Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vymetení Czechteku provázel smutek a vztek

Sobota začala v Mlýnci slunečným ránem, končila vztekem a slzami vynucenými plynem z policejních granátů. Ty zároveň ukončily technoparty Czechtek 2005, která ani nestačila pořádně začít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

radoulek

škoda na trávě nejde počítat
škoda na trávě nejde počítat ta naroste !! (odpadky se nakaždém czechteku uklidili !   a pár agregaátů ? co vyfukují plyny ?  a co ta dálnice nad tou loukou ? kam myslíte že teče ten olej a ukápnutej benzín z aut no přece do polí !!  ročně tam projede miliony aut po dálnici !! !! tak možná udělali škodu policajti tým masakrem rozbitá auta, zničené stany,, prostě vám vadí dredaři tekknaři a všichni lidi co poslouchají tuc TUc TUC !!
0/0
1.8.2005 19:37

Manciny

zásah
Je mi k smíchu, jak tu někteří stále kritizují zásah policie, chtěl bych vidět vás kamarádi, kdyby se problémy dotkly  konkrétně vás a vašeho majetečku, to by bylo ouvej a jé, policie je neschopná, nechrání nás, jen buzeruje  k smíchu!
0/0
1.8.2005 14:33

strox

Re: zásah
Zajimave je, ze ti, jejihz majetek byl takto konkretne chranen, tvrdi opak... Ono totiz jestli trocha pochcane louky stoji za jednoho mrtveho, 120 ranenych, a X vyplytvanych milionu ze statni kasy... tot otazka!? Ja osobne, bych rekl ze ne.
0/0
1.8.2005 14:44

Manciny

Re: Re: zásah
Další demagogie a dezinformace, takže mrtvý přejetý kamionem už je teď mrtvý zabitý policejním zásahem?Nenazývejme zásah masakr, ale genocida nebo holokaust.To se ostatně stejně brzy objeví v nadpisech přiblblých článků v našich oduševnělých médiích.
0/0
1.8.2005 14:58

neposlouchamTechno

Re: Re: Re: zásah
Pane (nebo dámo), nepřekrucujte fakta vy. Co se podle Vás stalo majitelům? Policie by měla mít pod kontrolou veškeré hromadné akce, jako je technoparty, fotbalová utkání, sjezdy různých extremistů jako třeba komunistů a zakročit ADEKVÁTNÍM způsobem, když je potřeba. Ale nechci, aby policie, placená mými daněmi, si cvičila svaly na lidech, kteří si chtějí zablbnout na louce - tím, že je bezdůvodně zraní, ničí majetek, zastaví provoz na dálnici apod. Pokud se technaři při party dopustí přestupku, ať je třeba pokutuje, jak by to bylo v právním systému. Nebo je dokáže jen zranit, ale ne převést na policii?? Je mi stydno, že státní moc zasáhla (jménem společnosti, tedy i mým) naprosto neadekvátně a dokonce že politici to berou jako dobře provedenou akci. Vytáhnout silou proti skupině lidí, aby náhodou nepošlapala i jinou louku, než za kterou zaplatila, je příznakem hulvátství. Kdyby Vám trhal někdo přes plot jablka, vytáhl byste na něj s tyčí a slzným plynem? Policie u nás často n
0/0
1.8.2005 15:38

maxipes fik

Re: zásah
tim chces rict ze obcane prilehlych vesnic by meli z teto akce jen problemy?Myslis ze by jim z toho nic nekaplo-cca.20000-jidlo,piti?  
0/0
1.8.2005 15:27

Heerer3444

normy
Je hezké jak někteří z vás píšou o normách atd. ale uvědomte si, že když náckové( skinheads) mají svojí soukromou akci a hajlují tam tak policie poze přihlíží. A to je závaznější než polšapaná půda okolo akce která se stejně musí zaorat. Doufám že příští rok akce proběhne znova a díky tomuto incidentu přijde podctatně více lidí.
0/0
1.8.2005 13:31

2Mac7

Re: normy
hajlující náckové  nejsou o nic závažnější než komunistická shromáždění
0/0
1.8.2005 13:39

rene

Re: normy
Musím přiznat, že na tom něco je.
0/0
1.8.2005 13:50

GhorX

Re: normy
To, že se několik desítek holohlavých idiotů jednou za čas v soukromí najaté hospody potřebuje ujistit o své debilitě je jiná věc - na veřejnosti si to nedovolí.
0/0
1.8.2005 15:19

