Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V policejní síti uvízli další podezřelí i balíčky

Britská policie zatýká další podezřelé. Časně ráno zadržela při razii v Birminghamu čtyři muže. Viní je z příprav atentátů z 21. července. Zajistila i podezřelé balíčky, uvedl zpravodajský server BBC. Další dva zadržené hlásí policie ve střední Anglii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Blamik

Ráno na King´s Cross
Vlezu do podchodu pod Euston Road a sejdu s notebookovkou těch pár schodů do metra.... chvilku váhám kam se vlastně vydat protože zdejší systém značení tras jsem ještě nevstřebal. Vcházím k prvnímu vestibulu u nějž stojí dva policisté v šachovnicových čepicích s obligátní žluto-bílou silniční vestou a přesto že v půl desátý vrcholí dopravní špička stále se usmívají na své okolí a tak mi nezbývá než jim taky hodit jeden úsměv nazpět. Další stojí u ostatních vchodů na linky metra. Mířím na Northern Line.... v ruce ještě balíček z Best Kebab and Cafe který se mi večer nepodařilo narvat v pokoji do hotelového koše. Jdouce kolem prvního koše veřejného odhodím zbytky své včerejší večeře. Svou chvilku štěstí ale nevychutnávám dlouho. Postarší paní jdoucí kousek za mnou mne osloví s klidným "Hallo sir" ptá se pak zda je ten balíček skutečně můj. S odpovědí o večeři v hotelu je pak zdá se spokojená. Nic hrozného život jde dál.
0/0
27.7.2005 20:20

Blamik

Ráno na King´s Cross II.
Paní si se mnou cestou po eskalátorech dále povídá.... teprve pak jsem pak pochopil co že se v dnešním Londýně děje. Nic závratného. Jen si každý začal více všímat věcí které se povalují na jakémkoli veřejném místě. Jakýkoli podezřelý balíček je s obezřetnou pečlivostí hlášen policistům i ostatním složkám ostrahy metra.
Přesto ale Londýňané nemají strach. Jde pouze o obezřetnost. Strach se v Londýně nenosí.
0/0
27.7.2005 20:21

GhorX

Re: Ráno na King´s Cross II.
No vídíte. A v pražském metru odpadkový koš nenajdete ani omylem už několik let. A to ani na místech, kde jsou stánky s občerstvením - taky to tam podle toho vypadá.
0/0
27.7.2005 20:59

EAMON

Britové mají prvního atentátníka
Mezi čtyřmi podezřelými, které britská policie zadržela ve středu v Birminghamu je podle BBC jeden z hledaných atentátníků z 21. července. Ti se neúspěšně pokusili odpálit nálože v londýnském metru a autobusu. Jméno zadrženého není známo. Další dva muže policie zajistila ve vlaku cestou na King´s Cross.
 
 
0/0
27.7.2005 12:55

Maxx-IP

Kde má iDNES aktuální informace?
V Polsku se střetla policie s horníky, demonstrujícími proti omezování jejich nároků na důchod. (kde je Solidarita? A co Valęsa?) 
0/0
27.7.2005 11:17

mtis

Re: Kde má iDNES aktuální informace?
Ani včera jsem nezaregistroval zmínku o tom jak rozháněli chudáčky dělníky v Indii, jestli ono to nebude tím, že tví soušmejdi s rudýma vlajkama se srpem a kladivem se nepočítají za lidi?
0/0
27.7.2005 12:23

Albedo

Re: Re: Kde má iDNES aktuální informace?
Jojo - to uz vime, ze tvuj pojem lidstvi je znacne zuzeny a monetarne/rasove diferencovany...
0/0
27.7.2005 14:29

Maxx-IP

Re: Re: Kde má iDNES aktuální informace?
Že ti najednou na polských dělnících nezáleží (přesněji řečeno: sereš na ně jak na placatej šutr). V osumdesátejch letech ti dělníci v polských docích a horníci byli dobrý k dosažení tvejch cílů, co?
0/0
27.7.2005 16:24

