Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Stál jsem teroristům tváří v tvář

Všichni byli v šoku - teroristé i jejich oběti. Poprvé si vzájemně viděli do tváří. Zimbabwan Abiša Moyo uviděl „svého“ teroristu poté, co ve voze metra zaslechl hlasitý zvuk, „který zněl jako výstřel z pistole“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

EAMON

Fatva proti atentátům
Významný libanonský duchovní šajch Muhammad Husajn Fadlalláh vydal v neděli fatvu (náboženskou směrnici) zakazující útoky proti civilistům.
"Zakazujeme barbarské činy proti nevinným, kteří nemají nic společného s politickými požadavky teroristů," citovala agentura AFP prohlášení.
"Nejde o mučednické operace, ale o barbarské sebevražedné činy, které jejich původcům přinese Boží trest," uvádí se dále v textu. Šíitský klerik, který proslul přirovnáním USA k nacistickému Německu, také vyzval islámský svět, aby odsoudil odporné činy, které muslimské náboženství odmítá.
 
 
 
0/0
24.7.2005 11:25

František Koudelka 4.Kyju

Re: Fatva proti atentátům
Doufám že vydrží do švestek.
0/0
25.7.2005 3:26

kodox

A Soveti v Afganistanu meli take jasne tu zami obsadit, pak klidne IRAN...
0/0
24.7.2005 1:09

kodox

Spise je zajimave, ze Soveti 1. chteli araby dostat v Cecensku-a USA jim v tom terorismem zabranily...
Take se nedomnivam, ze valka ve Vietnamu byla od USA chyba-meli to za kazdou cenu vyhrat-V Kosove ale zase meli nechat vyhrat Srby...
Celkove je dnesni situace pouze dusledkem nevyhranych akci USA a SSSR, kterezto staty se ukazaly meke tam, kde to mely vyhrat za kazdou cenu...
0/0
24.7.2005 1:09

Milan Kolář

Re: Spise je zajimave, ze Soveti 1. chteli araby dostat v Cecensku-a USA jim v tom terorismem zabranily...
Problém s terorizmem v Evropě začal na Balkáně. Když se začala trhat Jugoslávie (podstatný důvod byly peníze-neochota většiny cpát své peníze do Kosova na rozvoj, kde je místní albánská menšina používala výhradně na své další množení).
Američané byli proti dělení Jugoslávie. Naopak Francie a Německo intenzivně podněcovaly a podporovaly každého separatistu včetně jugoslávského Bin Ládina a pozdějšího prezidenta Bosny Izetbegoviče. A pak se to táhlo přes všechny konflikty v Jugoslávii podle stejného scénáře. Na jedné straně Srbové a Jugoslávská armáda, na druhé straně kdokoliv a sním v koalici Al-Kajdá. Cíl: vybudovat si v Sarajevu bezpečné nástupiště pro boj islámských bojovníků "proti křesťanským psům" v Evropě. Trochu to připomíná stav Římského impéria před totálním koncem. Evropa pomáhala v Jugoslávii svým nynějším úhlavním nepřátelům. Tak to zkrátka dopadá, když moc mají západní sociální inženýři socialistického typu, nebo různí naivní kulisáci jako Havel.
0/0
24.7.2005 11:11

geeeniuss-ma-pravdu

Zkrácený výčet činností "demokratických" států v čele s USA v podpoře extrémismu ve světě:
Závěrem: "Demokratické" státy v čele s USA zakládají požáry zkázy a hrůzy po celém světě. Máme jim věřit, že je skutečně chtějí uhasit ?
0/0
23.7.2005 21:33

František Koudelka 4.Kyju

Re: Zkrácený výčet činností "demokratických" států v čele s USA v podpoře extrémismu ve světě:
Požár zkázy způsobil n.p. Vulkán, kdyby Alláh dal a ta guma nepraskla...............
0/0
25.7.2005 4:12

