Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Paroubek: Prali se ti, kdo chtěli

Když v právním státě moc vydá příkaz, je nutno jej respektovat. Nikdo ale nemá patent na rozum a moc může vydat i špatný příkaz. Ale špatný pokyn, který se mi jen nelíbí, nikomu nedává právo jej nerespektovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

celtic

Ti...
co chtěli dostat do držky a pěkně poprosili, dostali
0/0
7.8.2005 14:47

JUDr. Horšovský

Tak jak 3
Politiku do toho prosím fakt netahejte, o to tu vůbec nejde. Policii jako takové patří dík, že konečně začla řešit ochranu soukromého vlastnictví, dokázala (až na ty výjimečné excesy) odolat útokům a psychickému nátlaku ze strany technařů. Takže než z toho začnetě dělat politickou iniciativu (je krásné sledovat, jak se s tím někteří politici a mediálně známé osobnosti vezou), nebo budete něco tvrdit že byl nějaký útok brutální, podívejte se, jak policie řeší takové akce např. ve Francii nebo v Německu. Jen pro doplnění, tecno hudbu mám rád, sám také jezdím na některé klasické (či snad komerční) technopárty si pořádně "zapařit". Takže nejsem odpůrcem této scény. Ale z tohohle humbuku je mi na nic. S úctou JUDr. Pavel Horšovský
0/0
7.8.2005 10:52

JUDr. Horšovský

Tak jak 2
nevšímají, (chlapec na plastovém lehátku atd. - kdyby byl zákrok brutální, z lehátka ho shodí, zmlátí jej a lehátko rozkopou). Pokud jde o záběry civilních osob s krvácející rozbitou hlavou, ze záběrů je jasné, že zranění způsobili házené předměty (láhve, kameny) od účastníků technopárty, nikoli policisty, TI JEŠTĚ K MÍSTU KDE BYL ZRANĚNÝ ANI NEDOŠLI! (Vystřižený záběr zraněného samozřejmě ve zpravodajství TV Nova vypadá jinak.) A při výkřicích typu GESTAPO apod. se mi dělá špatně .zažil někdo z těch vykřikujících řádění gestapa? Kdyby to tak bylo, přijedou tři vozidla s těžkým kulometem a bylo by po párty po pár minutách. To by bylo řádění gestapa, to by byl brutální zákrok. Nekřičte něco, o čem nic nevíte. Takže shrnutí. Vůbec se nejdenalo brutální zákrok, naopak, s hledem na útoky na policisty byl velmi mírný! Konkrétní pochybení jednotlivých policistů je samozřejmě nutné prošetřit a vyvodit důsledky pro toho kterého policistu. Nikoli pro někoho z politiků apod.. Politiku do to
0/0
7.8.2005 10:52

JUDr. Horšovský

Tak jak?
Přátelé, právě jsem doshlédl cca 4 hodiny videozáznamů ze zákroku Policie ČR při letošní akci Czechtek. Většinou se jednalo o záběry volně dostupné materiály z www.policejnistat.cz. Asi mě ukamenujete, ale dovolím si vyjádřit svůj názor. Záběry jsem sledoval společně s osobou z Policie ČR (která se zákroku nezúčastnila a pracuje v jiné části resortu). Shodli jsme se na tom, že samozřejmě někde evidentně došlo ke konkrétnímu selhání konkrétních příslušníků (tzv. excesům), ale prosím vás, TOHLE NENÍ BRUTÁLNÍ ZÁKROK!!! Kordon se snažil VYTLAČIT dav z pozemků, které pronajaty nebyly. Vytlačit, nikoli vymlátit. K mnohem větší agresi docházelo ze strany (většinou zahraničních) účastníků párty, kteří evidentně byli pod vlivem drog a alkoholu. Házení kamenů, lahví, klacků a dalších věcí je prostě útokem na veřejného činitele a musí tedy počítat s ranou obuškem nebo se zatčením. Pravda, opakované kopání nutné není (exces). Je jasně vidět, že policisté pokojně stojících účastníků si nevším
0/0
7.8.2005 10:51

sdfw

CT05
Policie CR silne chybuje a tim to konci.  Zasah policie CR na CT05 je neomluvitelny a Bublan musi odstoupit pokud si CR chce zachovat "hezkou tvar" Porad na vlastni oci - czechtek...
 
