Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Topolánek rozjel kampaň ve velkém stylu

Opoziční ODS rozjíždí rok před volbami kampaň. Lídři Topolánek a Tlustý objíždějí republiku a představují chystané "modré" reformy. Nikoli však na náměstích, ale v divadle jen pro zvané. Modrá světla kloužou po stropě v setmělém podzemním sále plzeňského Divadla Čas.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

papullus

Vlastimil Tlustý
si velmi dobře pamatuje metody své rodné strany (KSČ),když argumentuje vyrovnáním nárůstu DPH u potravin o 10 %  snížením u jiného zboží o 4 %.To  s úspěchem používali komunističtí ideologové,kteří místo zdražení říkali úprava cen . Tlustý potraviny nezdražuje, upravuje sazbu DPH. Komunisté zdražování potraviny a dětského oblečení kompemzovali snížením ceny trolejbusů,lokomotiv a nákladních automobilů.Vlastimil Tlustý jistě významně počítá se  snížením DPH  offroadů,popř. automobilů Volvo,Saab,Lexus,kde ona 4 % je v řádu desítek tisíc.Kdo ročně koupí jeden takový vůz,zajisté mu to vykompenzuje nárůst DPH u potravin.
0/0
29.6.2005 15:27

pleoner

Re: Vlastimil Tlustý
Ale že pan Tlustý udělal ze Škromacha na minulý týden na Primě totálního trotla.
0/0
29.6.2005 16:59

papullus

Re: Re: Vlastimil Tlustý
To není tak velké umění,to dokáže kdekdo.Nejen se Škromachem.Lehce bych s panem Tlustým zacvičil výrazněji.A stačily by mi k tomu kupecké počty.
0/0
29.6.2005 17:48

pleoner

Re: Re: Re: Vlastimil Tlustý
Tak na co čekáš? Sebevědomí ti nechybí. Zacvičíš se socanem. Zacvičíš s ODSákem. Určitě si troufneš i na Grebeníčka. Ukaž, že na to máš! Nota bene platy poslanců jsou docela slušné.
0/0
29.6.2005 20:58

jekul

Re: Re: Re: Re: Vlastimil Tlustý
a co tím chce básník říct, byl vybrán jako myslitel tisíciletí, i přesto přídavné jméno, nešlo o hledání prvního mezi socialistickými mysleteli bobečku , jsem možná matlal ale Ty trochu tupej pokud si přřeložíš jen dvě slova , nebo ti za ním byli všechno socialisti?
0/0
29.6.2005 22:15

pleoner

Re: Re: Re: Re: Re: Vlastimil Tlustý
Ale Jekule, proč se rozčiluješ. Vždyť jsem jenom dopřeložil z angličtiny článek, na který si mě upozornil. Já za to nemůžu, že tam nebylo napsáno, že je Marx myslitelem tisíciletí, ale že je socialistickým myslitelem. Mě je celkem jedno, že patláš dohromady různé termíny, ale pro mě jsou přívlastky docela důležité. V minulém příspěvku jsem už psal, že třeba „demokracie“ je něco jiného než „lidová demokracie“. Jsou i další příklady: „učitel“ a „pomocný učitel“. „Tržní nájemné“ a „regulované tržní nájemné“ (oblíbený termín soudruha Škromacha). „Pojištění“ a „sociální pojištění“. „Solidarita“ a „povinná solidarita“. Je jich samozřejmě mnohem víc. Zvláště bolševici jsou vynalézaví.
0/0
30.6.2005 1:00

jekul

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastimil Tlustý
Bobečku nerozčiluji se, dle Tvé logiky jde tedy o top žebříček socialistů za tisíc let , dobrý jen jestli to ti ostatní tušili, já jsem nepolemizoval o tom  byl-li nebo nebyl Marx socialista, takže tohle jso ti socialisti : 1. K. Marx, 2. A.Einstein , 3. Sir Isaac Newton, 4. Ch. Darwin, 5.T. Aquinas,
6. S. Hawking, 7. I. Kant, 8.R. Descartes, 9.J.C. Maxwell, 10.F. Nietzche
0/0
30.6.2005 7:18

