Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bublan se zastal mluvčí proti novináři

Mediální přestřelka mezi policejní mluvčí Blankou Kosinovou a novinářem Jakubem Železným měla pokračování ve Sněmovně. Stínový ministr vnitra Ivan Langer z ODS interpeloval ministra Bublana. Kritizoval, že mluvčí použila k argumentaci informace, které mohla mít jen z policejních zdrojů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

racional

Bublane nebublej
nase priblizovani k totalite je velice rychle. Policajt je slouha placený námi vsemi, ne zastrasovaci nastroj statni moci. Dementka kosinova by mela sedet az zcerna, nema stejna prava jako ostatni obcane - smi jen tlumocit stanoviska svych nadrizenych, byl-li vyjadren jejich nazor meli by vsichni vyletet, napr. totalitni dement kolar. bublan je jen tupy statni urednik.
0/0
17.6.2005 12:16

ant.

Nejvyšší čas,aby Bublan dobublal,
a stejně tak i spolek kreténů,co nemohou vydýchat,že Železný senior slušně zbohatl a své mindráky si hojí na Železném juniorovi.
0/0
16.6.2005 23:48

pan_socka

Re: Nejvyšší čas,aby Bublan dobublal,
mluvčí pouze uvedla na pravou míru, co je železný za trotla. ty myslíš, že problém je spíše v tom, že kosinová nemohla vydýchat zbohatnutí jeho fotra ?
starosti pana langera bych fakt chtěl mít.
 
0/0
17.6.2005 2:51

chomolungma

Re: Re: Nejvyšší čas,aby Bublan dobublal,
asi vám nic neříká ochrana osobnosti a údajů, pokud jde o jakékoliv trestní či přestupkové stíhání, co?
0/0
17.6.2005 4:37

pan_socka

Re: Re: Re: Nejvyšší čas,aby Bublan dobublal,
pan železný je trestně stíhán ?
0/0
17.6.2005 5:42

papra

Bože chraň nás
před Železnými na silnici a Langri ve vládě.
0/0
16.6.2005 22:43

Horst Fuchs

Re: Bože chraň nás
Radši si místo vytrubování moudrostí prostuduj pravidla českého pravopisu...
0/0
16.6.2005 22:56

papra

Re: Re: Bože chraň nás
Vysvětli nebo studuj sám.
0/0
16.6.2005 23:13

Horst Fuchs

Re: Re: Re: Bože chraň nás
Langer se skloňuje podle vzoru pán.
0/0
16.6.2005 23:39

pan_socka

Re: Bože chraň nás
no hrubka tam sice je ale jinak je to ok. zdejší lumeni ale vidí větší nebezpečí ve výroku mluvčí. asi jedli hodně chytrý kaše.
0/0
17.6.2005 5:44

Warťan

Potrefená husa
...nejvíc kejhá. Abyste si nikdo nemyslel, že na 100% straním policii, ale v tomto případě jsem plně na jejich straně. Myslím, že p. Železný i jeho "řidička" prokázali dostatek netolerance a agresivity. To že si bude stěžovat mi už ani divné nepřijde, to je celkem normální i to, že možná vyhraje, aby se veřejnost proti policii ještě více neobrátila a nezatvrdila. Stát se tohle mně, když už bych napsal podobný článek, řekl bych si svou pravdu, ale v klidu. Nemá- li policejní mluvčí pravdu, ukázat, že pravdu nemá, ale lidským způsobem, ne přilévat ještě více oleje do ohně jak uhádaná drbna na návsi. Protože se zdá, že pravdu má, částečně to i přiznal, o to víc bych se já osobně choval slušněji, protože je mi jasné, že s doklady by se kontrolující hlídka nespokojila. Ruku na srdce- co byste dělali vy? Zavírali oči a ustupovali člověku co má o Vás takové mínění a to kdekoliv na pracovišti a v jakékoliv situaci v životě? Já teda ne...
0/0
16.6.2005 22:37

brco

Lidi,přečtěte si to ještě jednou
Pan Železný nekritizuje celou policii, ale právě takové různé akce typu Kryštof nebo Jestřáb. Tyto akcie nezlepší situaci na našich silnicích dlouhodobě. To jenom v ty dni, ve kterých akce probýhají, se někteří debi..vé snaží jezdit podle předpisů. Jnak jezdí jako prasata. A to ta zvířata urážím. A reakce p.Kosinové je neprofesionální a taky reakce pana ministra. Proč nereaguje na dnešní článek v MF Dnes o jízdě ministrů a jejich řidičů po Praze? Jak se říká, přece si nebude kydat do svých řad....! Chování policie je ve většině případů z pozice silné arogance vedené věděním, že policie má vždy pravdu, a když ji nemá, tak je tady pan ministr a ten tu pravdu politicky zdůvodní.
0/0
16.6.2005 22:15

pan_socka

Re: Lidi,přečtěte si to ještě jednou
ty vole vždyť železný je právě jedním z těch debi.. jak píšeš.
0/0
17.6.2005 2:52

