Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Benešová poslala Nově omluvu za nařčení z korupce

Nejvyšší státní zástupkyně poslala televizi Nova omluvný dopis. Vyzval ji k tomu premiér Jiří Paroubek. Marie Benešová totiž bez důkazů nařkla redaktora zpravodajství z toho, že vzal úplatek od mluvčího ministra spravedlnosti Pavla Němce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mihla

Odpověď k otázce.
No tak vidíte, jak ubohý server to tady je, ani mně tam nedal celý příspěvěk, já tedy znaky nepočítal a nebudu, ale pokud jich mám 1000, tak bych předpokládal, že dál mě to nenechá psát a tím mě upozorní na to abych to dal do dalšího příspěvku. Takhle je to paskvil.
0/0
13.7.2005 9:32

mihla

Odpověď k otázce.
Mně je sice vskutku úplně jedno, kdo tady bude vládnout, ale jestli si někdo myslí, že s nástupem modrých ptáků to bude lepší, tak za pár let to zcela jistě uvidí, jak se hrubě mýlil. Myslím tím obyčejné lidi, kteří vydělávají do průměrného platu. Já si teda nijak zvlášť nestěžuji (zatím jsem celkem zdravý), takže možná až si budeme hradit skoro všechno sami, vyletí nájemné apod., tak garantuji, že se po jedněch volbách rychle vrátíme k tomu, co teď většina z nás kritizuje a co si možná neumí ani představit. Že by u nás bylo všechno v pořádku, to si nemyslím ani náhodou, ale že se to změnou vlády zlepší, tak o tom si budeme moci jen snít. Pravda to určitě nebude. Dopad na nižší vrstvy bude těžký, tím se však pravděpodobně některé ukazatele zlepší, ale to je tak vše. Lidi se líp asi mít nebudou, kromě těch opravdu bohatých. Nechci tady nic rozebírat, protože to v pár řádcích ani nejde, ale, že by tato vláda neměla úspěchy a nebyl nastartován trend ke zlepšení, to si můž
0/0
13.7.2005 9:25

sageorg

Benešová...
šlápla Němcovi na "katarské kuří oko" a ten je celý bez sebe
0/0
12.7.2005 22:39

Nik

Otázka pro příznivce ODS (i pro všechny ostatní)...
Myslíte si, že ČSSD s Parobkem v čele nemůže příští volby do Poslanecké sněmovny vyhrát nebo alespoň jako teoretickou možnost vítězství ČSSD připouštíte?
0/0
12.7.2005 18:39

Zwerg

Re: Otázka pro příznivce ODS (i pro všechny ostatní)...
Ale jo. Doufám, že se tak nestane, ale připouštím, že se to stát může. Hloupost lidu je totiž nekonečná.....
0/0
12.7.2005 18:59

Zdenny99

Re: Otázka pro příznivce ODS (i pro všechny ostatní)...
Já si taky myslím, že se to stát může, ale doufám že se to nestane. A tím se výrazně liším od sklalních a fanatických příznivců ČSSD, kteří se tady snaží diskutovat. Ti jsi sou totiž z 99% jisti, že volby ČSSD vyhraje, ať je to jakkoliv. :(. Což mimochodem je dost častý přístup i samotné ČSSD, např. prostě si odhlasujeme že vládní krize není tak není a lidi vy si myslete co chcete. ;).
0/0
12.7.2005 19:04

1_130_202_135

Re: Otázka pro příznivce ODS (i pro všechny ostatní)...
Dokud jsou nám ostatní ochotni půjčovat, tak může ČSSD i volby vyhrávat....
0/0
12.7.2005 19:04

vojta_ze_mlejna

Re: Re: Otázka pro příznivce ODS (i pro všechny ostatní)...
To se nám to hoduje, když nám lidi pučujou ...
0/0
12.7.2005 19:22

Zdenny99

Reakce příznivců ČSSD
Je to super sledovat jak příznivci ČSSD reagují na kritiku tím, že za to všechno může ODS. To je prostě iluze hodná Davida Copperfielda. :)).
0/0
12.7.2005 17:50

Zwerg

Mám dotaz
Současná socialistická vláda, která je u moci už 7 let, má jako svou prioritu boj proti korupci, za zlepšení transparentnosti ekonomického a politického prostředí v zemi, apod.... Za tímto účelem neustále chrlí nové a nové zákony, vyhlášky, nařízení, regulace....
 