0/0
7.8.2005 8:08

babacek

Re: CT05
No myslím,že dávat za vzor pravdy pořad této TV je velice nešťasným.:-))
0/0
7.8.2005 14:46

murjel

Jistě, že může, ale musí přitom dodržovat sama zákony!
V tomto případě porušila zákon, kde louka byla pronajata a na okolní pozemky vytlačily represivní složky státu účastníky CzechTeku! Tedy zde to byly represivní složky státu, nevíc některé řádně neoznačené, kdo zneužil moc a sílu, porušil zákon a ohlášenou akci na pronajatém pozemku rozehnal nepřiměřeným použitím síly, kterou chtěl kdosi demonstrovat, že dokáže být stejně krutý, jako totalitní moc z roku 1989! Tenkrát si občané vynutili odstoupení nekompetentních z vedení státu a dodnes ani parlamentní komise nesdělila, jak to bylo po pravdě. Dnes se ukazuje, že to vše byla hra, kdy došlo k předání moci z rukou KSČ do rukou ČSSD. To ale byla doba, než se nám ČSSD vybarvila rudě že?!
0/0
4.8.2005 19:04

babacek

Re: Jistě, že může, ale musí přitom dodržovat sama zákony!
Není to pravda.Pozemky byly obsazovány již před zásahem.Nebyla do však zvůle účástníků párty,ale chyba organizátorů kteří účastníkům prostě nebyli schopni říci prosté odsud podsud je naše území.Teď však zůstává otázkou zda k této chybě došlo záměrně nebo jen diletantsky připravenou akcí.
0/0
7.8.2005 14:54

Júlinek šíšal

no ... mně
ten titulek článku připadá dost k věci ... prali se ti, kdo chtěli ... a víc ti, kdo chtěli víc ... a hádejte, kdo chtěl nejvíc? ...
0/0
4.8.2005 19:01

murjel

Nemohu si pomoci, a navíc pomocí lží,
zmatených postupů, diskutabilních právních podkladů a na zjevnou politickou objednávku premiéra Jiřího Paroubka, který v pátek pronesl skandální výrok: "Pokud si tam budou lehat na dálnici, mají je naložit do autobusů a poslat je na hranici a dostat je z republiky." není k tomuto zneužití represivních složek co dodat. Každá totalita začíná eliminací nějaké minority. Jen v uplynulém století jsme podobných případů zažili více. Chtělo se věřit v roce 1989, že to vše skončilo. Opak je pravdou. Další totalitní moc se dostala k moci.
0/0
4.8.2005 18:58

babacek

Již se mne nechce
dokola argumentovat na jedno téma.Z článkem premiera vcelku souhlasím až na jednu maličkost.,,Nejsem oprávněn nařizovat něco ani ministru vnitra´´
V kauze Krejčíř pokud se nemýlím právě premier nařidil odvolání policejního ředitele.Nebo se mýlím
0/0
4.8.2005 13:57

Mr_R

Re: Již se mne nechce
Já bych s tímto jeho líbivým ale naprosto demagogickým žvástem nesouhlasil. Celé se to mohlo shrnout do dvou vět. "Chtěl jsem na své vzrůstající popularitě nabrat pár bodíků, veřejnost tyto lidi nemá ráda, tak jsem k tomu zneužil je i policisty. Bohužel se to moc nepovedlo, obrátil jsem proti sobě i velkou část veřejnosti z řad netechnařů, tak se z toho rychle vykroutit nebo bude zle"
0/0
4.8.2005 16:20

babacek

Re: Re: Již se mne nechce
Kolik asi je z těch 5000 technařů z naší republiky ? Jako zastánce připočítám jejich rodiče což je pochopitelné a pár lidiček z jejich okolí.Což zase jako velkou část veřejnosti nevnímám.Naopak většina občanů ze zásahem souhlasí.Možná jen kritizují v některých případech zbytečnou tvrdost.Domnívám se však,že policista je také jen člověk a když dostane lahví nebo kamenem sám nebo jeho kolega může emoce převýšit profesionalitu.A tak zastání premiera policie považuji ne jen za správné,ale hlavně pro další práci této složky za důležité.
0/0
5.8.2005 5:58