Pongo

To gaudy
Mně je úplně jedno, co kdo poslouchá a na co "tančí". Tady jde o jinou věc. Proč nedokážou technaři udělat celou akci LEGÁLNĚ??? Tzn. pronajmout si prostor, včetně přístupové cesty, dohodnout se s majiteli okolních pozemků, splnit ohlašovací povinnost, zajistit hygienu, zajistit ohraničení prostoru, kde se akce koná, zajistit pořadatelskou službu, požární dohled, zdravotnickou službu, zabránit páchání trestné činnosti (drogy, poškozování cizí věci), splnit hygienické normy hluku, ale hlavně mít konkrétní pořadatele, kteří za akci zodpovídají. Proč nemají podobné konflikty třeba dechovkáři, rockeři apod.? Je mi jasné, že pokud by akce byla takhle legální, tak se na ní frikulíni zvysoka ....... Pro ně je totiž důležité, aby akce byla utajená, nelegální a primitivní obrana, že se jen chtějí bavit zkrátka před zákony neobstojí. Pokud splní podmínky akce tak, jako to dělají ostatní, tak jim nikdo bránit nebude.
0/0
1.8.2005 13:16

gaudy

Re: To gaudy
Souhlas s Tebou, je jasné že je to pro mnohé adrenalinový sport se zůčastnit ale o to zase tak nejde. Vyváží rádoby ušlechtilý cíl zmasakrování tolika lidí na obou stranách? A zatím to vypadá že o zákroku bylo rozhodnuto předem ještě než se nějaký zákon vůbec podařilo porušit. A to je to co se mi nelíbí.
0/0
1.8.2005 13:24

gaudy

o co vlastně jde ? 4
Potom už to šlo hlava nehlava. každý odpor byl jen potvrzením správnosti rozhodnutí a jaksi se zapomělo že odporem byla myšlena i případná obrana. Prostě všichni jsou to feťáci a zhulenci a nemají žádná práva. Tak je seřežem za to že jsme tu tvrdli v tom vedru kvůli nim, za to že si dovolili odporovat, za to že poslouchají jinou muziku, za to že nám loni kvůli nim nadávali lidi i média a občas i za to že jsme někteří zakomplexovaní a u policie jen pro to že máme pocit moci a beztrestnosti. A z toho jde docela hrůza. Kdo to bude příště. Nejsem zastánecem techna ani lidí z takzvané free tchno komunity, hnusí se mi někteří jedinci kteří se těchto party účastní, ale princip je princip a je vidět že se nic od listopadu 89 nezměnilo. Je to jen otázka ideologie a obyčejného lidského selhání.
0/0
1.8.2005 13:03

TGV

Re: o co vlastně jde ? 4
Přesně tak, kdyby to bylo setkání třeba svědků jehovových, ale v principu je to co se stalo špatně.
0/0
1.8.2005 13:07

rene

Demokracie neznamená, že si můžete dělat, co chcete.
Proč CzechTEK řádně nepřipravíte a neohlásíte dopředu? Pronájem pozemku, příjezdová komunikace, souhlas majitelů sousedních pozemků, souhlas obce, zajištění hygieny, záruka toho, že tam nebudete páchat trestnou činnost, třeba distribuce drog. A jasní organizátoři akce, kteří budou za celou akci nést odpovědnost. A to je myslím váš problém: Neschopnost toto všechno udělat. Než začnete někoho obviňovat, zamyslete se nejdříve nad sebou. Demokracie neznamená, že si můžete dělat, co chcete. Tím neříkám, že 100 procentně souhlasím se vším, colicie udělala. Čerpu informace jen z médií.
0/0
1.8.2005 12:57

strox

Re: Demokracie neznamená, že si můžete dělat, co chcete.
Každý musí nést následky za své činy. I policie. Právo by ale mělo dopadnou na každovýho řadovýho policistu, co se toho zůčastnil, ne jen na "špičky". Jinak se z nich stanou nemyslící stroje a když jim nějakej magor příště řekne, tak nahažou granáty do mateřské školy... Zatím to vypadá, že policie stále ještě hledá důvody, jak ten zákrok odůvodnit.
0/0
1.8.2005 13:02

TGV

Re: Demokracie neznamená, že si můžete dělat, co chcete.
A zkus se na to podívat jinak. Co nebylo připraveno a co vadilo natolik, že to muselo skončit jak skončilo? Povolení majitele pozemku bylo. Hygienu zajistit chtěli (policie blokádou neumožnila). Přijet se tam mělo po státní cestě a ne po jiných pozemcích (policie blokádou nepovolila). Kde bylo nějaké porušení zákona kvůli kterému leží 100 pobitých lidí (myslím i policajty)???
0/0
1.8.2005 13:04

rene

Re: Re: Demokracie neznamená, že si můžete dělat, co chcete.
Policie argumentovala tím, že byla způsobena škoda na okolních pozemcích. Mně by se taky nelíbilo, kdyby mi někdo zničil pozemek nebo na něm uděla bordel. A organizátor mi tam taky chyběl, který by jasně řekl, přijede asi tolik lidí, všechny námi způsobené škody nahradíme. Já jsem tolerantní člověk, tančete si, ale nesmíte omezovat práva ostatních lidí .
0/0
1.8.2005 13:42

