Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Technokrat, nebo technokrad?

Stačily tři dny a Jiří Paroubek se stal z racionálního technokrata popleteným technokradem. Stačila k tomu neopatrná a neprofesionální podpora, kterou poskytl problematickému policejnímu zásahu proti taneční zábavě na Tachovsku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Víťa Jakoubek

Zpolitizováno a nafouknuto.
To, že je věc zpolitizována zavinili politici svými prohlášeními. První politik, který se vyjádřil je ale podle mě prezident Klaus a Paroubek už jen reagoval. Je mi líto, že se zde musím zastat ČSSD, kterou jsem nikdy nevolil stejně jako KSČM a volit nebudu. Zkalmal mě populistický přístup politiků, kteří se snaží vytřískat popularitu. Závazek k nulové toleranci má zjevně svoje slabiny. Někdy je těžší  se k něčemu přihlásit a vzít zodpovědnost, když píšete, že svým prohlášem se Paroubek k zodpovědnosti přihlásil. K zodpovědnosti by se měl ale přihlásit především pořadatel co ze sebe teď dělá chudinku. Je to právní problém a na zásahu policie se neshodnou ani renomovaní právníci. Co má pak dělat policie, která musí řešit na místě pod tlakem času? 
0/0
5.8.2005 7:22

1_130_202_135

Re: Zpolitizováno a nafouknuto.
Už si vzpomínám, jak ještě před neslavnou párty Klaus prohlásil, že je nutné důrazně zakročit. Ty jo - skleróza - nebyl to někdo jiný?
0/0
5.8.2005 20:25

Kebnekaise

Re: Re: Zpolitizováno a nafouknuto.
dost mozna
0/0
6.8.2005 4:58

Skate_Barca

0/0
5.8.2005 6:35

chins

Re: !!!
http://www.lubomirsuk.cz/index.php?menu=2&id_strana=20&rubrika=2&id_clanek=16
0/0
5.8.2005 20:45

TechnoRave_

CR=brutality and comunism!!
Ja som cuzinez ze francouska a byl sam na czechtek05 ucasnykem. Ono to byla tam hrozne. Polizei CR nema prava takta s nam jednat. Ja som velice zklaman a uz ne viec do CR priject...nikdty ne do CR Republica CR nesme byt v EU.
Moj Father pracovat v politik. Ja mu vsechna povidat!!!!
0/0
4.8.2005 23:00

chins

Re: CR=brutality and comunism!!
http://www.lubomirsuk.cz/index.php?menu=2&id_strana=20&rubrika=2&id_clanek=16
0/0
5.8.2005 20:21

Dodo01

Re: CR=brutality and comunism!!
Ty frantíku a co Vaše policie u Vás? To je ještě horší. Na ty srazy si choď doma a ne tady, aby jsi neměl tak hrůzné zážitky
0/0
5.8.2005 20:23

Cmuchmas

Techno
Jsem moc rad, ze maji technari zastoupeni svych komunit vsude po Evrope. System se je snazi dekomkraticky vyhladit a zahnat a v tom ja vidim nefer jednani. Zvlast pokud se tohodle dopousti starsi (politici) na mladsich (technari). To je pouhe a ubohe zneuzivani moci ve svuj vlastni prospech. (V sexu by to znamenalo znasilnovani)
Techno neni terorizmus a techno hudba odstartovala v 90-tych letech boj za lasku, mir, svobodu, radost, optimismus atd...v zapadnich kulturach, ktere trpi v otrokarstvi nesmyslnych zakonu a reguli tech starsich. Poslechnete si texty techno pisnicek 1990-1999... a porozumejte jim. Predevsim je potreba znat AJ. Techno hidba hrana na party venku (to typicke DUC, DUC) to uz je hudba specialne upravovana v techno stylu, hrana specialne na techto party. Tim chci rict, ze techno ma podskupiny zanru a kazdy zanr hrany na jinych mistech (doma, disco, louka) se lisi i kdyz vsechny spadaji do techna. Jde o to, za jakym ucelem je techno hudba pouzivana
0/0
4.8.2005 18:37