Mr_R

Re: Re: Re: Již se mne nechce
Patrně jste stejně jako většina těch občanů, která se zásahem souhlasí nepochopil princip a celou absurditu situace. Vzrůstající popularita premiérovi osoby nemohla být lépe podpořena, než razantním rozehnáním těch, kteří leží většině obyčejných lidí v žaludku. Bylo tak rozhodnuto již dávno předem. V momentě, kdy se ukázalo, že pozemek, na který účastníci míří, mají legálně pronajatý, došlo k prvnímu a největšímu pochybení ze strany policie. Blokace jak přístupové cesty k pozemku, tak sjezdu z dálnice nemělo opodstatnění a k porušení zákona učastníky mělo teprve tímto dojít! Těch 100m, kde přístupová cesta vedla přes něčí pozemek neberu jako argument. To není důvod k použití takových opatření. Jak účastníci CzechTeku, tak policisté byli zneužiti k lacinému politickému kroku. To že se těchto pár bodíků panu premirérovi příliš nevyplatilo už chápete sám.
0/0
5.8.2005 8:21

babacek

Re: Re: Re: Re: Již se mne nechce
Vážený mě je úplně putna zda tam trdlovali technaři nebo tam byl komenický bál.Ale, měl jsem možnost vidět kromě záběrů které nám podsouvají média satelitní snímky.A tak i když nepatřím mezi příznivce premiera musím uznat,že poprvé po 15 letech policie zakročila jak by měla ve všech případech kdy je porušen zákon.O kolik by asi klesla kriminalita ?
0/0
5.8.2005 9:43

Mr_R

Re: Re: Re: Re: Re: Již se mne nechce
K tomu aby klesla kriminalita, měla by policie vynakládat takové usílí a prostředky tam, kde je to skutečně potřeba. Jestli si myslíte, že pan ministr poslal 1000 koryčnatek proto, že je podupána sousední louka, tak jste opravdu velmi naivní. A jestli představitelé ministerstva a policie musejí k "prosazení zákona" lhát jako když tiskne, jsem již přímo znechcen.
0/0
5.8.2005 10:03

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Již se mne nechce
Já pořád slyším premiér je tam poslal.A co takhle nějaký argument,že tomu tak opravdu je.Než vůbec nějací policisté zakročili bylo podáno několik trestních oznámení a to je již zákonem daná nutnost aby policie zakročila.Je snad logické,že proti 5000 davu nemohla poslat na prošetření a eventuelní zákrok dva obchůzkáře.Vy pořád nemůžete pochopit,že možná jako jediný neposuji a ani nehodnotím ,,KDO´´ byl údajní pachatel-lé proti kterým bylo nutno zakročit.Ale,proč.A jenom tak naokraj:Včera jsem slyšel v prohlášení Daniela Čermáka který má být z jedním z organizátorů Teku tato slova.Učelem Teku je experimentování na všech úrovních.V hudbě která je většinou tvořena na místě,nových drogách,a není vyjímkou ani měření sil ze státní mocí.To snad již  vypovídá za všechno.
0/0
5.8.2005 10:19

Staon

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Již se mne nechce
Tady bych si dovolil nesouhlasit. Trestní oznámení byla podána až v sobotu ráno, ale policie zakročila již v pátek ráno zablokováním sjezdu z dálnice. Kdy už mi konečně někdo někde tohle vysvětlí?
0/0
7.8.2005 14:22

