Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kanyza prý pracoval pro StB, donášel na Jandáka

Ministr kultury Vítězslav Jandák zažil opravdový šok. Od novinářů z ČT se dozvěděl, že na něj v době normalizace donášel StB jeho dlouholetý přítel a herecký kolega Jan Kanyza. Ten je veden v seznamech spolupracovníků StB jako agent s krycím jménem Honza. Kanyza to však odmítá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mirek32

a zase a zase
je to k zblití , jak všichni ti provalení udavači StB tvrdí, že buď  nevěděli o tom , že s StB spolupracují - viz Křemílek a Vochomůrka, anebo  nic na nikoho neřekli; pan K. je jen další v té šíleně dlouhé řadě práskačů, kteří pomohli tuhle zem neskutečným způsobem zprasit
mirek
 
mirek
0/0
26.8.2005 16:54

jeenedobik

Re: a zase a zase

Ještě jsi zapomněl na Jaromíra Nohavicu...R^

0/0
20.12.2006 12:35

pinguinone

.. cely archiv STB ...
.. je dneska absolutne bezcenny...
0/0
26.8.2005 16:12

JirkaEsch

...
Shovívavost některých přispěvovatelů vůči agentům StB a bývalým členům KSČ je zarážející. Jak jinak se chcete s 40 lety komunistického marasmu vyrovnat, než tak, že odsoudíme všechny, kteří v této době morálně selhali a AKTIVNĚ kolaborovali se zločinným režimem? To je samé: "chápu, vy byste taky" atd. To je úplně irelevantní. Musíme udělat za minulostí tlustou čáru a jasně říct, vy jste se prostě za minulého režimu chovali zbaběle a hnusně. S odsouzením kolaborantů s Němci za WWII by byl jistě každý hotov hned a to praktiky gestapa byly přece jen o dost drsnější.
0/0
26.8.2005 12:46

kvetuska

Re: ...
Kolik ti bylo let v minulém režimu - pokud jsi byl vůbec na světě? A co tvoji rodiče - byli disidenti?? Těžko. Jdi do háje s názorem, že někdo musí být potrestán. Nikdo nebude, protože komunisti, estébáci a všichni jejich přisluhovači jsou stále na nevyšších místech. Jsou nalezlí ve všech politických stranách - nejvíce v ODS a ČSSD. A co soudruh Klaus?? Já například vůbec nesměla studovat (ani gympl) a on si studoval vysokou, dokonce v Americe. Kde jsou jeho spisy??? Největší skartace proběhla v listopadu 1989. HOWGH, štvete mě
0/0
26.8.2005 12:51

JirkaEsch

Re: Re: ...
Aby bylo jasno, já neodsuzuju lidi, kteří "normálně" žili v ČSSR. Neodsuzuju nikoho za to, že nebyl disident.
Stejně tak nehodlám p. Kanyzu a jemu podobné věšet na lampě. Ale prostě si stojím za tím, že spolupráce s StB je odsouzeníhodná. A to by podle mně měl být názor většiny společnosti. Nemíním nikoho lynčovat, když teď uvidím v TV Kanyzu, tak kvůli němu nepřepnu na jiný kanál, ale chci aby bylo zřejmé a jednoznačné, že ten člověk udělal něco, co neměl.
Samozřejmě, Stbáci a komanči v politických stranách mně taky iritujou, asi jako každého. Nicméně nemám pocit, že by se kvůli těm, kteří svou STbáckou minulost na vysokých postech třeba úspěšně skrývají, měli ospravedlňovat ti, u kterých se to "provalilo."
0/0
26.8.2005 14:08

celtic

Re: Re: Re: ...
0/0
26.8.2005 14:11

Kleki Petra

Re: ...
Podstatný rozdíl je ovšem v tom, že gestapáci a aktivní příslušníci tehdejší moci šli první. Tady u nás ti, kteří skutečně páchali zlo, například otec páně Grebeníčka, ale i spousta dalších bezejmenných, nikdy na řadu nepřijdou, a to ani při zveřejňování jmen. Lidu byly předhozeny čudly. Čudly, které měly možnost ublížit a v řadě případů i ublížily. Ale příčina toho většinou nebyla v jejich úmyslu a zlé vůli. Příčina už zůstane neřešena. Neviděl jsem například jediné jméno jediného "řídícího orgána" s tehdejší a současnou adresou. Kdybychom ten postup odsouzení dotáhli ad absurdum, je to jakoby byli nejdřív zveřejněni všichni, kteří chodili k volbám, a za to odsouzeni. Pak všichni, kdo po 68. neodsoudili okupaci. Pak ti, kteří prohlásili, že s ní souhlasí. Atd. Není to opravdu absurdní přístup, potrestat malé ryby a na velké se vykašlat? Takhle nějak vypadá boj naší policie s drogovými dealery. Zavírá se za držení, za obchodování je to pracné.
0/0
26.8.2005 12:57

