Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Prostor pro alternativní zábavu

A je to tady, další technoparty... Policie nám názorně předvádí, jak se vyrábí nepřítel, a jako zkušený spin doctor startuje hysterizující mediální kampaň.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

1_Venca

Nafouknutý problém.
Již desetiletí odpovědné obce si neví rady s územím bývalých vojenských prostor. Jedná se ve většině o slušně zdevastovanou krajinu, bez známek blízké civilizace. Tak je tam po dohodě (smlouva s organizátorem) pouštějte a je po problémech.
0/0
1.8.2005 13:39

Člověk_JK

Zábavu ano, ale...
v mezích zákona - a nedevastovat zivotní prostredí, neterorizovat obyvatele vesnic kradezemi a nicenim majetku, nadmernym hlukem, neopravnenym vstupem na pozemky, odpadky, rizenim a vytrznictvim pod vlivem alkoholu, drog ... atd.atd.
0/0
1.8.2005 8:40

tajemník z létajícího ostrova

Re: Zábavu ano, ale...
to by pak patrne nebyli zadne letni festivali :)))
0/0
1.8.2005 8:41

tajemník z létajícího ostrova

Re: Re: Zábavu ano, ale...
y
0/0
1.8.2005 8:44

hasmen

Re: Re: Zábavu ano, ale...
Profesorka češtiny právě omdlela. 
0/0
1.8.2005 8:46

PetrRi

Re: Zábavu ano, ale...
souhlas
0/0
1.8.2005 16:35

56xjf

Ano
Pane Slavíku, naprosto s Vámi souhlasím. Těší mne, že zde vyjde i článek, který celou situaci analyzuje bez emocí. Z mediálního sledování akce mám stejný dojem jako před rokem 1989. Policie se snaží vytvářet pocit, že reaguje na podněty veřejnosti (několika zřejmě oprávněně rozhněvaných farmářů). Před rokem 1989 se policie zasahovala proti demonstrantům ve jménu "dělnické třídy". V tomto mi dnešní přístup policie připadá stejný. Pan Bublan podepsal Chartu 77. Možná by stálo za to mu připomenout, že Charta vznikla jako reakce na potlačování nezávislé (alternativní) kultury v čele s Plastik People.......
0/0
1.8.2005 7:31

Hufo

milý pane Slavíku,
možná jste si nevšiml, nebo spíš nechtěl, páč se to nehodí, ale totoléto už pár technopárty proběhlo, jednu rozehnali pro hluk, další ve vrbový lhotě ne. a víte proč? protože se pořadatelé nesnažili nikoho ojeb... a dodrželi zákony.
0/0
1.8.2005 0:26

mikejmaus

Altrnati
Fetování je vskutku alternativní zábava :)
0/0
31.7.2005 23:50

petrsc

dokonceni
...pocit, že největší smrad se line ze Strakovy akademie. Abych byl konkrétní - z úst pana premiéra této republiky. Takže nyní už můžeme zvolat jen "Plnou Parou-BACK!"
0/0
31.7.2005 23:46

petrsc

Plnou Parou-BACK!
Z TISKU: Policii "záhadně" zmizel miliardový zločinec. Dky "chybě" policie propustila gang brutálních kuplířů. Každý třetí policista v akademii má rasistické smýšlení. Policisté nedodržují předpisy. Berdychův gang zasahuje až ke špičkám policie. Podobné zprávy čítáme poslední dobou čím dál častěji. Zřejmě proto se političtí führeři této země rozhodli vylepšit pokřivený obraz české policie. A udělali to zcela podle patera z filmu "Vrtěti psem": 1. Najdi (slabého) nepřítele. 2. Napadni ho. 3. Začni mlžit. 4. Nažeň obyčejným lidem strach. 5. Odpoutej pozornost od vlastních problémů. Jenže my nejsme v Americe a na demonstraci před MV jsem dnes viděl spoustu známých, se kterými jsem se potkával při demonstracích "protivládních živlů" v osmdesátých letech. Historie prověřila, že tito lidé vyjdou do ulic až když je fakt něco v nepořádku a velice se mi líbil jeden transparent s nápisem "SYSTÉMOVÁ RAKOVINA". Ano, a podle známého přísloví "Ryba smrdí od hlavy" mám nyní intenzivní
0/0
31.7.2005 23:46

