Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

TV show: čekárny na smrt

Do České republiky vtrhla předstíraná realita. Někteří by ji nejraději zakázali, druzí ji zesměšňují a místo VyVolení říkají VyVolové a místo Big Brother Big Bluff. Další skupina nad ní filozoficky medituje. Jeden rozměr však zůstal ještě nepopsán.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

martyy17

jak to vidí také mladší generace
Dobrý den,
myslím si, že programy tohoto typu jsou pouze obrazem stádia a směru lidské úrovně, jak ze směru té či oné televize, tak z pohledu diváka, nechci teď narážet na osazenstvo těchto konrkétních "seriálů", jenž se podílí na tomto nejen mediálním poklesu úrovně, protože do jisté míry televize a jiné informační zdroje jsou pro nás mladé určitým vodítkem. Byl bych rád, kdyby i v komerčních televízích namísto těchto programů přibyly programi z doby komunismu a nacismu, to je doba kterou již nepamatuji a která znamenala pro mnoho lidí velké utrpení, aby to pronás bylo určité varování do budoucna a abychom nikdy nezapoměli na tuto dobu a na  lidi kteří byli natolik odvážní, že se i této době dokázali postavit.
děkuji za zveřejnění
0/0
15.9.2005 20:33

vlastaburian

reseni je jednoduche
pracuju hodne let ve Spanelsku a v poslednich letech reality show zahrnulo soukrome televize, ale takovym zpusobem, ze se tomu treba venovalo 6-7 hodin denne. A sotva to skoncilo, zacalo nove kolo s jinymi lidmi, proste nastala doba, kdy se vubec nedala pustit televize. Nakonec jsem si zacal platit digitalni tv na satelitu a mam klid, za par supu 50 programu. A pro ty, co bez reality show nevydrzi, je tam nekolik kanalu, ktere cumi na spici, jedici a hadajici se lidi 24 hodin denne. Mimochodem, tady byla jako reality show vysilana i Superstar...
0/0
12.9.2005 11:06

zapvit

VYHULENÍ
Jsou to VYHULENÍ a ne VyVolové. Volové jsou to sice taky, ale VYHULENÍ teplouši a notorici! Big Blbec to samý! Chlast sex a nejlíp ještě dgory kdyby tak přinesli! Jak se pak budou chovat naše děti!??? www.citrusak.borec.cz
0/0
12.9.2005 6:35

inedible

Re: VYHULENÍ
tak jak si je vychovame
0/0
12.9.2005 9:53

sageorg

Peníze......
to je to o co tu jde!Nic víc a nic míň
0/0
11.9.2005 18:34

pasik00

lol
hehe-Big Bluff
0/0
11.9.2005 16:51

mildapr

Na vinně je televize
Celý problém tkví v principu na kterém pracuje (komerční) televize. Je to medium, které je každému snadno dostupné a téměř každým využívané. Aby mohlo fungovat, musí mít peníze a ty dostává jako příjem za reklamu. Takže potřebuje, aby reklamu sledovalo co nejvíce lidí. Přitom má vlastně jen čtyři hlavní programy. Má to tedy dva důsledky: jednak program musí být nastaven tak, aby přilákal co nejvíce lidí - tedy maximálně průměrně. Jednak reklama, která to platí je nesmírně drahá a vyplatí se propagovat opět jen to, co zasáhne nejvíce lidí - žrádlo a věci denní potřeby. Zde z principu není místo na individualitu a ani na nějakou specializaci. A důsledkem je, že (komerční) televize se budou podbízet stále více, vkus lidí, kteří to sledují bude úměrně tomu klesat a tohle se bude opakovat stále dokola. Určitou naději vidím v tom, že bude zavedeno digitální vysílání a (podle toho co o tom vím) bude v tom okamžiku k dispozici daleko více kanálů.
0/0
11.9.2005 16:29