pleoner

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastimil Tlustý
No tak se Jekule rozhodni. Souhlasíš sám se sebou nebo ne? Kroutíš se jak had. Buď sakra chlap a nestyď se najednou za to, že Marx byl socialistický myslitel.
0/0
30.6.2005 23:07

jekul

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastimil Tlustý
ale to nikdo nezpochybňuje (přesto dostal nejvíce hlasů) , socialismus je ve většině slušných západních zemích, nesmíš si to plést s naší komoušovskou totalitou
0/0
1.7.2005 8:04

pleoner

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastimil Tlustý
No fajn. Shodli jsme se, že Marx je socialistický myslitel. Vůbec bych si ani netroufl hodnotit, který ze socanských myslitelů jet ten největší, a který ten nejmenší. Konec konců i těchto anket je celá řada a každý ať si vybere tu, která mu udělá radost. Já bych si s dovolením vybral to naší, kde Václav Havel obsadil třetí místo celkově a první místo mezi žijícími Čechy.
0/0
1.7.2005 15:44

papullus

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastimil Tlustý
Tam byl žebříček nevětších myslitelů tisíciletí.U Marxe,který tuto anketu vyhrál,pak bylo uvedeno adjektivum socialistický jako adjektivum rozvíjející substantivum myslitel.Prvotní je že byl myslitel,druhotné že socialistický.Dlužno nejen umět číst písmenka,ale i čtenému  rozumět.
0/0
30.6.2005 11:06

pleoner

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastimil Tlustý
předmět: Marxistická dialektika a její demagogické použití v praxi hodnocení: výtečně Blahopřeji! Nyní můžeš zazpívat Internacionálu.
0/0
30.6.2005 23:01

Pjotr_Pjotrovic

Hospodaření státu
Kdyby velké firmy, které mají také mnohamiliardové obraty, hospodařili v dnešní době tak neefektivně jako náš stát, tak by na trhu neuspěly. Ještě nikde jsem neviděl snahu státu o redukci na výdajové stránce a o redukci nákladů. Ministři vždy obhajují svoje vyšší požadavky na státní peníze a že s těžkým srdcem o maličko sleví. Pak ale obyčejný člověk vidí, jak se ve státní správě plýtvá a plýtvá (vím o čem mluvím, pracoval jsem na jednom státním úřadě a např. můj bratr byl na vojně). Já bych začal s povinnými personálními audity na ministerstvech a jinde ve státní správě a podle jejich závěrů by šlo určitě 15-20% státních úředníků propustit.
0/0
29.6.2005 13:06

obcanek

Re: Hospodaření státu
Včera jsem slyšel ve zpávách,jak stát i obce nakupují předražené zboží.V největší míře se předražuje výpočetní technika  a kancelářské vybavení (pokud se nebudeme bavit o armádě,která má jiná pravidla než ostatní státní sektory).Pak ale by mě zajímalo,kdo ty zakázky předražuje.Většinu tohoto artiklu dodávají soukromé společnosti.Neznám státní podnik,který prodává výpočetní a telekomunikační techniku popřípadě zařízení kanceláří. 
0/0
29.6.2005 16:03

1_130_202_135

Re: Re: Hospodaření státu
Jeden takový nedávno koupila jistá Telefónica....
0/0
29.6.2005 18:00

obcanek

Re: Re: Re: Hospodaření státu
Ale jistě,to máš pravdu,ale kdyby se do výběrového řízení na poskytování služeb které poskytuje prakticky monopolně  Telecom mohl přihlásit někdo jiný ,asi by ty ceny taky vypadaly jinak.Ale já to myslel jinak.O dodávání hardware nebo nábytku do kancelář a podobných záležitostí se ucházejí pouze soukr.společnosti.Státní podniky nic takového neprodukují.A právě tyto soukr.společnosti  většinou přistoupí na to,že v případě že budou vybrány pro státní dodávky,patřičně zvýsí cenu o výpalné pro objednávajícího úředníka.A posléze si pak představitelé právě těchto společností stěžují na korupci,kterou samy tímto umožňují.Je to jednoduché - objednáte si u nás počítače IBM,keré jsou normálně za nějakých dejme tomu 20k,aby se to dobře počítalo,já vám za ně dám po 23 k za jeden a vy mi dáte 2 k za kus.To 1k máte na výlohy .Jak zajisté víš,IBM neprodává přímo,ale přes prodejce.S Delly třeba tohle nejde.Prodej jich takhle 100 a máš 200 k.Je to sviňárna nejen úředníka.
0/0
29.6.2005 20:20

oprudil

svazák Topolánek a komunistické prase Tlustý
jezdí a vypravují svým obdivovatelům ( převážně svazákům a komoušům )své pohádky !!
0/0
29.6.2005 8:56