JirkaEsch

Re: Re: ...
Kleki Petro, nikdo netvrdí, že se chci na velké ryby vykašlat, to mi podsouváš hovadiny, které jsem tu nikdy nenapsal. Stejně tak je pitomost trestat lidi za účast ve volbách, potažmo za to, že nebyli disidenty. Nastavme si hranici jednoznačně - členství v StB, potažmo ve straně! A stejně jako ten příspěvek nade mnou: je samozřejmě nutné pracovat intenzivně i na hledání velkých ryb. Ale ospravedlňovat kvůli absenci velkých ty střední a malé? Tak to se mi příčí. Nebo máš pocit, že by policajti měli propouštět kapsáře, protože občas nemůžu na nějakého mafiána?
Nemá smysl nikoho lynčovat, ale společnost by měla zaumout jednoznačné stanovisko:
SPOLUPRÁCE S StB JE, BYLA A BUDE HNUS!!!
0/0
26.8.2005 14:13

Kleki Petra

Re: Re: Re: ...
No vždyť já souhlasím! Jen prostě nechápu, proč stejnou publicitu nemá případ na BISce! Tam sedí opravdové sv ině! A o všech těch syčácích z ÚV ani nemluvím!
0/0
26.8.2005 15:26

noname.boy

Re: ...
JE Z TEBE SLYŠET PAN "PROFESOR" KLAUS. udělat tlustou čáru za minulostí může jen idiot. Z čeho se chceš poučit - Z BUDOUCNOSTI?? Jinak si všimni, že s II. sv. válkou se začínáme srovnávat teprve teď. Komunisti se taky snažili vymazat z paměti I. republiku, Masaryka atd..KOLIK TI JE??
0/0
26.8.2005 15:23

Kleki Petra

Re: Re: ...
Ty troubo, tlustá čára není Klausův výrok!
0/0
26.8.2005 15:25

noname.boy

Re: Re: Re: ...
Tak to se pleteš.... to prohlásil při osledním novoročním projevu----málem jsem poplival televizi...
0/0
26.8.2005 15:31

JirkaEsch

Re: Re: ...
Myslím, že z Klausofilie mně obviňovat určitě nemůžeš
Jde mi jen o to, aby si tenhle národ ujasnil, co bylo špatné a dokázal se postavit k minulosti čelem a ne všechno donekonečna omlouval. Jak jsem již několikrát psal, nejde mi o věšení na lampách atd., jde mi spíš o morálku.
0/0
26.8.2005 16:05

kvetuska

Tak vám něco povím, a můžete mi klidně nadávat:
Moje rodina v padesátých letech téměř přestala existovat.Tátu zavřeli,následně v kriminále zemřel,teta,strýc - také do kriminálu, máma (učitelka) musela jako politicky nespolehlivá do ccihelny,její otec z kriminálu rovnou do blázince.Já nesměla studovat, atd.Nikdo mě tedy nemůže nařknout ze sympatií ke komoušům. Ovšem to,co tady předvádějí media a následně ti,co zde přispívají je hnusný. Pana Kanyzy si upřímně vážím a je mi ho líto. Styďte se !
0/0
26.8.2005 12:19

celtic

Re: Tak vám něco povím, a můžete mi klidně nadávat:
Ať se snažím jak se snažím, tak agentů STB mě líto není....asi jsem misantrop...
0/0
26.8.2005 12:22

Kleki Petra

Re: Re: Tak vám něco povím, a můžete mi klidně nadávat:
Misantrop ne. Hádej znovu.
0/0
26.8.2005 12:26

kvetuska

Re: Re: Tak vám něco povím, a můžete mi klidně nadávat:
Nevím kolik je ti let, ale já v minulém režimu prožila 40 let a i když nejsem nejmladší, paměť mi slouží dobře. Většina lidí tady držela hubu a krok.Pokud si tajný (a fungovali všude -u každého zájezdu, v každé firmě) někoho zavolal na "pohovor" tak ten dotyčný kakal strachy a podepsal cokoliv. Takhle to fungovalo. A jestli někdo říká, že ne, tak lže. Všichni, kdo byli mediálně známí, byli s STB v kontaktu. Teď je každý hrdina, když může na netu cancat co chce. Tehdy by se strachy po...
0/0
26.8.2005 12:36