geeeniuss-ma-pravdu

Zkrácený výčet činností "demokratických" států v čele s USA v podpoře extrémismu ve světě:
1.vyzbrojení a politická podpora pravicového extrémismu Adolfa Hitlera (např.Fordovy závody,Ford byl přímo horlivý stoupenec Adolfa), nasměrování Hitlera na východ s obětováním ČSR (Mnichov). 2. Podpora  pravicového extrémismu a vojenská účast  USA  ve Vietnamu s následnou tragédií trvající desetiletí. 3. Podpora levicového extrémismu ze strany západu - zejména v OSN (Rudých Khmérů -polpotovců v Kambodži) s následnou genocidou. Zrůdný režim byl nakonec zklizen ze světa  socialistickým Vietnamem  s podporou SSSR. 4. Podpora a vyzbrojování teroristů (UNITA) v Angole - známý únos skoro stovky občanů ČSSR a  pochod smrti Afrikou...
0/0
23.7.2005 21:32

geeeniuss-ma-pravdu

Re: Zkrácený výčet činností "demokratických" států v čele s USA v podpoře extrémismu ve světě:
5. Podpora, organizace,výcvik a vyzbrojení náboženských fundamentalistů z celého arabského světa  v čele s Ládinem s nasměrováním na Afghanistám. 6. Podpora náboženského fundamentalismu a nacionalismu v Bosně a následně v Kosovu (první masakr na civilistech provedli bosenští muslimové na Srbech  v roce 1992), řada současných Ládinovců se v Bosně přímo účastnila bojů. 7. Podpora náboženského fundamentalismu v postsovětských republikách a zejména teroristů v samotném Rusku na Kavkaze - již dávno  předem (rovněž 11.září) vyhodili do vzduchu několik paneláků v Moskvě se stovkami obětí.
0/0
23.7.2005 21:33

Milan Kolář

Re: Re: Zkrácený výčet činností "demokratických" států v čele s USA v podpoře extrémismu ve světě:
V podstatě máš téměř absolutní pravdu. Jen bych ještě podtrhnul znova ty islámské bojovníky v Bosně a Kosovu. To je to hadí hnízdo, které Evropa neměla podporovat, ale které mělo být naopak totálně zlikvidováno. Evropa si tam vypěstovala vlastní katy. Jedním z ochránců těch nejhorších teroristů tam jednoznačně byl i náš "humanista" vyzývající k bombardování Bělehradu, tehdejší prezident Havel. Pokud pominu podíl pana Havla na relativně klidném přesměrování státu od komunizmu ke kapitalizmu, musím říci, že ve všem ostatním, co jako hlava státu činil, se choval jako člověk, který neví zda, je hlavou státu nebo stále disidentem, který sám proti vlastnímu státu bojuje.
0/0
24.7.2005 11:30

geeeniuss-ma-pravdu

Re: Re: Re: Zkrácený výčet činností "demokratických" států v čele s USA v podpoře extrémismu ve světě:
Aspoň jeden z mála, kdo má trochu přehled. Nejsem žádnej velkej nostalgik po starých časech, jak tady někdy prudím US riťopcháče, ale vadí mi, jak lidé sebou nechají manipulovat a opakují  v duchu ideologické zabedněnosti stále stejné chyby. A s tím Havlem mi mluvíte z duše.
0/0
24.7.2005 21:52

geeeniuss-ma-pravdu

Re: Re: Re: Re: Zkrácený výčet činností "demokratických" států v čele s USA v podpoře extrémismu ve světě:
Opr.: beru zpět to slovo trochu. Chtěl jsem napsat ...aspoň jeden z mála, kdo má přehled...
0/0
24.7.2005 21:58

EAMON

Po atentátech platí mimořádná opatření
Londýnská policie přijala po čtvrtečních událostech mimořádná opatření. Podle nich mohou muži zákona na lidi podezřelé z přípravy teroristických útoků bez vyjednávání okamžitě střílet.
 
 
0/0
23.7.2005 18:59

K-Leo

Re: Po atentátech platí mimořádná opatření
  Na to nemusis poukazovat jen u londynske policie, ta je momentalne dalo by se rict ve vyjimecnem stavu pohotovosti. Staci se podivat na zakon o policii ceske republiky a ta ma stejne pravo pouziti zbrane kdykoliv to policajt uzna za nezbytne. Ono narizeni, mit naboj v hlavni, je vic nez zarazejici. Ani ve strazni sluzbe nesmnel mit vojak naboj v hlavni a tam by to mohlo byt opravnene. Ceska policie je stale v ohrozeni a proto musi mit stale u sebe babytou zbran.
0/0
24.7.2005 4:02

Trencherman

†††
Lehnout si na batoh plný výbušnin, zavřít oči a odpálit rozbušku, co to je za bezbřehý fanatizmus? S takovými lidmi těžko bojovat, nic na ně neplatí.
0/0
23.7.2005 16:47

EAMON

Re: †††
Jen přesně mířený výstřel do hlavy.
 
