Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Triky euroústavu neoživí

Na zastánce euroústavy je po francouzském a nizozemském referendu žalostný pohled. Politici, kteří do euroústavy naprojektovali a nainvestovali své politické ambice a kapitál, zjevně nehodlají uznat svou porážku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Homer_S

Mně je to jasné.
, Holanďani udělali hrubou chybu, když hlasovali proti. Citát (z textu): „Na základě článku 48 Smlouvy o Evropské unii a článku IV-447 Smlouvy o Ústavě pro Evropu, nevstoupí Smlouva o Ústavě pro Evropu v platnost, pokud nebude ratifikována V JEDNOM z členských států.“ Teď, když nebyla ratifikována VE DVOU členských státech, jejímu přijetí již nic nebrání!!!
0/0
5.6.2005 14:58

leonel

Re: Mně je to jasné.
0/0
5.6.2005 14:59

vlákno

skvělé, můžete se radovat pane Zahradil...
...jenže politika není právo, to jste asi s vaším vzděláním (VŠCHT) ještě nepochopil. Pokud se někdo s někým na něčem dohodne, tak mu to nemůže nikdo zakázat. Francouzi a Holanďani rozhodovali o sobě, u nich Ústava platit nebude, pokud to nebudou chtít. Ostatní se mohou dohodnout znovu, například na tom, že to schválit všichni nemusí. Opravdu nevím, kdo by jim to mohl zakázat. Vy asi ne. Pokud říkáte, že je Ústava mrtvý dokument, mluvíte pouze za sebe. Pro někoho mrtvá třeba není, pokud se státy EU dohodnou, může být opět živá. Vše záleží na dohodě, je to věc chtění a vůle, nikoliv práva. Ještě mě tak napadlo, nebýt toho blokačního práva a práva veta, tak asi nemáte téma. Máte vůbec nějakou konstruktivní vizi, nebo jste jen obligátní pravicový "suverénista" a bořič
0/0
4.6.2005 21:18

Zwerg

Re: skvělé, můžete se radovat pane Zahradil...
Zahradil je povoláním lékař..... Vidím, že informace růžovek jsou vždy a už ze zásady zkreslené a zavádějící....
0/0
4.6.2005 21:25

Zwerg

Re: Re: skvělé, můžete se radovat pane Zahradil...
Tak teď se pokorně omlouvám. On je vážně povoláním chemický inženýr... Asi jsem si to spletl s Radeckým....
0/0
4.6.2005 21:28

vlákno

Re: Re: Re: skvělé, můžete se radovat pane Zahradil...
Dobrý no, a máš taky něco ktématu, voliči ED? 
0/0
4.6.2005 21:33

Zwerg

Re: Re: Re: Re: skvělé, můžete se radovat pane Zahradil...
Že si s ED stále nejsem jist. Uvidím ještě těsně před volbami. Třeba se objeví ještě nějaká další pravicová strana se zajímavým programem. To víš, já to nemám tak jednoduché, jako vy růžovky. U pravicového voliče se totiž předpokládá, že umí myslet....
0/0
4.6.2005 21:38

vlákno

Re: Re: Re: Re: Re: skvělé, můžete se radovat pane Zahradil...
Opět snaha o urážky? Proč? Asi tě překvapím, ale nevolím ČSSD. Sociálně demokratický proud je mi blízký, ale v českých podmínkách je to problém. Velmi rád bych volil takového Blaira. To co tady píšu jsou spíš protireakce na příspěvky vymatlaných opakovačů "absolutních" pravd o socialistické a přeregulované Evropě, stejně jako o neomylnosti liberalismu a trhu bez přívlastků. Já vidím svět trochu složitější a komplexnější. Pochopitelně, moc popularity tady s tím nezískám... (Co je příliš složité musí být podle místních nahnědlíků také příliš socialistické...)   
0/0
4.6.2005 21:52

Irish Stout

Plácáte nesmysly, vlákno...
Bylo-li předem řečeno, že onen dokument (vyhýbám se slovu ústava, kterou není), bude platit, pokud ho schválí všechny členské státy EU, pak nelze účelově měnit pravidla během hry. A pokoušet se o schválení tak dlouho, dokud (náhodou) nebude schválen, to je rovněž poněkud komické. Prostě projekt dopadl tak, jak dopadl a nyní je třeba vzít výsledky na vědomí. Nic víc a nic méně.
0/0
6.6.2005 0:51