celtic

Re: Re: Re: Tak vám něco povím, a můžete mi klidně nadávat:
je mi přes 50, vím o životě své....tisíce lidí se nevyhnuli kontaktu s STB...kontaktu( ) ten ale byl na 1-2 stránkách a ne na 200( ) Prostě jsem změnil na Kanyzu názor...jako herec dobrej, jako člověk asi nic moc
0/0
26.8.2005 12:39

noname.boy

Re: Tak vám něco povím, a můžete mi klidně nadávat:
VÁŽÍM SI TAKOVEJCH NÁZORŮ,  podle mně vy jste přesně ten, kdo má právo to soudit. Špatný je, že lidi, co prostě dobou totality propluli s čistým štítem (prostě měli kliku a já jim to přeju) tak sou hrdinové a rádi odsuzují ty, co takový štěstí neměli a podlehli. Už jsem to tady psal, ale musím to říct znova, že jsem rád, že jsem takovou zkouškou neprošel, protože nevím , jak bych dopad...
0/0
26.8.2005 15:29

Irish Stout

Práskal i na Petra Čepka,
Zahajského, Landovského, Sloupa, Libuši Geprtovou... a taky básníka Karla Trinkewitze... Docela makal, STB musela být spokojená.
0/0
26.8.2005 11:57

tajemník z létajícího ostrova

Re: Práskal i na Petra Čepka,
hmm... nebyla :) nic nenapraskal ;)
0/0
26.8.2005 12:01

celtic

Re: Práskal i na Petra Čepka,
STBáci se ho tady sice snaží zastávat, ale je to od nich trapné....
0/0
26.8.2005 12:10

pepe999

Kdyz to rekl Jandak,
tak to bude urcite pravda. ze se o tom zminil, az kdyz uz ted dela ministra? Ja bych spis tipoval, ze on donasel na Kanyzu, pac stbaci jsou jeste porad u koryt a hlavne u soc. dem....
0/0
23.8.2005 23:19

milchama

Dnes mohli diváci na Nově
v seriálu "Hospoda" opět zhlédnout to excelentní estébácké trio: Kanyza, Poloczek, Dvořák....
0/0
23.8.2005 22:57

Bouše

Re: Dnes mohli diváci na Nově
Taky mi to proběhlo hlavou ...
0/0
23.8.2005 23:12

Dan 1

Re: Dnes mohli diváci na Nově
Na tak něco pokleslého se asi moc zdejších čtenářů nedívá. Mnohem zajímavější seriál by byl třeba Konec agenta 007 v Konferenci černých biskupů (hlavní role ThDr. Kájínek Simandl), Päťdesiat prípadov Jána Svätopluka Sokola (díly: Adamkovič, Bako, Borbély, Bučík, Bujna, Csonka, Čársky, Čížik, Čutora, Dorušák, Formánek, Gajar, Havlík, Hollý, Horváth, Horvátik, Jakubec, Javor, Kaňka, Kolečanský, Kollár, Koller, Korec (!),  Kotes, Kováč, Krajčí, Kramár, Krištofík, Križan, Kučerík, Kupča, Lackovič, Leffler.........), Práskač in terris s P. Siostrzonkem, Diecéze na jihu (v hlavní roli tajemník Pláteník, pardon, Bartončík), Politická odysea s Plojharem a Petrem, Mravnost nade vše podle námětu Sacramentorum sanctitatis tutela spisovatele Seppiho Ratzingera... To by bylo pokoukání.
Nejsem si jist, zda procento agentů v řadách herců je vyšší, než v případě křesťanů.
 
 
0/0
23.8.2005 23:32

milchama

Re: Re: Dnes mohli diváci na Nově
To já také ne. Ve všech církvích byla nasazena spousta agentů. Což je pochopitelné. Církve byly pro bolševismus vždy potenciálně nebezpečné a proto je chtěli mít pod kontrolou...
0/0
24.8.2005 10:12

Kleki Petra

Re: Re: Re: Dnes mohli diváci na Nově
Však se jim taky podařilo třeba takové katolíky úplně duševně sterilizovat (viz celtic).
0/0
26.8.2005 12:08

dislektik

to zas je určitě nějaká blbost
0/0
23.8.2005 18:42

mahbuli

Ještě, že tohle už naní.
U nás se policejní konfidenské praxe okamžitě po listopadu 89 přestalo používat. Je to správné, protože v žádném demokratickém státě na světě se občané navzájem nešpehují. To platí hlavně o USA. Tam to nikdy nebylo, není a nebude!
0/0
23.8.2005 18:40

