Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hezké divadélko zvané Jestřáb

Vymýšlení poetických jmen pro policejní akce bylo léta doménou protidrogové centrály. Pravda, názvy jako Kosa, Boss, Titánium nebo Zubař jsou spíše bizarní než poetické, ale aspoň nápaditější než přežívající esenbácký slang.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cejkis

železný
hlavě, že vy pane Železný nejezdíte jako prase
0/0
18.6.2005 17:32

tanas

milí spoludiskutující!
kdo se zastává soudružky tiskové mluvčí, tak je policajt s praxí 20let , je normální napsat něco jako ONA? Totiž ad hoc, k věci, se má vyjadřovat, když je na takovém postu. A co se týče monstrózních akcí, denní služba,( ne hra na schovku, s vybíráním pokut na "jasných" místech) přinese respekt. A vy rudí (asi i vzteky ) proti redaktoru, víte co mají američtí policajti náš vzor na  plackách napsáno? To co málokterý policajt u nás dělá:chránit a sloužit..... U nás bohužel: buzerovat a  vykazovat. ( není počet rozdaných pokut  kritériem pro policajtské prémie, náhodou? ) Nejsem z těch, co neuznají práci normálních policistů, jsem i pro zpřísnění trestu za alkohol! Jak se dá nazvat jinak, než liknavost a neschopnost policie v případě notorika s opakovaně 2-ma a více promile, který byl promílán v TV! Odsoudit za obecné ohrožení, jestliže opakovaně jezdí pod vlivem, 2 měsíce a více veřejně prospěšných prací, ne podmink
0/0
16.6.2005 21:42

rui

AUTOR VÍ O ČEM PÍŠE
" Tak jako je omylem si myslet, že bodový systém vyřeší přestupky řidičů (výsledkem bude, že řidič-gauner, který se blíží k osudové bodové hranici, bude logicky dělat větší obstrukce, aby oddálil odebrání řidičáku, nebude přestupky uznávat a bude i víc pokusů o uplácení)."  Je dobře, když člověk ví o čem píše. Autor už nám dopředu vysvětlil, cože bude dělat proto, aby mu papíry zůstaly:)))) Zachová se prostě tak, jak mu je vlastní ! Jen nechápu, proč na takovýhle článek musí mluvčí policejního prezidenta vůbec reagovat !!! Navíc, vynášet informace o tom, jak kdo jezdí je minimálně neetické. Byť autor je tzv. "potrefenou husou". Že by chtěl ovlivnit něčí mínění, aby tyhle akce, co ho tak omezujou v jízdě skončily? Nebo si jen chtěl rejpnout? Být já jeho šéfem, za takový kravský článek ho kopu do zadnice přes celou redakci :))
0/0
15.6.2005 9:35

hzahza

Re: AUTOR VÍ O ČEM PÍŠE
Ale bohužel má pravdu
0/0
15.6.2005 10:51

honza2ka

nazvy - kdyz jsem cetl nazev ZUBAR -
tak jsem si vzpomnel na prisernej zazitek moji mamy -
http://www.kudlanka.cz/161063_item.html - a vrazdil bych stejne -
0/0
14.6.2005 12:49

Stojan_Jakotyc

Střelba mimo terč
Půl článku o slově Jestřáb, druhá polovina o ničem. Na závěr výzva aby se policisté zabývali stavem vozovek a kamiony? Pane Železný, vy ste vedle jak ta jedle. Víte do čí kompetence tyto věci spadají? Postřeh člověka, který denně jezdí 240 km po D1. Během akce Jestřáb se skutečně jezdilo slušněji....chyba naní v policistech, ani v těchto akcích, ale v lidech, kteří v této zemi žijí s pocitem, že můžou všechno a když se náhodou dostanou do křížku s pravidly tak spoléhají na to, že je ztoho kámoš nebo tatínek vyseká. Žijeme holt v zemi, kde se lidé poměřují objemem motoru a nejvyšší dosaženou rychlostí v obci. Když už chcete být trefný a tepat zlořády tohoto světa, tak aspoň miřte na terč. Ono strefit se do policajta v dnešní době pořád ještě sklidí větší potlesk publika než konstatování, že základem úspěchu je chovat se slušně.
0/0
14.6.2005 11:28

tVilém

Re: Střelba mimo terč
 stoprocentní souhlas  
0/0
14.6.2005 12:07

adamp

Re: Re: Střelba mimo terč
Souhlasím. Prestože se mi také nelíbí, že policie často měří v přehledných a bezpečných úsecích, kde represe jistě nezvýší bezpečnost na silnicích, domnívám se, že bodový systém pomůže alespoň u velké většiny neukázněných řidičů.Ti co mají dnes na pokuty a úplatky snad alespoň občas narazí na neústupného a nepodplatitelného policistu a časem třeba o řidičák přijdou.Akce typu Kryštof pomohou v danou chvíli ale je nutné je podpořit pravidelnou činností.Jinak si myslím, že by si skutečně pan novinář měl sáhnout do svědomí a s ním my všichni.Pokud nezačneme u sebe, můžeme na sebe jen nalévat kbelíky špíny a v hospodě nadávat. Na závěr-nejsem příznivcem policie ani ČSSD, nikdy jsem ji nevolil.Jen mne děsí, jak se k sobě chováme všude(nejen na silnicích).
0/0
8.7.2005 10:21

