Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Školy se mění, na děti čekají novinky

Pro 1 442 700 žáků a studentů základních a střední škol dneškem začíná školní rok. Se smíšenými pocity očekávání a strachu dnes do školních lavic usedne úplně poprvé 88 500 prvňáků, zhruba o šest set méně než loni. Jaké je i jejich učitele a rodiče čekají změny?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sageorg

Nejlépe se ...
zeptat malých bobánků,jestli se jim vůbec chce do školy chodit a něco se učit i když to třeba nikdy v životě nepoužijí:Odpověď bude NE,tak zrušíme školy a přestaneme ty dětičky týrat a něco po nich požadovat!
0/0
1.9.2005 15:58

Beranal

Levicové experimenty
Já osobně těm experimentům a těm školám hrou moc nevěřím. Ten zřejmý odklon od matematiky a technických předmětů ten se mi už vůbec nelíbí, tam se trénuje logické myšlení, myšlení humanistické to je nám k ničemu to nás zavede do záhuby. Já věřím na kázeň, disciplínu, píli a pracovitost, i to biflování má něco do sebe, trénuje se paměť a ono je nutné umět se něco rychle “nabiflovat”. Já ze svých zkušeností vím že nejvíce naučili přísní učitelé, kteří žádné hry nepořádali a chtěli vědomosti. Potom abychom těm dětem sháněli i zaměstnání hrou. Nevěřím, nevěřím, k tomu podotýkám že mám za sebou vcelku úspěšnou výchovu dvou dětí, které brzo skončí v pracovním procesu. Mě to připadá jako levicové experimenty humanistů pro líné žáky.
0/0
1.9.2005 14:08

Maxx-IP

Re: Levicové experimenty
Ty's asi byl(a?) pěknej šprt. V systému, který propaguješ, se uplatní a prosadí hlavně žáčci s olověnou zadečkem, co vydrží sedět jak připínáci a neztratí pozornost. Čímž se ztrácí talent a vlohy těch neposedných, jejichž kladů si ten přísný učitel nepovšimne.
Je pozoruhodné, jak vy pravičáci si hodnotíte význam humanismu, jak se vám právě hodí. Proč pláčete, že za totality se vám nedostávalo humanismu? Váš pan Havel snad nedláždí -ehm- humanismem každou svoji řeč?
0/0
1.9.2005 15:26

Beranal

Re: Re: Levicové experimenty
Já nejsem pravičák já jsem konzervativec, a to je trošku rozdíl, někdy můžu myslet i dost levicově. Nevím jak jsi došel k tomu že by mohl být Havel můj bůh, nevyznávám žádné bohy. Za mlada jsem byl lenoch a lajdák, nikdo mě nevedl, byl socialismus, vůbec nebylo potřeba něco umět. V  dost pozdním věku jsem zjistil jak je hezké být šprt a něco se naučit (zrovna jako sportovec zjistí že je hezké být pilný a vyniknout) a k tomu jsem vedl i svoje děti. Naučit se sedět a udržet pozornost to je v určitém věku docela základní návyk pro život.
0/0
1.9.2005 17:10

pedr64

školní docházka
po zkušenostech se synem jsem nabyl dojmu, že základní školní docházka slouží zejména k tomu, aby se rodiče se svými dětmi opět naučili to, to kdysi uměli a posléze zapomněli, protože v životě nikdy nepoužili.
0/0
1.9.2005 11:30

MadHawk

Re: školní docházka
slouží k tomu, aby rodiče se mohli zbavit dětí a v klidu pracovat a děti se jim neflákaly na ulicích v gangu
0/0
1.9.2005 11:52

MadHawk

to sou novoty
jak může mít slovní hodocení vliv při příjímačkách? To nechápu - ten kdo bude mít ve slovním hodnocení slovo "bystrý" dostane 1bod navíc? A kdo naopak v popisu - "je to debil od narození" dostane -3body?
0/0
1.9.2005 11:03

czechian

Re: to sou novoty
Asi tak. Už dnes se známky u přijímaček přepočítávají na body.
0/0
1.9.2005 12:48

Maxx-IP

Re: to sou novoty
Horší problém při přechodu na střední školu hádám bude to, že osnovy jednotlivých ZŠ se budou lišit, takže děti z různých škol budou připravené různě.
0/0
1.9.2005 15:34

erben3

.
Já jsem hrozně moc rád, že už nejsem školou povinný. Všechny ty písemky, zkoušení, 45 minut sedět potichu a poslouchat výklad, který mě u 70% předmětů vůbec nezajímal,  jen krátké přestávky... Doma, když se člověk vrátil ze školy, druhé kolo - příprava a biflování na příští den. Na školní docházce byly fakt dobré jen ty prázdniny a možná ještě školní výlety. Zkrátka - už nikdy více. Ale možná ten nový systém nějaká pozitiva přinese.
0/0
1.9.2005 10:19

Destroyer7

Re: .
Jenom to? A co mačkat se na holky ve frontě na oběd?
0/0
1.9.2005 10:49

czechian

Re: .
To tak možná v "My všichni školou povinní". Dnes je realita úplně jiná. Na záchod si zatelefonovat, před školu zakouřit, na pivo během volné hodiny a tělocviku, 45 minut si vykládáme zážitky z hospody atp.
0/0
1.9.2005 12:50

Harvester_CZ

"Slyším tě, ale neumím tě poslouchat"
Wow, klobouk dolů, jen tak dál, držím palce. To je totiž (a sebekriticky i u mě) snad dneska čím dál větší problém.
0/0
1.9.2005 8:51

80E-seven

nemam o ucitelkach
dobre mineni. az se budou deti ucit to, co vymysli pani ucitelka, zkrachuje to. chudaci deti. vychovavame generaci debilu co vedi co je bb a vv a zbytek jaksi unikl...
0/0
1.9.2005 8:37

Pigy

Re: nemam o ucitelkach
to uz zalezi na reditelovi-reditelce aby se pohlidali jak ktery ucitel uci, chodili na hospitace, komunikovali s uciteli a rodici. mam pcit ze spousta reditelu to hodne flaka. Nejlepsi co muzou rodice udelat, kdyz se jim neco nebude zdat, je zajit si za ucitelem a komunikovat.
0/0
1.9.2005 10:24

monarchista

Osobnostní a sociální výchova
"Osobnostní a sociální výchova" -- to sou teda změny. My jsme se místo toho učili jak vrátit do břicha vyhřezlý střeva, učili jsme se střílet, jak zacházet s nožem, orientaci v terénu pomocí buzoly, běhali jsme o partyzánskej samopal, simulovali jaderný útok a prožívali první sexuální zkušenosti na Ančou.
0/0
1.9.2005 8:32

Maxx-IP

Re: Osobnostní a sociální výchova
Nepleteš si školní hodiny s Pionýrem nebo CO? A jestli vám to vedoucí neřekli, tak do Anduly se dýchá, a to ústy.
0/0
1.9.2005 15:16

Najdete na iDNES.cz