Cmuchmas

Re: Techno
2- Dle toho se voli jeji vyzneni. Technem se daji vyrizovat dulezite vzkazy svetu. To neni jenom DUC DUC. To muze rict tak mozna nejaky tatik co vyrostl na dechovce.
0/0
4.8.2005 18:37

lázeňská veverka

Hned po přečtení 1. věty jsem věděl, že to psal Komárek
0/0
4.8.2005 11:47

Feo

Re: Hned po přečtení 1. věty jsem věděl, že to psal Komárek
Komárek je loajální služebník svého zaměstavatele, nikoliv nezávislý novinář.Proto musí psát tak, jak mu nařídí. Jen je mi divné, když něco vím o prostředí, ve kterém vyrůstal, že mu to leze z pera.
0/0
4.8.2005 13:45

Víťa Jakoubek

proč to politizujete?
Paroubek to možná s nebezpečností technařů přehání, ale když se zamyslíte nad minulými ročníky, jak policie nic nedělala ten bordel kritizoval kde kdo, možná i pan Komárek, tek se nelze divit, že už došla trpělivost. Brutalita zásahu je jedna věc - byla obostranná a možná svou brutalitou vyprovokovali policii technaři. Druhá věc je legalita zásahu a tam je hlavní chyba na pseudopořadateli, který nevyznačil pozemek ke konání akce. Czechtek opakovaně v minulosti znamenal nepořádek, hluk, drogy a injekční jehly v odpadu a je to dlouhodobý problém, proto zřejmě razantní řešení. Kdyby se akce konala na louce v Rakousku, chtěl bych vidět jak by policie přihlížela. Pravda ovšem je, že naše policie neumí spravedlivě podle zákona vyhodnotit jiné akce. Je to chyba vedení policie, ale není to politická kauza. 
 
0/0
4.8.2005 7:37

DedecekHribecek

Re: proč to politizujete?
     Asi se shodneme v pohledu na technaře a jejich negativní působení. Brutalita byla oboustranná ale již po hledu ba výstroj težkooděnce a technisty je jasné, že ti technaři to odnesli daleko více.
      K Vaší otázce proč to poltizujtete. Ono to totiž politické je. Policie řízení politiky zablokovala vstup na pronajatý pozemek a měla tak v ruce důvod k zásahu. Blokovala pvstup i místním. Politici nám lhali o tom, že zásah povolil státní zástupce, lhali, že majitel odvolal souhlas, .... Nezdá se Vám, že to je jako zneužití policie politiky kteří zásah tak vehementně brání.
      I když mi jsou technaři nesympatičtí tak to pro mne jsou občané a mají svá práva a je možné proti nim postupovat jen ve slova smyslu zákona a ne nezákonně a ne jako proti teroristům.
0/0
4.8.2005 8:08

Víťa Jakoubek

Re: Re: proč to politizujete?
Je to nafouknutá bublina. Kdo se nechtěl prát mohl klidně odejít. Na policisty se v právním státě neútočí, můžete si následně stěžovat na její postup. Pozemek pro konání akce nebyl vyznačen a tam je jasně chyba organizátora. Policie může vyklidit pozemek i při podezření z porušování zákona a pokud zablokuje cestu a někdo přeleze bariéry nebo jde přes cizí pozemek neposlouchá příkaz státního orgánu. Správně by technaři měli odejet a následně si ztěžovat proč byla párty znemožněna. to ale neudělali, protože zřejmě potřebují adrenalin a pózu. Takové akce není možné dělat bez organizace to platí všude na západě. Je to právní problém a kdyby technaři poslechli policii, nic by se nestalo, jen by příště museli svou párty řádně zorganizovat. Jde jim pouze o hudbu?
0/0
4.8.2005 8:40

