Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Texaský kat ztrestal ženu za vyvraždění příbuzných

Texaské úřady popravily 40letou Frances Newtonovou. Před 18 lety zastřelila manžela a své dvě malé dětí. Vraždila kvůli penězům z pojistky. Newtonová je třetí ženou (a první Afroameričankou), kterou v Texasu popravili od obnovení nejvyššího trestu v roce 1982.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

SERGEJ JÁTROV

humánní trest smrti
Je to nejhumánnější trest smrti, jaký dnes existuje ( za taková zvěrstva ) - prvním roztokem ji "kat" poslal bezbolestně do říše snů jako po flámu, druhým roztokem jí utlumil svaly a teprve třetí roztok  - chlorid draselný - jí zastavil srdce. Sice se tvrdí ( kdejaký "vědec" se chce samozřejmě zviditelnit ), že určité procento je při vědomí, ale to to je maximálně takové vědomí nevědomí, že už mozek ani tělo ani nic jiného nepracuje - proti elektrickému křeslu či oběšení ( i nás dříve používanému ) je injekce nesrovnatelně humánní prostředek.
 
 
0/0
15.9.2005 18:23

zpravodajec007

Vzpomínám si,
jak během prezidentské volební kampaně v USA antiamis jako jeden z hlavních argumentů proti Bushovi dávali k lepšímu, že jako guvernér Texasu posílal chudáčky kriminálníčky na smrt. Nu, tady jednu z těch chudinek vidíme.
0/0
15.9.2005 17:48

King_Feanor

hmm
je poprava dostatečný trest? takový stvoření si nezaslouží život, zabít své vlastní děti, svého muže...ale nebylo by lepší kdyby musela na věky trčet v cele, aby si uvědomila svoji chybu? Poprava nic nevyřeší.. doživotí by bylo lepší, pro všechny takovýto hrůzy. oni si myslí, že smrtí utečou před odplaouitou a to jim vychází ani peklo je od toho neodvrátí, protože se Boha nebojí. pro ně je nejlepší doživotí!!!
0/0
15.9.2005 17:15

jirha

Re: hmm
A co jiného? Živit jí? Mučit jí?
0/0
15.9.2005 17:27

Gabidos

opice
Jednoznačně té děvce šlo o vlastní prospěch a byla pro to schopna zabíjet vlastní rodinu. Závěr: Popravit okamžitě bez soudu!!!
0/0
15.9.2005 16:40

komunisti_sou_svine

Re: opice
Proč ? Pozabíjela, vlastní rodinu, co je mi do toho ? Lidí je jak s*aček, třeba skutečně ani neudělala, system soudnictví a právníků je větší svinstvo než všichni odsouzení vrazi dohromady, to je můj názor.
0/0
15.9.2005 16:45

Gabidos

Re: Re: opice
Z morálního hlediska je to zvíře - čili opice
0/0
15.9.2005 17:05

Isabelle

Re: Re: Re: opice
Kolik opic a nebo zvirat zabilo svoji rodinu ?
0/0
15.9.2005 17:25

dislektik

Re: Re: Re: Re: opice
miliony zvířat to dělá denně
0/0
15.9.2005 17:49

Isabelle

Re: Re: Re: Re: Re: opice
Lvi zabijeji lvicata, ale ne lvicata jeho..
kde a kdy miliony ?
0/0
15.9.2005 18:07

Doktor_QQ

Tento konkrétní případ...
Pokud ji včera bylo 40, tak v době vraždy ji bylo 22. Děti měla 2, takže první asi již před dvacátým rokem svého života. O jejích rodinných vztazích nic nevíme, takže možná trochu, možná hodně domácího násílí, existenčních potíží, k tomu IQ tykve, takže 50.000 $ je asi slušné lákadlo...Za 18 let v cele smrti si vsugeruji cokoliv, takže budu křičet, že jsem nevinný a budu tomu i věřit... Je to americký systém a nezávidím jim ho.A rozhodně ho neobdivuji. K trestu patří pokání a k pokání pokora. A k ní dojdeme dlouhou,těžkou prací pro ostatní, třeba v kamenolomu...
0/0
15.9.2005 16:19

dislektik

jakej má plat takový KAT
jestly je královský tak bych ten job bral
0/0
15.9.2005 15:25

