Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zoufalý výkřik na téma reality show

Jsem základním vzděláním psycholog. Dalším vzděláním jsem psychoterapeut a komunikační analytik. Prvních deset let dosavadní praxe práce s lidmi jsem se zabýval pouze psychoterapií, druhých deset let jednak firemním poradenstvím ve vztahu ke všemu, co souvisí s komunikací (a to je úplně všechno) a jednak snahou o nahlížení souvislostí mezi komunikací a aktuálním stavem České republiky i celého světa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

P.G.K.

pointa
Ze začátku mě článek zaujal, ale asi tak v polovině jsem začal přeskakovat a nakonec jsem nějak ztratil pointu, kterou jsem nechytil ani v posledních dvou odstavcích. Co tím chtěl autor říci?
0/0
13.6.2005 18:01

Jarrod

Jo, to je vývoj, Juro!
Lidská společnost, její chování a etické normy se vyvýjejí. Směr vývoje možná není nejšťastnější, no ale co s tím uděláš. Můžeš proti tomu protestovat, nesouhlasit s tím, ale to je asi tak všechno.
Přístup "Jo za našich mladých let, to se k sobě lidé chovali úplně jinak. No ten vypadá hrozně, ta naušnice v nose. ..." mě krajně vytáčí (pravděpodobně k němu taky dospěji, ale snad to bude ještě nějký ten rok trvat). Lidé nejsou očividně schopni takový vývoj zvládnout a snad je to normální. Proč mají ale svými "zastaralými" názory otravovat ostatní, kteří prožili většinu svého života "v jiné době" a současnost zatím zvládají. Proč se neseberou, nekoupí si chaloupku na horách , nekoupí si kravku a několik oveček a nezmizí. Měli by klid oni i ostatní.
Jo, život je holt boj a buď se přizpůsobíš, nebo zahyneš.
0/0
13.6.2005 13:18

orizaba

Re: Jo, to je vývoj, Juro!
Myslím, že jsi chtěl patrně napsat "vyvíjejí", ne "vyvýjejí". Ovšem celý tvůj příspěvek je nesmyslný, tady jde o to, že autor vyjádřil svůj názor a ty si ho můžeš (nebo taky nemusíš) přečíst a pak si můžeš utvářet názor svůj. S ovečkama to taky hapruje, např. proto, že se pak bude stavět dálnice a pozemek bude vyvlastněn "ve veřejném zájmu" apod.
0/0
6.9.2005 13:51

sorrynka

dokončení
...jediné, co po těchto žádám, je, aby to nepřenášeli do praxe života...za sklem obrazovky je to přeci jen bezpečnější. Díky!
0/0
13.6.2005 11:03

saldo

Pane
Barbariči, napsal jste to velmi dobře a dobral jste se kořene problému. Potíž ovšem je v tom, že své názory publikujete na internetovém serveru, kde průměrný věk množiny čtenářů zjevně nepřesahuje 18 roků, což platí především pro tzv. "chataře". Nakonec to vidíte sám z reakcí, které jste vyvolal. Ozývá se pravděpodobně generace vyrostlá na akčních počítačových hrách, kde teče umělá krev proudem a lidský život je bezcenný, na krvácích a brutalitách v TV, na bezbřehém rozvolnění morálky ve všech ohledech, sexualitu nevyjímaje. Přidejte k tomu bulvární tisk, agresivní reklamu a hon za mamonem a dostanete obraz sumy životních názorů, které se projevuji i na tomto lokále. Takže mi nezbývá než konstatovat, že v souvislosti s Vaším článkem se mi na mysl dere podobenství o perlách a sviních. Ale nevzdávejte to!!
0/0
13.6.2005 11:03

Honza N

Re: Pane
hahahahaha ... mozna, ze jste z generace odrostle na opravdove krvi politickych veznu ... zajimalo, jaky bude by mne prumerny vek divaka velkyho bratra
0/0
13.6.2005 12:56

Honza N

Re: Re: Pane
oprava: hahahahaha ... mozna, ze jste z generace odrostle na opravdove krvi politickych veznu ... zajimalo by mne, jaky bude prumerny vek divaka velkyho bratra
0/0
13.6.2005 12:57

