Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Politické kamarádíčkování

O zábavu nebo spíše o starosti máme postaráno. A jak to vypadá, nepůjde o něco jen tak ledajakého. Kauza pravděpodobného úplatku od lobbisty Jacka Spyry dnes již bývalému řediteli Paroubkova kabinetu Zdeňku Doleželovi a potažmo podezření z korupčního chování současného předsedy ČSSD Stanislava Grosse v záležitosti privatizace Unipetrolu má všechny znaky aféry, která u nás nemá obdoby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

antigogo

Strana známých
...u nás byla, je, a bude!
0/0
2.9.2005 14:20

Beranal

Politická kultura
Já myslím že ta politická kultura by se dala změnit velmi rychle. Tu korupci je potřeba vyhledávat, dokazovat a přísně trestat, technické prostředky jsou na to dnes dostatečné, to nám ostatně prokázala i televize NOVA. Ono kdyby tady lidi zjistili že vraždy a další těžké zločiny Policie není schopna objasňovat a prokazovat tak těch zločinů bude tady asi opravdu hodně a ono by se to nespravilo ani za 10 generací, totéž platí pro korupci, s těmito zákony a s tímto přístupem Policie ta korupce bude čím dál větší, prostě budeme na úrovni banánové republiky. Teď aktuálně by se Policie měla např. zabývat tím proč nějaký státní zástupce, ve věci Krejčíře nařizuje že kamiony s nábytkem a věcmi Krejčíře nesmí opustit území ČR, přitom sledovat kam budou putovat ty věci to by byl velmi rychlý způsob jak toho Krejčíře najít, ono to takto vypadá že tady má někdo zájem aby ho nikdo nenašel. A takovéhle divné věci jsou tady každý týden (viz např. útěk Krejčíře, katars
0/0
2.9.2005 11:37

karoten

Vyhazov řeší, vyčkávání nikoli
Jistěže se systém jedním vyhazovem nezmění, snad jedině v případě, kdy je systémem právě ona osoba sama.
Závěr článku je zcela mylný. Naopak, premiér dělá to, co jedině vede k cíli, jímž je vyčištění veřejného života. Aplikuje nulovou toleranci v praxi, zatímco její tvůrci nevědí co s rukama.
 
0/0
2.9.2005 10:57

huhu007

Morálka úplatků a kamarádíčkování
nám byla implantována za komunismu a za vlády ODS byla dotažena k dokonalosti, jelikož se na skutečně velké úplatky konečně našly ty zdroje. Socani pochopitelně úplatnou "morálku", převzali od svých politických předchůdců velmi ochotně. A už nyní vidíme, jak mladí konzervativci rezignují na to, že by morálku úplatků nezdědila další vláda, když mluví o tom "že to bude trvat generace". Vzhledem k politickým preferencím asi dobře vědí, o čem mluví. Čili političtí soudruzi dnešní nejpreferovanější strany vlastně říkají: až budeme u moci, taky budeme brát úplatky a Vy to berte jako fakt. Děkuji, pane Klíči, za upřímnou zpověď pravověrného "libertariána".
0/0
2.9.2005 10:44

Beranal

Re: Morálka úplatků a kamarádíčkování
0/0
2.9.2005 11:11

Najdete na iDNES.cz