisty co okupovali německé území?  Proč v tomto případě chcete vidět dějinné souvislosti a v případě Koree to odmítáte? Přitom to je režim ne nepodobný hitlerovkému nacizmu. Byl jenom instalován spřátelenou pomocí lidu SSSR a ČLR.
     Jenom blb si pořádně nepřečte co se mu píše. Jenom blb vytrhává jednu větu a nehledí na okolí. Nedávejte ni do rukou důvody Vás zvátui blbem.
     Práce pro USA byla vždy výhodná. Komunisté tomu dříve říkali zaprodávání se imperialistům a revanšistům. Teď tomu soudruzi říkají práce za skleničku koli?
0/0
20.9.2005 7:46

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
       Proč se v tom USA angažují. Vás asi naplňuje pocitem uspokojení to, že mají nevyspitatelní soudruzi ze severní koree jaderné zbraně. To je opravdu dobrý příspěvek k míru o kterém stále hovoří.
     Mohl by jste mi říci proč podle Vás jsou USA nejagresivnější zemí na světě? Proč z toho vytrháváte 2. světovou válku? Jste vedle jak ta jedle.
0/0
19.9.2005 9:38

Dawe79

Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
Nenaplňuje...myslím, že by se jejich vývoje rádi vzdali, kdyby to samé udělaly USA
Co takovej Vietnam? Různé "menší" intervence a v neposlední řadě válka proti Iráku, vyhrožování Iránu - která jiná země se v současnosti takhle chová?...to už i rusáci v Čečně měli lepší důvod válčit - jednotnost ruské federace.
0/0
19.9.2005 9:48

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
       Aha tak podle vás v severní kotreii vyvinuli jaderné zbrane proto aby donutili USA se vzdát jaderných zberaní. To jste mi připoměl jeden film který se jemnuje ještě větší blbec než jme doufali.
       Znovu se Vás ptám Mohl by jste mi říci proč podle Vás jsou USA nejagresivnější zemí na světě? Proč z toho vytrháváte 2. světovou válku? Jste vedle jak ta jedle.
0/0
19.9.2005 9:52

Dawe79

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
proto, aby odpověděli na hrozbu hrozbou, ne? to by jste mohl pochopit i Vy  A proč dovolily USA vlastnit jaderné zbraně Pakistánu a ne KLDR, nebo Iránu(který to veřejně nepřiznává).
WWII - byla to SVĚTOVÁ válka...já jsme rád, že se do tho USA nakonec zamíchaly...asi po dvou letech, kdy to měli v paži(když zjistili, že Hitler může ohrožovat i je pokud padne GB):))
0/0
19.9.2005 10:00

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
     Jestliže tvrdíte, že Korea má jaderné zbraně "proto, aby odpověděli na hrozbu hrozbou, ne?" tak prosím neuvádějte že "myslím, že by se jejich vývoje rádi vzdali, kdyby to samé udělaly USA" Korea by se totiž nikdy nevzdala své záruky bezpečnosti. Ono se totiž dá bojovat i jinými zbraněni ne jen těmi jadernými.
       Proč dovolili USA vlastnit jaderné zberně jiným státům. To by jste snad měl ocenit, že jin do toho nekecali a nechali je v klidu zbrojit. Jestliže se Vám to nelíbí tak by jste měl schvalovat postup USA. USA nejsou všemocné a díky smýšlení lidí jako jste Vy to také není možné.
      To že se 2. světové válce říká světová neznamená, že by USA byli napadeni německem. Podle Vaší teorie to museli býti agresory. Co se Iráku týká tak ti lidé co provedli útok na USA měli vazby na země podporující terorozmus a i oni jak píšete  
0/0
20.9.2005 7:36

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: S vyděrači se nejedná
      Vietnam. Ve Vietnamu dostali USA od Rusů a Čínanů na zadek. Proč prosím uvádíte Vietnam který nemohli USA ovlivnit a vytvořit tam demokratický systém. Všichni tio co utekli z Vietnamu dokazují proti čemu tam USA neúspěšně bojovali.
       Jaké další menší intervence máte na mysli? Válka proti Iráku je zcela jasná. To k čemu docházelo v této zemi byla hrůzovláda jak má být. Dporučuji Vám si vzpomenot i na války které vedl Husajn proti svým sousedům. Používání chemických zbraní. To je pro mne dostatek důvodů. Irák je na začátku stejně jako bylo Německo či Japonsko po porážce. Dejte jim čas který potřebují aby se z nich stala demokratická země.
        Váš příklad o rusech v čečně je klasickou ukázkou toho že vůbec netušíte co se tam dělo. Pane to byla genocida kdy ruská pravidelná armáda masakrovala systematicky civilisty.
0/0
20.9.2005 7:24

Najdete na iDNES.cz