Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Techno: dvojí názor a dvojí kýč

Přinejmenším od telekrize nepamatuje Česko tak vášnivou debatu. Mohutný policejní zásah proti masové taneční zábavě rozdělil politiky i veřejnost na dva tábory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

egoxxlcom

A navíc
A navíc písnička od Nohavici je zbytečně zpolitizovaná.Vždycky to byl pouze písničkář.Vůbec nechápu co to znamená,"kdyby raději mlčel".Trošku to smrdí..Nebo že by už i Nohavica dělal politické chyby? ..nějak se mi to nezdá..
0/0
10.8.2005 12:29

Moory

Oběti komerčních zájmů...pokračování
Jen na nás Ti samí lidé, co nám lžou, vydělají, díky nám samotným, spousty peněz. Budou moci tedy lhát kvalitněji = že časem už nikdo z nás lež nepozná. Ještě k předchozímu komentáři: Objektivní článek?!?!? Zdánlivě ano, ale i tak mlží a chytře manipuluje představy lidí. Dokonce bych ho odhadoval na placené PR spíše jak názor autora. Rozhodně např. policie nemůže vytlačit jakkoliv agresivní dav na dálnici, na které není absolutně zamezeno průjezdu vozidel. Takový čin je, podle mě, pokusem o hromadnou vraždu. A hlavně jediný kdo může rozhodnout o tom co policie smí, je referendum. My je platíme, mi tedy určujeme rozsah a razace zásahů. Dokud to bude jinak nikdy nepůjde o spravedlnost, ale o plnění něčích důkladně promyšlených zájmů.
0/0
10.8.2005 12:18

Moory

Oběti komerčních zájmů
Tak se to stalo, celá aféra CzT'05 slouží jak novinářům tak pružným marketingovkám k rýžování peněz. Informace ze všech ne/zúčastněných stran jsou zkreslené a náš stádovitý tupohlavý (orientační poznávací znamení jsou noviny Blesk po ruce) národ to baští při vzpomnínání na rok '89. Stejně jako tehdy nedošlo k zásadní změně, nedojde k ní ani dnes. Žádné protesty ani oběti nemohou nic změnit, pokud mi, obyčejní lidé, nezměníme vlastní postoje a nepřestaneme se neustále něčeho bát. Např. říkat pravdu je někdy těžké a ještě těžší ji vyslechnout, přesto to budu dělat do konce svých dní i kdyby mě to stálo život.A to není jediná etická hodnota, kterou by měl opravdu svoboný člověk ctít.Proto všem přeji: aby vás tyto nekonečné žvásty a rýžování na tragédii neotrávili, a aby jste si uvědomili, že už nikdy, nikde a za žádných okolností, nemůžeme uhýbat a mhouřit očka, před silnými grázly i přes strach, který je logický. Odpuštění neznamená, že nezveřejníme něč
0/0
10.8.2005 12:10

Moory

Re: Oběti komerčních zájmů
...ještě mi to kus ořízlo: ... něčí pochybení. Jinak i v příštích letech budou bít naše děti - pokud budou uhýbat z "mainstremu" a žádné protesty na tom nic nezmění.
0/0
10.8.2005 12:19

petas78

hezkej objektivní a nezamlženej článek :o)
Jsem rád, že jsem v mladý frontě konečně po týdnu našel i objektivní a nehysterický článek. Já osobně jsem už tou celou kauzou unaven. Napsalo se o tom moc, policie stále vydává zavádějící a nepodložená vyjádření, lži, odhady škod se liší řádově. Nechtějí si přiznat, že reagovali příliš příliš. A technaři jsou taky hovada. Mohli by tu akci už konečně nějak legalizovat.
0/0
10.8.2005 8:27