TGV

Re: Demokracie neznamená, že si můžete dělat, co chcete.
No a záruka, že se tam nebude páchat jiná trestná činnost ... to snad nedá ani pořadatel vesnické tancovačky, přece
0/0
1.8.2005 13:06

Heerer3444

Re: Demokracie neznamená, že si můžete dělat, co chcete.
Když to spočítáš ta policajti udělali za jeden večer víc škody než techno komunita za loňský rok.
0/0
1.8.2005 13:51

skyfinger

Re: Re: Demokracie neznamená, že si můžete dělat, co chcete.
To bezesporu ano, ale příští rok je to třeba donutí mít to ještě v lepším pořádku než letos. Kdyby nezasáhli, tak to bude jen horší a horší, teď to snad bude lepší a lepší. (s tou organizací czechteku)
0/0
1.8.2005 14:29

gaudy

o co vlastně jde ? 3
No a konečně nastane ten okamžik, našel se důvod, někdo zavelel a jde se na ně. Všichni nás podporují (řečeno velitelem) jsme řádně nadržení a je nás hodně a představujeme zákon (tudíž jaksi zdání beztrestnosti) pro jistotu také nebudou vidět identifikační čísla. Jak to asi mohlo dopadnout.
0/0
1.8.2005 12:56

gaudy

o co vlastně jde ? 2
Důvod k zásahu se tak dlouho hledal až se prostě našel. Ono zablokovat dálnici (policie) a potom zablokování presentovat jako důvod. Zamezit přístupu hygienických zařízení (policie) a potom to brát jako důvod. Zablokovat přístupovou cestu(policie) a potom obcházet vlastníky okolních luk (mimochodem týden po senoseči a sklizni sena) aby podali trestní oznámení je opět jen hledáním důvodu. Prostě tak dlouho budu hledat důvod a dělat vše pro to aby byl až prostě je. Než se ovšem najde budu držet na uzdě smečku policistů, kteří místo toho aby byli s rodinami někde u vody se v tom vedru paří v "brnění! a autech a je jim neustále předkládáno jak za to mohou ti tam na té louce.
0/0
1.8.2005 12:53

Petrfredy

Re: o co vlastně jde ? 2
Máš hodně zkreslené informace, anebo čteš články ob řádek. To je chyba. Musíš číst vše, pak nebudeš psát hlouposti. Anebo jsi ještě zhulenej. Nevadí, těším se na tvé další připomínky.
0/0
1.8.2005 13:00

gaudy

Re: Re: o co vlastně jde ? 2
je mi skoro 50 a kdysi jsem u policie sloužil. V rámci objektivity ale musím konstatovat že to co se stalo a jak je to díky médiím předkládáno lidem je jen a jen ohřívání předvolebního guláše. A pokudy tady v tom státě bude platit, že pro znovuzvolení, nebo naopak pro nezvolení někoho koho nechci použiji veškeré prostředky abych toho dosáhl je mi na blití. To je stejné jako kdyby tu školu v Beslanu zmasakrovali sami rusové aby v očích veřejnosti měli záminku masakrovat Čečence (trochu z jiného soudku)
0/0
1.8.2005 13:08

maxipes fik

Re: o co vlastně jde ? 2
Akce se nelibila chteli ji prekazit(-lepe jak minulej rok), ale zakony to nepodporuji(mynim tim zpusob zakroku policie) a ted si jen hledaji obhajobu .Policie prece nemuze jednat protizakonne
0/0
1.8.2005 15:35

Petrfredy

vyhulenci
"Provázel smutek a vztek" ale jen proto, že jim policie překazila užívání drog apod. To je černá můra normálních rodičů, aby se jejich děti dostaly do takového kolektivu. A to nejsou blaboly, zkuste bez drog řádit několik dní bez pořádné stravy. TO NELZE!!
0/0
1.8.2005 12:50

TGV

Re: vyhulenci
To jsou bláboly ...
0/0
1.8.2005 12:57

borivoj

Re: vyhulenci
Bože, ty seš demagog.... Tys tam byl, že víš, jak "pořádnou stravu" měli? A jak můžeš tak odborně tvrdit, co lze a co ne? Věř mi, že k náročnejm fyzickejm výkonům může stačit i porce instantní polívky, nějaká ta m üsli tyčka a hrnek kafe denně. A vydržíš na tom týden a ani nemrkneš. Prostě tady meleš blbiny.
 
