Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poděkování vědci Václavu Klausovi

Jakožto mladý vědec Akademie Věd, smím-li se ve svých třiceti letech již pasovat na vědce, jsem právě před rokem v Praze obhájil svou doktorskou práci z fyziky elementárních částic. Letos v lednu jsem nastoupil na dvouletý kontrakt, tzv. fellowship Marie Curie, na Univerzitě v Oxfordu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

buhvol

-
Kamile Sedláku, přeji Vám hodně štěstí a pevné nervy. Stojí to za to :-) Do Čech se člověk může vždy vracet na dovolenou, je to tak ideální, žádné nervy, žadný spěch, užít si rodičů, přátel a piva :-)
0/0
23.6.2005 14:26

Isbjoerna

Re: -
, A kdo se bude v CR podilet na vedeckem vyzkumu?
0/0
23.6.2005 15:16

pepe999

Re: Re: -
Co to je za nesmyslnej dotaz. Prece sem chce socanska vlada dotahnout 300 ukrajincu a taky jine lidi z vychodu...........
0/0
23.6.2005 15:18

Isbjoerna

Re: Re: Re: -
, Ah ja. To je dobra myslenka. ;-) Slysela jsem, ze v Rusku je temer nevycerpatelny potential prvotridnich vedcu, jejichz platy v Rusku lezi kolem 30$/mesicne. :-(
0/0
23.6.2005 15:45

pepe999

Re: Re: Re: Re: -
Tady budou brat tak 300USD.... :-))
0/0
23.6.2005 15:50

Kleki Petra

Re: Re: Re: Re: -
Ty jseš ale opravdu trumpeta.
0/0
30.6.2005 8:53

huhu007

Pane Sedláku,
výborný postřeh, normálně uvažující člověk v tom má jasno už dávno. Ovšem ještě excelentnější jsou reakce klaunových hulibrků. To si člověk počte...
0/0
23.6.2005 13:22

Kirken

Zkouším si představit....
...ty naše zaryté Klausožrouty, jak se zkřiveným ksichtem čtou Klausovy projevy a hledají jakýkoliv výrok, který je pronesený v nadsázce, dá se vyloupnout z kontextu a zkomolit nebo je to pokus o vtip (což tedy není silnou Vendovou stránkou), aby to mohli rozmáznout, posunout, být uražení i když to zjevně není o nich a hlavně na to hlasitě a pobouřeně reagovat. Hlavně udělejte petici a žádejte, aby se omluvil nebo tak něco, chudáci...
0/0
23.6.2005 12:41

vlákno

tento mladý vědec si dovolil dost
udělal rovnítko mezi ČR a Klaunem. Navrhuji odebrat doktorát.
0/0
23.6.2005 10:31

Rychlý G.

Podle mě
chtěl autor článku zůstat pracovat v zahraničí už dávno. A není na tom nic špatného. Vždyť to, že odborníci jsou „venku“ lépe placeni je stará věc. Jen nevím, proč potřebuje pro své definitivní rozhodnutí alibi.
0/0
22.6.2005 23:29

Kokeš

Ať řekne Klaus cokoliv
... vždycky se najde dost pitomců, kteří jeho výrok buď vůbec nepochopí nebo ho dokonce záměrně významově posunou. Někteří z nich si dokonce říkají vědci. Hlavně, že mají důvod si do prezidenta kopnout a představit ho jako dementa.
A vždycky se najde dost pitomců - a zpravidla jsou to ti samí, kteří zajásají nad jakýmkoliv výrokem Paroubka (Grosse, Špidly) a Grebeníčka a hlasitě zajásají. Budiž jim tedy země lehkou.
0/0
22.6.2005 16:42

libienski

Re: Ať řekne Klaus cokoliv
Jasná páka, vždyť to byla přece jen l legrace:-) Vždyť už všichni víme, Kokeši, že výroky prezidenta byly doprovázeny "salvami smíchu". Já se přiznám, že pro sebe jsem si výrok nikam neposouval a se salvami smíchu mám potíže ještě druhý den:-) Konec konců s tebou také lituji zabedněnce kopající do prezidenta vlasti, ale na druhou stranu je aspoň s opakovaných výbuchů smíchu nebolí břicho.
0/0
22.6.2005 17:12

j@ck

Re: Ať řekne Klaus cokoliv
ať řekne klaus cokoliv, tak je to blbost, protože klaus je blb. a ty pokuď  ho podporuješ, tak jsi blb taky. je to zcela jasná dedukce.
0/0
23.6.2005 8:04