231

Re: Lidi,přečtěte si to ještě jednou
Není pravda, že akce typu jestřáb a Kryštov nemají žádný účinek. Například já si koupil nocvu lékárničku a jak jsem zjistil, nebyl jsem sám. Sice nevím co bych s ní dělal, ale hlavně že ji mám ne?
0/0
17.6.2005 7:54

libienski

Kosinová v realityshow!
Navrhuju zřídit tetě Kosinové vlastní pořad - reality show: "Z policejních kruhů", kde by mohla "anonymně" vyzpovídávat různé policajty jako co si o kom myslí. Asi by musel být trošku rozostřený obraz a pozměněný hlas, ale jak znám poměry v PČR určitě bychom se dozvěděli kdy bude v pořadu Kolář, Šiška, Komorous atd atp. Sledovanost by se blížila 100 % a třeba by reklama mohla vydělat fízlům do filcek na benál. BTW pokud chce někdo, kdo nedokáže zajistit policii ani dost benzínu do kárky, abych ho vážně považoval za ministra vnitra ať mi jde k šípku....
0/0
16.6.2005 22:08

hraboš polní

Re: Kosinová v realityshow!
Zábavu bych přenechal bulváru. Přínosnější by bylo kdyby v TV vystupovali řidiči, kteří v aktuální den někoho usmrtili. Rád bych slyšel jejich vysvětlení, proč jeli jako *******.
0/0
16.6.2005 22:22

libienski

Re: Re: Kosinová v realityshow!
Pravděpodobně považuješ všechny řidiče, kteří nešťastnou náhodou někoho usmrtili za zvířata. No to je jedno, tahle reality show by měla nouzi o protagonisty i o diváky, takže 0.
0/0
16.6.2005 22:38

pan_socka

Re: Re: Re: Kosinová v realityshow!
tak to by mě fakt zajímalo, jaký procento řidičů někoho usmrtilo skutečně pouze nešťastnou náhodou. tipuju to tak na 5 procent. zbytek jsou hovada, který nerespektujou rychlosti, odstupy, řítěj se někam kam vůbec neviděj a jezděj jako kdyby neměly mozek. zřejmě budeš jedním z nich ty tele.
0/0
17.6.2005 2:56

libienski

Re: Re: Re: Re: Kosinová v realityshow!
Tak bacha, někdo kdo si plete tvrdé a měkké i ve shodě podmětu s přísudkem mi nebude říkat říkat TELE, na to jsem fakt ras(:-((((( ale k věci. Pohledů je hodně, předně jistě taky nevěříš, že by do toho (smrti) šel nědko jaksi naschvál. Za druhé když jedeš např. po D1, tak podle předpisů vpodstatě nejede vůbec nikdo. Kdyby tam byly kamery, tak by těch tvých aspoň 95 % nějaký přestupek spáchalo. A co je nešťastná náhoda? Źe nědko nedává pozor nebo usne? To má asi každý jinak...
0/0
21.6.2005 17:43

hraboš polní

Re: Re: Re: Re: Re: Kosinová v realityshow!
Možná jsi dobrý v češtině, ale na silnici bych radši potkával ty méně sebevědomé. Oni zabíjejí méně lidí...
0/0
27.6.2005 20:28

Nik

Mimochodem - námitky OK, ale je-li řeč o Langerovi...
I. Langer není také, zdá se, žádný lumen. Se svými právními názory a rozbory by měl být přinejmenším opatrnější (zvláště když má ambice státi se budoucím ministrem vnitra).
Schválně, jestlipak poznáte, co je na tomto jeho výroku z hlediska právní teorie špatně:
 
"Všechny zákony, které vláda přinese na prázdninové zasedání, nabudou účinnosti někdy v listopadu a v platnost vstoupí hned v lednu."
 