Fonon

Soudruhu Slavíku,
věřím, že svůj článek myslíte vážně , a proto očekávám, že s nabídkou vhodného místa přijdete Vy. Stát nemá žádnou povinnost komukoliv cokoliv nabízet. Dopadlo by to totiž stejně jako v jedné pohádce, stát jim podá prst a oni mu ukousnopu ruku u samé prdele. pak by se mohli ozvat zástupci jiného sddružení, ať se o ně stát postará a tím se roztočí nekonečná spirála. Bravo, za váš názor vás zcela jistě čeká rudá knížka.
0/0
31.7.2005 20:44

Dan 1

Nic proti tomu,
že se lidé umějí bavit spontánně, bez nařízení z ÚV SS-M. Nic proti technu. Jenže mezi chlastačkou a tancovačkou v hospodě, na dýze a na teknobálu je rozdíl v tom, že to první se odehrává v prostorech k tomu určených a většinou bez poškozování cizího majetku. Loni se Karel Kűhnl nebránil myšlence, že by MO mohlo vyčlenit nějaký VVP, kde by to nikoho nerušilo (připomínám Doupovské hory, které také nejsou nijak daleko od hranic a vojenská technika tam přírodě dala takový záhul, že by tam ty exkrementy, kelímky a střepy moc nevadily). Letos nikdo s MO, pokud vím, nejednal. Otázkou je, proč. Rázem by to získalo jakousi pachuť něčeho legálního, povoleného, schváleného a někteří lidé si natolik zakládají na své "nonkonformitě", že by to nepřekousli. To co se stalo, se jednou stát muselo.
0/0
31.7.2005 18:38

tajemník z létajícího ostrova

Re: Nic proti tomu,
daniku vis ze placas nesmysly... proc to sem pises kdyz sam vis ze o vojensky prostory se nekolik let usilovalom, krome letosku, kdy byly zajisteny legalne pronajaty pozemky od pana Pleskyho...
0/0
1.8.2005 8:43

Dan 1

Re: Re: Nic proti tomu,
Já pořád mluvím o Doupově - liduprázdno, od hranic kousek. Měli se obrátit na MO a připomenout Kühnlovi, že mu to před rokem připadalo reálné, možná si teď nemuseli lízat rány.
0/0
1.8.2005 9:18

Konstrukter

Re: Nic proti tomu,
Přečti si v reflexu rozhovor s "organizátory", jednali o 3 vojenských prostorech. A víš kam je poslali?
0/0
1.8.2005 8:44

Dan 1

Re: Re: Nic proti tomu,
Jednali o Ralsku-Hradčanech, VVP Mladá a o Milovicích, ale ne s MO. Stačí první příklad - Ralsko. V okolí zrekonstruované domy po Sov.armádě, letiště, bažantnice, poměrně husté osídlení, stát převádí pozemky na obce. 20.000 technařů? Nesmysl.
0/0
1.8.2005 9:15

Outlander

Mno
Mno a to je prave to, at byl zasah jakykoliv, tak to podstatne co vadi je, ze nejsou dodrzovana urcita pravidla, diky jejic nedodrzovani neni pozdeji na kom napriklad vymahat skody ci vynutit si napravu veci. Nejde tedy o boj proti technarum jako takovym, tedy alepson ja ho tka nechpau, pokud by ovsem meli organizatori splneny vsehcny zakonem dane podminky a stale by se policie chovala jak se chovala, tak uz by to bylo o necem jinem. Jisteze doslo ze strany policice k chybam, ale zakrok jako takovy schvaluji, spis bych jen ocekaval mozna trosku lepsi provedeni, pripravu atd.
0/0
31.7.2005 18:05

Najdete na iDNES.cz