Dan 1

Re: svazák Topolánek a komunistické prase Tlustý
Hlavně, že neposílají svým názorovým oponentům sprosté maily, Čermáku...
0/0
29.6.2005 11:38

pleoner

Re: svazák Topolánek a komunistické prase Tlustý
Považovat komouše za prasata lze jedině ocenit, ale jinak v tom máš chaos.
0/0
29.6.2005 13:10

jekul

Re: Re: svazák Topolánek a komunistické prase Tlustý
http://news.bbc.co.uk/hi/english/static/events/millennium/sep/winner.stm
0/0
29.6.2005 16:14

pleoner

Re: Re: Re: svazák Topolánek a komunistické prase Tlustý
Hezky sis mě našel. To oceňuji. Ostatní třeba nebudou vědět o čem je řeč, ale co se dá dělat. Tak jen krátce. Jekule ty matlale! Ten, kdo ti to překládal ti asi zapomněl přeložit to nejdůležitější. "Socialist thinker" znamená podle mého překladu "Socialistický myslitel", resp. "myslitel socialismu". Samozřejmě můžeš třeba tvrdit, že "lidová demokracie" je vrcholným stupněm demokracie, ale s tím už nic neudělám.
0/0
29.6.2005 17:12

obcanek

Re: Re: Re: Re: svazák Topolánek a komunistické prase Tlustý
Když byl na návštěvě Londýna před lety kancléř Kohl,šel dát kytku nebo věnec k hrobu Marxe.Na dotazy udivených novinářů odpověděl,že by si měli uvědomit,že Marx nenapsal pouze Manifest.A že Marx byl velký a významný německý myslitel. (Kohl dixit).
0/0
29.6.2005 20:24

jekul

Re: Re: Re: Re: svazák Topolánek a komunistické prase Tlustý
 a co tím chce básník říct, byl vybrán jako myslitel tisíciletí, i přesto přídavné jméno, nešlo o hledání prvního mezi socialistickými mysleteli bobečku , jsem možná matlal ale Ty trochu tupej pokud si přřeložíš jen dvě slova , nebo ti za ním byli všechno socialisti?
0/0
29.6.2005 22:14

jekul

Tak pro koho
Nejproblematičtější částí nárysu daňové reformy v pojetí Modré šance je sjednocení sazeb DPH na patnácti procentech, a tudíž i skokové zvýšení DPH cen potravin, knih, některých služeb a dalších položek dosud v tzv. snížené sazbě. Toto zvýšení postihne nižší příjmové skupiny podstatně více než úspory ze snížení základní sazby z devatenácti na patnáct procent. V televizním duelu slíbil Mirek Topolánek kompenzaci těchto dopadů důchodcům a dalším postiženým a nechtěně tak vyvrátil optimistickou předpověď svého kolegy Tlustého o stoprocentní prospěšnosti rovné daně pro všechny. Cožpak by byly potom potřebné nějaké kompenzace?
0/0
29.6.2005 8:19

_Sandstorm_

Re: Tak pro koho
Konečně nějaký rozumný příspěvek od tebe. Mám obdobné pochybnosti, ale zase jsem slyšel, že zvýšení sazby DPH nevede ke zvýšení daného zboží o stejné procento, neboť k přizpůsobení dochází i na straně nabídky.
 