Tačůd 1978

První rozumenj článek o CzechTeku, kterej jsem četl
jsem rád že to konečně někomu došlo
0/0
9.8.2005 16:00

elvis

Letos byli všichni připraveni
Pokud bychom vzali hodnocení CzechTek jako bodování u skoků na lyžích, kde se nejvyšší a nejnižší hodnocení škrtají, dospěli bychom ke známce, která by byla nelichotivá spíše technařům. Byli na cizích pozemcích, byli vyzváni k odchodu a smáli se tomu - chtěli si to užít - po minulých zkušenostech věděli, že to bude sranda - bitka s policajty ve služebních stejnokrojích - ale ono to bylo jinak - policie se na jejich zápalné láhve, basebolové hole (tradiční vybavení antiglobalistického tvrdého jádra - k tanci se tyto omůcky většinou nepoužívají) vybavila stejně jako na Nuselský most v roce 2000. A sranda to taková nebyla. Myslím si, že dobře jim tak - ale ať to šetření proběhne bez politických výkřiků a Klausových výslechů Bublana a Paroubkových vyhrožování Klausovi. Kdyby tam měla sjezd ruská mafie z nedalekých Karlových Varů, asi bychom byli nervozní, proč Policie nezasáhla, a ono kdyby i tentokrát nezasáhla, tak by to Vláda schytala taky a od těch samých - letos byli totiž všichni při
0/0
9.8.2005 15:47

jarini

Na obrázku k článku je další důkaz
že zásah vyvolali policejní  provokatéři. Odhalil to fotograf MAFA
0/0
9.8.2005 7:43

krllo

Re:
Ještě že tak. Už jsem se lekl, že v tom má prsty KGB.
0/0
9.8.2005 12:11

dld

Co mi staci k vytvoreni nazoru ...
Krom rozliseni co je to najemni smlouva a co ne (smlouva o povoleni vstupu). Treba i toto video: http://avp.vidlaci.com/ ... potrestejme policisty, kteri se zapojili do provokaci. Ale nechme stranou nesmyslnou politiku. Jen tak mimochodem, pokud vyhraje styl ... pijme, uzivejme a likvidujme, tak se rad pridam, nevim proc studovat, nedej boze pri tom podnikat (pro ostatni pracovat), kdyz mohu obohatit tuto spolecnost svym nicnedelanim ;) ... ja rozhodne na floutky platit nebudu.
0/0
8.8.2005 23:28

egypttwo

Premiér mele svou
Paroubek mi připadá jako člověk,který se topí v bažině a křičí"to je cement!!..ten ztuhne a já se neutopím§§".Je hrůza,co se z Paroubka během 11 dnů vyklubalo.ASrogantní hulvát a lhář.Co říkáte tomu,jak dnes vyzýval prezidenta,aby se s ním sešel?Je podělaný strachy,a tak předvolání maskuje tím,že ho sám vyvolává.
0/0
8.8.2005 21:14

koutlosh

Re: Premiér mele svou
Souhlas. Ten člověk na mne nepůsobí zrovna dojmem charakteru. Žel bohu se zřejmě ještě budeme muset dočkat řady dalších podobných excesů, než dojdou politici, pro které je osobní čest jen prázdným pojmem. Ale... toho se asi stejně nikdy nedočkáme ;)
0/0
8.8.2005 21:58

jarini

Re: Re: Premiér mele svou
takových je všude habaděj  stačí se rozhlédnout
0/0
9.8.2005 7:39

egoxxlcom

výhrada by byla
Vzhledem k tomu, že subjěktivní výběr informací byl objektivně postaven proti sobě, tak tomu článku nelze nic vyčítat,až na jednu věc. Viděl jsem Václava Havla v televizi s "technaři" a u té televize byl vypnutý zvuk. Dodnes nevím co tehdy říkal, ale okamžitě mi bylo jasné, že je tam správně. Za těchto okolností tam jaksi patřil.Události následující ukázaly,že byly bity obě strany právě proto,aby se tyto svévolné akce /bitky/ v příštích letech pokud možno neopakovaly. Pokud se to nestane,tak zejména díky médiím a třeba i díky Havlovi.V tomto případě byl Martin Komárek "papežtější než papež"..i když si ho jako novináře vážím
0/0
8.8.2005 21:07