Jo - a nejsu technař a nemám potřebu se jich zastávat, prostě mě jen dráždí jedinci jako ty....
0/0
1.8.2005 13:06

Petrfredy

Re: Re: vyhulenci
Jo!! Já jsem tam byl, a i loni v Boněnově, a vím o čem píšu, je to má práce.
0/0
1.8.2005 13:21

gaudy

Re: vyhulenci
černá můra to možná je, ale rodiče kteří se o své děti opravdu starají a celkem normálně je vedou, nemají takové černé můry zapotřebí. Každý rodič má ovšem právo chtít po státu, aby se mu děti vraceli domů živé a zdravé. To jaké hodnoty jim vštípí je na nich.
0/0
1.8.2005 13:15

Petrfredy

Re: Re: vyhulenci
To se mýlíš, např. v 17 letech se hodnoty Tvého dítěte otočí o 180°, a Ty neuděláš nic!
0/0
1.8.2005 13:26

Heerer3444

Re: vyhulenci
neznamená poslouchat techno a smažit!!! Ale k hudbě prostě drogy patřej a je jedno jestli je to techno nebo nějaká jiná hudba. Vždyť ty nejlepší songy ze 60 let ale i z dnešních byly nebo jsou vytvářeny v hlavách které jsou pod vlivem Tak to bylo, je a bude.
0/0
1.8.2005 13:55

morgie

Re: vyhulenci
ty si hustej cece  kdo tem lidem zabrani aby nesmazili na naky party v praze? :) nepovolis czechtek, pac by se tam mladez spatne stravovala, ale ze ti lidi smazej peri 100 metru vod baraku je v poho :D
0/0
1.8.2005 14:30

gaudy

o co vlastně jde ?
tady v diskusi se zdá že jde hlavně o debatu příznivci techna versus nepříznivci. Tak to asi někomu vyhovuje. Věc ale stojí trochu jinak. Co bylo prioritou ? Zatím se zdá že priritou bylo napravit reputaci policie po tolika zpackaných kauzách a trochu ohřát předvolební guláš. Prostě se využila nálada části společnosti, té viditelnější (příslušníci tech komunity zase tak často medializováni nejsou a když tak jako feťáci a spodina) a vyšlo se jí zásahem vstříc. Zda byl zákonný důvod či ne bylo v tom okamžiku jaksi vedlejší. Jenže se to nezvládlo. Ani z jedné strany.
0/0
1.8.2005 12:46

Manciny

zásah
Kdo srovnává srážku vyhulených technařů se zadahující policií s listopadem 89 měl by sám dostat obuchem přes hlavu aby se mu rozsvítilo a neříkal takové bláboly. Já si listopad 89 dobře pamatuju.
0/0
1.8.2005 12:20

pepe999

Re: zásah
Podle toho, co pises, tak si urcite vzpominas, jak jsi mlatil ty studenty obuchama po lebkach, bolseviku.....
0/0
1.8.2005 12:28

strox

Re: Re: zásah
pekne :)
0/0
1.8.2005 12:33

Manciny

Re: Re: zásah
No já u toho v listopadu nebyl, ale jestli při zákroku na tachovsku zranili 50 policistů, tak to  o něčem svědčí. Jsem antikomunista, ale moje svoboda končí tam, kde začíná tvoje, to by mohlo a mělo platit i u nás, když to platí v celé Evropě.
0/0
1.8.2005 12:35

strox

Re: Re: Re: zásah
50 policistů? V rádiu říkali 120 zraněných tak to je 70:50. Problám je v tom, že svoboda na czechteku nekončila účastníkům tam kde začínala svoboda druhých, ale tam kde dopadl obušek... Pro mě je to deprimující zjištění, že v roce 2005 může polici po vykřiknutí několika výmyslů zmazat koho chce. Jakože "majitel povolení odvolal" apodbně, výmysly byly.
0/0
1.8.2005 12:59