(Nápověda: vypadá to, že Langer si plete platnost zákona s jeho účinností - správně je to tak, že obvykle zákon nejprve nabude platnosti a až poté účinnosti; ve výjimečných případech může zákon nabýt platnosti a účinnosti zároveň; nikdy však zákon nenabude nejprve účinnosti a až pak platnosti - blíže viz § 3 zák. č. 309/1999 Sb., o Sbírce zákonů a Sbírce mezinárodních smluv).
0/0
16.6.2005 21:59

Pavelpod

takže..
když si *kráva*kosinová* umane, že z někoho udělá debila namísto toho, aby ARGUMENTOVALA, tak jí to projde. Pane Bublu, tohle už je ZA hranicí profesionality, a to velmi těžce. Zaprvé v téhle zemi neexistuje moc lidí, kteří jezdí každý den a "nedostali pokutu", za druhé pokud vaše tisková mluvčí čerpá informace z BLESKU, tak je to opravdu, ale opravdu skutečná tragédie a měli byste odstoupit oba dva.
0/0
16.6.2005 21:47

hraboš polní

Re: takže..
Sice jsem už pokutu dostal, ale nechtěl bych být v jednom pytli s panem Železným. Mezi námi je rozdíl v tom, že já policii uznávám, on pravděpodobně ne. V siničním provozu bych se radši potkával s PANÍ Kosinovou než s nedisciplinovaným panem železným.
0/0
16.6.2005 21:55

Stone_Pilot

Re: Re: takže..
Tak to si dejde bacha, aby  o vás nepsali něco špatného v Blesku. To byste se mohl při setkání s paní Kosinovou se zlou potázat..
0/0
16.6.2005 22:02

hraboš polní

Re: Re: Re: takže..
Pilot má strach z ženský? Divnej svět....
0/0
16.6.2005 22:27

Pavelpod

Re: Re: takže..
Mě nejde o to, s kým chcete být v pytli, to si buďte s kým chcete. Pokud je někdo "tiskový/vá mluvčí" státní instituce a říká, že čerpá informace z blesku a ještě je pak (podle blublu) používá proti kritikům SYSTÉMOVÝCH opatření policie, tak je to skutečně na pováženou. Pokud se tím navíc snaží kritiky zdiskreditovat (namísto odpovědi obsahující argumenty), tak už to je opravdu tragédie - ta koza tam nemá co dělat - na tom není co měnit!!
0/0
17.6.2005 1:27

jirky

Re: takže..
O tom, že reakce paní Kosinové byla za hranicí profesionality jsme se již dozvěděli, ale což takhle řešit zda nebyl článek pana Železného za hranicí profesionality ? Je trošku nefér, že novinář si může vzít do prádla kohokoliv a udělat z něj blbce nebo hvězdu, podle toho jak se mu to hodí, před celým národem. A když to samé udělá druhá strana novináři , je to špatné.
0/0
17.6.2005 8:37

waltyr

?????
Pan Železný je je trochu mimo realitu.O práci dopravní policie má opravdu zvláštní představu.Z vlastní zkušenosti mohu říct že policisté na silnicich se ke mně vždy chovali slušně a korektně.A to i tehdy když jsem udělal dopravní přestupek.Ono je to o tom, jak se chováme my,chovají se oni k nám.Pokud má pan Železný nějaké mindráky,nechápu proč si je léčí tímto způsobem.Paní Kosinová ho uzemnila zcela po právu.A to  že zveřejnila informace o chování p.Železného vůči policistům i o jeho chování na silnicích je jen správné.Čtenář si alespoň udělá o autorovi lepší úsudek.Nato odkud p.Kosinová tyto informace získala zase není tak těžká odpověď :přečtěte si některý z bulvárních plátků.K roli p.Langra:opozice se i stébla chytá...........
0/0
16.6.2005 21:37

libienski

Re: ?????!!!!!!!
Hmmm, takže hlavní mluvčí policie ČR užívá bulvární média jako zdroj informací k osobnímu útoku na novináře, který si dovolí policii ve svém komentáři kritizovat? Neměla by ho snad zatknout dát do vazby a tvrzení bulvárních plátků raději pořádně prověřit? Jestli se třeba nejednalo o skrytý útok na veřejného činitele? Nebo seš Waljo prachsprostý fízl, se kterým ostatní fízlové samozřejmě vždy jednají slušně a korektně a to i když např. přepadne poštu?
0/0
16.6.2005 21:45