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Již se mne nechce
Oznámení ústní formou bylo ohlášeno řádně na policejní linku hned když přijeli první účastníci párty.Že nebudou vpuštěny na cizí pozemky bylo deklarováno předem jak na vytištěných letácích kromě jiných ůdajů tak byla oznámena v mnoha médiích včetně webu.Vina je na obou stranách a teď je snad již nejpodstatnější aby takové akce byly připravovány na profesionální úrovni jako desítky jiných hudebních festivalů z daleko větší návštěvností.Tak to diletancky připravená akce vždy přinese jen problém a následný odpor účastníků kterým je zkažena zábava.Tak,že pokud budu vědět,že tou to cestou nebudu někam vpuštěn tak tam prostě nepojedu a buď půjdu po svých nebo budu hledat cestu jinou jak rozumější účastníci udělali.Bohužel jim však nikdo z organizátorů nebyl schopen říci jaké je skutečná velikost pozemku na které má párty proběhnout.A tak pravda kdo co zavinil je někde u prostřed.
0/0
7.8.2005 14:41

Staon

...pokračuji :)
Když jsem u těch nebezpečných lidí, nebylo by lepší je mít soustředěné na jedné louce obklíčené policisty, než je rozprášit do okolních vesnic, kde mohli ohrožovat místní lidi?
0/0
4.8.2005 10:26

ten_z_jineho_sveta

Re: ...pokračuji :)
... a šířit tak anarchii ... v neposlední řadě žloutenku a AIDS .... nějkých pár odstavců, ladně stylizovaných vět nevykoupí tuny žvástů, které byl za těch pár dní schopen vypustit ze svých úst před celým národem ... Klidně buďte zastánci pana buldozera (když se mu toto oslovení líbí, nechť je mu dopřáno), ale mé sympatie nesdílí ... 
 
0/0
4.8.2005 14:20

Staon

Policie si smí vymýšlet příkazy?
Ano, pokud policie vydá příkaz, je nutno jej respektovat. Ale to platilo i před listopadem 89. Kdyby to tehdy lidé respektovali, Vy byste teď pravděpodobně nebyl premiér. Policie ale takové rozhodnutí nemůže vydat jen tak zbůhdarma. Dodneška stále nikdo oficiálně neodůvodnil, proč policie zablokovala v pátek ráno sjezd z dálnice. Hrozil snad na Tachovsku výbuch podzemního ložiska plynu? Nebo snad teroristický útok? Pokud policie zablokuje 10000 lidí, které jste sám označil za nebezpečné lidi, tak selský rozum jasně dá najevo, že už jen kvůli davové psychóze poteče krev. Nemůžete zákrok omlouvat tím, účastnící neuposlechli, když jste nebyli schopní zablokování dálnice věrohodně odůvodnit. Váš přístup mi nahání husí kůži. To opravdu policie smí rozprášit jakékoliv shromáždění, festival, demonstraci jen na základě jakéhokoliv neopodstatněného příkazu? K čemu je následná omluva za chybu, akce se neuskutečnila. Když jsem u těch nebezpečných lidí, nebylo by lepší mít je soustředěné na j
0/0
4.8.2005 10:24

janawi

taky myslim
Kdyz kolem vas cely den postava tisicovka policajtu, vyziva vas k odchodu, a je evidentni, ze chce, abyste opustil dany prostor, tak to mate preci udelat. Myslite, ze nemeli pravdu? Pak se muzete sebrat a rovnou podat stiznost. Chapu, ze vetsina z tech technaru byla v rausi, takze jim to dochazi pomalejii... Nastartovat na policajta, preci neni projev silactvi nebo odvahy, to je proste poruseni zakona. Prijde mi smesne, ze si cizinci delaji z nasi policie Dobry den, a pak si vsichni hromadne stezuji, ze byli nasilim vytlaceni. Z nekterych zaberu je evidentni, ze protoru na to odejit bylo dost. I to, jak nektere pseudorostenky a ruzny typci "startuji" na policajti v kordonu. Letali tam lahve, tyce, nadavky... cely den... Az vam bude nekdo vykradat obyvak, bude policajt jen tak cumet, aby nahodou zlodeje neobiral o pravo svobodne se pohybovat???? Jasne, ty streva co zmlatili toho kluka (vcera ve zpravach to davali asi petkrat), ty at vyhodi a potrestaji. Ale policie ma nejaky smysl a du
0/0
4.8.2005 10:14