mildapr

Re: Na vinně je televize
V té chvíli bude možné vytvořit specializované kanály pro určitým způsobem zaměřené skupiny diváků, otevře se možnost směrovat reklamu daleko cíleněji a reklama by měla být dostupná většímu okruhu firem - tzn, že pokud budu sledovat spaciální program např.pro zhrádkáře, nebudou mě bombardovat reklamy na jogurt, ale takové, které ne třeba i budou zajímat. Dalším zajímavým poznatkem je, že (podle nějakého průzkumu) je mezi mládeží pozorovatelný odklon od sledování televize ve prospěch internetu. To je podle mého druhá cesta , kam se to bude ubírat. Popřípadě bude televize a internet konvergovat k univerzálnímu médiu, které ale už nebude zasahovat velké skupiny diváků, ale bude mnohem  více specializované. 
0/0
11.9.2005 16:39

herdekflek

Nepochopení?
No, nazdar. Pane Hvížďalo, chtěla bych vědět, proč se snažíte to veřejné divadlo nazývat kulturou. Je to přece jen hříčka s psychikou lidí, kteří jsou ochotni podstoupit šílenou sázku o pro ně zajímavé peníze. Nic víc v tom nevidím. Vy jste se z recese nikdy o nic nevsadil? Ano, dívám se na VyVolené a pozoruji, jak stísněné podmínky jsou živnou půdou k nedohodě. A to jsem se téměř zapřísahala, že takové bahno nikdy... Určitě se z toho poučím do běžného života, aniž bych potřebovala studovat psychologii. Vidím, jak jsou komentáře k článkům chtivé po sexu, ale on se k jejich smutku žádný nechová. Neříkejte, že jste nikdy nikde nediskutoval tak, že Vás neposlouchalo nějaké publikum. Váš článek pokládá rádoby filozofické otázky tam, kam nepatří, kde nejsou. Asi jste už příliš starý, a takoví lidé se celé dějiny pozastavovali nad tím, kam ten svět spěje, totiž k rychlé záhubě.
0/0
11.9.2005 14:13

herdekflek

Re: Nepochopení?
A ještě bych chtěla říct, že se blíží doba, kdy se budou lidé vydávat do vesmíru a zde lze čerpat zkušenosti, jak se dlouhodobě mohou chovat ve stísněných prostorách.
0/0
11.9.2005 14:29

klv

Re: Re: Nepochopení?
kdyby se do posádek vesmírných lodí vybírali lidé jako do VV tak by bylo zrovna lepší jim nedat moc kyslíku, než by se měli povraždit navzájem
0/0
11.9.2005 14:32

Deleter

Re: Re: Re: Nepochopení?
možná vám to připadne zvláštní, ale zájmem televizí nebylo tam obsadit skupinu distingovaných osobností, které se budou tři měsíce bavit o osvícenství.
0/0
12.9.2005 9:32

Deleter

Re: Re: Nepochopení?
Lidé už se nějakou dobu do vesmíru vydávají, a někteří tam byli podstatně déle, než hloupé tři měsíce (Poljakov - 438 dní na stanici  MIR). Je důležité vědět, že do těchto pořadů jsou vybíráni lidé, kteří jsou jednak poněkud jednodušší a od kterých se dá očekávat, že tam BUDOU něco dělat. Že se budou hádat, že budou intrikovat, chlastat, souložit. Protože jinak by to divák rychle zabalil!
0/0
12.9.2005 10:08

bondy_

Re: Nepochopení?
Vazena madam, pan Hvizdala je mozna v porovnani s Vami nechutne stary, ale kdyz si tak prectu jeho clanek a Vase vyplody, osvedcuje se znama pravda - stary nutne nemusi znamenat blby. A naopak.
0/0
15.9.2005 22:53

ježkovy_voči!

Pan Hvížďala
píše, že jedna skupina reality show zesměšňuje a druhá nad ní filisoficky medituje a pak se tváří, jako by on našel třetí přístup. Přitom nedělá nic jiného, než opět filisoficky medituje. Reality show ale není nic jiného, než moderní divadlo, které nám do jisté míry vypovídá něco o nás samých, a jako takové do kultury patří.
0/0
11.9.2005 12:45

karoten

Re: Pan Hvížďala
Souhlas. Je to divadelní forma, ALE nechápu, proč se na to má dívat čtvrt roku celá republika?? Jde o toi, že si tv společnost doslova ukradla pro sebe a svoje zisky z reklam, veřejnej prostor. Ten byl dříve zaplněn jiným balastem - různorodějším a na více kvalitaivních úrovních. Tohle je nikým neschválená a nevyžádaná monotematičnost, prostě poluce, znečištění, bez možnosti úniku. Určitě tohle vysílací schéma odporuje podmínkám licence.....jenže tím se Rady už dávno nezabývají....
0/0
11.9.2005 12:52

ježkovy_voči!