Může mi někdo věrohodně vysvětlit, jak je tedy možné, že dle organizace Transparency International byla Česká republika v roce 1998 (tedy těsně před nástupem ČSSD k moci)  dle indexu zaměřeném na korupci ve veřejném sektoru zařazena na 31 místo (mezi Ŕecko a Jordánsko) mezi všemi zeměmi světa a po 6ti letech vládnutí ČSSD a jejího protikorupčního boje spadla až na 51 místo do společnosti zemí, jako jsou Salvador, Trinidad a Tobago? Čím je tento pád způsoben? Proč si Ćesko naopak nepolepšilo, kdyžšocialisté tak odhodlaně s korupcí bojují?
0/0
12.7.2005 16:56

Zwerg

Re: Mám dotaz
Je snad TI zeměřena proti ČSSD? Jsou v TI jen samí modří ptáci, kteří ČSSD nepřejí úspěch? Jsou statistiky TI zfalšované? Jsou snad v TI jen samí hlupáci, kteří nic nevědí? Nebo socialisté jen populisticky žvaní, ale ve skutečnosti jsou zkorumpovaní tak, jak se ODSce v dobách její vlády nikdy ani nezdálo....? A jen hlupáci jim jejich růžové kecy hltají.....Jak to podle vás je? Díky za odpověď.
 
0/0
12.7.2005 16:57

1_130_202_135

Re: Re: Mám dotaz
Možná se jedná o genetickou zátěž....
0/0
12.7.2005 17:00

Iridium

Re: Re: Mám dotaz
Těžko říct. jednou z interpretací může být to, že zatímco u nás se situace nezlepšila, jinde ano. Navíc neznám měřítko, respektive použité "jednotky". Jde o nějaký index, nebo "absolutní" číslo? Obávám se však (a to jsem nikdy nebyl a nejsem voličem ČSSD), že to, co naznačujete, tedy že ODS se s korupcí vypořádá, je krajně nepravděpodobné.
0/0
12.7.2005 17:05

Zwerg

Re: Re: Re: Mám dotaz
Jde o index - relativní umístění. metodologie výpočtu + veškeré tabulky, viz. link.
0/0
12.7.2005 17:14

Iridium

Re: Re: Re: Re: Mám dotaz
No, je to o vnímání. Troufnu si tvrdit, že čím níže se země umístí, tím více dalších lidí si začne myslet, že korupce sílí. Do jisté míry je to forma začarovaného kruhu. Ani tak to nevyjadřuje míru korupce, jako spíše skepticismus obyvatel. Podobně jako Státy jsou nejsvobodnější zemí na světě, protože Američané si to myslí. Je to obdobné. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že korupce v ČR neexistuje a není problémem. Jen si dovoluji upozornit na relativitu takové studie a jejích výsledků.
0/0
12.7.2005 17:18

karoten

Re: Re: Mám dotaz
ODS obsadila většinu úředních míst, kde občan přichází se státem do styku. Kraje a obce.
Nemáš zač.
0/0
12.7.2005 17:08

Zwerg

Re: Re: Re: Mám dotaz
Líbí se mi Karotene, že ač je ČSSD u vlády už 7 let. Za neustále rostoucí korupci ve státní správě může opoziční ODS.
 