Kleki Petra

Re: Re: Ať řekne Klaus cokoliv
Děkujeme ti za skvělý, neotřelý a vyvážený postřeh, tak brilantně vystavěný a vypointovaný, až po dechu zalapáš! A na rozdíl od vyměšovacího rozkazu "pokaď " se píše "pokud".
0/0
23.6.2005 8:08

j@ck

Re: Re: Re: Ať řekne Klaus cokoliv
a jak jinak reagovat na blba? nemá cenu so pouštět do nějaké diskuze o tom, jestli klaus je debil nebo není (pro mne je to tak jasné jako slunce), protože o tom stejně nikoho nepřesvědčím. nemá cenu používat pseudoargumentace a nazývat to slušnou diskuzí. sám mám v živé paměti klausovu větu někdy z první poloviny 90.let, že mu nevadí, když inteligence odchází do zahraničí. takže žádné překrucování klausových výroků a názorů nepřipadá v úvahu (jak to napsal ten nade mnou), protože klausovy výroky mají přesně tento obsah a tento smysl. já klause za inteligenta nepovažuju a nepovažuju za inteligenta ani nikoho, kdo klause hájí. jsem v tom naprosto nekompromisní, takže pokud máš rád klause, tak si vydedukuj zbytek.
0/0
23.6.2005 8:25

Kleki Petra

Re: Re: Re: Re: Ať řekne Klaus cokoliv
Jasně. Mám si prostě přiznat, že jsem debil. Fascinuje mě ovšem představa jeho bezvýhradných odpůrců, že nemůže existovat nikdo, kdo jej může brát s výhradami. Přesto mi můžeš věřit, že to je přesně můj případ. Vyhovuje mi jako prezident, nevyhovoval mi (hlavně v posledním období) jako předseda ODS. Oceňuju jeho styl udělování milostí, nechápu jeho postoj ke jmenování soudců. Jsem přesvědčen, že správně hájí zájmy ČR v zahraničí, nejsem nadšen z jeho rádoby vtipných výroků na adresu vědců, ekologů, životního prostředí... Vyvodím si z toho ten závěr, že jsem poloviční debil.
0/0
23.6.2005 8:30

Trencherman

Re: Re: Re: Re: Re: Ať řekne Klaus cokoliv
S tímto názorem nelze, než souhlasit. Když se teď ale přidám, jak to vlastně bude? Něco mi říká, že při prostém sčítání polovičních debilů bychom s kupeckými počty asi nevystačili.
0/0
23.6.2005 8:43

Kleki Petra

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ať řekne Klaus cokoliv
Možná nebude tak zle. Tohle je z výzkumu STEM:
 
Na hodnocení práce nejvyšších ústavních institucí nemá podle něj vliv věk respondenta. O něco příznivěji však hodnotí sledované instituce ženy a stupeň školního vzdělání se promítá do hodnocení činnosti prezidenta republiky - čím má člověk vyšší vzdělání, tím spíše posuzuje prezidentovu práci příznivě.
 
Možná jsme tedy jen vzdělaní.
0/0
23.6.2005 9:12

Trencherman

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ať řekne Klaus cokoliv
0/0
23.6.2005 9:14

j@ck

Re: Re: Re: Re: Re: Ať řekne Klaus cokoliv
já jakmile vidím klause, tak vidím rudě. je to jako červený prapor, kterým mi někdo zamává před očima. myslím, že nikdo tuto republiku nepoškodil tak, jak tento "profesor", ať už svou "geniální" privatizací, dírama v zákonech a hlavně svým morálním postojem. nechápu jak ho někdo může považovat za inteligentního člověka. jeho vlastní ješitnost a narcismum mu naprosto pokroutily rozum i hodnotový žebříček. rozhodně mnohem víc ze svého pohledu respektuju člověka, který se zabývá fyzikou elementárních částic než nějakého přemoudřelého brouka pytlíka s pochybným ekonomickým vzděláním a ještě pochybnějším titulem profesor. je to ovšem každého věc, co respektuje a čeho si váží. já si klause nevážím v absolutně žádném ohledu - nevážím si jeho inteligence, nevážím si jeho morálních zásad a nevážím si jeho názorů.
0/0
23.6.2005 8:51