Jsem spíše stoupencem nízkého progresívního zdanění, s pásmy např. 12%, 15% a 18% a pořádné čistky ve státním rozpočtu a úloze státu ve společnosti. Ale na takovou reformu není politická vůle a tedy ani politická strana. 
0/0
29.6.2005 9:39

JirkaEsch

Re: Re: Tak pro koho
? To s tou nabídkou nechápu, podle mně se regulérně zvýší ceny o nárůst DPH, vzpomeňme zvýšení DPH mobil. operátorům.
0/0
29.6.2005 12:07

Pjotr_Pjotrovic

Re: Re: Re: Tak pro koho
Na trhu, kde existuje konkurence se plné zdražení neprojeví.
0/0
29.6.2005 13:10

JirkaEsch

Re: Re: Re: Re: Tak pro koho
Cože?
Nesnaž se mi namluvit, že zvýšení DPH se řekněme z 90 a více % nepromítne do finálních cen. Tomu nevěřím ani za mák. Já bych dokonce řekl, že si "vychutnáme" plný 10 % nárůst (v případě 15 % rov. daně).
0/0
29.6.2005 16:09

Kleki Petra

Re: Tak pro koho
Ovšem ke sjednocení těch sazeb stejně dojde, neb tak chce EU. A nebude lépe, když to bude 15 nebo 16%, než současných 19%? S tím, že se zase jiné položky "zlevní"?
0/0
29.6.2005 11:08

babacek

Kastování.
Zvát pouze určitou skupinu lidí se může naopak velice ODS vymstít.Takové kastování většinou pruměrný občan bere jako přehlížení jeho osoby a voliče.A tak poté můžou zůstat jako voliči ODS pouze podnikatelé,a někteří občané z akademickým titulem ( nevěřím,že jich bude mnoho) a výsledek tak může být opačný než si Lídři představují.
0/0
29.6.2005 6:07

_Sandstorm_

Re: Kastování.
Zrovna komunistickému voliči by nějaké přehlížení vadit nemělo. Ve srovnání s praxí jeho rudých oblíbenců naopak přehlížení představuje určitou úlevu...
0/0
29.6.2005 9:41

RidicTatry815

Poradny koule a shit
tomu rikam opravdu "styl"
0/0
29.6.2005 0:39

geeeniuss-ma-pravdu

Po vzoru USA - rozbujelého rakovinového vředu !
Chlapi v hospodě říkali, že kluci z ODS dostali za úkol od chlapa s gulama (jak to o sobě tvrdí Topolánek), nechat si místo koulí implantovat  do zmodralého ŠOURKU ČÍNSKÉ PINPONGOVÉ MÍČKY - mají však jeden problém, nevěří, že jsou originál čínské - prej je Čínané opajcovali od USA ! A opajcovaný šmejd prý nechtějí ! Pan Tlustej již však implantáty z Číny má - prej si je nechal voperovat ihned poté, co vstoupil v 80. letech do KSČ  a tehdy se k chlapovi s gulama vůbec neznal ! 
0/0
28.6.2005 23:08

Rychlý G.

Re: Po vzoru USA - rozbujelého rakovinového vředu !
Pokud bych měl uvěřit, že má geeeniuss pravdu, nesměl by psát kraviny. S gulama se to má asi takto: Na předsedu ODS bylo svého času několik kandidátů. Třeba Evžen Tošenovský, krajský hejtman. Mezi jinými se i Topolánka ptali, co na to říká. A tehdy odpověděl: „Proč ne? Je to chlap s gulama.“ Toť vše.
0/0
29.6.2005 1:12

pleoner

Re: Po vzoru USA - rozbujelého rakovinového vředu !
Pamatuji na našeho politruka, který to měl v hlavě srvnaný úplně stejně. A bez pastelky byl taky úplně hotovej.
0/0
29.6.2005 13:17

geeeniuss-ma-pravdu

pokus
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxx xxx
0/0
28.6.2005 23:05

habit

Re: pokus
... tak x ovladas excelentne. Myslim, ze uz se muzes klidne pustit zo y...
0/0
29.6.2005 0:04

LimonadovyJoe

Drahý Celtíku,
až se tvý oblíbení socialisti spojí s programově nejbližší stranou, tak ti bude Mirek s gulema i shitem, jak ty říkáš dobrej.
0/0
28.6.2005 21:19

celtic

Re: Drahý Celtíku,
Já to takhle nevidím...mně ODS nevadí, mně vadí lidé typu Langera, Tlustého, Nečase, Zahradila, Bendla ap. vůbec mi nevadí Tošenovský, Bratský, Př.Sobotka, Lastovecká ap.....tedy programově mně ODS nevadí...personálně a stylem mně vadí velmi...
0/0
28.6.2005 21:37

