Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hřích, či řemeslo? Každopádně zdanit

Křesťanský pohled na prostituci: Je to škodlivý hřích. Liberální pohled: Je to užitečné řemeslo. Evropa je křesťanská a liberální. Co tedy s tím? Česká vláda rozhodla správně a neideologicky, když navrhuje udělat z prostitutek podnikatelky a městům chce umožnit regulaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Trencherman

†††
Otázka ovšem je, zda by prostituce a vše co je s ní spojeno, narostlo do takových rozměrů, kdyby se zasáhlo včas a účinně proti pouliční prostituci v příhraničních oblastech a proti živelnému a nijak neregulovanému růstu erotických podniků. Možná by pak vše zůstalo v rovině, že ve větších městech by byl sem tam nějaký ten vykřičený dům a na tom by to všechno končilo. Ke spokojenosti všech a bez východních mafií.   
0/0
21.7.2005 22:45

Geiss

Legální prostituce...
Naprosto (ač ojediněle) souhlasím s vládou. Prostituce tu vždy byla, je a bude, tak proč ji nezdanit? Daní se všechno, tak proč ne prostituce? Takhle nebudeme do státu cpát jen my, ale i ty (ti), které (-ří) zatím živily (i) jen pasáky... :o)))
0/0
21.7.2005 22:25

pinguinone

....
..Komarek..
0/0
21.7.2005 9:26

RumBum

Manzelstvi je o sexu??
No, ja jsem teda zenat teprve kratkou dobu, ale ze by bylo manzelstvi o sexu ... to nevim. Spis pred manzelstvim to bylo o sexu.
Ani na radnici nam o sexu nic nerikali...
0/0
21.7.2005 9:24

babacek

Za komunistů
prostituce nebyla.Protože v socialistické společnosti byl tento jev jaksi nežádoucí a tak prostě nebyl.A tak se vždy našel způsob jak na to a přitom plnit literu zákona.Nepřinese to nic než opět prostituci skrytou která zaměstná o mnoho procent policii a odhalování takové činnosti bude daleko nákladnější než přírustek daní které by přinesl.
0/0
21.7.2005 9:02

MychalB

Re: Za komunistů
I ty brebto. Tak to je docela naivní, že za komunistů nebyla prostituce...
0/0
21.7.2005 9:30

seppikub

Re: Re: Za komunistů
  Napr. hotel Sport, nebo Pomezi na prechodu  Cinovec z byvale DDR. 
0/0
22.7.2005 10:35

GhorX

Re: Za komunistů
Dává to (mimo jiné) možnost redukce a eliminace prostituce tam, kde je její nabízení nevhodné. To do této chvíle nebylo možné.
0/0
21.7.2005 9:56

Adalbert Moudrý

Toto je po dlouhé době
konečně něco rozumného, co p. Komárek napsal. Prostituce není nic jiného než onanie v zakoupené či za peníze propůjčené pochvě. A to rozhodně není normální lidské počínání. Jenže je stále hodně lidí, kteří nechtějí (a někdy také i bohužel z různých důvodů nemohou) ventilovat svůj pohlavní pud přirozeným způsobem, tedy vzájemnou náklonností muže a ženy, která vyvrcholí sexuálním kontaktem. Regulace prostituce není jejím obhajováním nebo dokonce vychvalováním. Je to jen pojmenování a svým způsobem i legalizování (při respektování vymezených pravidel) jevu, o kterém jsme všichni sice věděli, že existuje, ale všichni jsme se tvářili, že o něm nevíme, že se nás to netýká, a že je lepší setrvávat v pokryteckém postoji, že se přece stát a obce nemohou zabývat něčím tak nemravným.
0/0
21.7.2005 8:18

Najdete na iDNES.cz