 
0/0
23.7.2005 19:23

Trencherman

Re: Re: †††
0/0
24.7.2005 1:50

freak1

...
Měli ty šmejdy umlátit a ne je nechat zdrhnout. :-(
0/0
23.7.2005 16:00

Michalll

ztrnutí je přirozená reakce...od mužů se však čeká
připravenost chránit vlast ženy děti...tedy reagovat na základě výcviku instinktivně okamžitě účinně...
jinak jsou i oni, nejen bezbranní, obětí a kořistí lepších...otroky právem v poutech strachu a teroru
0/0
23.7.2005 15:34

1_130_202_135

Re: ztrnutí je přirozená reakce...od mužů se však čeká
 ...reagovat na základě výcviku ...
Obnovíme tedy povinnou vojenskou službu nebo zavedeme na školách na úkor třeba matematiky (stejně jí nikdo pořádně nerozumí) opět brannou výchovu? Nebo obnovíme Svazarm? Kde mají muži získat zmiňovaný výcvik?
0/0
23.7.2005 15:38

hfhf

Re: ztrnutí je přirozená reakce...od mužů se však čeká
BLBE..po bitve je kazdej velkej general...
0/0
23.7.2005 15:56

K-Leo

Re: ztrnutí je přirozená reakce...od mužů se však čeká
  Ty jsi chytrej jak hejno opic. Muzes mit jakykoliv vycvik a presto nikdy nemuzes vedet, jak se v takoveto situaci zachovas. Vykladat nekomu, ze ja bych.... To jsou jen blbi recicky. Ani sebelepsi vycvicenej specialista nemuze vedet jak by se v takoveto situaci zachoval. Pral bych ti jen jedno, dostat se do podobne situace a pak muzes nekomu neco vykladat. Pokud je clovek v ohrozeni zivota, jsou jeho reakce nevyzpytatelne.
0/0
23.7.2005 16:17

K-Leo

Re: Re: ztrnutí je přirozená reakce...od mužů se však čeká
  Jeste dodatek, nejses ty nahodou jeden z tech ceskych kuklacu ? Jen oni jsou tak chytry "teoreticky".
0/0
23.7.2005 16:19

joryk

Re: ztrnutí je přirozená reakce...od mužů se však čeká
Jistě si můžeme myslet, že je ten Michalll nějakej moc chytrej, ale o tady jde o názor a ten je bohužel o.k. Je nevýhodou naší civilizace, že se ve všem spoléháme na profesionály a to nemusí stačit. Něco by se v tom smyslu mělo dělat
0/0
24.7.2005 1:42

joryk

Re: Re: ztrnutí je přirozená reakce...od mužů se však čeká
Tedy myslím názor kromě té poslední věty
0/0
24.7.2005 1:44

K-Leo

Re: Re: Re: ztrnutí je přirozená reakce...od mužů se však čeká
  Pokud chces jit do podrobnosti, jsem profesional, ale jak bych se zachoval v takoveto situaci, to nikdy dopredu nemuzu tvrdit. Nejsem uz nejmladsi a prosel jsem dostatecne tvrdym vycvikem, kde se od nas pozadovalo jen profesionalni jednani. Narukovalo nas okolo 2,5 tisice a to jen vybranych jedincu a zustalo nas jen 400. Presto nedokazu rict, co bych v takoveto situaci udelal. Takze tvrdit, ze muz se musi zachovat jako muz, je jen naivni tvrzeni. Spousta mich kamaradu, o kterych jsem si myslel ze jsou stoprocentni, ve skutecne akci nevydrzela a naopak, o nekterych kteri nevypadaly zrovna na stoprocentni muzi, se da rict pravy opak. Takze si z toho muzes vybrat. Ono kdyz stojis skutecne tvari v tvar skutecnemu nebezpeci, vsechno vypada trochu jinak.
0/0
24.7.2005 3:53

Najdete na iDNES.cz