Dr No

Proč ne trestu smrti
Mezi "zastánci" a "odpůrci" trestu smrti se užívá mnoha argumentů, ale ty nejpodstatnější tam chybí. Jsem přesvědčen, že spousta zločinců by zasloužila za své činy zemřít a mnohdy ne jenom "civilizovaným" způsobem, jaký užívají ty civilizované země, které trest smrti dosud nezrušily. V mnoha případech by bylo namístě i oprášení středověkých a starších metod, jak co nejbrutálnějším způsobem sprovodit zločince ze světa. Pravý důvod pro odstranění trestu smrti z "arzenálu" justice je ale natolik závažný, že jej nemůže nic vykompenzovat. Je to reálný stav a personální obsazení institucí, které mají ve svém "popisu práce" zajišťování "spravedlnosti". Je třeba si uvědomit fakt, že takový Sherlock Holmes, komisař Maigret či Perry Masson jsou čistě literární postavy a žádní takoví se ani v policejních ani v justičních aparátech nevyskytují.
0/0
15.9.2005 14:51

Dr No

Re: Proč ne trestu smrti
 Zato je tam spousta zkorumpovaných hajzlů, ochotných za patřičné peníze udělat doslova cokoliv, samolibých tupců, kteří raději obrátí svět vzhůru nohama, jen aby nemuseli přiznat svou chybu a také lenochů a lemplů, kteří   klidně postaví něčí život nebo svobodu proti pár hodinám svého času. Celé tohle hnojiště navíc stojí na spoustě idiotských a zfušovaných zákonů, které nemají s právem a spravedlností absolutně nic společného. Pokud si někdo myslí, že přeháním, ať pár týdnů sleduje veřejné sdělovací prostředky. 
0/0
15.9.2005 14:53

Dr No

Re: Re: Proč ne trestu smrti
Když si uvědomíte,   jak je ze samotné podstaty těchto institucí obtížné, aby špinavosti, které se v nich dějí, pronikly na veřejnost, dá se ze zveřejněných "úletů" logicky dovodit, jak astronomických rozměrů musí tento Augiášuv chlév dosahovat.
A takovýmto institucím by měla být svěřena moc zbavit "legálně" života kohokoliv z nás? Nenechte se splést, tím, že tento trest je určen "jen" pro zločince. Zveřejněný a doložený počet "justičních omylů" (spíš ale justičních vražd), který je logicky nutno zmnohonásobit, protože žádná instituce nebude dobrovolně aktivně pátrat po svých "omylech" a tím méně je zveřejňovat (a ti, kteří nejsou součástí těchto institucí, mají jen mizivou možnost nahlédnout jim pod pokličku), dokazuje, že k tomu, aby
0/0
15.9.2005 14:53

Dr No

Re: Re: Re: Proč ne trestu smrti
 k tomu, aby byl člověk z moci úřední "utracen" stačí často jen trocha smůly.
0/0
15.9.2005 14:55

Englishman

Re: Re: Re: Re: Proč ne trestu smrti
Jsou to vážné argumenty, mají však dvě velmi podstatné mezery: 1) Podobných oborů, kde zkorumpovaní lemplové rozhodují o životech lidí, je celá řada - medicina (nemyslete si, že doktoři nenechávají umřít pacienty z lenosti nebo že sestry na noční nevynechávají dávky morfia, buď kvůi kazi nebo kvůli tomu, aby pacient ještě pár hodin vydržel a zemřel až budou mít padla), vše okolo silniční dopravy a značení, územních plánů, hygienických kontrol a pod. 2) Počet obětí zavražděných již dříve odsouzenými vrahy mnohem je vyšší, než pravděpodobný počet nevinně odsouzených - zejména v době testů DNA.
0/0
15.9.2005 17:22

Dr No

Re: Re: Re: Re: Re: Proč ne trestu smrti
Máte pravdu v tom, že je spousta jiných profesí, kde lidé špatným výkonem své "práce" ohrožují lidské životy. Ale JEDINĚ v justici za to nenesou absolutně žádnou zodpovědnost i když se na to přijde!!! Tím, že odmítám trest smrti neříkám, že by se měli usvědčení vrazi automaticky po "vykonání trestu" vypouštět na svobodu mezi normální lidi. Když člověk zabije úmyslně jiného člověka, je to s vysokou pravděpodobností projev patologické osobnosti a je u něj rovněž vysoká pravděpodobnost, že to udělá znovu. Proto je také zcela absurdní postup, kdy je běžně vrah po odpykání formálních "X" let vězení beze všeho propuštěn. Ten kdo tohle udělá, je spoluviníkem další vraždy, které se takový člověk dopustí. Myslím, že by se u vrahů mělo podle povahy jejich činů mnohem více využívat psychiatrie, důkladnějšího dohledu po propuštění a také doživotních trestů.
0/0
15.9.2005 18:29

j@ck

Re: Re: Proč ne trestu smrti
to jako že by se lidé na místo vyvolených čučeli na středověké lámání v kole nebo vaření v horkém oleji? úspěch by to jistě mělo, stejně jako kdysi za dob temna, kdy se lístky na popravy prodávaly za peníze jako do divadla.
0/0
15.9.2005 14:55