Mihi79

Re: taky myslim
Plný souhlas s tímto nazorem netreba nic dodávat snad jen to ze nejucinnejsi zpusob jak na ty kreteny je odstavit je od zdroje el energie
0/0
4.8.2005 10:28

vlciho

Re: taky myslim
Kouknete se poradne na ta videa. Ti lide tam stali a ptali se tech kluku policajtskejch proc tam jsou? A pravem - pokud je ta smlouva legalni a pravne v poradku, nemeli tam policajti co delat. Ten zasah byl neprimereny a me se jako obcanovi nelibi, ze za tucne dane, ktere platim je policie takto zneuzivana a politizovana. Dost me to pripomina listopad 89. Pan Paroubek rika, ze je treba chranit cizi majetek: na tech videiich to bylo fakt videt. Jak rozdupavali stany, nicili automobily a jine. Dale me dost desi to, ze nekteri z tech "cernych" kluku si evidentne radi bouchli. A bez sveho cisla aby nemohli byt vyhledatelni. Ty by mel jejich zamestnavatel (Policie CR) okamzite propustit. Pak je smesne srovnavat nekolik leticich flasek, protoze obuskem do hlavy (bez cerneho obleku) to fakt boli vic. Ti panove nahore si musi uvedomit, ze ONI jsou tu PRO NAS, ne my pro ne. Ziji z nasich dani a nekteri ze spoluobcanu (ja ne, levicova politika je mi cizi a hnusi se mi) jim dali svoji duveru. P
0/0
4.8.2005 13:47

Bjarne

mno ja bych
s Paroubjem protentokrat souhlasil... rek bych ze v tomhle ma recht, bez ohledu na politickou prislusnost :)
0/0
4.8.2005 8:07

Mr_R

Re: mno ja bych
Já bych s tímto jeho demagogickým žvástem nesouhlasil. Celé se to mohlo shrnout do dvou vět. "Chtěl jsem na své vzrůstající popularitě nabrat pár bodíků, veřejnost tyto lidi nemá ráda, tak jsem k tomu zneužil je i policisty. Bohužel se to moc nepovedlo, obrátil jsem proti sobě i velkou část veřejnosti z řad netechnařů, tak se z toho rychle vykroutit nebo bude zle"
0/0
4.8.2005 16:18

56xjf

Pilát si opět myje ruce
0/0
4.8.2005 7:39

1_130_202_135

Nemůžu se zbavit dojmu,
že jsem toho Šrouba už někde někdy viděl....
0/0
4.8.2005 7:15

komunisti_sou_svine

www.techno.cz , www.policejnistat.cz , czechtek.bloguje.cz
0/0
4.8.2005 6:24

komunisti_sou_svine

Paroubek: Prali se ti, kdo chtěli
Prala se Policie :-))
0/0
4.8.2005 6:18

komunisti_sou_svine

Policie lže.
ČSSD lže. Paroubek lže, Bublan lže. www.policejnistat.cz
0/0
4.8.2005 6:17

freak1

...
Jen tak dál pane premiére. Konečně člověk, co se nebojí nazývat věci pravým jménem a taky kromě prázdných tlachů umí rázně jednat.
0/0
3.8.2005 22:48

1_130_202_135

Re: ...
jen jestli to ale myslí upřímně....
0/0
4.8.2005 6:20

celtic

na...
hrubý pytel hrubá záplata...
0/0
3.8.2005 17:43

_______________________________

Slušně a šťastně žít ???
Nekolik hodin po zasahu se na louce sesli zastupci nekolika soundsystemu a obcanskych sdruzeni a zalozili "Hnuti ALTERNATIVA", jehoz cilem je uspet ve volbach 2006 a prosadit nenasilnou cestou dekriminalizaci marihuany, zalozeni nevladniho strediska pro monitorovani prace policie, legalizaci squattingu podle holandskeho vzoru a dalsi cile, ktere povedou ve svem dusledku k tomu, aby se v nasi zemi dalo slusne a stastne zit.
0/0
3.8.2005 17:39