TGV

Re: Re: Re: zásah
Takže za těch 50 zraněných policistů můžou ti lidi co do nich policisti šli, hmm fajn. A nad tím, kde začíná čí svoboda se prosím v této souvislosti ještě jednou zamysli.
0/0
1.8.2005 13:00

strox

Re: Re: Re: Re: zásah
Jsi to asi nepochopil, jedna se o to, kde svoboda konci. Pred chvili nejaka pani na impulsu rikala, ze policajti meli do tech vandalu strilet ostrejma. Zavolej si do redakce at ti na ni daji adresu. Zajdete na kafe, urcite si budete rozumet.
0/0
1.8.2005 14:20

strox

Re: zásah
No, jak se to vezme. Policie zasahla proti legalni akci (tehdy i ted), zasahla proti mladym (tehdy i ted), zasahla neprimerene (tehdy i ted) a zashla "podle zakona aby chranila majetek pracujicich" (tehdy i ted). Tak nevim. Skoro mi pripada adekvatnejsi ten zasah v 89, protoze tehdy ty lidi chteli "neco" zmenit, kdezto ted se chteli jen bavit...
0/0
1.8.2005 12:33

Manciny

Re: Re: zásah
Mohl bych se jít s kámoši bavit dnes k vám domů?
0/0
1.8.2005 12:36

strox

Re: Re: Re: zásah
Přijďte - na posměváčky máme háčky. :)
0/0
1.8.2005 12:55

artN

Re: zásah
 Je to tak. Celej podělanej CzechTek je banalita ve srovnání s tím co bylo před 89. Technaři to měli blbě připravený jako obvykle a policie se zdá též poněkud neschopná. To že polišové vyhnali vobuchma dav pitomců z nějaký louky neříká o stavu demokracie vůbec nic. Za komančů by vás uspořádání něčeho jako CzechTek ani ve snu nenapadlo, protože byste měli pěkný bobky, že vás jednak seřežou jako žito, jednak vyházej ze škol a z práce a vašim budoucím dětem dají do posudků černej puntík.
0/0
1.8.2005 14:08

zdenekes

POZOR,
Liga lidských práv doporučuje všem obětem policejní brutality, aby se co nejdříve spojily s dalšími svědky, nechaly se prohlédnout lékařem a vyžádali si lékařské potvrzení. Oběti nezákonného postupu policie, které chtějí podat na její postup trestní oznámení, se mohou obracet na právníky Ligy na telefonním čísle 608 719 535 nebo e-mailu brno@llp.cz.
0/0
1.8.2005 12:14

zdenekes

2.- tak to není zajímavé??
pokr (gaudy, mail, 01.08.2005 09:19 ) vlákno | reagovat ze vsechny louky byly cerstve posecene, protoze pred tydnem se platily dotace za posecene louky. Obecni rada spolecne s OHS tachov provedla mereni a namerila o 8 dB mene v obci, nez povoluje norma. Opravdu hluk nebyl. Obecni rada prosla pozemky s ohledem na svoz odpadu a az do zasaho trestneho komanda o 1000 muzu vse funguvalo bezvadne. Ted obec jedna s policii o svozu a platbe odpadu, protoze policie neumoznila jejich odvoz. Nejsem priznivec disko a techno party a jen doufam, ze se nam dalsi vyhne. Skody co napachala policie jsou velke. A k vlastnimu zasahu ? Byl velmi brutalni, vsichni obkliceni radou tezkoodencu ulicka mala na ustup a biti vsichni kdo odchazeli. Ale proc ? Az budu vdavat ceru a na svuj pozemek si pozvu hosty tak take zasahnou a co MFF Karlovi Vary ? Zakony musi platit pro vsechny a predevsim pro policii
0/0
1.8.2005 12:10

Obraceč kalendáře

..
Doufám ,že soudr.., ehm pan Bublan zařídí klidný spánek nás pracujících v továrnách a na polích. My co ráno vstáváme do rachoty jsme zásadně pro zákaz vycházení po 20 hodině. Každý slušný člověk už má být doma a sledovat TV Nova.Po seriálu brzo spát aby měl sílu budovat naši kapitalistickou společnost. Bublan je prostě borec a my nedredaři ho prostě žerem
0/0
1.8.2005 12:10

strox

Stydim se ze jsem cech.
Chce se mi zvracet, kdyz sleduju jak se ceska policie dokaze vyradit na bezbrannych studentech. Ti co zde dnes mluvi o "revolte", ochrane slusnosti, "normalnosti" atd. uz asi zrejme zapomeli, jak v 89 sami vycinkyli klicema komunisty od koryta. Dneska si banda vyzirku v cele s paroubkem vychovava novou generaci, ktera je jednou vyhaze z oken. Pravo je pravo a teror je teror. Neadekvatni zasah je proste teror. Doufam ze budou padat hlavy protoze tohle se okecat neda.
0/0
1.8.2005 12:09

Najdete na iDNES.cz