Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Neplaťme ze společné kapsy levné věci

Reforma zdravotnictví aneb není nic asocialnějšího než bezplatné zdravotnictví dle sociální demokracie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Júlinek šíšal

ano, souzi a souški,
mnohem lepší bude platit z tý kapsy  třeba i stejně nekvalitní ... ale hlavně drahý ...  
0/0
16.8.2005 17:12

Jirmat

jak může
někdo tvrdit,že na léky a lékařskou pomoc platíme málo?Z čeho si tedy VZP postavila nové tak honosní paláce a z čeho má vedení VZP tak neúměrně vysoké platy?Že by vyhrála ve sportce???
0/0
16.8.2005 14:34

dandoslav

Bezplatné, slovo které zavání lhaním
V dnešní době máme bezplatné školství, bezplatné zdravotnictví a spoustu dalších bezplatných věcí. Možná uživatelé slova bezplatný, pokládají tento výraz za ekvivalent slova bezdoplatkový, ale to nás nesmí zmást od celkového ekonomického řětězce. Občan->daně->léky,školy->bezplatné? Není lepší příspěvek na školné či doplatek léků za předpokladu menších daní? Stát je nejhorší vlastník a správce. Co je všech není nikoho. A proto čím větší stát bude, tím větší hodnota mu zůstane za nehty. Sociální solidarita musí být, nynější je však již za hranicí morálnosti a etiky a vede k dalšímu plýtvání.
0/0
16.8.2005 12:56

Beranal

Reforma zdravotnictví
Já stále nějak nechápu tu solidaritu zdravých a nemocných, proč tady potom není třeba solidarita bohatých a chudých. To potom dochází k absurdním situacím, kdy zdravý a chudý má být solidární s bohatým a nemocným. Do toho zdravotnictví by bylo potřeba zavést trochu trh a hlavně odstranit to zmatení pojmů. To čemu se vzletně říká zdravotní pojištění to není žádné pojištění to je normální zdravotní daň, žádná komerční pojišťovna nestanovuje pojistné dle výše příjmů ale dle výše rizika. Já bych zavedl nějakou základní zdravotní péči placenou z daní z které by se hradila běžná rizika (úrazy, slepá střeva, žlučníky, infekce atd.), tam bych zavedl ale spoluúčast (nebo řádné bonusy a malusy) aby si každý dával na ty úrazy a nemoci pozor. Kdo chce v budoucnu udržovat při životě za každou cenu až do 100 let a potřebuje ty všechny náročné udržovací léčby (transplantace, AIDS, rakovina atd.) ať si platí normální soukromé při
0/0
16.8.2005 10:36

Beranal

Re: Reforma zdravotnictví
připojištění. Já osobně mám ten názor že než se 5 let nechat takto “léčit” a vést takto kvalitní život tak je lepší zesnout bez lékařského přičinění, on se svět určitě nezboří. Kdo má názor jiný má na něj nárok ale ať si toto platí sám. Já myslím že pokud by se trochu nastolil trh tak by ti nenasytní lékaři kteří při své inteligenci nechápou takovou základní věc, jako že v tomto státě prozatím nemohou mít příjmy srovnatelné s příjmy na západě, hodně rychle zkrotli, protože by si museli své peníze začít vydělávat v konkurenčním prostředí jako každý jiný.
0/0
16.8.2005 10:37

Jirmat

Re: Reforma zdravotnictví
Z toho vysvítá,že Ty už předem víš,že nikdy rakovinu nedostaneš?Protože jinak si určitě platíš připojištění.Až ji totiž dostaneš tak už nebudeš mít z čeho platit.A mohu Tě ujistit,že pak budeš setsakramensky lpět na životě.Takhle může psát jen....Více platit by měli Ti,kteří si zavinili zranění např.při zaviněné autonehodě nebo při adrenalinovém sportu a pod.Ne Ti kteří dostali nemoc za kterou nemohou.
0/0
16.8.2005 15:24

Beranal

Re: Re: Reforma zdravotnictví
Já jsem vůbec nepsal o tom jakou nemoc kdo dostane nebo nedostane, to se zřejmě zcela odhadnout nedá. Já jsem psal o tom že by měl každý právo rozhodnout o tom jakou péči si chce platit a jakou už nechce, tedy pokud by si někdo dopředu neplatil pojištění nebo nespořil tak by tu nadstandardní péči prostě nedostal. S lpěním na životě nesuď podle sebe, já jsem se už v nějaké takové situaci byl a klidně jsem tomu nechal volný průběh. K tomu lékaři neběhám jako někdo s každými zaraženými větry, lékařům je nejlepší se pokud možno vyhnout. Smyslem života není se snažit zůstat při životě za každou cenu, tady je nějaký koloběh, člověk se narodí a když přijde čas tak musí zemřít. Pokud ten trend bude takto pokračovat tak dojde k situaci že 90% peněz budeme vynakládat na to aby nás lékaři udržovali při životě a jako rod a národ zdravotně naprosto zdegenerujeme. S těmi adrenalinovými sporty máš pravdu totéž ale platí i pro nemoce, i za ty nemoce si většinou lidé mo
0/0
16.8.2005 16:54

Beranal

Re: Re: Re: Reforma zdravotnictví
mohou sami (ty předčasné rakoviny, AIDS, kapavka, žloutenka atd.)
0/0
16.8.2005 16:55

Trencherman

†††
Docela rozumný názor až na jednu maličkost, že těm vážně a chronicky nemocným je někdy lékaři předepisováno tolik různých léků najednou, že se dá s úspěchem pochybovat, zda jsou pro ně ještě přínosem. Když jsem chodíval své matce pro léky do lékarny, přinesl jsem jich vždy plnou igelitku a pak jsem strávil dvě hodiny tím, že jsem ji chystal správné dávkování. Dodnes pochybuji, že jí ta hromada chemikálií bůhíjak prospívala.  
0/0
16.8.2005 9:22

babacek

Re: †††
Moje maminka na tom byla stejně.Brala jako chronickou medikaci 14 druhů léků a cítila se dobře.Pak vystřídal praktického lékaře jiný ten ji několik léků vysadil,že jsou nadbytečné a zemřela.A kde je teď správná cesta
0/0
16.8.2005 10:12

Trencherman

Re: Re: †††
Mohla to být samozřejmě náhoda, možná by ji to samé potkalo i u toho prvního lékaře, ale těžko soudit.
0/0
16.8.2005 10:35

Dr No

Bylo by dobré připomenout
všem, kteří tleskají dnešnímu systému, který jim proplácí levné (a v řadě případů dokonce zbytečné) léky, že i oni se mohou kdykoliv stát těmi, kteří budou potřebovat drahé léky nebo nákladnou léčbu pro ZÁCHRANU SVÉHO ŽIVOTA a třeba se na to nebude dostávat finančních prostředků kvůli miliardám, zbytečně zaplaceným za léky, které si každý může klidně zaplatit ze své kapsy (a nebo se bez nich obejít).
0/0
16.8.2005 9:02

Najdete na iDNES.cz