sorrynka

trhám šňůru a souhlasím...
Po dlouhé době jsem se setkala s názorem, který je alespoň zčásti podtržen praxí, tedy s názorem odborníka. Byla jsem svědkem této "show" již v Anglii a měla jsem tu "čest" vidět, co to dělá jak s lidmi, sedícími před obrazovkou, tak s těmi, co se o přízeň těchto ucházeli (neodvažuji si je ale označit tak jako vy za "soutěžící"). Nevím, jestli spojení "pokleslá morálka" to všechno, co se tam dělo, zcela vystihuje, každopádně je to tomu asi nejblíž. Pořad plný pomluv, breku, ječení a depresí... Obávám se, že alespoň to málo z té morálky, které jsme dnes horko těžko vydobyli, nabírá zpětný směr. Na druhou stranu ale musím autorovi článku vytknout přílišnou pesimičnost a patrné znechucení světem. Vždyť zde přece u mnohých panuje ještě určitá míra vkusu a možnosti vlastního rozhodování! Já například už předem vím, že Novu nebo Primu ( a stejně tak bohužel i ČT1) v době těchto pořadů nezapnu. A určitě nejsem sama. Ovšem rozhodně nikomu nebráním, aby tyto a jim podobné pořady sledoval, jedin
0/0
13.6.2005 11:01

saldo

Re: trhám šňůru a souhlasím...
Nemyslím si, že by v dotyčném článku byla přemíra pesimismu. Realita taková opravdu je. A chce-li někdo něco pranýřovat, neměl by zbytečně "vyvažovat" zápory klady. Toho tady bylo už dost. Když se např. v médiích kritizoval jeden dacan z řad - řekněme - policistů, ihned se muselo zdůraznit, že drtivá většina policistů jsou uvědomělí a poctiví. Tak takovým postupem bychom se nikam moc nedostali a ostří kritiky jen zbytečně otupovali.
0/0
13.6.2005 11:07

Kleki Petra

Tak to je přímo vytrysklé
z nitra Mentorova! Vážený pane, vaše závěry jsou opravdu ohromující. Vše je to ve stylu "spadnou-li houslistovi housle do kompostu, do pěti let přijde o šmytec". Ten šmytec je tam záměrně, přesně odpovídá nepřesnostem a ptákovinám ve vašem textu, který buší na požární poplach u rozžaté zápalky.
 
P.S. A když už chcete zalarmovat Člověka k zamyšlení nad sebou samým, nepoužívejte parafráze skutečných výroku v podobvě, která se vám hodí do krámu (nic jiného ten článek není). Věta "Neumím poznat špinavé peníze" rozhodně neznamená totéž, jako výrok, že neexistují. Maucta.
0/0
13.6.2005 8:26

mahdi

Stari
Neklamnym znamenim, ze je clovek stary je to, ze zacne tvrdit, ze dnestni svet je hrozny a ze to za jeho mladi nebyvalo. V dalsi fazi uz neudrzi moc (s hackem) a myslenku.
0/0
13.6.2005 7:52

80E-seven

autor
mi pripada dosebezahleden... nekonecne dlouhe popisovani jeho "schopnosti" mi pripada dost zakomplexovane... co na to psycholog? a proc se vlastne dospely clovek zabyva takovyma koninama?
0/0
12.6.2005 23:23

freak1

Re: autor
jj, kdyby na to nečučel, tak ho to nebude iritovat. :-)
0/0
12.6.2005 23:26

freak1

...
Spíš zoufalý výkřik člověka, který není schopen s nadhledem přehlédnout další z mnoha produktů dnešních komerčních TV stanic. Pokud se na tu p*čovinu bude někdo chtít dívat, tak ať se dívá, je to jeho volba. :-)))
0/0
12.6.2005 23:20

mpixel

co je to za hovadinu?
co je to za hovadinu? Cituji "Chování – komerčních - médií je určováno sledovaností a tedy korunou či dolarem. Nejde o žádné lidské a strategické hodnoty, ale jenom o to, aby se vydělalo, ..." No a co je to sledovanost? Sledovanost neni lidská? Sledovanost je jenom kvůli penězům?  Z autora čiší jenom závist. Přeci pořad je lidštější tím čím víc mediím vydělá peněz. Otázka pro autora: vy se snad díváte na pořady ne-podle toho jak se vám líbí, ale podle toho kolik peněz vydělají?
0/0
12.6.2005 23:10

mpixel

Re: co je to za hovadinu?
... a dále bych chtěl říci že autor se asi má jako prase v žitě, že peníze pro něj nemají hodnotu. Přál bych mu aby věděl co je to pohybovat se celý život v bez peněz vyděděn rodiči, bez vzdělání, bez bydlení, bez majetku, v opravdové beznaději. A kdyby mu tu naději někdo dal, za to že udělá prase, tak by autor článku byl nejšťastnější ve svém životě. Ale to si asi nedovede autor představit.
0/0
12.6.2005 23:20

prasse17

prasse17
A ja se na to taky v.y.s.e.r.u protoze Nova je hnus , politici jsou bezpohlavni hyeny a lide jako takovi jsou prasata.Skoda jen , ze neni nejaka jina planeta , kde vse vypada hezky a problemy nejsou.Zpatky do lesu.At zije trest smrti.
0/0
12.6.2005 22:57

Najdete na iDNES.cz