Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Benzin za 35 Kč a jak dál

Zdá se, že varování před ropným šokem nebyla daleko od pravdy. Málokdo však čekal, že to přijde tak rychle. V podstatě to způsobila maličkost – hurikán v Karibiku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

karoten

To je počteníčko
Tak, kdo zavětřil, nakupuje akcie. Pokud má pan důchodce pravdu, jako že nemá - do ceny pomyslného barelu nezakalkuloval mnoho položek, jako např.náklady na občanskou válku za bydliště, stala by se ČR Bonanzou.
0/0
6.9.2005 15:14

inzinierbula

Takže je nejvyšší čas...
...přestat naše uhlí prohánět komíny tepelných elektráren a šetřit s ním jako s drahocennou chemickou surovinou. Devastace severočeské hnědouhelné pánve by pak jistě neprobíhala v takové míře. Znamenalo by to ovšem zvýšení podílu jaderné energetiky (jiné zdroje z různých praktickcýh a technických důvodů omezené a tudíž podružné). Jenže to by státu nesměla chybět rozumná energetická koncepce bez vlivu různých silných zájmových skupin, že, pane Urbane . Jste Vy vůbec ještě ve vládě?
0/0
6.9.2005 13:55

Kolokol

A co dřevoplyn?
Budoucnost patří aluminiu! Tak jakýpak syntetický benzín.
A co takhle dřevoplyn? Dřeva máme zatím dostatek.
0/0
6.9.2005 12:35

HankaS

Uhlí máme zatím dost
Nejvyšší čas převrátit zbytek Podkrušnohoří na měsíční krajinu. Nějaké vesnice nám přeci nemůžou stát v cestě. A pak je tam taky zámek Jezeří, ale ten už taky padá - co je jeho cena proti ceně několika tun?, desítek tun?, stovek tun? benzínu, které získáme! Zámek a vesnice už si tu postály, teď potřebujeme na pár let benzín.
0/0
6.9.2005 11:41

Deleter

Re: Uhlí máme zatím dost
přesně tak!
0/0
6.9.2005 12:01

Najdete na iDNES.cz