Vipeeer

Po lopatě
Tenhle článek je napsán úplně polopaticky a přesně,zajímalo by mě,jestli pochopí i socánci,celtic a všichni ostatní s nižším IQ,nebo budou své eurohujerské pohádky omílat pořád dokola.
0/0
4.6.2005 16:05

leonel

Re: Po lopatě
no to si tedy německého medvěda nepotěšil, to ti povim
0/0
4.6.2005 20:19

tajemník z letícího ostrova

.
spolecny evropsky menovy system drive ci pozdeji zanikne ...je to otazka nekolika let    :)))
0/0
4.6.2005 14:24

Isbjoerna

Pane Zahradil.
, Bylo by dobre, kdybyste si pretl alespon podminky prijeti/neprijeti EU-Ustavy. Je-li pravda, ze jste "poslanec Evropského parlamentu za ODS", pak se mi zda opravdu ostudne, ze jste si neprecetl ani "Si, à l'issue d'un délai de deux ans à compter de la signature du traité établissant la Constitution, ledit traité et qu'un ou plusieurs États membres ont rencontré des difficultés pour procéder à ladite ratification, le Conseil européen se saisit de la question." ------- Tato veta je duvodem, "Proč tedy pokračovat v ratifikaci dokumentu". Vase stvave spekulace a nepravdiva narceni jsou 1) trapne a 2) neprospesne pro cesky stat, ktery zastupujete. :-/ ------- K EU-Ustave se muze svobodne vyjadrit kazdy obcan/parlament dle sveho mineni, ale ne kazdy obcan/parlament je kompetentni ratifikaci EU-Ustavy zastavit. K tomuto ucelu byly predem urceny kompetentni organy.
0/0
4.6.2005 13:41

Dan 1

Re: Pane Zahradil.
Maastrichtská smlouva čl. 48: Vláda kteréhokoli státu nebo Komise může Radě předkládat návrhy na změnu smluv, na nichž je založena EU. Jestliže Rada po konzultaci s EP, a s Komisí zaujme stanovisko ve prospěch svolání konference představitelů vlád států, svolá předseda Rady tuto konferenci, aby se společně dohodly změny, jež by v těchto smlouvách měly být učiněny. Změny vstoupí v platnost poté, co jsou ratifikovány všemi členskými státy v souladu s jejich ústavními předpisy. Čl. IV-447/2: smlouva vstupuje v platnost dnem 1. listopadu 2006 za předpokladu, že budou uloženy všechny ratifikační listiny. Z výše uvedeného EK dovozuje, že "SÚE nevstoupí v platnost, pokud nebude ratifikována v jednom z členských států". Za EK to podepsala komisařka Margot Wallström. A i eurofilní fr. politici se staví velmi rezervovaně k možnosti opakování referenda.
0/0
4.6.2005 14:15

Dan 1

Re: Re: Pane Zahradil.
Post scriptum: starej o svoje a mluv do činnosti politiků své země, tedy Spolkové republiky Německo. Vielen Dank.
0/0
4.6.2005 14:17

Isbjoerna

Re: Re: Re: Pane Zahradil.
, Ty nemas schopnosti/moznosti posoudit, co se koho tyka. O tom, do ceho bude kdo mluvit, nerozhodujes ty. Avsak o tom, jak se ma postupovat pri ratifikaci EU-Ustavy byly podepsany zavazne dohody, ktere nemuze menit nejaky jednotlivec, ci je dokonce prohlasovat za neplatne.
0/0
4.6.2005 14:54

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
Hlavně, že ty máš možnosti/schopnosti polemizovat s oficiálním názorem Eurokomise.
0/0
4.6.2005 14:57

leonel

Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
němko jdi raději venčit psa
0/0
4.6.2005 14:57