Englishman

Re: Re: Re: Proč ne trestu smrti
Nevím o tom, že by se někdy v minulosti prodávaly lístky na popravy. Rač mě prosím poučit kdy a kde to bylo.
0/0
15.9.2005 17:23

pepe1000-1

Souhlasim
se svazakem1. Co takhle zridit takovej Absolom. Takove kreatury by jsme tam vysadili, at se povrazdi mezi sebou a usetri nam praci...
0/0
15.9.2005 14:49

Alleycat

Trest smrti?
Co takhle zavest do naseho pravniho a justicniho chaosu toto: trest smrti ano, a v pripade prokazani justicniho omylu bez milosti popravit soudce, ktery rozsudek vynesl, a zalobce, ktery nevinneho k soudu privedl? Trest smrti bychom pak meli a meli bychom vyresene i i pripadne justicni omyly...
0/0
15.9.2005 14:41

MannImSchatten

Re: Trest smrti?
soudce uz by asi tezko zustal nezaujaty ... pokud Vam na tom tedy nejak vice zalezi ...
0/0
15.9.2005 14:43

j@ck

Re: Re: Trest smrti?
soudce a právníky popravit rovnou preventivně všechny a bylo by po justičním chaosu.
0/0
15.9.2005 14:46

MannImSchatten

Re: Re: Re: Trest smrti?
.. a tim ze bychom zakazali automobily, vyresili bychom problem opilych ridicu
0/0
15.9.2005 14:47

j@ck

Re: Re: Re: Re: Trest smrti?
začínáš na to přicházet. popravit všechny mé odpůrce a já a pár mých kamarádů založíme nový stát blahobytu a dokonalého práva. zavedeme eugeniku, sterilizujeme nepohodlné a geneticky méněcenné a lidstvo konečně vykročí vpřed tou správnou nohou.
0/0
15.9.2005 14:53

Alleycat

Re: Re: Trest smrti?
To bylo jenom drobne rejpnuti do priznivcu trestu smrti. Ja jsem zastancem dozivotnich nucenych praci - poradnych galeji.
0/0
15.9.2005 14:49

MannImSchatten

Re: Re: Re: Trest smrti?
myslim, ze takova doba uz je take pryc ... nechat je treba kopat krumpacema prehradu ? ... i tak bz to vzslo mnohem levneji a kvalitneji nechat to udelat normalni firmou ... produkty nucene prace proste nejsou obecne konkurence schopne.
0/0
15.9.2005 15:03

svazak1

VYVOLENÍ :))
Dál mě ještě napadlo jak snížit náklady vězeňských správ. Co třeba vězňům zakázat TV a potom udělat z toho vězení takovou jednu velkou vilu VYVOLENÝCH? Lidi by hlasovali koho by měli bachaři zbít, v noci by tam byl sex :))), a o konflikty a hádky by taky nouze nebyla :))))))))
0/0
15.9.2005 14:35

svazak1

......
trest smrti je absolutní VS společnost musí živit vězně.
 
Hmmmmmmm. Pěkné dilema. Navrhuju institut vyhnanství kdy by byl odsouzený vyhnán na pustý ostrov bez pomoci a prostředků(nic to nestojí). Jestliže chcípne je jasný že byl měkej a neměl chuť se odtamtud dostat(nevinnej by makal jak šroub). Pokud by se zjistilo že to byl omyl tak by ho hoši zase rychle přivezli zpět. Samozřejmě s omluvou a satisfakcí. 
0/0
15.9.2005 14:33

Bjarne

Re: ......
pekna kravina... na tos prisel sam? :)))
0/0
15.9.2005 14:42

svazak1

Re: Re: ......
Nee, pomáhalo mi mé druhé lepší já.
0/0
15.9.2005 15:04

Bůh nejvyšší

Hnusná negryně, není jí škoda
Kdyby každej negr zabil pár svých soudruhů, předtím než sám chcípne, je to na medaili.
0/0
15.9.2005 14:06

zuza0007

Re: Hnusná negryně, není jí škoda
hele, na to už existujou prášky a účinná léčba...
0/0
15.9.2005 14:16

komunisti_sou_svine

Re: Re: Hnusná negryně, není jí škoda
My víme, ale nesměj se jim dávat.
0/0
15.9.2005 16:35