Adalbert Moudrý

Re: Re: Re: proč to politizujete?
Jsem rád, že zde zaznívají i rozumná slova. V žádném civilizovaném státě by nedovolili mnohatisícihlavému davu (a je jedno, zda to byli zfetovaní blbečci, programoví násilníci či jen "slušní" příznivci nějakého hudebního stylu), aby při přístupu na "řádně pronajatý pozemek" způsobovali statisícové škody na pozemcích sousedních, plenili a pálili okolní lesíky, několik dní se váleli ve špíně a svrabu, s prominutím obesírali, obechcávali a hlukem obtěžovali teritorium několika okolních km2 atd. atd. atd. Něco jiného je adekvátnost zásahu a excesy některých policistů; pokud je někdo napadl či dokonce zranil, měli ho zatknout a ne aby např. 5 chlapů bilo jednoho technaře doslova jako dobytek. Takové policajty je třeba ihned vyhodit a nejlépe i zavřít. Jinak souhlasím, že se z věci dělá politikum. Paroubek konečně dokázal, že jsou i u nás politici, kteří dovedou nejen žvanit, ale i pracovat a to opozici a pravicovým novinářům samozřejmě nejvíce vadí. Ostatně soudím p. Komárku...
0/0
4.8.2005 9:40

karoten

Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
Jste si jist onou pravicovostí, že je Pravá?
0/0
4.8.2005 9:42

Adalbert Moudrý

Re: Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
To je otázka. Nemusí to být pravicovost, nýbrž jen poslušnost vůči německým tiskovým magnátům (kteří rozhodně nejsou levicovými intelektuály ani lidmi s neutrálním liberálním nadhledem), kteří vlastní tento list, tento server a všechny, kdo pro ně pracují. Tito lidé nemají důvodu milovat nikoho v politice od středu do leva. A koho chleba jíš, toho píseň zpívej... A řečem o svobodě svědomí novináře nemohou snad věřit ani v mateřské školce. Z každého placeného klauna se stává pouhý šašek. A média dnes nejsou od toho, aby nás informovala, ale informace prodávala. A pak sakramentsky záleží na prodavači. Mocná soukromá média tak masírují naše mozky tak jako hypermarkety naše peněženky. A my máme radost, že dostáváme "levné" a hezky zbalené zboží...
0/0
4.8.2005 10:09

pepe999

Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
Tak to je teda perla: Paroubek konečně dokázal, že jsou i u nás politici, kteří dovedou nejen žvanit, ale i pracovat a to opozici a pravicovým novinářům samozřejmě nejvíce vadí. Ostatně soudím p. Komárku... Tady na tom serveru se pise, ze to nebylo na politickou objednavku a uz prasopes nezvani a neco dela, hahaha
0/0
4.8.2005 9:45

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
     Ta Vaše rozumná slova mi připomínají spravdlivé rouhořčení pracujících kteří protestovali proti chartistům a označovali je jako narkomany přisluhovače západu, ...
     To že se tom podílel Paroubek men nepřekvapuje. Co čekat od aktivního politika NF. Tragická je role Bublana disidenta a faráře.
0/0
4.8.2005 10:20

DedecekHribecek

Re: Re: Re: proč to politizujete?
      Lidské osobní svobody nejsou nafoknutá bublina. jesliže mám někde pronajtý pozemek a mám k němu komunikaci tak mi po této veřejné komunikaci nemůže nikdo bránit bezdůvodně přístup. Jestliže se policie chová podle zákonů a raspektuje je tak se na ní neůtočí to je pravda. Pokud ale vím tak technisti měli pronajatý pozemek na kterém se zdržovali. Policie ale tvrdila, že byli i mimo. Místo toho aby je vytlačila jen z neoprávněně zabraných je rozehnala všechny. Postu polici byl jako za husákovského československa.        Polici sama o sobě nemůže vyklidit pozemek k tomu je potřeba požehnání jiných úřadů. Snad mi nebudete tvrdit, že když si někdo z polici bude myslet, že se ve vašem bytě páchá něco nezákonného. Mimimálně musí mít soudní příkaz. To by jste řval jak Viktorka kdyby Vás policie z Vašeho bytu takto vyklidila.
0/0
4.8.2005 10:03