Júlinek šíšal

Re: nojo....
každej dotčenej tomu říká jinak ... ale takový vlastenecký akt, to je pane pošušňání ...
0/0
23.8.2005 19:09

Júlinek šíšal

no ...
teď by se ještě mohlo najít, že i Jandák na Kanyzu ... a nemělo by to chybu   ... však se tehdá v 70 let zbytečně nevtikovalo, že v hospodě sedí 10 čížku, jeden není fízl ... ale nikdo neví, kterej ...
0/0
23.8.2005 14:33

Júlinek šíšal

Re: no ...
...nevtipkovalo ...
0/0
23.8.2005 14:34

Macchiavelli

Puvodni verze toho vtipu znela
jak vypada typicky horor: Amerika - 7 revolveru, jeden nabitej, nikdo nevi kterej; Anglie - 7 lahvi whisky, jedna otravena, nikdo nevi ktera; Francie - 7 slapek, jedna nakazena, nikdo nevi ktera; CSSR - 7 chlapu u piva, jeden je praskac, nikdo nevi kterej; SSSR - 7 povesenejch, jeden je vinnej, nikdo nevi kterej
0/0
23.8.2005 18:20

Júlinek šíšal

Re: Puvodni verze toho vtipu znela
0/0
23.8.2005 18:31

Bouše

Re: Puvodni verze toho vtipu znela
ČR: Čtyři socdemáčtí premiéři, ani jeden není schopnej a víme to všichni.
0/0
23.8.2005 23:11

monstrum

Měl být v jiné vládě.
Škoda, že nebyl v Zemanově vládě, úplně živě si ho dokážu představit jak hřímá při akci Čisté ruce"Padni, komu padni".
0/0
23.8.2005 14:23

Xaver01

Prý pracoval
U svazku více jak 200 stránkovém bych už slůvko "prý" nebo "údajně" nepoužíval. Je spíš podezřelé, jak se z toho "vyřvala" Bohdalka, menší celebrity už takové štěstí mít nebudou.
0/0
23.8.2005 14:21

chrtil

hmmm
kdo jseš bez viny ať hodí kamenem, mě to připadá, že za komoušů bylo odbojářů víc jak příslušníků strany
0/0
23.8.2005 13:28

Janhura

Re: hmmm, možná
Ale každopádně nejvíc bylo těch "normálních", co nebyli ani odbojáři a ani se nedrali ke korytům, kdy vstup do KSČ byla podmínka.
0/0
23.8.2005 13:57

aloisq

umelecka lidovedemokraticka fronta
Tady je videt, co je to zac ta prazackovsko cechacska kulturni luza. Donaseji na sebe, jde jim jenom o prachy, aby si mohli za Prahou stavet svoje haciendy a pak si chodili stezovat, ze jim zase ministerstvo dlouho nedalo nejaky grantik na nejaky skvely film typu Blbemodry svet apod.
0/0
23.8.2005 12:43

Kleki Petra

Re: umelecka lidovedemokraticka fronta
Udělalo se ti líp?
0/0
23.8.2005 12:44

aloisq

Re: Re: umelecka lidovedemokraticka fronta
jasne, vzdyt mam prece pravdu
0/0
23.8.2005 12:48

pinguinone

Re: Re: Re: umelecka lidovedemokraticka fronta
..Kleki  treba myslel ,jestli sis jako udelal velmi dobre...
0/0
23.8.2005 12:53

aloisq

Re: Re: Re: Re: umelecka lidovedemokraticka fronta
hosi, mam se fakt skvele a zatim jsem si neudelal
0/0
23.8.2005 13:06

kvetuska

Re: umelecka lidovedemokraticka fronta
No nazdar vidláku, zdravím tě z Prahy.
0/0
23.8.2005 13:05

aloisq

Re: Re: umelecka lidovedemokraticka fronta
ja proti prazakum nic nemam. A vidle jsem drzel mozna tak dvakrat v zivote, mozna ani to ne. Jeste jsi chtela neco rict?
0/0
23.8.2005 13:07

_m-

Re: umelecka lidovedemokraticka fronta
Při čtení podobných příspěvků se vždycky trochu zastydím za svůj moravskovenkovský původ.
0/0
23.8.2005 13:27

aloisq

Re: Re: umelecka lidovedemokraticka fronta
to nedelej. polovina tech prazackych umelcu je z moravy. To neni zadna nemoc.
0/0
23.8.2005 13:28

Najdete na iDNES.cz