Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Děti (ne)moudrých

Anna Kotrbová (dcera Buzkové), Denisa Grossová a Kateřina Zemanová jsou dívky školou povinné, chodí do elitních placených škol a alespoň jeden z rodičů je špičkový sociální demokrat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

celtic

,
0/0
2.9.2005 18:57

celtic

.
0/0
2.9.2005 17:37

celtic

vy všichni....
tzv. pravičáci, nechápu jak vám může vadit investice do vzdělání dětí  Jděte se vycpat vořeši..
0/0
2.9.2005 17:31

ant.

Re: vy všichni....
Milá celtíku,investice do vzdělání dětí mi rozhodně nevadí(dokonce bych byl ochoten investovat i do tvého vzdělání,i když to by byla pravděpodobně zbytečná investice),ale tři děti tento stát opravdu nevytrhnou,je potřeba investovat i do dalších zhruba dvou miliónů dětí.
0/0
3.9.2005 0:03

klv

Re: Re: vy všichni....
kupodivu máš pravdu pouze částečně, vůbec není špatné vychvávat elitu, pokud se to podáří vydělají na tom všichni
0/0
3.9.2005 0:05

Lenorrek

Placený
Chodí do elitních PLACENÝCH škol. To je hnusný, kdo je prachatej ten je hned elita a pak si může zaplatit i hodně kvalitní vzdělání a můžou vysedávat třeba v poslanecký sněmovně nebo v senátu. No jo titul za prachy může mít každej blb.  
0/0
2.9.2005 17:04

2Mac7

moudrost
Která strana je moudrá ??
0/0
2.9.2005 14:05

hasmen

Re: moudrost
No přeci ta,za kterou "kope" pí Bendová ...
0/0
2.9.2005 14:15

2Mac7

Re: Re: moudrost
aha
0/0
2.9.2005 14:17

Beranal

Úroveň školství
Já myslým že cpát plošně účitelům další a další peníze nic nevyřeší. To se cpe z velké části lidem kteří za to nejsou schpopni odvést přiměřenou práci. Já jsem např. když holka končila základní školu zjistil že ona neví co to je NaCl, přitom nosila samé jedničky a dvojky z chemie takže jsem nemohl ani včas zasáhnout  a tu chemii ji  doučit.
0/0
2.9.2005 11:04

Ftipnejj

Re: Úroveň školství
hmmmm, to ja taky nevim
0/0
2.9.2005 11:36

HankaS

Re: Úroveň školství
Bez NaCl se dcera obejde, nebude-li se věnovat přírodním vědám, zato český pravopis užije vždycky. Ten měla doučit ona vás. A s tím cpaním peněz - paní Bendová nikde nepíše, že se mají zvyšovat platy učitelům, co třeba lepší vybavení škol, zmenšení tříd, aby se učitel mohl věnovat žákům individuálně, atd. ?
0/0
2.9.2005 11:53

Beranal

Re: Re: Úroveň školství
Sím pane učiteli ale vy nevíte že na chatu se na pravopis moc nekouká ???? Jestli vy si myslíte že tady něco bude fungovat s lidmi zaměřenými humanitárně tak se hluboce mýlíte. My potřebujeme hlavně lidi s logickým myšlením a technickými znalostmi, lidi co nevědí co to je NaCl, ty nám tak můžou zpívat v televizi, hrát ve filmu nebo vymýšlet reklamy. Bendová sice o platech nic nepíše ale já tu Bendovou docela znám já vím co ona tím myslí a rovněž dobře znám ty tlaky z našich škol, zde nejde o žádnou kvalitu výuky, tady se mluví stále jenom o platech učitelů. Já bych těm učitelům ty peníze i přidal ale bylo by nutno nejdřív řádně oddělit ty co neumí děti naučit co to je NaCl a na ty co toto umí.
0/0
2.9.2005 12:37

Bouše

Re: Re: Úroveň školství
Neobejde, neobejde ....  Byl jednou jeden král ....
0/0
2.9.2005 13:49

eloš

Re: Úroveň školství a Já myslým
Správně je Já myslím . Peníze do školství, to není o "cpaní" peněz do učitelů. Žáci a studenti by se měli učit ve třídách, kde jim nepadá omítka na hlavy, kde se v zimě topí, kde mají pomůcky alespoň kapánek modernější jako byly za Josefa II. Aby, když el.proudu nevypadne ou, se mohlo svítit, a aby měly děcka možnost naučit se na počítači alespoň excel, pokud víte co to je. Aby se mohla škola alespoň jednou za pět let vymalovat, aby školy měly na zaplacení malíře, kterého vzdělání zdaleka nedosahuje vysokoškolského vzdělání učitele, plat však ano, aby....  Energie draží, cestovné také, jenom na školství se setří. A jinak to "Já myslím", všimněte si, že pan premiér v rozhovoru minimálně každou druhou odpověď začína: Já myslím...Já, já,já...... Například i vám by asi prospělo, kdyby bylo školství lépe placeno, vaše dcerka by věděla co je to NaCl, a vy by ste nenapsal já myslým. Tak co myslýte.? Oplatí sa alespoň trochu,trošíčku, docela málynko vrazit&
0/0
2.9.2005 12:43

