Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sponzorujte své stáří

Toužíte po místě v dotovaném domově důchodců? Připlatit si nesmíte. Můžete ale dát sponzorský dar. Je taková praxe rozumným využíváním trhu v netržní oblasti? Je to hyenismus ředitelů? Je to nemravné, ba trestné utlačování bezmocných stařenek a stařečků? Tento spor se vede, je však jalový.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

1_Venca

Jak okrást občana v důchodu
Každé místo k bydlení má své náklady a ty je potřeba hradit, proto v současnosti "obecně" pokud ubytovatel přebírá odpovědnost za kompletní servis služeb (ubytování+strava+nezbytná ošetřovatelská péče) má nárok na celý důchod (pokud je částka nižší než prokázané náklady je rozpočet dotován státem a poskytuje důchodci pouze jakési kapesné). Jen "Obecní hyeny" vnutily do systému zajišťování péče "povinost" peněžních darů a pod. Přeci neplatíme ze státního rozpočtu úředníky proto, aby příspědky na soc.bydelní nechali rozkrást do jiných rozpočtů?!
0/0
23.8.2005 15:35

KartmenZino

Bylo již v článku...
... řečeno, že určitá participace a zodpovědnost členů rodiny je v tomto případě na prvním místě. Pokud totiž "mladý pošlou babičku do důchoďáku", v tom mžiku mají k dispozici bydlení v ceně od 300k do 2mio. Je to sice jen jedna věc z mnoha, ale v každém případě by takový zisk měl děti motivovat k tomu, aby babičce na nové bydlení přispívali. Pokud na to nemají nervy, žaludek nebo cokoli, seniorovo bydlení se prodá a domov důchodců nebo jiný speciální fond bude z výtěžku financovat pobyt. Vyjímečně by se mohlo stát, že senior bude zcela nemajetný, pak může pomoci stát (jako to dělá už teď), ale celkový objem peněz by se zvýšil (stoupl by zájem podobné zařízení provozovat) bez účasti úplatků a spol.
0/0
23.8.2005 11:13

Najdete na iDNES.cz