buhvol

Re: Slušně a šťastně žít ???
:-DDD Nechť uspějí a jsou zkorumpováni :-DDD
0/0
3.8.2005 21:59

daadyy

Re: Slušně a šťastně žít ???
tak vždyt můžou emigrovat pokud se jim tady nelíbí
0/0
3.8.2005 22:41

vlciho

Re: Re: Slušně a šťastně žít ???
Ale prosimte: a kam?? A proc?? ONI jsou tu pro nas, ne my pro ne!!
0/0
4.8.2005 13:49

koutlosh

Jak ubohý alibismus.
Pan Paroubek by si nejprve měl přečíst toto: http://www.hypno.cz/cztk05/ Pokud bude nadále tvrdit, že vše je v souladu se zákonnými normami a morálkou, jež by demokratické společnosti měla být vlastní, pak lže, nestoudně, drze a pro mne zcela nepochopitelně.
0/0
3.8.2005 16:17

radegast45

Paroubku, no to je uroven!!!!!!!!!!!
vratte nam Standuuuuuuuuuuuu
0/0
3.8.2005 16:04

Šárka Grossová

Re: Paroubku, no to je uroven!!!!!!!!!!!
hm, ten to aspoň myslel upřímně
0/0
3.8.2005 17:42

Pako01

Pane Paroubku,
těch idiotů si nevšímejte. Patrně jde o placené provokatéry pana Topolánka. Kdo má mozek vhlavě, ví, že militantní anarchisti se chtěli prát a jejich záměr vyšel. Bohužel policie přistoupila na jejich hru, ale to je věc šetření a případného soudu, tahat do toho politiku je opravdu zcestné. Držím Vám palce.
0/0
3.8.2005 15:40

daadyy

Re: Pane Paroubku,
no jo oni smažky čekali že tam pošlou pochůzkáře..a ono ejhle policie zřejmě nakupovala a dokoupili nějaký to brnění
0/0
3.8.2005 22:39

jackkpot

Londýnský strážník
nemůže být srovnáván s českým policistou. A očekávat, za daných okolností, že bude mít český policista respekt je velká iluze. Téměř každý týden se provalí nějaká policejní křivárna a dokud jí (policii) budou velet ti co nyní, tak se na tom nic nezmění. Jak ukázala včerejší reportáž na Nově, tak její vedení mělo na věc docela rozumný pohled, ale po páteční Paroubkově výzvě, se začala chovat jako smyslů zbavená. Lži, kterými zákrok obhajovala to jen potvrzují.
0/0
3.8.2005 15:30

vlaska

česká policie a autorita ??????????
Prosím, nedovolávejte se toho, že v zahraničí má policie podstatně větší autoritu !!! U nás autoritu nemá a ještě dlouho nebude mít, dokud bude přepadovému komandu utíkat multimilionář, dokud budou policajti brát úplatky, dokud budou policajti součástí pojišťovacích podvodů, dokud nebudou policajti zasahovat proti neonacistům, atd (kdysbych to všechno měla vypisovat nestačil by mi počet povolených znaků).
0/0
3.8.2005 15:25

karoten

Re: česká policie a autorita ??????????
Tesat.
0/0
3.8.2005 16:03

Konstrukter

Prali se ti co se chtěli prát:
0/0
3.8.2005 15:16

tele_co_čte_idnes

Paroubku, troubku
Jen připomínám: brazilský elektrikář neutíkal v Londýně před policií, ale před civilisty,prosím, pane Paroubek, mluvte pravdu
0/0
3.8.2005 14:28

Leto_Atreides

Paroubku, ty hovado, policajti, co zastřelili toho Brazilce, NEMĚLI UNIFORMU
Jak měl ten člověk vědět, že se jedná o policisty?!
Jdi do vole pr*ele, Emile starej sr*či!
0/0
3.8.2005 14:23

Najdete na iDNES.cz