GhorX

Re: Re: Re: Kde má iDNES aktuální informace?
Zapoměl jste napsat, že i organizátoři protestů přiznali, že bitky vyprovokovali a začali demonstrující. Docela chápu důvody jejich protestů, ale současně je mi líto, že provokatery polská policie (podle TV) tak šetřila.
0/0
27.7.2005 20:57

EAMON

Při útoku v Iráku zabiti dělníci
Až 17 osob zahynulo a kolem 20 bylo zraněno při útoku ozbrojenců na autobusy, jimiž se vraceli domů do Bagdádu zaměstnanci čističky vody v nedalekém Abú Ghrajbu. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na policejní a nemocniční zdroje.
”Jeli jsme domů z práce autobusem. Najednou na nás začali střílet ozbrojenci ve dvou autech, bylo jich kolem deseti. Nevíme vůbec proč, jsme jen dělníci,” řekl agentuře Reuters jeden ze zraněných Adíl Zamál, jemuž v nemocnici ošetřili několik střelných ran do zad.
 
 
Dělníci, rolníci, inteligence. Všichni jsou kolaboranti.
 
 
 
0/0
27.7.2005 11:17

maly33

budik
Po otevreni tikajiciho podezreleho balicku bylo zjisteno, ze je v nem obycejny budik..... hlavne by si meli dat pozor, aby nepovrazdili vic lidi nez cela al kaida
www.rfilmy.info" rel="nofolow" target="_blank">www.rfilmy.info" target="_blank" rel="nofollow"> www.rfilmy.info" rel="nofolow" target="_blank">www.rfilmy.info
0/0
27.7.2005 10:16

pindik

Re: budik
V této vyhrocené situaci způsobené šílenými hnědými parch*nty je tvůj příspěvek a link pod ním stejně malý bezvýznamný a hloupý jako tvůj nick
0/0
27.7.2005 11:04

EAMON

Připomeňme si, jaké situaci britské bezpečnostní složky čelí.
Na útěku jsou čtyři, možná pět teroristů odhodlaných dokončit svůj zpackaný plán. Trhavina, kterou používají, ztrácí časem na účinnosti, je tedy pravděpodobné, že musí zaútočit znovu co nejdříve. A z domu, kde měl bydlet jeden ze čtvrtečních teroristů, vyjde muž v nezvykle volném kabátě. Když jej v metru policisté osloví, prchá do vlaku metra. Je samozřejmě tragicky absurdní zemřít, jak se ukázalo, kvůli propadlému vízu. Vyčítat teď proto policistům, že nepoužili mozek, ale jen brutální sílu? Není na místě spíše otázka, proč si mladý Brazilec své vízum neobnovil? Samozřejmě jako statisíce jiných hřešil na to, že v takovém množství jej prostě benevolentní britský systém obejde. Obdobně, jako se na to spolehli přinejmenším dva z teroristů zminulého čtvrtka, kteří měli v Británii zažádáno o azyl. Brali příspěvek na bydlení a v takto zabezpečeném závětří vyráběli bomby, aby rozmetali dům svého hostitele.
 
 
0/0
27.7.2005 9:49

TakyPavel

Re: Připomeňme si, jaké situaci britské bezpečnostní složky čelí.
K tomu ještě poznámku - i kdyby toho Brazilce pronásledovali klasičtí "bobíci", mohl utíkat zdánlivě v klidu, protože "bobíci" nesmějí nosit zbraně. Takže žádný div, že se nezastavil, když ho pronásledovali civilisté. Jinak mimochodem tuhle "přátelskou" tvář policie jsem zažil při své poslední návštěvě Londýna před 3 roky. Jednoho policisty v neprůstřelné vestě (už nevím, co se tam dělo) a se samopalem jsem se u Westminsterského opatství ptal na nejkratší cestu. Velmi ochotně mi vysvětloval co a jak, načež jsme se rozloučili, já šel pryč, ale po cestě za nějakou chvíli, jak se kolemjdoucí  otáčejí a uskakují. Ohlédnu se a v tom zazní "Excuse me, sir" - ten samý policista od Westminsteru za mnou dobrých 300 metrů běžel s plnou polní, aby mi vysvětlil ještě lepší cestu do mého cíle ... Dost málo tomu věřím ještě dnes.
0/0
27.7.2005 10:02