Isbjoerna

Re: Re: Pane Zahradil.
, '"Eu égard aux problèmes rencontrés lors de la ratification du traité de Maastricht et du traité de Nice, il est possible que certains États membres rencontrent des problèmes lors du processus de ratification. C'est la raison pour laquelle la CIG a adopté une "Déclaration concernant la ratification du traité établissant une Constitution pour l'Europe" qui évoque une solution politique en cas de non-ratification par un État membre: "Si, à l'issue d'un délai de deux ans à compter de la signature du traité établissant la Constitution, les quatre cinquièmes des États membres ont ratifié ledit traité et qu'un ou plusieurs États membres ont rencontré des difficultés pour procéder à ladite ratification, le Conseil européen se saisit de la question". Il convient de noter que cette déclaration est de nature purement politique, mais qu'elle engage tout de même le Conseil européen à trouver une solution à la situation."' ------- :-/
0/0
4.6.2005 14:49

leonel

Re: Re: Re: Pane Zahradil.
máš strach to napsat česky?
0/0
4.6.2005 14:55

Dan 1

Re: Re: Re: Pane Zahradil.
Všimni si sočasného britského i českého postoje. F a NL spustily lavinu, lidé se uvolnili a začali myslet svobodně. Říkají NON, NEE, NE... Vy jste možnost říci NEIN nebo JA vůbec nedostali a rozhodl Bundestag. EU je odkladiště doma nevítaných a nepotřebných politiků, proto, když hlasuje parlament, politici myslí na svou budoucnost, ne na Evropu a svorně křičí ANO.
0/0
4.6.2005 14:56

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
, Nejde o postoj k EU-Ustave, jde o smlouvou stanoveny POSTUP pri jeji ratifikaci. Tyto smlouvy jsou zavazne a je treba je dodrzovat. O nic jineho nejde. Jestlize je velmi PRAVDEPODOBNE, ze EU-Ustava nebude prijata, neznamena to, ze neni potreba toto na zaklade platnych smluv rozhodnout a POTVRDIT. ------- I v Nemecku, stejne jako v F a NL, zije mnoho lidi (ba dokonce mozna vetsina), kteri budou hospodarsky profitovat z neschvaleni EU-Ustavy.
0/0
4.6.2005 15:11

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
Víš, co je zajímavé? Když tady prezentuji svůj otevřeně antiEU názor, je to špatně. Když argumentuji oficiálním vyjádřením Komise, je to taky špatně. Přece když vím, že perpetuum mobile je nesmysl, nebudu se dál pokoušet ho sestrojit. A už vůbec ne za peníze plátců daní.
0/0
4.6.2005 15:17

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
, Nemyslim si, ze by bylo spatne, kdyz jsi proti EU, je to tvuj nazor - a nejsi jediny tohoto nazoru. ;-) Je vsak nesmyslne prohlasovat, ze EU (EU-Ustava a pod.) je generell a pro vsechny spatna, protoze jsou mnozi, pro nez jsou EU a EU-Ustava vyhodne. Je to jako treba americky system - mohu se k nemu priklonit, mohu ho pro sebe (me zajmy ci zpusob zivota) odmitnout, ale nemohu tvrdit, ze US-system je pro vsechny spatny. ------- Domnivam se, ze ani v pripade, ze by se EU rozpadla, nelze tvrdit, ze tento system je/byl spatny, ale jiz dnes je viditelne, ze ne vsichni jsou ochotni tuto dnesni EU-25 akzeptovat a ze techto "neochotnych" pribyva.
0/0
4.6.2005 15:59

Irish Stout

Mohla byste to napsat v Gaelic, bylo hy to pro
srozumitelnější. Děkuji.
0/0
6.6.2005 1:17

obcanek

Re: Pane Zahradil.
Nemám ve zvyku souhlasit s kýmkoliv z ODS.Souhlasím s nimi,jenom mají-li zcela zjevně pravdu.Tentokrát ji mají.Tak se to dohodlo,všichni nebo nebude nic.A mimochodem,pátým pádem voláme,oslovujeme.Česky je to "Pane Zahradile! , Voni Němkyně!!!
0/0
4.6.2005 14:39

