Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

0100

Vždyť to není žádná Paroubkova vějička, To se jen Paroubek cíleně zbavuje Grossových příznivců...
Protože velice dobře ví, že v Praze vyhoří každý z ČSSD i kdyby měl náznaky liberálního myšlení. Vždyť Jahn dosud neprosadil nic kromě toho, že se jmenuje Jahn. Parobek dobře ví, že kdo se jako sociální demokrat či nezávislý za tuhle stranu znemožní v Praze, tak po něm neštěkne nikdy ani pes.Proto se sám v Praze strategicky neangažuje. Bohužel značně podceňuje svou kandidaturou Severočechy.Dostana vypráskáno i tam.
0/0
8.9.2005 17:06

kehil

Jahnova motivace...
Jedine co nechapu je motivace cloveka kandidovat za stranu, ve ktere nemam sanci prosadit ani jednu ze svych myslenek. Napada me jen poteseni z potouchleho "Ja vam to rikal." po nejake vydarene katastrofe, jako napriklad zhrouceni duchodoveho systemu, ktery prece reformy nepotrebuje...
0/0
7.9.2005 12:32

jajaja00

Re: Jahnova motivace...
Jeden z možných výkladů je také tento: Pobyt na "váženém" ekonomickém postu (místopředseda vlády) bez nejmenší odpovědnosti za ekonomiku.
0/0
8.9.2005 7:28

Deleter

Je nešťastný volební systém
preferenčních hlasů. Mnohem účelnější by byly hlasy likvidační, kdy byste sice zvolili stranu, ale odškrtali největší pošahance, což by byly záporné hlasy. Pořadí na kandidátce by se pak podle toho předělalo. Je jednoduší odškrtnou dva tři pitomce než zaškrtávat všechny kolem.
0/0
7.9.2005 10:59

strycek_Pompo

Re: Je nešťastný volební systém
tak tak, jenže to by to museli odhlasovat poslanci, takže prd...
0/0
7.9.2005 11:25

karoten

Re: Je nešťastný volební systém
To je ale sqělej nápad! Mňa to nadchýňa - prostě to chce preferovat důsledně lidi odspoda kandidátky a vynechat tlustýho langra.
0/0
7.9.2005 13:05

karoten

bflmpesseveze
Určitě jiskrná úvaha. Nebere ale v potaz pravděpodobný výsledek Paroubkovy vypočítavosti.
Jahn získá spoustu hlasů, už proto, že je nestraník, to je pro českého voliče cosi jako osobní sleva 70%  Dále to bude pro jinak odmítavého voliče socialistů důvod, proč učinit vyjímku. Český volič není blbý, je jen laxní, přijde se obtěžovat jen v případě, že se mu bude zdát nabídka někamvedoucí. To se pochopitelně netýká vlajkonošů, jichž je omezený konečný počet. O těch nemluvíme, ti volby nerozhodují.
 
Pan Jahn může jedině získat, ať odvržen, kvůli socialistickému pozadí,, nebo přijat a posléze instalován. V obou případech dobře pro něho a pro republiku zvláště.
0/0
7.9.2005 8:56

strycek_Pompo

Re: bflmpesseveze
To s tím nestraníkem může platit v senátních volbách, ale v parlamentních? Jen blázen může hodit do urny kandidátku ČSSD jen proto, že je na prvním místě napsanej Jahn. Trochu mi uniká smysl toho novinářskýho zájmu o to, kdo v kterým kraji povede kandidátku který strany. V parlamentních volbách se volí v ideálním případě podle programu strany, v reálným podle sympatií ke stranickým špičkám, ale že by rozhodovalo, kdo je napsanej na prvním místě v mým volebním obvodě? Že by voliči byli až tak hloupí?
0/0
7.9.2005 9:15

karoten

Re: Re: bflmpesseveze
Myslím že nemáš pavdu strýče. Podle programu strany, volí skutečně jedině prvovolič, nebo někdo, kdo vůbec nesleduje českou realitu. Právě že voliči hloupí nejsou. O povolební politické situaci totiž rozhodují instalovaní jedinci a ne programy.
 
Všiml sis, co udělal s naší politickou situací, náladama, preferencema jedinej člověk?
 
Nápověda: Paroubek
0/0
7.9.2005 9:22

strycek_Pompo

Re: Re: Re: bflmpesseveze
Ano, to souvisí s tím reálným případem - lidé volí podle sympatií ke špičkám strany. Myslím, že jestli bude na Ústecku na prvním místě Paroubek nebo Škromach, vyjde to ve volebním výsledku nastejno. (Paroubek bude stejně jako tvář ČSSD objíždět všechny kraje a i kdyby platilo, že jako jednička na kandidátce nažene na Ústecku víc hlasů, tak je tím pádem zase nenažene třeba na Ostravsku.)
0/0
7.9.2005 9:36

karoten

Re: Re: Re: Re: bflmpesseveze
Samozřejmě. Paroubek je stratég, a dobrej! Klidně obětuje sám sebe ve volebním obvodu, na kterým nezáleží a je stejně předem danej výsledek.
V Praze má ale šanci, ODS pěkně přiškrtit
0/0
7.9.2005 9:40

ant.

Re: Re: Re: Re: Re: bflmpesseveze
Nemáš to z karotenu
0/0
7.9.2005 18:12

jajaja00

Jaké (zásadnější) reformy pro podnikatele Jahn prosadil ?
Uniklo mi to.
0/0
7.9.2005 8:34

ant.

Re: Jaké (zásadnější) reformy pro podnikatele Jahn prosadil ?
Mně taky.
0/0
7.9.2005 18:11

strycek_Pompo

Má to Jahn zapotřebí?
Ale ořešák by na Ústecku spadnout moh. Sice škoda stromu na takovýho zmetka, ale zas by pad za dobrou věc.
0/0
7.9.2005 8:20

DedecekHribecek

Trefa
      Ano to jsprávná úvaha. Po Jahnove porážce nude moci Paroubek prohlásit, že to nebyla poražena ČSSD ale reformy prosazované ČSSD. To může oslabit reformní křídlo a odložit modernizaci kterou tako postbolševická strana potřebuje.
0/0
7.9.2005 7:50

Najdete na iDNES.cz