Trencherman

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ať řekne Klaus cokoliv
To je dobře, že sis tady vylil srdce, určitě se ti ulevilo. V tomto ohledu iDnes funguje spolehlivě. Jinak to, že je Klaus starý ješita a narcis nikdo nepopírá, ani to, že tyto vlastnosti leckdy nepříznivě ovlivňují jeho názory. Nemohu však souhlasit s tím, že se jedná o neschopného člověka. Pochybuji, že by v zahraničí měli zájem o přednášky nějakého neumětela. Na kupónovou privatizaci můžeme mít různé názory, jedna věc je ale jistá, že nikdy předtím v podobné situaci žádný jiný stát nebyl (navíc stát po 40 letech vlády komunismu), takže nebylo kde se poučit. Možná v tomto směru alespoň posloužíme jiným státům.
0/0
23.6.2005 9:13

Kleki Petra

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ať řekne Klaus cokoliv
Já být na jeho místě a tohle si přečíst, tak se snad budu celou noc převracet v posteli zbrocený studeným potem!
0/0
23.6.2005 9:14

Vifon

Re: Re: Re: Re: Ať řekne Klaus cokoliv
To máš pravdu, můj dědeček vždycky říkal, že volovi je vše jasné, ty jsi toho důkazem!!
0/0
23.6.2005 10:34

Depek

Výborný článek a hlavně velmi podnětná diskuze.
Já doufám, že nějaký nadějný vědec vymyslí přístroj, který bude s vysokou účinností přeměňovat kilobajty zbytečných plků na kilowathodiny elektrické energie. Energetický problém lidstva bude okamžitě vyřešen. 
0/0
22.6.2005 16:23

barbudo

Můj pes říká, že ...
... výroky pana profesora často provázejí salvy smíchu a potlesk ... na čelo ...
0/0
22.6.2005 14:52

DedecekHribecek

Re: Můj pes říká, že ...
         Od takových myslitelů jako jste Vy jsou " salvy smíchu a potlesk ... na čelo ..." vysokým oceněním kvality myšlenky. Upřímně si přeji aby jste stejným způsobem reagoval na mé příspěvky.
0/0
23.6.2005 6:57

Kockodan_Dianin

Jako obvykle, je pracovni doba
a mistni Klausuv mob jako je Kleki Petra a SF tady "vtipne" diskutuje a urazi vedce, ktery si dovolil napsat svuj nazor. Cim to, ze toho Klause uz podporuji jenom takove gumy?!
0/0
22.6.2005 14:19

Kleki Petra

Re: Jako obvykle, je pracovni doba
 Zejména jak jsem urazil ty místní vědce!
0/0
22.6.2005 14:27

szarkafarka

Mladý vědče!
Nechte si příště opravit svůj příspěvek od někoho, kdo má alespoň maturitu z češtiny.
0/0
22.6.2005 13:59

Isbjoerna

Je to o jinych penezich.
Pracuji v vedeckem vyzkumu jiz vice nez 15 let. Ne kazdy v mem privatnim okoli to o mnê vi, me akedemicke tituly si nelepim ani na celo ani na domovni dvere. Nekteri lide, kteri me znaji, si me vazi, jini me spise ignoruji. Pravda, za mou praci dostanu vice penez, nez mohu ja a ma studujici dcera spotrebovat, ale znam lidi, kteri vydelavaji vice nez ja, a - maji dluhy. Ne, neni to o techto penezich.
 
Jako vedouci projektu pisi pravidelne navrhy projektu a zadosti o jejich financovani - od ministerstva pres privatni firmy az po obrovske evropske konzerny. Finance projektu planuji velmi peclive tak, aby projekt byl uspesne priveden do konce, ale aby jeho cena neodradila penezodarce. Cena a vykon stoji v acceptable relaci. Na vysi schvalenych projekt-financi vidim, ano, u nas si vedcu a jejich prace vazi. Na poctu nasich uspesnych projektu a svetovych patentu vidim, proc tomu tak je.
0/0
22.6.2005 13:51

Kleki Petra

Re: Je to o jinych penezich.
...aneb NEPOCHVÁLÍM-LI SE SÁM, NIKDO JINÝ TO ZA MĚ NEUDĚLÁ!
0/0
22.6.2005 13:53

80E-seven

Re: Re: Je to o jinych penezich.
 jo. vedouci projektu. nepsalo to zvyratko ze dela pro vladu? co to asi bude za projekt? kazdej den zvastat na ceskym netu?
0/0
22.6.2005 14:02

Kleki Petra

Re: Re: Re: Je to o jinych penezich.
Jak tak čtu tu poslední větu, nepracuje ona na státní zakázce? Zřejmě vyvíjí a vyrábí patentky.
0/0
22.6.2005 14:48