LimonadovyJoe

Re: Re: Drahý Celtíku,
To je otázka priorit. Zda volit lidi, kteří se mi nelíbí a přitom dělají konstruktivní a ČR prospěšnou politiku, nebo lůzu typu Špidli a Paroubka, kteří vypadají neškodně, ale nedělají nic(a to v tom lepším případě).
0/0
28.6.2005 21:39

celtic

Re: Re: Re: Drahý Celtíku,
škoda....my se nedohodnem. Pro tebe je Železný, Kožený a Krejčíř úspěšný podnikatel...pro mne svině zlodějský  Máme oba dva jiná měřítka...
0/0
28.6.2005 21:49

LimonadovyJoe

Re: Re: Re: Re: Drahý Celtíku,
Zloděj u mě není úspěšným podnikatelem. Ale mám pocit, že u tebe je podnikatel automaticky zlodějem.
0/0
28.6.2005 21:55

Karel Pipin

Re: Re: Re: Drahý Celtíku,
Bývalý politruk hodnotí svoje názorové oponenty v novém kabátě,ale starým způsobem?
0/0
29.6.2005 7:55

ferdapytlik

Re: Re: Drahý Celtíku,
Viděl bych to podobně. . .Vyžírkové, kteří šli do politiky hlavně kvůli svému osobnímu prospěchu a tomu, aby si mohli nakrást, ti jsou ve všech stranách.. . .Takže důležitý je pouze program, jeho plnění a v našich podmínkách alespoň náznak toho, že se zatočí se zloději. . . .
0/0
28.6.2005 21:47

ferdapytlik

Re: Re: Drahý Celtíku,
0/0
28.6.2005 21:56

geeeniuss-ma-pravdu

Ohledně snižování daní a odvodů !
Modrá šance nás přivede do situace  jako ve 30. letech, kdy peníze, které měl z každého výrobku dostat  OBČAN A STÁT nakonec byly jen ziskem, přestaly však obíhat a trh se zhroutil. Kdy konečně pochopíte vy přiblblíci, že kapitalismus může vzkvétat a prosperovat jen tehdy, když kapitalista ze zákona musí vyplatit aspoň min. mzdu (vyrobené zboží musí někdo kupovat) a odvede potřebné dávky státu ! (zisk si nakonec stejně udělá i za cenu inflace). To je logické, čím nižšší daně, čím nižší odvody na zdr. a soc. pojištění..., tím vyšší zisk . Neznamená to však automaticky vyšší mzdy (takové ,aby si lidé všechna pojištění byli schopni dobrovolně platit sami) a znamená to permanentní výkyvy a krize. Státy, které nekale konkurují snižováním daní ... řežou z dlouhodobého hlediska VĚTEV POD PRDELÍ CELÉMU SYSTÉMU !!!  Samy relativně....
0/0
28.6.2005 20:24

geeeniuss-ma-pravdu

Re: Ohledně snižování daní a odvodů !
...bohatnou,ale pokud   k tomu donutí (vlastně nekalou konkurencí) celosvětově i ostatní, systém se shroutí !!! Vždyť např. i fungujíci instituce jako zdravotnictví, školství..., věda..., penze občanů... zajišťují aspoň nějaký stálý odbyt firmám - tedy tlumí výkyvy,které neviditelná ruka trhu svou samoregulací nezvládá  Obzvlášť dnes je svět v důsledku globalizace jeden celek  a pár vyvolených se svévolně rozhodlo snížit daně a odvody, představte si, že by jeden kraj v ČR měl tuto výhodu, tak bude parazitovat na ostatních.
0/0
28.6.2005 20:29

Dan 1

Re: Re: Ohledně snižování daní a odvodů !
To je strašný. Takhle se zhulit za bílýho dne...
0/0
28.6.2005 20:32

geeeniuss-ma-pravdu

Re: Re: Re: Ohledně snižování daní a odvodů !
Tobě by prospělo občas se zhulit, abys přišel na jiný myšlenky - už z toho neustálého šmírování na idnes blbneš.
0/0
28.6.2005 20:42

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Ohledně snižování daní a odvodů !
Možná, ale z čeho jsi zblbnul ty? To je od narození, úraz, psychická porucha, intoxikace? Docela by mě to zajímalo.
0/0
28.6.2005 20:56

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.