Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Impotentní zákon

Pán si koupí cigarety. Po chvíli si přečte upozornění: Kouření způsobuje impotenci. A už je zpátky v trafice a volá: "Tyhle nechci, dejte mi ty s rakovinou."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Nik

Byl by řešením zákon opírající se o následující body...?
1. Rozlišují se následující druhy restaurací: čistě kuřácká, čistě nekuřácká a smíšená. Každá restaurace je restaurací vždy jen jednoho druhu.
2. Rozlišení provede vlastník umístěním dobře čitelné nálepky, která informuje o druhu restaurace, na všechny vchody do restaurace.
3. Není-li nálepka umístěna na příslušném místě, jde o restauraci čistě nekuřáckou.
4. V čistě nekuřácké restauraci se kouření zakazuje.
5. V čistě kuřácké restauraci se kouření povoluje.
6. Ve smíšené restauraci se nachází prostor, v němž se kouření zakazuje, i prostor, v němž se kouření povoluje. Prostor, v němž se kouření povoluje, musí být od prostoru, v němž se kouření zakazuje, řádně stavebně oddělen. Prostor, v němž se kouření povoluje, musí být řádně odvětráván.
7. Na veřejných prostranstvích se kouření zakazuje.
8. Ve veřejných budovách se kouření zakazuje. V kuřárnách, jsou-li ve veřejných budovách zřízeny, se kouření povoluje.
0/0
21.8.2005 16:48

velkopodnikatel Krejcir

.
V Irsku a v Itálii mají patrně inteligentnější poslance na rozdíl od těch našich. Naivní ten, kdo čekal, že z našeho parlamentu vypadne něco rozumného, to se bohužel stává jen zřídka. Souhlasil bych s absolutním zákazem ve všech veřejných prostorách přesto, že jsem kuřák a nedovedu si představit, že bych měl chodit kouřit ven, když si občas zajdu na skleničku, vzlášť v zimě, ale i mě vadí u oběda kouř a proto si vybírám restaurace s dostatečnou ventilací. Pokud bude zákaz platit všude, nemusí se majitelé restaurací bát odlivu zákazníků, protože chlastat se rozhodně nepřestane.
0/0
21.8.2005 6:52

seppuku

jj
jj a vsichni zacnem jezdit na kole ,zastavime tovarny a rybolovy ,zastavime elektrarny a dopravu ,budem jist jenom morske řasy  ..bude to krasne zivotni prostredi pro vsechny a hlavne zdrave
0/0
20.8.2005 22:47

sageorg

Každý......
přece může do hospody vejít,ale i odejít,pakliže se mu něco nelíbí a nemusí to zrovna vždycky být zakouřená hospoda
0/0
20.8.2005 17:19

dandoslav

Re: Každý......
Tohle je typicky příklad imbecilní argumentace. Dám jiný:
Pokud budeš chtít jít na fotbalové utkání, tak si necháš u brány dát pěstí od pořadatele. Máš 2 možnosti:
1. půjdeš domů a fotbal neuvídíš
2. necháš si zničit zdraví
Proč stát staví občany před podobně hloupou volbou? Já se chci dívat na fotbal bez pěstí od pořadatele, stejně jako se chci v klidu najíst bez odpudivého smradlavého kouře, co mi bude ničit zdraví.
0/0
20.8.2005 17:57

jiand38

Nekuřácké restaurace
Sám už pár let nekouřím ale kouření v restauraci mi nevadí,jen by mě zajímalo proč si někdo neotevře nekuřáckou restauraci.Když je tolik zapřisáhlých nekuřáků,tak by jistě měl celý den narváno :-)  
0/0
20.8.2005 12:14

babacek

Re: Nekuřácké restaurace
Praha nám.Míru.Nekuřácká kavárna která je opravdu dosti frekventovaná.Pan Komárek má sice pravdu,že káždý si může dělat ze  zdravím co chce.Nemělo by to však být na úkor zdraví jiných lidí.A pak následně požadovat po společnosti aby mu hradila léčení v důsledku nemocí z kouření.V Irsku se zákona který zakazal v restauracích a barech kouření měli majitelé velké obavy o úbytek zákazníků a nakonec se to ukázalo jako liché a opak je realitou.A tak slogan,,Nekouřit je normální´´je přiměřený.
0/0
20.8.2005 14:16

opportunity

Re: Re: Nekuřácké restaurace
0/0
20.8.2005 17:29

radegast45

Re: Re: Nekuřácké restaurace
0/0
20.8.2005 19:26

velkopodnikatel Krejcir

Re: Re: Nekuřácké restaurace
ještě jste neuvedl milý pane babáček alkoholiky, ti by rovněž neměli žádat po společnosti úhradu svého léčení, nebo obézní lidé, kteří se denně přejídají knedlíky a vepřovým a co třeba horníci, kteří dobrovolně fárají a vědí, že v padesáti půjdou do důchodu se zaprášenými plicemi.....
0/0
21.8.2005 7:09

malavlasta

Re: Re: Re: Nekuřácké restaurace
Horniky nech. Ti maji nemoc z povolani. Stejne jako ti, kteri si vozi zadky v aute od dveri domova ke dverim prace a jediny vypracovany sval maji od klikani mysi.
0/0
21.8.2005 10:47

babacek

Re: Re: Re: Nekuřácké restaurace
Tak asi nejste v obraze.Alkoholici skutečně zrovna tak drogově závislí mají léčení zdarma a ještě nemocenskou (alespoň u alkoholiků).Obezita však zvyšuje krevní tlak a léky na vysoký tlak se převážnou většinou doplácí.Ne však u každého kdo trpí obezitou je na vině špatné stravování.Příklad z horníky mne připadá trochu úsměvný.A kde budete brát tyto zdroje které horníci produkují?A které celá společnost potřebuje.Neměla by jim být naopak společnost vděčna,že so obětují právě na úkor svého zdraví.Ale,abych to shrnul.Ať se kdo chce jak koliv bude přejídat,horník fárat v prašném prostředí neohrožuje touto činností jiné lidi ze kterými přichází do styku.Kouřící kuřák ano.A v tom je ten rozdíl.
0/0
22.8.2005 7:56

Najdete na iDNES.cz