Není nad to, mít ve všem dokonale jasno a vědět, kdo za vše a zajakýchkoliv okolností nese vinu.... Co na tom, že okolí tě může považovat za fanatika... Ty jasně VÍŠ, jak to doopravdy je, viď.
0/0
12.7.2005 17:18

karoten

Re: Re: Re: Re: Mám dotaz
Korupci vnímá veřejnost skrze úřadovny, ne skrze vládu. Valnou většinu úřadoven obsadila ODS - drtivé volební vítězství, vzpomínáš?
0/0
12.7.2005 17:20

iHeute je banda furiosi

Re: Re: Mám dotaz
Je to tím, že za vlády modrého ptáka se tvrdilo, že žádná korupce neexistuje, ekonomické zločiny a tunelování také ne (vždy to bylo prý přípustné ekonomickoprávní chování či pouze "neúspěšný" podnikatelský záměr), ministr vnitra se bratřil s největším tunelářem Koženým atd.. Pokud by ODS neodešla z vlády, Kožený by dál tuneloval, Mach se bratřil s ODS, Šrejber dál sponzoroval a vyhrával s privatizačními projekty, Berka dále v konkursech řádil....
0/0
12.7.2005 17:12

Zwerg

Re: Re: Re: Mám dotaz
Transparency International byla za vlády ODS pod patronací této strany a byla a je jí nějak instruována, kterak má stavět své statistiky?  Sem si nějak nevšim.  Jak je možné, že umístění Česka vytrvale klesalo po dobu vlády růžových dobrodinců? To fakt nechápu.
0/0
12.7.2005 17:17

iHeute je banda furiosi

Re: Re: Re: Re: Mám dotaz
No pokud nebyla vůle něco s tím dělat, tvrdilo se, že nic není, a bylo to latentní, AI nějak vyhodnotila situaci. Jakmile nastoupila snaha aspoň něco s tím dělat, píchlo se do toho, vřed prask a vyvalil se hnis. A najednou ho bylo všude kolem. Na to dle mne reflektovala AI a přitvrdila ve svém hodnocení, že jsme se ocitli ve společnosti států, které jsi popsal.
0/0
12.7.2005 17:30

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Mám dotaz
Takže, chápu-li tě dobře, tak ty jinými slovy tvrdíš, že v TI jsou hlupáci, kteří netuší která bije a jejich statistiky nemají žádnou vypovídací hodnotu.
0/0
12.7.2005 17:43

Cartman

Re: Mám dotaz
No ona ale doopravdy v krajích nejčastěji dominuje ODS, i když se ti to nezdá. A skutečně nevím, jakým způsobem měří míru korupce AI, ale před časem jsem četl podobný článek, nadepsaný nějak podobně "míra korupce je v ČR vysoká jak prase" a v článku jsem se dočetl, že to zkoumali tak, že přijeli do dané země, tam se zeptali 50ti lidí, jak vysoká si myslí, že je u nich korupce, no a výsledky pak byly asi takové - V zemích, kde se o korupci v médiích nehovoří, vyšla nízká, v zemích, kde se o ní píše a mluví neustále, vyšla vysoká. Ale nevím, jestli to takhle dělá právě AI. Pokud jejich provokatéři chodí po úřednících, tak by jejich výsledky nějakou vypovídací hodnotu mít měly...
0/0
12.7.2005 17:29

iHeute je banda furiosi

Re: Re: Mám dotaz
A vo tom to je. ODS tvrdila, že korupce není, volala důkazy, důkazy, nikdo si nedovolil do ničeho šťourat, takže to vypadalo jakoby OK.
0/0
12.7.2005 17:33

Zwerg

Re: Re: Re: Mám dotaz
Takže, chápu-li tě dobře, tak ty jinými slovy tvrdíš, že v TI jsou hlupáci, kteří netuší která bije, nechají si lehce cokoliv nabulíkovat a jejich statistiky nemají žádnou vypovídací hodnotu.
 