Isbjoerna

Re: Re: Pane Zahradil.
, "Déclaration concernant la ratification du traité établissant une Constitution pour l'Europe" rika JEDNOZNACNE, ze pan Zahradil pravdu NEMA. ------- Jak se bude dale postupovat, se musi spolecne dohodnout; zastupci jednotlivych zemi mohou podat sve navrhy, a ty se projednaji. Teprve POTOM, dohodnou-li se jednajici na zruseni/zmrazeni tohoto projektu, se muze od ratifikace v dalsich zemich upustit.
0/0
4.6.2005 15:03

babacek

Re: Pane Zahradil.
Je neslušné odpovídat dotazem.Nic méně jinou možnost u vás nemám.tak tedy.Budete hrát hru jejíž pravidla budou pro každého účastníka jiná  Já ne a proto jsou Euroodpůrci.
0/0
4.6.2005 18:14

Isbjoerna

Re: Re: Pane Zahradil.
, Vasi otazku o hre nemohu odpovedet, protoze nevim, o jakou hru se jedna, a kdo v te hre hraje. Avsak umim si predstavit zivotni situaci, v niz plati pro kazdeho jina pravidla, protoze my, lide, jsme ruzni. Napriklad se muze nekomu zdat nespravedlive platit rocne 100.000 € dane, kdyz jeho soused vpravo plati jen 5.000 € a soused vlevo neplati zadne dane! ------- Avsak pokud odmitate EU z duvodu, ze neni vsem clenum mereno stejne, pak jste v konsensu s desitkami millionu Francouzu, Nemcu a Hollandanu, protoze jim se to take nelibi. :-)
0/0
4.6.2005 18:42

babacek

Re: Re: Re: Pane Zahradil.
Tak,že miliony jedinců jsou na výši protože nechtějí různá pravidla Nebo naopak vy jste tím jediným správným jedincem
0/0
4.6.2005 19:09

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
, Odpoved na obe otazky: Ne. Prijmout/odmitnout pravidla nema s vysi nic spolecneho. Nekomu ta pravidla vyhovuji, jinemu ne. ------- Nevim sice, co mate konkretne na mysli, ale znate nejake statni zrizeni, v nemz plati pro VSECHNY cleny a ve vsech oblastech STEJNA pravidla?
0/0
4.6.2005 19:55

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
Ano.Pokud chceme opravdu sjednoceou Evropu nemohou být pravidla zemích 25 různá.To je jako hrát šachy bez dámy.Zřízení kde platí pravidla pro všechny teda v ´´! Znám Např.KLDR.Ale to nemyslým tak.Ale pokud společenství Evropské unie Chce ústavní zákon nadřadit ostatním členům.Musí tedy nutně srovnat i jiné alternativy ať již lidské nebo ekonomické apod.
0/0
4.6.2005 20:17

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
, Dnesni EU-25 nemuze mit stejna pravidla pro vsechny cleny, protoze ti jednotlivi clenove nejsou hospodarsky rovnocenni. Obyvatele zapadnich zemi (stara EU-15) nebyli tazani, jestli si toto rozsireni preji (a oni si ho neprali vsichni! V nekterych zemich byla vetsina z nich proti tomuto rozsireni.). Pred timto pozadim bylo rozsireni EU velkou chybou. Obyvatele D, F, NL, Lux... nejsou ochotni prijmout tato nerovna pravidla a platit rocne milliardy € pro jine zeme, kdyz tyto milliardy nutne potrebuji pro obyvatele sve vlastni zeme. Ja si myslim, ze je nutne jejich vuli respektovat a zadna EU by jim nemela narizovat platit kazdym rokem vice a vice pro jine.
0/0
4.6.2005 20:50

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
No.V tom případě mne nejsou jasné dvě věci.
1/ V době totality nám tyto země a mnoho dalších slibovali ekonomickou pomoc (mimo jiné)
2/ Proč nás tedy a ostatní za členy tedy vůbec přijali?I tam měli nožnost použít právo Veta?
Pokud se někdo domnívá,že takovým způsobem na nerovnosti práv lze Evropu sjednotit tak musí být ...........
0/0
5.6.2005 6:18