koutlosh

Musím říci, že s publikovaným názorem v naprosté většině souhlasím...
K celé věci se staví velice objektivně a musím říci, že je tím nejlepším postojem, jaký jsem k celé věci na tomto serveru dosud četl. Na obou stranách dochází k značnému přehánění. Sám jsem na CZTEK jet chtěl, žel bohu zdravotní problémy mi to neumožnily. Bez ohledu na to, co se tam stalo, toho lituji. Přesto si však nemyslím, že je adekvátní mluvit o bití dětí. Je mi dvaadvacet let, jsem mladý člověk, ale nikoliv dítě. Byl-li bych na této akci a byl-li bych bit, přesto bych se nemohl s těmito hesly ztotožnit. Je to účelovost. Odmítám tvrzení o policejním státu, avšak na straně druhé považuji za nepřiměřené mluvit o adekvátním postupu už proto, kolik dezinformací a mlžení bylo vládními složkami užito k podpoře celé protiakce. Nepochybuji o tom, že zásah měl politický podtext a byl na objednávku, ovšem jistě lze s úspěchem pochybovat o tom, že po organizační stránce byl CZTEK zvládnut. je ovšem pravdou, že mnoho zmíněných "problémů" vytvořila svým postupem až policie. Jsem ochoten se ú
0/0
8.8.2005 17:32

celtic

.
0/0
8.8.2005 17:18

celtic

Václavák...
je plný lidí, všichni chtějí demisi vlády a návrat starých pořádků...Pomožte jim
0/0
8.8.2005 16:55

_______________________________

Tento článek je teoretickým návodem
jak by to nemělo a  mělo vypadat v praxi v budoucnosti, když si někdo nahonem začne shánět kamarády a známí  (i neznámí) k oslavě "Půlky prázdnin" někde na poli.  Opravdu jasně a výstižně  vyjmenované jednotlivé momenty proběhlých  nepříjemných událostí.    
0/0
8.8.2005 14:39

Ahasver

Podobnost se 17.11.
Nejsou to jen vnější okolnosti co je společné. Samotná technika celé akce jako by zásahu na Národní třídě z oka vypadla. Nejdřív policie uzavře výjezd z dálnice, když se nahromadí dost lidí, prohlásí jejich přítomnost za důvod k zásahu. Za pár hodin znovu - policie bez právního důvodu uzavřela veřejnou přístupovou komunikaci a když se návštěvníci snažili dostat na svou pronajatou louku jinudy, přes veřejně přístupné cizí pozemky, opět policie přítomnost lidí a "škody" na těchto pozemcích vzala jako záminku k brutálnímu zásahu. No jo, ale na druhou stranu, plk. Mgr. (nebo JUDr., těžko říci, sám se píše pokaždé jinak) Jaromír Kníže by to sám nevymyslel, tak se musel někde inspirovat. Třeba tam taky před šestnácti lety bil.
0/0
8.8.2005 14:34

PrincHektor

0/0
8.8.2005 13:41

strycek_Pompo

Re: Tohle je nejlepší článek k CzechTeku
Není, je to další hysterický výplod někoho, kdo nepochopil, že se nejedná o nějakou louku, bumážku nebo něco podobnýho, ale o fakt, že premiér naznačí před konáním akce přání, aby policie její účastníky seřezala a policie jde a skutečně je seřeže. Nějaká louka, cesta, dálnice, hluk, bordel, neuposlechnutí výzvy a další blabla, to jsou jen záminky a zamlžování této podstaty.
0/0
8.8.2005 14:01