Nasradin

výstižný článek
Je to výstižný článek. Jestli ho napsal Železný nebo někdo jiný je jedno. Pochopitelně nochsledům ČSSD a policiie se nezamlouvá - to se dalo předpokládat. Jen dementi, kterým dojdou argumenty se snaží zlehčovat význam poznámkou o "tatínkovi", případně vytáhnou ještě jiné nesmysly, aby nemuseli přiznat, že to celé je jen propaganda!!! Zřejmě si službu občanům představují jen jako represi. Asi by se v médiích tolik nevyjímalo, jak např. policista převádí starou babičku přez ulici - že jo. Efektnější je povalit někoho ksichtem na zem a zatknout ho za jednoho jointa, za současného řvaní policiéé - samozřejmě za účasti sdělovacích prostředků. Je mi jasné, že tyto akce jsou patrně prováděny na politickou (vládní) objednávku a normální řadoví a slušní policisté za to nemohou.
0/0
14.6.2005 1:32

tVilém

Re: výstižný článek
Jesti tohle je výstižný článek, tak mi řekni kudy jezdíš. Vyhnu se Ti. Budeš nejspíš podobně arogantní jako potrefený autor  (jak byl řečeno níže a naprosto přesně). Proč tady motáš dohromady jointy - tématem je dopravní situace na silnici. 
0/0
14.6.2005 12:05

komunisti_sou_svine

yep - darwin v praxi
byla mylně uspokojena při schválení zákona o provozu na pozemních komunikacích (výsledkem bylo, že přednost na přechodu zapříčinila jen zmatky a víc mrtvých a zraněných)
0/0
14.6.2005 0:17

Geno

O čem svědčí článek?
Pane Železný, pokud budete mít někdy zájem a zjistíte si informace o nesporných výhodách celoplošných dopravně-bezpečnostních akcí tak zjistíte, jak jste se tímto článkem elegantně ztrapnil. Nyní by bylo ale zajímavější, kdybyste si zatím ventilovat svou primitivní aroganci na místech, která nejsou přístupná veřejnosti. Pěkný den.
0/0
14.6.2005 0:05

newage

Re: O čem svědčí článek?
Přesně tak, nespornou výhodou těchto akcí je, že když se zrovna nekonají, tak si klidně můžu jezdit jak prase a nikdo mě nepotrestá :)
0/0
14.6.2005 0:09

5_element

Peroutka ?
 
   výňatek ze slohové práce žáka základní školy
   "co to protéká mezi těmi řádky ? Vaše veličenstvo"
0/0
13.6.2005 21:53

komunisti_sou_svine

Re: Peroutka ?
Ty nejsi páty elemt. Di pryč.
0/0
14.6.2005 0:19

Babul

Pane Železný
úrovní svého příspěvku se nebezpečně dotahujete na M. Komárka a to je opravdu kousek olejový. Zvlášť ten esenbácký slang - to jste zřejmě musel slyšet, když pracovali na vašem tatíkovi, že? Proto se - jak uvádíte sám o řidiči-gaunerovi - nechal zvolit do senátu? Jestřáb byla mezinárodní dopravně bezpečnostní akce v celé střední Evropě, pokud nejste informován. A že se to jmenovalo Jestřáb? je to jenom název, kdině se to mohlo jmenovat Margarín nebo Smradlavý ponožky, na tom přece vůbec nesejde. Ale vy z toho pletete bič, kterým však neprásknete. Asi vás už odevšad vyhodili, tak se musíte živit těmito bláboly. Hodně dalších spisovatelských úspěchů, k Vieweghovi máte daleko.
0/0
13.6.2005 21:26

blackstone

ubohost
Pane Železný, váš komentář může být uveřejněn maximálně tak v Blesku. Ve (víceméně) seriózním deníku podobné mrhání fakty a účelové vykládání skutečností nemá místo. Snad se vám příště povede něco lepšího.
0/0
13.6.2005 21:03

komunisti_sou_svine

Re: ubohost
On o tom píše ještě někde jinde než tady ?
0/0
14.6.2005 0:21

mi-rek

Pan Železný
má nejspíš poci,že jako "mistra Světa" se ho předpisy a zákony netýkají.Problém nehodovosti má  bezpochyby i svou technickou stránku,ale z davadesáti procent je příčinou nehody lidská bezohlednost ,agresivita a arogance,jíž je pan Jakub Železný představitelem.
0/0
13.6.2005 19:08

jajaja59

Re: Pan Železný
A to ses ještě nepotkal s jeho fotrem a znásilňovacím bráchou. (Toho dalšího bráchu neznám, ten je zavřený v ústavu.) To je teprve síla. FUJ !
0/0
13.6.2005 23:17

mfdnes-bulvar

železňáku
jsi fakt vtipný....škoda, že ses ozval jak ta potrefená husa....
0/0
13.6.2005 18:47

buhvol

Re: železňáku
Přesně tak, je to potrefenec ... ;)))
0/0
13.6.2005 18:59

Najdete na iDNES.cz