Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

TOP 10 politiků, kteří nejvíc vydělali „bokem“

Česká politika už definitivně zná svých top 10 milionářů. Tedy politiků, kteří si umějí "bokem" nejvíce přivydělat. Jejich lídrem je poslanec Oldřich Vojíř z ODS, který loni zvládl vydělat třináct milionů korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

antichipka

prachy
K příspěvku mahbuliho si myslím svoje.Skutečně velmý zúšený úhel pohledu. Skončil asi tak v polovině vlastního nosu.
Já se spíš snažím vžít do role polika. Tak teda kdybych byla politik a hrabala spousty peněz do vlastní kapsy mimo vládu z nějakých firem, ať vlastních či ne, tak fakt nechápu, proč bych měla být politikem nebo to s jeho činností přehánět. Už fakt spíš jen pro prestiž. A taky bych do sněmovny moc nespěchala. Vždyť se dá dělat 1000x něco lepšího. Což se taky děje...M, tak co s takovými politiky? Je jim putna, co člověk dole, když jsou sami za vodou...Je jim putna, co se děje ve sněmovnách, když stejně nikdy nezchudnou...K čemu máme takové primátory, senátory a terminátory, když postaví autobus. zastávku za 5 miliónů, dělá to ostudu městu a přitom staré, nenahraditelné stavby nechávají zchátrat již na pohled tragickým způsobem. Vybrali se prachy na osvětlení hnusnýho plechovýho Ještědu, ale vzácnou budovu lázní sbírkami nezachraňujeme...
0/0
4.7.2005 8:30

Jiřik

Re: prachy
Pro Tvou informaci:
1. "hnusnej" Ještěd je oceňovaný odbornou i laickou veřejností z celého světa;
2. "plechovej" Ještěd je ve skutečnosti laminátovej;
3. lázně nepatří městu a tak se dají jen těžko zachraňovat...
0/0
7.7.2005 6:11

mahbuli

Už aby vyhrála ODS!
Už aby bylo ODS u vlády a tak by konečně udělalo průtrž rozmazlenosti zaměstnanců. Nechtějí pracovat, zneužívají výrobní a komunikační prostředky zaměstnavatelů a mají naprostou, nereálnou představu o ceně své práce.
Tady je problém, že námezdní pracovní síla si příliš cení svých kvalit, které ovšem nemá. Vezmeš si někoho a poté zjistíš, že umí pouze jedno a to druhé se není ochoten naučit. Vše dlouho trvá a nikdy není vše dokonalé. Můžeš mu poskytnout nejvýkonnější PC a nejnovější software a co z toho? Pouze další zbytečně vynaložené prostředky. A nejzbytečnější je, ještě za to platit mzdu.
0/0
2.7.2005 14:10

celtic

Re: Už aby vyhrála ODS!
Rád bych znal tvé vzdělání...podle stylu ale asi nic moc....námezdní síla se používalo v 19. století pro nekvalifikované dělníky, pokud dnes vysokoškolák specialista třeba na PC znající 2 světové jazyky je námezdní síla.....opět se ptám, jaké máš vzdělání a co umíš
0/0
2.7.2005 17:16

dukeprvni

Re: Re: Už aby vyhrála ODS!
jo hoso, rustina a slovenstina jsou ti dnes nahovvno a ze umis placat nesmysly na idnes pres zamestnavateluv pocitac taky nic neznamena
0/0
3.7.2005 15:34

r-man

Re: Už aby vyhrála ODS!
A ty si covece myslish, ze se zmenou vladni strany se zmeni lidi? A jeste neco: ty asi budesh sef, nespokojen se svymi zamestnanci. Ale neni to, ze jsou horsi nez ty, neuci se tak rychle a nikdy nic neni dokonale (to snad ani nejde, aby vzdycky vsechno bylo) prave ten duvod, proc ty jsi sef a oni jjen zamestnanci? :-)))
0/0
2.7.2005 22:05

buhvol

Re: Už aby vyhrála ODS!
Hm, můžeš nám prozradit, co dělá váše personální oddělení? Nebo jseš to ty, kdo přijímá zaměstnance? To si nedokážeš zjistit, co umí? A dokážeš ty vůbec někoho řídit? Už to tu padlo, jaké máš vlatně vzdělání? Asi moc vysoké ne...
0/0
3.7.2005 2:39

fhf

HAHAHA2
Važte si toho, že tady ve svobodném státě můžete SVOBODNĚ psát o jakýchkoliv problémech. Kde není demokracie není svoboda slova a projevu. Můžete protestovat na ulicích pokud vás nespláchnou vodním dělem používaným před rokem 89. Můžete při volbách SVOBODNĚ rozhodovat komu dáte hlas a přitom svobodně a marně doufat, že se něco změní. Dokud budou mít vepříci dostatek šrotu v korýtkách a bude co rozkrást a co privatizovat do cizích rukou budou tu připraveni pro blaho lidu reformovat, transformovat. Beztrestnost jim zajistí výborní a dobře placení advokáti, ktěří mají kontakty jako Sokol bývalý ministr který svůj zápisníček z bývalých dob určitě neztratil. Ten nebude mít o práci nouzi. Až v republice nezůstane nic co by se hodilo tak z nakradeného se bude dobře žít v cizině jako Krejčíř, nebo Kožený. Proto pište nadávejte, ulevujte si, hlavní je trochu se odreagovat. Lepší než házet hrách na stěnu je jít na ryby, nebo na houby, které alespoň tady začaly docela růst.
0/0
2.7.2005 13:24