PrincHektor

Re: Re: Tohle je nejlepší článek k CzechTeku
1. v žádném případě to není hysterický, naopak velmi věcný a s minimem emocí. 2. je naprosto v pořádku, že letos PČR zakročila (loni byla interpelována za "nečinost"), 3.ojedinělý excesy ze strany PČR v porovnání s naprosto zvířecím chováním zfetovaných a ožralých týpků nestojí ani za řeč. 5. souhlas pronajímatele k legálnosti takové akce nestačí a pokud technaři nechtějí/nemohou svoji akci legálně zorganizovat, tak prostě nastoupí policie - jev naprosto normální i v mnohem civilizovanějších zemích.....                     
0/0
8.8.2005 14:11

strycek_Pompo

Re: Re: Re: Tohle je nejlepší článek k CzechTeku
Ano, to jsou přesně ta zástupná blabla, o kterých píšu. O činnosti/nečinnosti píšu o něco níž, unavuje mě vysvětlovat to stále do kola.
0/0
8.8.2005 14:17

PrincHektor

Re: Re: Re: Re: Tohle je nejlepší článek k CzechTeku
Milý strýčku, probuď se....KONEČNĚ
0/0
8.8.2005 14:19

František Koudelka 4.Kyju

Re: Re: Re: Tohle je nejlepší článek k CzechTeku
Ten samý víkend probíhala ilegální technopárty v centru Curychu a policajti tam pendrekiádu nepředvedli, pouze lidi, kteří byli vyloženě agresivní nebo dělali brajgl individuálně sebrali.
0/0
8.8.2005 14:19

_______________________________

Re: Re: Re: Re: Tohle je nejlepší článek k CzechTeku
To je hezký, že v Curychu tak hodný policajti. Ale taky si myslím a určitě organizátoři této akce to měli lépe zorganizované !!!
0/0
8.8.2005 14:29

František Koudelka 4.Kyju

Re: Re: Re: Re: Re: Tohle je nejlepší článek k CzechTeku
Jestli jsou hodný nevím, ale policajti říkali, že masivní zásah by nadělal víc škody než užitku a ty co udělaj nějakej průser si seberou individuelně.
0/0
8.8.2005 14:39

_______________________________

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tohle je nejlepší článek k CzechTeku
Jó to asi jó.
0/0
8.8.2005 14:40

koutlosh

Re: Re: Re: Tohle je nejlepší článek k CzechTeku
"ojedinělý excesy ze strany PČR v porovnání s naprosto zvířecím chováním zfetovaných a ožralých týpků nestojí ani za řeč" To je přesně ten typ hysterické reakce o jaké je řeč. Nejednalo se o jednotlivé excesy, ale o celkovou brutalitu užitých prostředků o nočním zásahu, jinde v Evropě neuskutečnitelném, ani nemluvě. Tehdy už bil každý a všechny, včetně bezbranných o dívkách ani nemluvě, což ovšem zvířecky jednajícím policistům jistě nijak morálně pokleslé nepřijde.
0/0
8.8.2005 16:44

vernerj

Re: Re: Tohle je nejlepší článek k CzechTeku
Je vidět že patřík k těm mlžičům , kterým vyhovuje nejistota a nejasnost. Nejde ti vůbec o to zjistit co a jak je podle zákona nebo správné. Jde ti o to jenom dělat mlhu a profitovat z toho.
0/0
8.8.2005 15:13

strycek_Pompo

Re: Re: Re: Tohle je nejlepší článek k CzechTeku
Jde mi o to, aby se policie chovala jak má, když to (logicky) vyžaduje od ostatních. A z toho budeme profitovat všichni.
0/0
8.8.2005 15:33

tajemník z létajícího ostrova

techno neni vsechno ;)
0/0
8.8.2005 12:21

ScipioAfricanus

Samozrejme je legitimni se ptat
zda policie postupovala spravna.Ovsem je take zcela legitimni pouzit nasili, pokud nekdo neuposlechne vyzvy policisty k opusteni urciteho prostoru. Zda polici pouzila primerene prostredky (snad) ukaze vysetrovani. Ovsem pokud bych vychazel pouze z televiznich zaberu ukazujicih technate utocici na policisty, tak si myslim, ze je ti policajti serezali malo. Co vsak rozhodne neni legitimni je zablokovani dalnice jen proto, ze je uzavreny vyjezd, ktery chteli technari pouzit. Podle zakona meli pokracovat ve volnem smeru a pouzit pripadne dalsi volny sjezd. Pokud v necem policie nepostupovala spravne, tak tedy v tom, ze je okamzite neskopala do prikopu uz z te dalnice. Byt ridicem cekajicim v te kolone v tom prisernem vedru, tak na policisty za necinnost v tomto pripade podam stiznost.
0/0
8.8.2005 12:07