Víťa Jakoubek

Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
To je pořád dokola. Policie, ze zákona má právo vyklidit pozemek nebo učinit opatření i při podezření z porušení zákona. Pozemek nebyl vyznačen a za to může ten pseudopořadatel co odmítá zodpovědnost. Tím, že pozemek pro konání akce nevyznačil nezaručil ochranu majetku vlastníků okolních pozemků. Technaři neměli obcházet cestu a bariéru měli odejít a POTOM SI STĚŽOVAT. Osobní svoboda neznamená, že budu neposluchat policii.  
0/0
4.8.2005 10:12

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
       Právo polcie jsem nespochybnil. Policie může ale musí mít povolení a nemůže to udělat sama o své vůli. Policie lhala, že to měla posvěcené. Kdo za to nese zodpovědnost?
        Vyznačení pozemku. Snad mi nebudete tvrdit, že nevyznačení pozemku bylo důvodek k tak tvrdému postupu. To jako když bude host restaurace dělat nepořádek a zdemoluje v okolí pár aut pak podle Vás do oné restaurace mohou vlést těžkooděnci a celou ji vymlátit?
      Aha když Vám řekne policista, že mu máte v rámci zabezpešení pořádku skočit z okna tak nejdříve skočíte a pak si pudete stěžovat.
      Osobní svoboda neznamená, že musím poslouchat někoho kdo zneužívá moc vežejného činitele.
0/0
4.8.2005 10:30

Víťa Jakoubek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
Pokud to host bude dělat opakovaně tak bych se s ním nemazlil. Czechtek je dlouhodobý problém. Ten další příměr je dost ubohý. V dané chvíli asi těžko poznáte, že zneužívá pravomoc. Pokud mám podezření, tak nebudu dělat naschvály. Můžu žádat vysvětlení a případně podat stížnost.   
0/0
4.8.2005 10:37

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
       Ten host ny mel být samozřejmě potrestán ale ono jádro pudla je v tom, že policie kvůli jednomu hostovi (pár jedinců mimo pozemek) vybílí celou hospodu (celý czechtech).
      Nevím který příměr ubohý a proč. Vysvětlete mi to prosím.
      Poznání o zneužívání pravomoci? Polici je povinna natáčet zásahy. Aby toho nebylo moc vidět tak se udělal v noci a policie nezveřejnila žádný záznam ze zásahu samého. Jenom fázi před kdy proti sobě stáli dvě řady a technaři mezi ně házeli předměty.
      Policie mne nemůže vystrnadit z bytu nebo mne zatknout bez soudního příkazu. I technaři jsou občasné se všemi svobodami. Kde je ono svolení soudu či státního zástupce.
0/0
4.8.2005 10:50

Víťa Jakoubek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
Tak znova a naposledy, kdo chtěl klidně odejít odešel, kdo chtěl dělat problémy měl je. Co se týká povolení, proto říkám ať podají stížnost a ať se to právně vyřeší. To, že mi policie někde zbrání přístup ale neznamená, že na ně budu najíždět nebo lézt přes cizí majetek. Ať si to technaři zorganizují, zajistí všechno aby nikodo jiný nebyl poškozen a můžou křepčit jak chtějí v tom nikdo nebrání. Fráze o policejním státě jsou nesmysl.
0/0
4.8.2005 11:05