waltyr

Re: Re: ?????!!!!!!!
Asi jsi špatně četl.Slušnost je základ.Napadat a urážet někoho jen proto že se chová slušně a očekává to i od druhých je opravdu ubohé.Ale stejně pochybuji že jsi článek p.Železného četl.!
0/0
16.6.2005 22:03

libienski

Re: Re: Re: ?????!!!!!!!
???? Slušnost je základ a bulvár píše pravdu. Víte vy vůbec, Waltyre, co se o vás říká "v policejních kruzích?"
0/0
16.6.2005 22:17

waltyr

Re: Re: Re: Re: ?????!!!!!!!
no comment
0/0
16.6.2005 22:45

papra

Re: ?????
I já mám zkušenost že se policie chová korektně. Pokud jde o pana Železného, jde zřejmě o hovado které jen náhodou nikoho nezabilo. Tolik pokutovaných přestupků co on za rok, neudělám za pět let. Prostě jaký tatík tací synové.
0/0
16.6.2005 22:56

hraboš polní

Svoboda vyjadřování
Pokud Kosinová uvedla prvdu, tak je vše O.K.
0/0
16.6.2005 21:31

libienski

Re: Svoboda vyjadřování
Pokud užila jako "zdroj pravdy" bulvární deník, tak mi to moc ok nepřipadne... a pokud použila zdroje policie pak je to skandál.
0/0
16.6.2005 21:48

JakToJeMozne

Re: Re: Svoboda vyjadřování
V obou případech to není OK!!!
0/0
16.6.2005 21:51

hraboš polní

Re: Re: Re: Svoboda vyjadřování
A co pan železný? "Odboník" přes dopravní policii? Jezdí jako ****** a je chytrej jako ******. Ztotožňujete se s názory tohoto člověka? Já NE.
0/0
16.6.2005 22:12

libienski

Re: Re: Re: Re: Svoboda vyjadřování
Bohudík názory p. Źelezného neznám, vyjma jeho názoru na dopravní akci "Jestříb", ale tady jaksi není takříkajíc jádro pudla....
0/0
16.6.2005 22:20

libienski

Škoda
Třeba se příště Kosinová neudrží a sáhne i po něčem něčem pikantnějším (odposlech, kamerový záznam atd.) , to se už ale asi konečně přestaneme smát:-(( Stejně se s tím u fízlů běžně kšeftuje, takže by to nebylo zase až tak nic nového....!
0/0
16.6.2005 21:29

jaryk1

Re: Škoda
Třeba záběr z policejní kamery jak si Železňák honí v autě fógla
0/0
16.6.2005 23:45

Venancio

fakt je ten
že si novináři myslí, že mohou kafrat do všeho a často ani pořádně nedomyslí vo co go! Vetšinou sklouznou do bulfáru jen to fičí. Navíc dementi nikdo nejen nečte, ale už nikdo ani nepíše. Prostě se napíše (nebo ukáže v bedně) ptákovina, nesmysl, když už nejsou po ruce debility o zvířátkách alá NOVA. Po zjištění skutečností často dost odlišných od původní reportáže či článku se vypotí další senzační odhalení a život jde dál.
0/0
16.6.2005 21:23

Rychlý G.

Zasloužili by oba přes dršku
Železný i Kosinová.
0/0
16.6.2005 20:37

vjezddopiskovny

smůla
je pravda, že jsem si ministra vnitra představoval trochu jinak....
0/0
16.6.2005 20:05

JakToJeMozne

***
Bublan? Ještě větší de bil než jsme doufali... :oDDD
0/0
16.6.2005 19:51

Dan 1

0/0
16.6.2005 19:56

JakToJeMozne

Re: Re: ***
Jojo. Je to síla. Myslel jsem, že bude jiný, když nastoupil, ale to, že ho tam tlačil sranda mne moc netěšilo. A oprávněně. Nicméně...zdravím z Londýna ;o)
0/0
16.6.2005 20:01

Dan 1

Re: Re: Re: ***
Taky zdravím. Co chtít od flanďáka...
0/0
16.6.2005 20:04

JakToJeMozne

Re: Re: Re: Re: ***
Jj. Jsem rád, že jsem pryč. Britské trable si nikdy nebudu brát osobně a ty české mi brzy budou dost vzdálené a k smíchu...
0/0
16.6.2005 20:05

udolak

Re: Re: ***
Čemu se divíš ? Čekals něco jiného ??
0/0
16.6.2005 20:04

ss44

Vykopat-
Koho? Sebranku která zůstala po Grossovi a je pokoj!
0/0
16.6.2005 19:34

Najdete na iDNES.cz