buhvol

Re: HAHAHA2
Já si také myslím, že právě tahle doba, ve které žijeme, je nejsvobodnější kterou jsme v česhé historii kdy měly. Ani za vychvalované první republiky nebyla taková... Ale obávám se, že nic netrvá věčně...
0/0
2.7.2005 13:41

abysser

hahaha
Vidím, že diskuzi obsadili nemocní lidé, proto odcházím a příjdu později... Něco Vám řeknu přátelé, kdyby bylo po mém, navrátím majetek veškeré šlechtě, bo se se z principu o tento majetek postará lépe než Český stát... Jakýkoliv zámek či hrad, jenž je dnes v držení původních majitelů vypadá lépe, než ten, který je držený památkáři.. Vím to zcela jistě, neboť profesně mám k památkářům velmi blízko.
0/0
2.7.2005 10:59

abysser

Re: hahaha
Dále mi příjde přinejmenším směšné, když obdivujeme nemovité jmění nějakého tzv. "kolaboranta", obdivujeme jeho historii, jeho příbuzné na obrazech... A zároveň ho nesnášíme pro jeho minulost..
0/0
2.7.2005 11:02

buhvol

Re: Re: hahaha
Souhlas. V tomhle jsem my Češi poněkud podivní. Nejsme zcela vyrovnaní se svou historií (z tohoto úhlu pohledu mám blízko k památkám). Nejsme vyrovnaní s tím, že tu kdysi byla nějaká šlechta, že tu byli cizinci (Němci a další) a že tu také kdysi (a že tu byli rádi a že se jim dařilo) byli Židé. Jak jsem kdesi četl, když tu byli Němci, Češi se měli vůči komu vymezovat (přeji jen byli kulturně na výši, neboť mocné a velké Německo...), když odešli (byli odejiti), všechno šlo k horšímu... Protože si myslíme, že jsme středem světa, že jsme nechytřejší a že nikoho nepotřebujeme (a la Václav Klaus). JE to smutné.
0/0
2.7.2005 11:40

mahbuli

Co je na tom špatného?
Politiku v České Republice dělají mnozí poslanci pro nadstandardní zabezpečení sebe i rodiny a to na několik generací. Je jedno za jakou stranu je poslanec nebo senátor, Důležitější jsou požitky, které z mandátu má a potom je teprve nějaký program. Noví aparátčíci jsou staří harcovníci a vědí, že se jim nemůže nic   stát. Je úplně jedno, zda mají nebo nemají pravdu. Tak pokračuje naprostá devastace politického systému v Česku. Do voleb zbývá 12 měsíců a za tu dobu budou možná z ODS i s ČSSD trosky. Jinak si nedělejte iluze o nějaké poctivosti, čestnosti, neúplatnosti, ideologii a podobných hloupostech.
0/0
2.7.2005 10:32

qwertz

Zásadní problém je v tom, že ...
nevolníci zůstali nevolníky a o majetek se nikdo nestaral. Takže aspoň takto...
0/0
2.7.2005 7:10

rene1879

Podnikatel?
Masaryk se musí obracet v hrobě. Zrušili jeho pozemkovou reformu z roku 1919 a nacpali degenerovanému "knížeti" majetek získaný z nucené práce generací nevolníků. Tose to sbírají milióny z pronájmů. Středověk je tady.
0/0
2.7.2005 6:23

buhvol

Re: Podnikatel?
Ale notak, ono to zase s těmi nevolníky nebylo tak žhavé... Přečti si třeba Urban: Český společnost 1848-1914 ;o)
0/0
2.7.2005 7:34

bekina

Re: Podnikatel?
To jakým způsobem si může v ČEZu nahrabat pan Vojíř a jemu podobní je hanebné a proti tomu jak vznikal majetek majiteli hradu Orlík kolosální podvod na celém národu.Tomu se nadá říkat podnikání,protože nikdo nic nevytváří,jen velkou hromadu peněz pod svou rodinou na úkor všech. Bekina.
0/0
2.7.2005 8:10

mahbuli

Re: Re: Podnikatel?
Zase jenom závist! Dokázat být zvolen do Parlamentu nebo Senátu vyžaduje obrovské nasazení a úsilí. Jenom prosazeni svého jména na kandidátku na volitelné místo je znak nadprůměrného intelektu. Proč by se mělo vlžené úsilí nechat ležet ladem. Na ODS, KDÚ-ČSL a US se mi nejvíce zamlová, že si na nic nehrají a přiznají, že se politika dělá pro získání peněz. V tomto bodě tyto strany nejsou pokrytecké jak Komuniste a ČSSD.
0/0
2.7.2005 10:29

fantomas

Re: Re: Re: Podnikatel?
LOL...to nemyslíš vážně že ne?
0/0
2.7.2005 11:19

pepe999

Re: Re: Re: Podnikatel?
Pan si po ranu prihnul, ze. Cela politika je pouze o penezich a na kandidatky se navrhuje podle ksichtu zarazeneho v zadku lidru jednotlivych stran, takze krome usili je treba jeste dostatek vlezdoprdelnictvi.......
0/0
2.7.2005 11:22

1_Venca

Re: Re: Re: Podnikatel?
Asi základní problém je však v tom, že Ti Vaši příznivci nejsou ochotni uznat, že bez práce "Těch plebejců", by jejich majetky nikdy nevznikly a už vůbec ne, se s nimi o odpovídající podíl z výsledků práce podělit.
0/0
2.7.2005 11:25

Najdete na iDNES.cz