Beranal

Re: Re: Úroveň školství a Já myslým
Bože tady se na mě vrhnula snad celá sborovna, slibuji slavnostně že už nebudu na chatu psát nesprávně myslým ale zásadně správně myslím. Ještě kdyby mi tak ti učitelé slíbili že když dcera neumí základy chemie tak se jí v žákovské knížce objeví občas nějaká čtyřka nebo pětka abych si toho všimnul a mohl ji to doma rychle a efektivně doučit a ani se tím nezvýší státní náklady na školství. Ono jestli se v těch školách hospodaří jako všude ve státní sféře (korupce, spřátelené firmy, nehospodárné nakládání s financemi) tak to potom žádné peníze nestačí, jak se tam velmi často vyučuje s tím už mám bohaté zkušenosti. Tím se nechci dotknout těch učitelů co to dělají i za současného stavu dobře a nevymlouvají se na podmínky.
0/0
2.9.2005 13:37

eloš

Re: Re: Re: Úroveň školství a Já myslým
 Teď jsem se trochu zasmál, protože nejsem učitel, i když nepopírám, že jsem nějakou dobu učil,a vím jaké to je, když vyděláte polovinu z toho, co váš soused-instalatér. Už jenom to auto jsem v těch časech měl trabanta (na půjčku) a on Žiguli 2001. Ale v podstatě mi ani nejde o nás dospěláky, co máme něco za sebou, ale skutečně o ty děcka. A trochu té ironie na začátku, sranda musí bejt. Ne ?
0/0
2.9.2005 14:16

antigogo

Re: Re: Re: Úroveň školství a Já myslým
A podle Vás, se v soukromé sféře hospodaří dobře? Nenechte se vysmát. I tam jsou rozdíly, jak se zmiňujete až na konci.
0/0
2.9.2005 14:17

Beranal

Re: Re: Re: Re: Úroveň školství a Já myslým
Já soudím podle sebe, já jsem živnostník a u mě se rozhodně hospodaří dobře, pokud bych hospodařil jako státní správa, tedy bych za počítač dal namísto 20 000,- Kč třeba 100 000,- Kč a přesvědčoval rodinu že to bylo výhodná cena, že budeme mít 5 let zajištěn "zadarmo" servis tak to bych zkrachoval velmi rychle (viz program počítače do škol). Tu státní správu tu já dobře znám, tam je dodnes holý socialismus, tam si ty všechny maminy a manželky odsedí svoje u nějaké té jednoduché dílčí práce a potom mohou bez problémů pokračovat v té druhé směně doma. Tam je zkrátka pohoda, žádné přesčasy, samá dovolená, svátky, návštěvy lékaře, nemoci, mateřské dovolené, žádné sebevzdělávání, praktická nemožnost o tu práci přijít, takové vymoženosti to už dneska soukromé firmy většinou nejsou ochotny poskytovat. Bůh dal že i moje manželka může tyto socialistické vymoženosti využívat.
0/0
2.9.2005 15:50

eloš

Re: Re: Re: Re: Re: Úroveň školství a Já myslým
Tak tohle je trochu vo jiným a souhlasím. Jenomže to bychom mohli napsát knihy o vysvětlování toho, že co a proč. Je nevyhnutné změnit socialistické způsoby na normální. Žádné přerozdělování, udělování žebračenek důchodcům dávání podpor příživníkům, ale jenom potřebným, atd. Ale doufejme,že.... 
0/0
2.9.2005 16:17

karoten

Každý chrání svou výlučnost
Je přirozené a lidské, chtít pro sebe výhodu. Poskytnout ji dalším = ztráta pozice.
Sociální demokracie je strana složená z lidí. Ti lidé se chovají logicky.
 
Podle volební programu se v soukromí nikdo nechová. Pokud ano, jde o Víru.
0/0
2.9.2005 9:59

hasmen

Paní Bendová už se nemůže dočkat...
Moudří rodičové patří k nemoudré straně, která přes slibné proklamace školství rozhodně nehýčká. Jako rodiče vědí, že výborné vzdělání je k nezaplacení, jako politici strpí, že ČSSD na něm škudlí. Jako oni i stát si vydělává nemalé peníze, vlády ho zadlužují, a přesto na školy zbude zhruba jen desetina veřejných výdajů.
0/0
2.9.2005 9:57

huhu007

Tak tady bych s paní Bendovou souhlasil
Socani se chovají pragmaticky. Vědí, že kdyby vrazili víc peněz do školství, pak by zřejmě ubylo jejich voličů, kteří snad kromě voličů komunistů nejvíce spoléhají na solidaritu a sociální systém. Sebevědomé vzdělané občany socialisté nepotřebují. Smůla je, že v Česku neexistuje politická reprezentace, která by takové voliče potřebovala. I naše pravice prndá cosi o "sviních intelektuálských".
0/0
2.9.2005 9:05

Ftipnejj

Kdo
Kdo na to ma ??? At vstoupi !!!
0/0
2.9.2005 8:06

Najdete na iDNES.cz