strycek_Pompo

Re: Samozrejme je legitimni se ptat
Nevím, jestli bylo legitimní, že technaři začali zastavovat před zablokovaným výjezdem, ale určitě se to dalo předpokládat. Takže policie to buď a) nepředpokládala a pak jsou to teda pěkný amatéři, nebo b) to předpokládala a pak být tím zmiňovaným řidičem v koloně žádám potrestání toho blba, kterej to nařídil
0/0
8.8.2005 12:32

tajemník z létajícího ostrova

Re: Re: Samozrejme je legitimni se ptat
jj, ona predevsim policie nemela zaden zakonne pravo ten exit zablokovat ;) navic ho blokovala se zduvodnenim ze proveruje zda je smlouva platna, tudiz je logicky ze nikam nepojedu a pockam dokud to neoveri...
0/0
8.8.2005 12:34

Člověk_JK

Re: Re: Re: Samozrejme je legitimni se ptat
Dalnice ale neni parkoviste na nejake cekani, pockat si mel na odpocivadle nebo sjet na dalsim exitu.
- Nebyla to s tou smlouvou ze strany tech technoubozaku spise finta? Podle mne jim muselo byt jasny, ze to ke konani akce nestaci (i toho majitele louky podfoukli) a ze akce je nelegalni - ale to samo o sobe dela "technoparty" pro ta individua atraktivni. Kdyz by vsechno zorganizovali podle zakonu, nebylo by to ono. 
0/0
8.8.2005 13:00

ScipioAfricanus

Ja nedebatuji o tom
zda policie mela ci nemela pravo zablokovat ten exit. To fakt netusim. Ale jsem si zatracene jistej, ze kdyz ti policat na dalnici ukaze ze nemuzes odbocit doprava, tak je tvoji povinosti pokracovat ve volnem smeru. Pokud by mel kazdej ridic takhle stupidne trucovat pkazdy kdyz mu policajti na silnici neco zakazou nebo prikazou, tak se nikdo nepohne nikam. zatimco u policajtu se muzeme jen dohadovat, zda na to meli ci nemeli pravo, tak u tech technaru je sichr, ze bylo jejich povinnosti ty policajty poslechnout a z ty dalnice co nejrychleji vypadnout ve volnem smeru. pak si na ty policajty klidne mohli stezovat  nebo podat zalobu jak je libo.
0/0
8.8.2005 13:00

egypttwo

Re: Samozrejme je legitimni se ptat
Z TV i médií mám pocit,že brutalita byla na straně policie.Dívám se na webwch-www.rave.cz  ap.- na záběry ze zásahu udělaných tekaři a tento můj názor sílí.Neviděl jsem doposud jiné policisty než ty,kteří likvidovali účastníky.
0/0
8.8.2005 12:51

Člověk_JK

Re: Re: Samozrejme je legitimni se ptat
-ono natocit a sestrihat se to da ruzne - Odpurci zasahu porad opakuji zaber kopani do jednoho ubozaka a mireni pistoli, ale policie se k tomu vyjadrila, ze to byl vytecnik, ktery najizdel pred tim do policajtu autem, pod vlivem alkoholu atp., v ne zcela pricetnem stavu
- takze ne vsechno ze strany policie je tak brutalni, jak na nekterych zaberech vypada
0/0
8.8.2005 13:06

icebear202

Re: Re: Re: Samozrejme je legitimni se ptat
0/0
8.8.2005 14:18

Ahasver

Re: Re: Re: Samozrejme je legitimni se ptat
Policie - a zásahová jednotka zvlášť - má být především profesionální. Tady se místo toho sešli dobrovolníci z celé republiky s minimálními zkušenostmi, kteří jen chtěli "pořádně seřezat ty smažky". Navíc vyjádření policie je jen další lží. Když už si užíváte služebního internetu za peníze daňových poplatníků, zkuste si ten záznam někde najít celý. Poznáte, že najíždění autem a nepříčetný stav je nesmysl. Kromě toho ani to není důvod, aby několik policajtů kopalo do ležícího spoutaného člověka. Alespoň podle mého.
0/0
8.8.2005 14:43