80E-seven

Re: Re: Re: Re: Je to o jinych penezich.
patentni pytliky, leda tak...
0/0
22.6.2005 14:50

karoten

Re: Je to o jinych penezich.
Házení perel sviním. To je české přísloví, vyjadřující marnost Tvé misijní činnosti na iDnes.
Speciálně k jednomu hlupákovi s vysokou školou a přezdívkou vykradenou z Karla Maye.
0/0
22.6.2005 14:12

80E-seven

Re: Re: Je to o jinych penezich.
 perly sice nevidim, ale svini jo
0/0
22.6.2005 14:14

Trencherman

Re: Re: Re: Je to o jinych penezich.
Važ slova, teď jsi KP příliš nepomohl.
0/0
22.6.2005 14:19

80E-seven

Re: Re: Re: Re: Je to o jinych penezich.
kp vi, koho myslim, a clovek kterej ma v hlave mozek a ne nasrano, taky
0/0
22.6.2005 14:25

Trencherman

Re: Re: Re: Re: Re: Je to o jinych penezich.
Leda tak
0/0
22.6.2005 14:29

Trencherman

Re: Re: Re: Re: Re: Je to o jinych penezich.
Ještě, že jsem se ráno díval, jestli nemám v hlavě nasráno (a nemám). JInak bych si málem myslel, žes to myslel na mne a ne na Karotena. Pak by ti ten můj smích musel připadat značně obsedantně.
0/0
22.6.2005 14:38

80E-seven

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to o jinych penezich.
neber to osobne.
0/0
22.6.2005 14:47

Kleki Petra

Re: Re: Re: Re: Je to o jinych penezich.
Já nejsem háklivý.  Nehledě k tomu, že karotena může brát vážně snad jen předškolní děcko. Co taky čekat od člověka s nickem vykradeným z mrkve!
0/0
22.6.2005 14:29

Kleki Petra

Jako mladý začínající lékař...
Poradím ti: V Českých Budějovicích by chtěl žít KAŽDÝ!!!
0/0
22.6.2005 13:13

libienski

Re: Jako mladý začínající lékař...
Myslíš ve městě, kde náměstek primátora pro sociální věci vypráví jak má kikány rád, když je lifruje do děcáku, protože jim umřel fotr?
0/0
22.6.2005 17:15

Trencherman

^^^
Soudě podle některých zkušeností Čechů, pracujících v USA, váží si tam daleko více, než u nás i přidavačů zboží do regálů v supermarketech.
0/0
22.6.2005 12:53

pepe999

Sem by se
vratil jenom blbec. Jak jsi o tom mohl premyslet?
0/0
22.6.2005 12:50

babacek

Re: Sem by se
Můžeš být čím chceš a být v cizí zemi jak dlouho chceš.Ale,pro místní obyvatele i když tě budou ctít zůstaneš navždy cizincem.A to každý překonat nedokáže.Jak se říká:všude dobře doma nejlépe.
0/0
22.6.2005 13:51

DedecekHribecek

Jak to souvisí?
         To že si Váží v zahraničí vědecké práce více než u nás je možné. Soudě podle toho, že zmiňujete slova presidenta jste ono vážení si práce redukoval na finanční odměnu. I to je možné takto redukovat, proč se ale uchylujete k tomuto zastíráni a přímo nenapíšete, že v zahraničí paltí lépe a tak tam zůstanu. Za co se stydíte?
        Místo toho aby jste si pochvaloval jak Vás platí jste se pustil do presidenta. Nemyslím si, že by jste jeho slova pochopil tak jak je myslel autor. Proč se trefujete do presidenta a ne do vlády která může změnit systém financování? Asi protože presidenta nemáte v lásce a nad jeho slovy odmítáte přemýšlet. To jste vědec?
      Ať se Vám daří v zahraničí vydělat co nejíc peněz. Peníze také vydělávám rád a snadno a proto Vás i chápu.
0/0
22.6.2005 12:47

vaclav13

Re: Jak to souvisí?
Souvisí to více nežli si myslíte. Prezident žádné vyspělé země by si něco takového nedovolil vypustit z pusy ani v žertu. Věděl by, že jeho země se stala vyspělou právě diky lidem, kteří umí něco nového vymyslet. To vážení si vědců není jen o penězích.
0/0
22.6.2005 12:51

DedecekHribecek

Re: Re: Jak to souvisí?
       Když tvrdíte, že to souvisí tak mi místo toho aby jste říkal co si president může či nemůže dovolit říci vysvětlete jak to souvisí.
       Klusova slova nebyla o tom, že by dehonestoval vědce nicméně vědec to stále na peníze převádí stejně jako Vy.
0/0
22.6.2005 13:29

Najdete na iDNES.cz