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
      Proč by měli občané opouštět místo které si pronajali (a mají v rujou smlouvu) jenom kvůli tomu, že jim policie lživě tvrdí, že majitel smlouvu odvolal. Co policie provedla bylo svinstvo. Zakročili proti občanům aniž by měli souhlas státního zástupce aniž by měli nejaký důvod v zákoně. Krásně vyznělo první zdůvodnění kdy tvrdili, že majitelům okolních pozemků mohla vzniknout škoda větší než 5000 Kč.
       "Slušní" lidé Vašeho ražení velice rádi podepisovali antichary a byli mocným pilíři komunizmu. Ta Vaše smířlivost není ničím jiným než nedostatkem občanského sebevědomí. Dělejte s tím něco.
     Řekněte mi jediný důvod proč měla policie zasáhnout.
0/0
4.8.2005 11:19

Víťa Jakoubek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
Hodně štěstí příteli. Vše jsem už napsal. Stačí přečíst a zamyslet se.
0/0
4.8.2005 11:30

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
Doporučujete ' Stačí přečíst a zamyslet se.' ? Proč doporučujete někomu něco co sám neděláte?
Neodpověděl jste mi na moji otázku "Řekněte mi jediný důvod proč měla policie zasáhnout." Zdá se, že asi takový důvod neznáte. Hlavně, že jste přesvědčen o tom, že technaři měli odejít.
0/0
4.8.2005 11:44

vlciho

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
Tys tam byl?? Dělali snad potíže i ti co JEN seděli na zemi a policajti je mlatili obuškem přes hlavu?? Příště si tam jdi sednout, ať víš jak to bolí!!!
0/0
4.8.2005 14:15

Víťa Jakoubek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
A ještě k té zodpovědnosti tak to je podlě mě na veliteli zásahu.
0/0
4.8.2005 10:47

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
     Ne jen na veliteli zásahu je odpovědnost jak si naivně myslíte. Velitel velí za policii tu máme zodpovědného ministra vnitra který v demokratických zemích odstupuje v případě velikého pochyhbení policie
0/0
4.8.2005 11:08

vlciho

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: proč to politizujete?
Presne. Nejak se nemuzu zbavit dojmu, ze se v tehle zemi stalo beznym zvykem za nic nenest odpovednost. Hanba!!!
0/0
4.8.2005 14:17

komunisti_sou_svine

Technomasakr.
www.policejnistat.cz
0/0
4.8.2005 6:19

1_130_202_135

Re: Technomasakr.
Jekul je vůl
0/0
4.8.2005 6:20

komunisti_sou_svine

Paroubek je stbácká svině.
http://www.super.cz/pribehy/2820-brutalni-zasah-policie-na-technoparty-tloukli-i-tehotne.html?vote_ID=2
0/0
4.8.2005 3:39

Jiřik

Re: Paroubek je stbácká svině.
Rád bych věděl, co má co těhotná dělat na technoparty a vystavovat tak plod zvýšenému nebezpečí (mizerná hygiena, hluk >100dB, koncentrace různých individuí s různými sklony...)
... jo, ledaže by byla těhotná teprve půl hodiny, na což ta dívčina i docela vypadá  no ale pak na ní lze těžko poznat, jestli je těhotná. Tekoucí sperma po stehnech není důkaz
0/0
4.8.2005 6:18

kulicek77

Re: Re: Paroubek je stbácká svině.
0/0
4.8.2005 14:44

Sabina_

Pardon, ja mam jeno maturitu a tim padem jsem asi blba.
Ale co je to DILETNSTVI? Diky za preklady.
0/0
4.8.2005 3:15

Sabina_

Re: Pardon, ja mam jeno maturitu a tim padem jsem asi blba.
DILETANSTVI
0/0
4.8.2005 3:16

1_130_202_135

Re: Re: Pardon, ja mam jeno maturitu a tim padem jsem asi blba.
diletantizmus, diletantismus  >>  neodbornost, samouctví; povrchnost
0/0
4.8.2005 6:04

Najdete na iDNES.cz