ScipioAfricanus

A jaka zraneni ten postizeny ubozacek utrpel?
Pokud by ho totiz ten policista opravdu nakopnul s rozbehem, jak jsem nekolikrat cetl, tak mu tou tezkou botou prinejmensim zlomi zebro nebo prerazi pracku. Z toho co jsem videl v televizi se k nemu sice opravdu rozbehl, ale pak se zastavil a jen do nej stouchnul spickou
0/0
8.8.2005 14:54

_______________________________

Re: A jaka zraneni ten postizeny ubozacek utrpel?
10 x    
0/0
8.8.2005 15:49

Ahasver

Re: A jaka zraneni ten postizeny ubozacek utrpel?
Ani šťouchání špičkou boty nepatří mezi zákonné donucovací prostředky. Leda že by to byl "chvat, hmat a kop sebeobrany", ale ten policajt na záznamu nevypadá moc jako že by se bránil.
0/0
8.8.2005 16:53

ScipioAfricanus

No tak rekneme
ze ho chtel zpacifikovat, tak nejak mu jasne naznacit, ze kdyz se neprestane mrskat, tak ho priste fakt vezme s rozbehem ...stale postradam informaci o tom jaka zraneni ten nevinny technar pri brutralnim zakroku policie utrpel
0/0
8.8.2005 17:28

koutlosh

Re: Re: Re: Samozrejme je legitimni se ptat
Stáhl jsem si z internetu více než jeden a půl gigabajtu zjevně nesestříhaných videonahrávek a musím nesouhlasit.
0/0
8.8.2005 16:49

ScipioAfricanus

ad libidum
0/0
8.8.2005 17:26

pafko56

Re: Re: Samozrejme je legitimni se ptat
souhlas, ted uz vim co jsou to teroristi, znovu se to objevilo v plne mire, horsi nez Alkaida atd.proste komunisti a jejich manyry "kdo nejde s nami jde proti nam", to jsem rad ze bydlim jinde
0/0
9.8.2005 7:20

babacek

pane Komárku.
Souhlasím s vámi,že by ex politici a ani ti součastní neměli vést tuto debatu a věc politizovat,ale zrovna tak to již vůbec nepřísluší různým písničkářům kteří si myslí,že snědli všechnu moudrost světa a každé zviditelnění jim přichází ve prospěch.
Dokola slyším o taneční a hudební párty.Nikdo mne však nevysvětlil k jaké činnosti při techno párty jsou potřeba stejné zbraně jako měli odpůrci globalizace,které neváhali použít naprosto zestejnou razancí.
Kam povede autorita policie když je společnost proti nim jednou brojí,že nezasáhli a když zasáhnou tak zas brojí,že zasáhli.
0/0
8.8.2005 10:04

strycek_Pompo

Re: pane Komárku.
Které zbraně? Ty klacky z lesa, nebo lahve od nápojů? Jo, já zapomněl, že Bublan pořád opakuje něco o bejsbolkách a zápalných lahvích. Bylo by někde video nebo fotky, který by to dokazovaly? Rád bych je viděl. Pokud jde o autoritu policie a brojení, nejde o to, aby zasahovala nebo nezasahovala, ale aby postupovala adekvátně vzniklé situaci. Třeba teď na Letný nezasahuje vůbec. To je špatně. Do Mlýnců jela už s tím, že ty lidi zmlátí. To je taky špatně. Policie působí jako sbor amatérů pracujících na politickou objednávku. Proto lidé brojí.
0/0
8.8.2005 10:38

Najdete na iDNES.cz