Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Mnoho slov a málo činů

Jednoduché lahve s výbušninou obalené hřebíky. Koláče acetonperoxidu přepásané lepicí páskou. Množství a charakter bomb, které policie našla v pátraní po teroristech z Londýna, ukazuje, že atentátníci chtějí útočit znovu a že se snaží o co možná maximální smrtící dopad svých bomb.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Filip II

ghetto
"Jaká by měla být podstata obrany proti teroru? Přísnější bezpečnostní opatření."
 
Myslím, že tento názor je podobný tomuto: "Jaká by měla být podstata obrany proti rakovině plic? Chemoterapie."
 
Oba se totiž mýlí v tom, co je podstatou léčby. Pokud pacient nepřestane kouřit, pak z něj chemotarpie jen udělá trosku, aniž by se čehokoli dosáhlo. Podobně pokud rozvinuté státy nebudou ve vztahu k zaostalejším zemím respektovat právo, pak zesílená bezpečnostní opatření jen uzavřou společnost do ghetta xenofobie, aniž by dokázaly  cokoli udělat s vlastním zdrojem terorismu.  
0/0
29.7.2005 9:04

Eldi

Re: ghetto
na rakovinu plic muzes zemrit i kdyz nekouris...
0/0
29.7.2005 9:35

Filip II

Re: Re: ghetto
No, to obecně pravda, ale v tomto konkrétním případě je třeba přestat kouřit a šířit "stabilitu a demokracii" pomocí kazetových bomb. 
0/0
29.7.2005 9:51

babacek

Je to pravda.
Okolní státy jen bezpečnost a spolupráci předstírají až do doby kdy se jich to nezačne týkat bezprostředně.Proti násilí se musí přitvrdit a vždy je něco za něco.
0/0
29.7.2005 8:07

j@ck

Re: Je to pravda.
jak přitvrdit? bojovat proti terorismu je asi stejný nesmysl jako bojovat proti blbosti. jednu hlavu utneš a na jejím místě vyroste 5 dalších.
0/0
29.7.2005 8:09

babacek

Re: Re: Je to pravda.
A tak necháme naše rodiny vyvražďovat ve jménu ideologie o které většina obyvatel nemá ani všeobecnou povědomost Bránit se jde vždy,ale musí být snaha všech účastněných.Tedy státu  a 100% podpora jejich občanů.
0/0
29.7.2005 8:33

j@ck

Re: Re: Re: Je to pravda.
a jak to chceš realizovat v praxi? teroristovi, který chce zabít pár lidí stejně nijak nezabráníš v tom, aby to udělal. nejde to prostě ohlídat.
0/0
29.7.2005 8:35

babacek

Re: Re: Re: Re: Je to pravda.
Dosti radikálně.Ale,to zde popisovat nebudu neboť by se strhla na mojí hlavu smršť různých obvinění a vulgarit.To nechám na vaší představivosti.
0/0
29.7.2005 8:45

EAMON

Boj proti terorismu
Boj proti terorismu dál pokračuje. Muslimští teroristé nemohou nikdy zvítězit. Ani v Afghánistánu, Iráku, Palestině ani v Čečensku.
 
 
0/0
29.7.2005 7:55

j@ck

Re: Boj proti terorismu
teroristé dle tvého názoru nemohou nikdy zvítězit, několik důležitých bitev však již vyhráli. nutno dodat, že to lze připsat i na vrub stupidity jejich soupeřů.
0/0
29.7.2005 8:03

kasavaros

V rámci zvýšení národní bezpečnosti
zakažte diskuse na iDnes. Když se na*ere běžný diskutují, vyřeší to verbálním průjmem, ale když je to terorist a náhodou mu padne zrak na ten balíček s hřebíky a výbušninou, co tam při poslední návštěvě zapomněl strýšek Zarkáví...
0/0
29.7.2005 7:31

Englishman

Veřejně projevený názor
Veřejně projevený názor v řadě případů trestný je - týká se to však pouze názorů, které zastávají fašisté. Islamismus je v současné době pro naši kulturu a civilizaci mnohem nebezpečnější než fašismus. Proto trestat osvětimskou lež nebo "nášivky podobné nášivkám SS" a netrestat vychvalování masových vrahů z řad islamistů a volání po opakování útoků a zničení Západu vůbec je nejen nelogické, ale i hloupé a hlavně nebezpečné.
0/0
29.7.2005 7:28

Najdete na iDNES.cz