Re: Re: Pan Hvížďala
Proč by se na to měla čvrt roku dívat celá republika? On je někdo drží u televize přivázané? :-))
0/0
11.9.2005 12:55

Maveric

Re: Re: Re: Pan Hvížďala
ne ale chybí výběr...například tuto sobotu kolem osmé - v  nejatraktivnějším čase se na dvou programech exhibovalo s nudným hnusem idiotských dialogů jakýchsi polonahých kreatůr exhibujících v uzavřeném prostoru - čímž vlastně tato "reality show" jsou.. 
0/0
12.9.2005 6:38

Deleter

Re: Re: Re: Re: Pan Hvížďala
TAK SI PROBOHA NALAĎ PROGRAM JINÝ!!!
0/0
12.9.2005 9:29

klv

Re: Re: Pan Hvížďala
někdo tě se zbraní v ruce nutí se dívat, vadí ti to, nedívej se
0/0
11.9.2005 12:57

karoten

Re: Re: Re: Pan Hvížďala
Určitě si myslíte, jaxte chytrý....woba
Nedívám se, a přece o tom zdarma distribuovaným průjmu vím víc než dost. Vadí útok na úroveň obecného vkusu, jestli si dovedete představit i jiné hodnoty, než finanční.
0/0
11.9.2005 13:00

klv

Re: Re: Re: Re: Pan Hvížďala
útok na obecný vkus, co to je? nebo jak se pozná obecný vkus, jestli se lidé budou na něco dívat nebo ne se vkusem nemá nic společného. Jestliže se lidé dívají , je jejich vkus jaký je, nebo myslíš že kdyby na všech programech běžely jen velmi kultůrní pořady že by se vkus zvýšil, takovému nesmyslu snad ani nemůžeš věřit, doba kdy bylo určováno co je a nebo není pro lidi vhodné je už dávno pryč.
0/0
11.9.2005 13:24

karoten

Re: Re: Re: Re: Re: Pan Hvížďala
Je vidět že tys´ještě chytřejší, než se zdálo zpočátku
0/0
12.9.2005 9:06

vver440

si myslim
ze pan Hvizdala by se mel zamyslet nad tim, jestli ma cenu psat takovyhle mentorsky clanky, nebo se jit zivit trochu poctiveji, treba manualni praci, misto tajnyho sledovani VyValenych a Velkyho (cenzurovano)...
0/0
11.9.2005 12:18

červený bedrník

Re: si myslim
další chudák, co si myslí, že jediná poctivá práce je manuální.
Solviny všech zemí spojte se!
0/0
12.9.2005 8:44

karoten

Sqěle vystiženo
globalizace snižuje výrazně roli národních států (už nejsou nositeli pokroku) a způsobila i konec národních dějin: stát, přes nějž vede řada informačních dálnic, ztratil monopol na dějiny. Různé symboly, svátky a mytologické inscenace se proměnily ve folklor
 
Jen jestli se po přečtení, někomu na Hradě nepřitíží, od natažený šlachy.....
0/0
11.9.2005 11:53

Obskurni Prase

Život lůzy je vždycky čekáním na smrt
to je snad jasná věc. Pan Hvížďala by se měl spíše zamýšlet nad otázkami proč tomu tak je? Dá se to změnit ? Jestli ano, tak jak? atd.
0/0
11.9.2005 11:41

ježkovy_voči!

Re: Život lůzy je vždycky čekáním na smrt
Chtěl bych jen podotknout, že život prasat je také čekáním na smrt... :-)
0/0
11.9.2005 12:39

Obskurni Prase

Re: Re: Život lůzy je vždycky čekáním na smrt
Potrefená lůza se ozvala :))
0/0
11.9.2005 13:19

Najdete na iDNES.cz