Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nejde jen o prince, ale o každého občana

Nejsledovanější soudní případ současnosti skončil. Zatím. Katařana poslala soudkyně na dva a půl roku "do chládku", což není na celé kauze příliš zajímavé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

radonový

Měkký nos pana Jaromíra Jirsy.
Při zmínce pana Jirsy o "Moderním právním státu" jsem si vzpoměl na dětství a na průpovídku doprovázenou sáhnutím na špičku nosu a současně jsem si pomyslel - Jirso, chováte se jako lhář. Právní stát nemáme ani omylem, máme jen značně vágní ústavu z roku 1992 a jeden systémový zákon - obchodní zákoník. Všechny ostatní důležité zákony jsou právní vykopávky z šedesátých let, z doby útlaku, nesvobody a nakonec i okupace cizí mocností. Je to jako převzetí protektorátní legislativy a její uplatňování po roce 1945. Co se týká soudců, schovali se bez lustrací za zákon o soudech a soudcích z roku 1991a z něho plynoucí nesesaditelnost. Soudí tak, poté co ze sebe setřásli strach z možného spravedlivého potrestání, až se soudcům ve Štrasburku ježí vlasy hrůzou a to mají  k rozsouzení asi jeden případ z tisíce. Podobně kvalitně mluví za st. zastupitelství  pan Nedorost, známý vykrádáním vědeckých prací svých kolegů. Ne, Vám nepatří samospráva.
0/0
7.6.2005 22:21

jejkap

Hezky clanek...
malem jsem zamacknul slzu. A co to rozhodovani o slechtickem majetku, kdy soudy vubec nerozhoduji na spolecenskou objednavku?
0/0
6.6.2005 16:30

sageorg

Kam...
se podělo oněch 20milionů dolarů,které katarský
princ nabízel za své vydání do Kataru?Tato zpráva
proběhla médii zpočátku celého případu!
0/0
6.6.2005 13:48

Homer_S

Jednoduché shrnutí:
, Jsem laik, přesto se pokusím (možná drze) shrnout tuto dosud díky arogantnímu ministru Němcovi neukončenou kauzu: Soud bojuje za práva a ve prospěch poškozených, a tím že pachatele potrestá, i budoucích poškozených. Ministr Němec bojuje v tomto případě (proč ne v případě sochaře Opečenského?) ve prospěch pachatele. Všichni vědí proč.
0/0
6.6.2005 10:56

Najdete na iDNES.cz