Zatímco ty, na rozdíl od expertů TI, máš přesný přehled o situaci a tobě nikdo nic nenamluví.
0/0
12.7.2005 17:44

Cartman

Re: Re: Re: Re: Mám dotaz
Já nikde neříkal, že já mám přesný přehled. Naopak, já tvrdím, že NEVÍM, jak ti tvoji "experti z TI" měří míru korupce v jednotlivých zemích. Dokonce přiznávám, že jsem až tak hloupý, že si ani nedokážu představit, jakým způsobem se vůbec míra korupce měřit dá. Snad jedině tak, že provokatéři z TI chodí po úřednících, nabízejí úplatky, a dělají si čárky, kolikrát kdo úplatek vezme. Pokud to opravdu takto dělají, pak jim ovšem přiznávám jistou míru vypovídací hodnoty.
0/0
12.7.2005 17:54

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Mám dotaz
Jen pozn. - ti experti rozhodně nejsou MOJI.  TI s nejvyšší pravděpodobností vůbec netuší o tom, že nějaký Zwerg právě cosi ťuká do klávesnice....
0/0
12.7.2005 18:15

Cartman

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám dotaz
Aha... Takže tím "tvoji experti" jsem měl na mysli : "Lidé z TI, které ty označuješ za experty". Opravdu jsem tím nemyslel, že jsou to tví podřízení nebo něco takového...
0/0
12.7.2005 18:35

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mám dotaz
OK. Takže, jinými slovy, lidé z Transparency International nejsou žádní experti, tato organizace žádné experty nemá a nezaměstnává. Jejich lidé jsou jen hloupá paka, která netuší, která bije...patrně na rozdíl od tebe....  Hmmm. Rozumný názor - takový nezaslepený a nefanatický.  
0/0
12.7.2005 18:58

Zwerg

Re: Re: Mám dotaz
POdívej se na ten link. na předních místech, s nejnižším indexem, tam najdeš země, jako je Finsko, Švýcarsko, Švédsko..... nízký index těchto zemí určitě není způsoben tím, že by se v těchto zemích o korupci nemluvilo.....
0/0
12.7.2005 17:41

Cartman

Re: Re: Re: Mám dotaz
Nevím, Finsky neumím, popravdě jsem v severských zemích nikdy ani nebyl, tak si netroufám tvrdit, nakolik se tam noviny zabývají korupcí, a nakolik jinými tématy. Ale pokud tedy tímto příspěvkem uznáváš, že metodika výzkumu korupce se v TI dělá tímto způsobem (zeptaj se lidí na ulici), tak pro mě skutečně žádnou vypovídací hodnotu nemá.
0/0
12.7.2005 17:58

aisnd

jestli by radeji ..
.. nemel odstoupit nemec .. zatim jsem si nevsiml, ze by ve svem urade (jakemkoliv, ktery zatim zastaval) neco udelal :-(
0/0
12.7.2005 16:22

jejkap

Re: jestli by radeji ..
Jestli by radeji nemeli odejit oba. I tahle slavna Sloufova prokuratorka, co ma plna usta reci a nic nedokazala. Nebo snad obzalovala Grebenicka za sireni komunismu? Obzalovala nekoho za tunely? Nejak jsem si nevsimnul.
0/0
12.7.2005 16:27

sergej_stokurev

Re: Re: jestli by radeji ..
když chceš s vlky býti,musíš s ními víti.
0/0
12.7.2005 17:01

kasavaros

Re: Re: Re: jestli by radeji ..
Nejraději věnce.
0/0
12.7.2005 17:11

Iridium

Re: Re: Re: Re: jestli by radeji ..
je to Sovět, možná bychom se mu neměli smát.
0/0
12.7.2005 17:12

Iridium

Re: Re: Re: jestli by radeji ..
...věnce.
0/0
12.7.2005 17:11

iHeute je banda furiosi

Re: jestli by radeji ..
Ale udělal - mnoho škod...
0/0
12.7.2005 17:31

ddo

Re: jestli by radeji ..
Matne si pamatuju, jak osvobodil z ceskeho zalare jakehosi prince z pohadky, ktery miloval deti.
0/0
12.7.2005 20:24

1_130_202_135

Omluva
Sorry, vole, error?
0/0
12.7.2005 16:20

Najdete na iDNES.cz