Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hon na pěšce, panstvo je čisté

Herec udával herce. Z udávaného je dnes ministr. Zrodila se aféra. Problém poestébácké epochy je, že není žádný právní a soudní věrohodný nástroj, jak výše uvedeným větám rozumět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

murjel

Hezky napsaný článek a je pravdivý!
STBáci sice neodešli, jsou tam stále, ale nikdo je soudit nebude, proč? protože je potřebují! Jak prosté! Již dnes máte v zákonech placené i neplacené agenty a provokatéry! Můj tatínek, kterého vyhodili v 50tých letech z KSČ a zavřeli s Husákem do vězení říkal, že každý komunista má jednoho svého oportunistu, aby dosvědčil, kdyby se režim po*sral, že nikdy vážně komunistou nebyl. A tak je pořád dokolečka!! Soudíme ty, kdo byli donuceni ke spolupráci a mnohdy neřekli vůbec nic, co by se dalo použít, ale nesoudíme ty, kdo to zavinili, kdo to násilí, byť i psychické prováděli a uváděli v praxi. Ti zůstali bez trestu a odcházeli a odcházejí s odstupným, a vysokým výsluhovým důchodem! Až se po*sere tento režim, budeme takto soudit a vyhazovat současné BISáky? Měli bychom, vždyť jsou to paradoxně nástupci oné bývalé STB.
0/0
30.8.2005 5:32

JTB

Velice slušné...
...leč rezultuje z toho myšlenka na tlustou čáru za minulostí, myšlenka zvrácená a jednou se nám vymstící....
0/0
30.8.2005 2:13

Mr_R

Tak tak
Hezky napsáno...
0/0
26.8.2005 10:30

celtic

štajgrfalt...
je vůl a Kanyza agent STB...tolik ve zkratce........
0/0
26.8.2005 10:23

oprudil

pan Steigerwald zapomíná na sebe !!
na svoji roli !! Neskutečná komoušská sračka Vondrovy ,ho řadí po bok Kanyzy , je jedno zda¨Zeman , nebo Vondrovy !!
0/0
26.8.2005 9:08

jeen

Re: pan Steigerwald zapomíná na sebe !!
Hele, Pavlíku, než začneš prudit, zkus zavzpomínat na školu (Jak se máte, Vondrovi?). Jinak nic proti obsahu.
 
Lidských zmetků se najde nejvíc právě mezi těmi kašpárky. Závist kombinovaná se servilností udělá svoje
0/0
26.8.2005 9:32

demokratic

Steigerwald má pravdu. Proč dosud nebyli potrestáni (a budou kdy vůbec ?) velké ryby a zabýváme se pouze rybymi malými ?
Rozhodně nechci omlouvat Kanyzu, neboť mohl ty zločince poslat do háje tak jako to udělali jiní (a nic se jim nestalo), ale i mě štve, jak je možné, že ti kteří byli za svou slizkost, kolaboraci s cizím státem (tedy vlastizradu), za všemožné ničení lidí a nucení jich aby si lámali charakter (čest těm kteří se zlomit nedali), že ti, kteří to měli dokonce jako ZAMĚSTNÁNÍ (!!!), že všichni ti řídící fízlové, komouši, milicionáři, členové různých likvidačních komií, že všichni ti zůstali NEPOTRESTÁNI ?( ) To je jak od Kafky.Tak my odsuzujeme (právem) jejich podržtašky, (konfidenty, udavače atd.), ale netrestáme hlavní mafiány ? Z logiky věci přece vyplývá, že když byl ten režim ZLOČINNÝ (uznáno zákonem), tak ti kdo to řídili, byli ZLOČINCI, ne ?
0/0
26.8.2005 8:48

demokratic

Re: Steigerwald má pravdu. Proč dosud nebyli potrestáni (a budou kdy vůbec ?) velké ryby a zabýváme se pouze rybymi malými ?
Nebude ta ignorance a nechuť k postihu ŘÍDÍCÍCH haj*zlů způsobena tím, že se tomu zločinnému režimu během těch čtyřiceti let podařilo do té své špíny přímo či nepřímo (např. přes příbuzné) poměrně dost velkou část národa (samozřejmě i tak pořád jen MENŠINU, avšak dosazenou na důležitá místa, kde se - bohužel často DOSUD (!!!) - drží jako štěnice - a nemají pochopitelně zájem odsuzovat - třeba jen morálně, natož trestně - jednak sami sebe a jednak své příbuzné...) ? Koho by např. odsoudil - třeba jen slovně - takový Kanyza - nemluvě o vyšších mafiánech - kdyby měl tu možnost ? Bohužel ale i těm nejen osobně NEUMAZANÝM, ale i těm v příbuzenstvu NEUMAZANÝM chybí vůle s těmi vyššími či nižšími umazanci něco dělat, minimálně to, že je POJMENUJEME a oddělíme tak (morálně) zrno od plev... Proč o "zrnu" rozhodují "plevy" ? Jak dlouho po listopadu 89 se budou plevy držet ve svých funkcích ?
0/0
26.8.2005 9:28

demokratic

Re: Re: Steigerwald má pravdu. Proč dosud nebyli potrestáni (a budou kdy vůbec ?) velké ryby a zabýváme se pouze rybymi malými ?
vypadlo mi tam slovo NAMOČIT (do té jejich špíny)
0/0
26.8.2005 9:31