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
, Ekonomicka pomoc je OK, s tou souhlasi i vetsina obyvatel stare EU-15 a te se vychodnim zemim dostalo a dostava jiz 15 let (jen do CR investoval Zapad v teto dobe vice nez 40 milliard €). Jde jen o jeji miru, a prave ta mira dnes presahuje moznosti zapadnich zemi. ------- Rozsireni EU provedli politici (v zemich EU-15 se nekonalo zadne referendum, rozhodli politici) a provedli ho prilis rychle, aniz by byly predem vytvoreny podporne struktury. Mnozi delnici a sedlaci na Zapade ztraceji v dusledku toho rozsireni svou zivotni existenci. Idea sjednocene EU je jiste dobra, ale nebyla dobre provedena (pravidla nebyla vcas a dostatecne definovana, a proto mnoho penez -milliardy €! - proteklo do rukou podvodniku; napriklad ceske tunely!), a to dnesni EU lame nohy, mozna i vaz.
0/0
5.6.2005 9:21

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
Pláčete na nesprávném hrobě.Já jsem až takovou ekonomickou pomoc nezaznamenal.To možná média ano.Od pádu komunismu uplynulo 15 let kdy nám západoevropské slibovali pomoc pokud komunismus padne.A ta slibovaná pomoc je kde A proto nelze sjednotit neslučitelné.A proto má jak jej nazývate Narcis má a bude mít pravdu
0/0
5.6.2005 9:40

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
, Pomoc Zapadu ve vysi vice nez 40 milliard € pro CR (coz je 128.000 Kc/pro kazdeho obcana CR) neni malo penez. Lec tyto penize rozdelila a spravovala ceska vlada a administrativa, takze na otazku, kam tato pomoc sla, se musis zeptat jich. V nekterych zemich (v Africe) pomoc z ciziny rozdeluji a spravuji zahranicni pracovnici, cimz se zabezpeci, ze pomoc dostanou potrebni. Ja napriklad financne podporuji nekolik projektu pro vzdelavani africkych deti; tyto penize se nepolozi africke vlade ci administrative "na stul" (to by z nich ty potrebne deti nikdy nic nemely) , ale nakoupi se za ne ucebni a stavebni material, v te konkretni potrebne vesnici se postavi skola a ucebni material se rozdeli ucitelum/detem - to vse je provedeno zahranicnimi organisacemi nebo pod jejich primou kontrollou, protoze tam (v Africe) to vetsinou jinak nejde. Myslim si vsak, ze by CR (obcane i vlada) takovou zahranicni kontrollu odmitla.
0/0
5.6.2005 11:19

leonel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
opět se ti daří,   zase to schytáš (němko, nepotřebuješ taky nějaký dozor při tvém vzdělávacím projektu pro Českou republiku)
0/0
5.6.2005 11:35

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
Já jsem takovou pomoc nezaznamenal pokud vy ano tak gratuluji.Naopak jsem možná vyší částku vynaložil od pádu komunismu na různé charitativní akce.A nevím jak má ekonomická pomoc souvislost po pádu komunismu z Afrikou kde bodou tancovat od rána do večera,ale dělat nebudou.To je stejný začarovaný kruh jako mezi Afričany a Českými Rómy.Akorát je záhadou kdo se učí od koho.Doporučuji se jet podívat.Mohu zajistit ubytování u prestižní rodiny v Ugandě.
0/0
5.6.2005 14:36

Isbjoerna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Zahradil.
, Objemnych programu (financni objem: desitky milliard!)) na pomoc vyvoji hospodarstvi v postkomunisticke CR byly desitky, staci, kdyz se o tom trochu budes CHTIT informovat. Tve predsudky o Africe nebudu komentovat, mam jine zkusenosti. Snad jen: Pokud ses ty ve tve zemi nedoslechl o zahranicni hospodarske pomoci pro CR, ba ani nepoznal, ze tato pomoc dosla, mohl by ses pravem ptat (na Finanzministerium CR), kde ty desitky milliard € v CR "zmizely". Podle mych informaci ma CR Centrum zahranicni pomoci pro CR, tam ti nektere projekty vysvetli a predlozi ti i "ucty", do kterych ceskych sektoru tyto penize tekly (je to jejich povinnost). :-)
0/0
5.6.2005 19:46

Najdete na iDNES.cz