TakyPavel

Re: Re: Připomeňme si, jaké situaci britské bezpečnostní složky čelí.
.... ale po cestě za nějakou chvíli vidím, jak se kolemjdoucí otáčejí a uskakují. Pardon za výpadek.
0/0
27.7.2005 10:04

EAMON

Re: Re: Re: Připomeňme si, jaké situaci britské bezpečnostní složky čelí.
Zkus navštívit Bělorusko a pak napiš své zážitky.
 
 
0/0
27.7.2005 10:07

emajlova

Re: Re: Re: Re: Připomeňme si, jaké situaci britské bezpečnostní složky čelí.
pak by chudák byl jen další článek na Idnes
0/0
27.7.2005 14:37

pindik

Re: Re: Připomeňme si, jaké situaci britské bezpečnostní složky čelí.
Já vůbec nechápu proč dáváš přátelskou do uvozovek. Víš jak je správně používat? Mně to tedy přijde extra přátelské a profesionální. Ještě jedno vysvětlení prosím:
i kdyby toho Brazilce pronásledovali klasičtí "bobíci", mohl utíkat zdánlivě v klidu, protože "bobíci" nesmějí nosit zbraně. Takže žádný div, že se nezastavil, když ho pronásledovali civilisté
Bobíci nenosí zbraně, ale on by klidně prchal, když za ním běží civilové??? Snad obráceně ne...
0/0
27.7.2005 11:09

Filip II

docela síla
Další podezřelí zatknuti ve vlaku na cestě do Londýna...
 
To se nám ta válka proti terorismu pěkně rozbíhá, že pane Blair. Ještě že Váš přítel Bush neochvějně stojí při lidu Británie.
0/0
27.7.2005 9:46

EAMON

Vyhostit Araby
Vyhostit Araby by bylo nejúčinnějším opatřením proti terorismu. Šlo o účinné politické řešení.
 
 
0/0
27.7.2005 9:51

Prubojny___kapitalista

Re: Vyhostit Araby
Souhlasím. Peníze, které by se pak ušetřily za vnitřní bezpečnostní opatření by se daly použít jinak a lépe.
0/0
27.7.2005 10:10

TakyPavel

Re: docela síla
Víte, mne na tom ale děsí třeba ten poslední vývoj v Egyptě, kdy zjistili, že jako atentátník v tom bezprostředně nejede žádná "temná síla" bůhvíodkud, ale Egypťan, i když je tam evidentní týmová "práce". Proti vlastním lidem je každá země prostě bezbranná, pokud by ovšem nechtěla zavést stanné právo nebo nepřetržitou doživotní kontrolu každého občana.
0/0
27.7.2005 9:52

jack_rupnick

policie
britská policie ví houby, jinak už by to bylo okamžitě v tisku, ale ta křečovitá snaha neihrozit svou prestiž je nutízveřejňovat každé uprdnutí. nikdo po nich nechce okamžité dopadení, myslím, že takovému tlaku nemusí odolávat tím, že budou veřejnosti každých pět minut hlásit své dílčí postupy.
0/0
27.7.2005 9:36

TakyPavel

Re: policie
Jenže ten tlak si tady zatím díkybohu neumíme představit. Vždyť si vezměte, kvůli jakým pitomostem se u nás dokáží vládní a opoziční politici hádat. Myslím, že by při "pomalém" postupu policie byly výzvy k odstoupení na denním pořádku.
0/0
27.7.2005 9:48

Najdete na iDNES.cz