Dr No

"Seznamy agentů a spolupracovníků STB"
byly jednou ze součástí plánu, jak se zbavit bolševického režimu a bolševické ideologie a přitom zůstat i nadále u moci a zajistit si beztrestnost, který realizovali koncem osmdesátých let ti, kteří vládli ve východním bloku. Zajišťovaly jim pohodlnou možnost, jak odstranit z veřejného života kohokoliv, kdo by se tam mohl dostat díky nutné hře na "semokracii" a kdo by nevyhovoval jejich zájmům. Doufám, že většina lidí si ještě vzpomene na "první svobodné volby" v roce 1990 a na případ Bartončík. Tady byl tento nástroj poprvé vemi efektivně použit na výrazné snížení volebního výsledku jediné politické strany, která by mohla konkurovat Občanskému fóru. Je skutečně velmi podivné jak se manipulátorům moci povedlo soustředit pozornost široké veřejnosti na lidi, které si estébáci sami podle vlastního uvážení umístili do svých "seznamů" a přitom se oni sami, včetně jejich bolševických pánů v klidu rozmístili na nová místa ve státním aparátu nebo začali výhodně podnikat.
0/0
26.8.2005 8:37

jeen

Re: "Seznamy agentů a spolupracovníků STB"
ad Bartončík: Nezaměňujte příčinu a následek. Kdyby ten blb sklapnul kufr a zmizel, mohli na tom lidovci jen vydělat. Jenže, v takové straně, kde měl (tehdy) máslo na hlavě každý druhý, to bylo zcela nereálné.
0/0
26.8.2005 10:06

Dr No

Re: Re: "Seznamy agentů a spolupracovníků STB"
No, vzhledem k tomu, že to pan "pravdaaláska" dramaticky vyhlásil tuším v pátek večer před zahájením voleb (co na to říkal zákon, zakazující JAKOUKOLIV předvolební agitaci DVA DNY před zahájením voleb?), už mu na to sbalení kufru jaksi nezbyl čas....
0/0
26.8.2005 10:15

merrygold

amnestie estébáků
Z profesionálních estébáků dnes nemůže být nikdo stíhán, protože díky sametovému Havlovi dostali všichni amnestii.
0/0
26.8.2005 7:45

Dr No

Re: amnestie estébáků
To je také zajímavé, jak málo pozornosti se dostalo tomuto velevýznamnému počinu pana Havla, který tak dobře posloužil svým chlebodárcům. Podobně jako tomu, že se doposud nikde nezveřejnilo ani sovíčko z toho, co pan Havel a jeho kamarádi z OF pytlíkovali s bolševiky za zavřenými dveřmi v listopadu 1989. Akorát jsem zaznamenal komentář pana Havla na tuto otázku ve smyslu, že my, sprostý lid, ještě nejsme zralí na to, abychom se o tom mohli něco dovědět ....
0/0
26.8.2005 10:22

murjel

Re: Re: amnestie estébáků
Den na to, 03/12/1989, se Václav Havel v Praze setkal se dvěma důstojníky KGB v Mánesově ulici, za přítomnosti svého přítele a disidenta Stanislava Miloty a dozvěděl se,že bude dalším presidentem. Stanislav Milota tuto schůzku po dalších deseti letech potvrdil Lidovým novinám: "Účastnil jsem se jedné takové tajné schůzky s KGB v konspiračním bytě v Mánesově ulici," řekl Milota, který se jako přítel v Havlově blízkosti pohyboval v týdnech po 17. listopadu a prvnich pět měsíců roku 1990 působil jako vedoucí jeho sekretariátu. 4. prosince 1989 tiskárna politické správy Pohraniční služby dostala rozkaz tisknout plakáty "Havel na hrad." Plakáty "Havel na hrad" tisklo StB. Proto odpověď pana Havla, že nejsme zralí na to, abychom se dozvěděli pravdu.
0/0
30.8.2005 5:43

celtic

štajgrfalt...
je vůl a Kanyza agent STB...tolik ve zkratce
0/0
26.8.2005 7:21

mol1111

role
"Mjr. Zeman, plynovod Orenburg... Kdo by takové role chtěl?" No role asi ne, ale dovolenou za prachy filmařů určitě (obzvlášť na Kubě).
0/0
26.8.2005 1:53

Tutek

Re: role
a role 007 byla obsazena
0/0
26.8.2005 7:12

Najdete na iDNES.cz