JirkaF

Re: Hnusná negryně, není jí škoda
Kdyby místo nich zastřelil nějakého slabomyslného idiota jako jsi ty, bylo by to ještě lepší.
0/0
15.9.2005 14:27

peter9918

trest smrti
Nevim jak vy, ale ja jsem proti trestu smrti. A to z duvodu justicniho omylu - a to i kdyby to byl pouze jeden pripad z tisice, tak nestoji za to ho zavadet. A navic si myslim, ze byt v base na dozivoti je mnohem vetsi trest nez smrt. Clovek tak ma spoustu casu na premysleni a to je to nejvetsi utrpeni - vedet ze pristich 40 let stravim v tyhle dire a nikdy z ni nevyjdu. Nevyhodou je samozrejme to, ze pachatele musi spolecnost zivit.
0/0
15.9.2005 13:26

Cleric

Re: trest smrti
S tim co pises o trestu smrti souhlasim! Nevinní lide zbytecne zemrou.
 
0/0
15.9.2005 13:39

zuza0007

Re: Re: trest smrti
ano..na druhou stranu zemřou nevinní, které dotyční znovu zabijí, pakliže se po X letech vrátí zpět. Takže nula od nuly pojde...jen zemřou jiní...
0/0
15.9.2005 13:42

tyrael

Re: trest smrti
Ja jsem pro trest smrti. Dávat druhou šanci vrahům není správná cesta a peníze ketré by stálo doživotní vězení lze použít pro lidi kteří je potřebují a zaslouží si je více.
0/0
15.9.2005 13:44

j@ck

Re: Re: trest smrti
tak ať v těch věznicích makají tolik, až si na sebe vydělají. já jsem proti trestu smrti. je to nehumánní a nic to neřeší.
0/0
15.9.2005 13:46

komunisti_sou_svine

Re: Re: Re: trest smrti
jo s tím souhlasim , nicmene argumentace pochybna, soudy , policie ,právníci tady nejsou ani od toho aby byli humalní a už vůbec ne aby něco řešili, proste tu jsou ....
0/0
15.9.2005 16:41

MannImSchatten

Re: trest smrti
ja jsem take proti trestu smrti, jako odstrasujici vec to nefunguje, a riziko justicnich omylu za to nestoji. Ono totiz nejde jen o to ze tu tam by byl poprvane nevinny, ale ze je tu k dispozici hotovy a zneuzitelny mechanismus k odstraneni nepohodlnych osob ... at uz treba zase jednou politickych, nebo kohokoliv soukromeho. ... a na naprosto nezvratne dukazy neverim.
0/0
15.9.2005 14:46

Janina7

Nevina?
Lidi neblázněte! I Jéžíš Kristus byl nevinej a jak skončil. Do dneška v zimě trháme v lese jedličky a zdobíme čokoládou.  A pak, lidí je na větě jako sraˇek!!
0/0
15.9.2005 13:11

Succuba

Re: Nevina?
nevinej? jak víš že byl nevinnej? tys tam byl nebo co. a jenom z toho co se dovídáme, překročil jasně stanovená pravidla .. viz vjíždění do bran jako král. ale ikdyby, nikdo z nás nemá právo tvrdit o někom kdo možná žil před 2000 lety že byl nevinnej .o)))
0/0
15.9.2005 13:14

Janina7

Re: Re: Nevina?
No, kdyby zavraždil Máři Magdalénu tak na jeho počest nebaštíme bramborovej salát a nepálíme prskavky!
0/0
15.9.2005 13:18

pepe1000-1

Skoda, ze
Cesky kat neztrestal ty dve kreatury stodolovi. Ted se vali v base a cumi na HBO. Strava, ubytovani zdarma...
0/0
15.9.2005 13:11

jahob

Teda
sledovat popravu vlastního dítěte - to je silný kafe ....
0/0
15.9.2005 12:32

gagaryn

Re: Teda
jo, to by nebyl muj šálek čaje.
0/0
15.9.2005 12:39

Bronson

Re: Teda
..které popravilo vlastní vnoučata
0/0
15.9.2005 13:14

Najdete na iDNES.cz