Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zákon proti týrání politiky nepálí, přesto pomohli

Zákon, který by ochránil oběti domácího násilí, přijmout nedokázali. Když se ale politici v testu MF DNES ocitli týrané ženě tváří v tvář, pomocnou ruku jí podali. Oběti domácího násilí pořád nemohou doufat, že jejich tyran bude muset opustit alespoň na pár dní společný domov.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ovsem

Topolánek
Přečtěte si tištěnou verzi, tam se zas projevil.
0/0
25.6.2005 21:15

Ficcino

Re: Topolánek
Taky doporučuju. Je tam i jak se projevil velký křesťan marek benda, kterej se na postiženou vykašlal. Pro mě je to ubohé stvoření, které jen mluví a mluví a ml....
0/0
27.6.2005 21:59

sageorg

A co takhle...
zákon proti týrání obyvatel politiky?Že by  ho připravil ombudsman Motejl
0/0
25.6.2005 10:09

Leto_Atreides

"VČETNĚ BOUŘLIVÝCH HÁDEK"
No to si snad děláte p*del ne?! Tak to ne, tohle teda ne. Tak idiotsky položit otázku snad vážně může jen militantní feminitska (všem těmto sociálním inženýrkám bych naordinoval četbu evoluční biologie). Do stejné škatulky dát hádku a vyflusnuté zuby... Jakou má takový výzkum vypovídací schopnost hm? Zákonem zakazovat hádání, to už fakt zavání koncentrákem!
0/0
25.6.2005 10:03

jack_rupnick

týrání "demokratického" izraele :))
"Používání mučení v izraelských věznicích bylo podrobeno rozsáhlému šetření. V roce 1977 provedl londýnský list Sunday Times pětiměsíční vyšetřování. Byly pro to získány usvědčující důkazy. Zdokumentované mučení trvalo "po deset let izraelské okupace od roku 1967" Studie Sunday Times presentovala případy čtyřiceti čtyř Palestinců, kteří byli mučeni. Dokumentuje praktiky v sedmi centrech: vězeních ve čtyřech nejdůležitějších městech: Nabulusu, Ramallahu, Hebronu a Gaze; vyšetřovací a vazební centum v Jeruzalémě známé jako Ruská sestava nebo Moskobija; speciální vojenská centra v Gaze a v Safaradu.[135] Vyšetřování přineslo konkrétní závěry: izraelští vyšetřovatelé rutinně týrají nebo mučí arabské vězně. Vězni jsou zahaleni kapucí nebo páskou na oči a pověšeni za zápěstí po dlouhou dobu. Monoho je jich bito přes genitálie nebo jiným způsobem sexuálně zneužíváni. Mnozí jsou sexuálně znásilněni. Jiní jsou podrobeni elektrickým šokům.Mučení je rozšířené a systematické, uzavírají Sunday
0/0
25.6.2005 9:44

Leto_Atreides

A jak to souvisí s tématem???
0/0
25.6.2005 9:57

Leto_Atreides

Tzv. domácí násilí
Předem říkám, že chlap co bije svou ženu je slaboch a chudák. To je pro mě nepřijatelné. ALE: Neexistuje jen teror fyzický (tedy téměř jednoznačně ve směru muž - žena), nýbrž i teror psychický. Na to jsou odbornicemi naše drahé polovičky. Jsme jen lidi a lidi dělají chyby. Pokud člověku JEDNOU rupne v bedně, dá se to pochopit. Ne však opakované násilí. Vidím zde obrovské nebezpečí zneužité ze strany hysterických krav a automatická presumpce viny u chlapa - říkejte tomu právnickou hantýrkou třeba obrácené důkazní břemeno; v praxi prašť jak uhoď. Proto říkám NE těmto gender-feministicky-klikatým paragrafům. Existuje instituce rozvodu - pokud je soužití opravdu nesnesitelné, je nutné přistoupit k radikálnímu řezu a žádné vládní, nevládní či polovojenské organizace to nevyřeší. Jen se další instituce vkládají mezi dva svéprávné lidi.
0/0
25.6.2005 9:38

Destroyer7

Škoda, že je to žena
Rád bych tuto dámu viděl jako předsedkyni ODS, ale mám dojem, že to, že je žena je pro ni v očích ostatních handicapem. Rozhodně to není figura srovnatelná s Wolfovou, která ječela o ženských právech v politice jak podsvinče když ho na nože berou. Bohužel jen proto, aby si touto hysterií vydupala lepší místo u korýtka. Němcová, narozdíl od Wolfové, na svém postavení poctivě pracuje.
0/0
25.6.2005 9:04

Leto_Atreides

Souhlasím
Taky je mi sympatická. A to srovnání s Wolfovou perfekně sedí. Jen si myslím, že MF poněkud přestřelila - tato "investigativní" reportáž sice dobře otestovala lidské kvality našich poslanců (docela mě to potěšilo), leč obávám se, že příště by už v podobném případě nemuseli být tak vstřícní.
0/0
25.6.2005 9:42

Leto_Atreides

Nemyslím si, že příslušnost k něžnému pohlaví
je v politice handicapem. NORMÁLNÍ schopná žena snad nemůže vadit nikomu a průzkumy veřejného mínění to jasně ukazují. Češi nejsou šovinisti, jen zcela oprávněně, vida absurdity a lá USA, nesnášejí feministky. Královna Alžběta, Kateřina Veliká, Marie Terezie, Margaret Thatcherová... ty všechny se mohou směle měřit s Churchillem, Petrem Velikým, Konrádem Adenauerem etc. Snad na jednom, na dvou postech bych viděl ženu nerad: prezident (vrchní velitel ozbrojených sil) a ministr obrany.
0/0
25.6.2005 9:56

Nik

Re: Nemyslím si, že příslušnost k něžnému pohlaví
"... Snad na jednom, na dvou postech bych viděl ženu nerad: prezident (vrchní velitel ozbrojených sil) a ministr obrany..." Ani tato ministryně obrany by se vám nelíbila?
0/0
25.6.2005 10:10

Leto_Atreides

Jadermá velmoc
V případě jaderných velmocí už vůbec ne. Opravdu chci být idealistou a věřit, že normální zdravá žena by nikdy to příslovečné velké červené tlačítko nezmáčkla... a s tím by mohl nepřítel počítat. Spálit města na popel, to fakt není žádná sranda; to se nedá vzít zpět. Hold ministr obrany musí být trochu paranoidní :-)
0/0
25.6.2005 10:24

Leto_Atreides

Ačkoliv
Konkrétně ve Francii je poloprezidentský systém, takže tam by za ni asi mačkal Chirac ;-) A Guardianu moc nevěřte :-)
0/0
25.6.2005 10:28

Xaver01

Neselhali
Němcová je jedna z nejlepších politiků. Tady je vidět, že člověk nepotřebuje být ověšený akademickými tituly, aby byl charakter. Nicméně, vymýšlet si takové testy, nevím, jestli už vám v MF drobátko nehrabe, protože to neni test pro spotřebitele s klobásami ale pohráváte si s lidským neštěstím.
0/0
25.6.2005 8:45

Najdete na iDNES.cz