Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Průzkum: Češi by ústavu EU spíš odmítli

Mírná většina Čechů by v současné chvíli odmítla euroústavu. Přispělo k tomu patrně francouzské a nizozemské NE. Nejvíc je ale těch, kteří nemají na přijetí či odmítnutí evropské ústavní smlouvy jednoznačný názor. Vyplývá to z průzkumu firmy Factum Invenio.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Johny_S

A je to tady.
Výhrůžky už neplatí, takže lidé konečně mohou vyjádřit svobodně svůj názor. A vida, hnedle podpora euroústavě klesla.
0/0
4.6.2005 11:51

Sqrem

EU, ustava, Euro
Faktem je, ze pokud konstituci schvali vice jak 50% z 25 clenu EU, bude prijata a ostatni se budou muset pravem podridit popr. se s temi kdoz nesouhlasi bude jednat a vyjedna se.
Stejne to preci funguje vetsinou u kazdych voleb a v referendech. Jakmile se k necemu vyjadri vic jak 50% obcanu, je odsouhlasen. Bez ohledu na to kolik % se zucastnilo dohromady. Je to system zavadejici a nespravedlivy, ale doufam ze bude pouzit i u ustavy EU. Jedine tak to bude spravedlive.
Na oficialnim stanovisku, ze musi ustavu EU schvalit vsech 25 clenu EU se doufam nebude v budoucnu trvat. Byla by to blbost. Bohate staci jeji odsouhlaseni vice jak 50% zemi bez ohledu na jejich velikost.
A k tomu euru: Je videt, ze EU jednotna neni a za jeden provaz tahnout nechce. Jakmile se nejaka zeme dostane do financnich tisni uz uz uz kouka na svou vlastni prdku, kop kopanec do prdky EU a hura zpatky k liram. To jen vypovida o neschopnosti, naivite, kratkozrakosti, neferovosti a blb
0/0
4.6.2005 1:31

Sqrem

Re: EU, ustava, Euro
2-
To jen vypovida o neschopnosti, naivite, kratkozrakosti, neferovosti a blbosti napr. ITALIE. Ne o chybach EU.
EU a jeji ustava jsou bohuzel, ci bohudik 2 nejlepsi veci, ktere valkou postihnuta Evropa zatim ma.
0/0
4.6.2005 1:33

kuny

Re: Re: EU, ustava, Euro
Jsi blb. Absolutní pitomec! Za přijetí ústavy u nás nemůže rozhodovat většina v EU! My se k ústavě můžeme připojit pouze tehdy, pokud ji sami ratifikujeme! Pokud tomuto nerozumíš, tak nemám slov!
0/0
4.6.2005 23:04

Zwerg

Re: EU, ustava, Euro
Tohle jsi vzal odkud?
0/0
4.6.2005 1:33

Isbjoerna

Re: EU, ustava, Euro
, Mylis se tvou vypovedi: "Faktem je, ze pokud konstituci schvali vice jak 50% z 25 clenu EU, bude prijata a..." ------- Smlouva rika neco ZCELA JINEHO: "Si, à l'issue d'un délai de deux ans à compter de la signature du traité établissant la Constitution, ledit traité et qu'un ou plusieurs États membres ont rencontré des difficultés pour procéder à ladite ratification, le Conseil européen se saisit de la question " ------- Zduraznuji: "...les quatre cinquièmes des États membres ont ratifié..." a "...le Conseil européen se saisit de la question..."
0/0
4.6.2005 8:55

Johny_S

Re: EU, ustava, Euro
Takže protože někdo rozhodl, že je to pro dobro věci, pro tentokrát se pravidla nebudou dodržovat? Nepřipadá ti to jako nebezpečný precedens? Navíc to byla Francie, která myšlenku, že EU potřebuje ústavu, vnutila ostatním. Takže když nyní odmítla, není žádný důvod v ratifikaci pokračovat. Ústava je mrtva.
0/0
4.6.2005 11:53

Dan 1

Re: EU, ustava, Euro
To snad není možný... To se ani nehodí komentovat, jak jsi blbej...
0/0
4.6.2005 11:54

Johny_S

Re: Re: EU, ustava, Euro
Přečti si příspěvky vláknovy. Zase se dneska překonal. Tohle je jenom slabý odvar.
0/0
4.6.2005 11:58

Dan 1

Re: Re: Re: EU, ustava, Euro
Já ho čtu. To je duševní ubožák.
0/0
4.6.2005 12:42

Irish Stout

Zásadní otázka nezní, zda parlament či referendum,
ale zda evropská ústava je skutečnou ústavou a zda je vůbec k něčemu dobrá. Pokud jde o mne, říkám, že není ústavou a není k ničemu dobrá.
0/0
4.6.2005 0:23

vlákno

Re: Zásadní otázka nezní, zda parlament či referendum,
Ano, pokud jde o vás, máme úplně jasno, trpíte modrým zákalem mozku....   
0/0
4.6.2005 0:34

Irish Stout

Nejsem voličem ODS...
jen mám vlastní názor. To soudruhům vždycky vadilo.
0/0
4.6.2005 0:37

vlákno

Re: Nejsem voličem ODS...
soudruhům možná, dneska si můžeš kvákat co cheš a nemá to žádnej efekt, takže si posluš... , kdybys náhodou někde vyhrabal i pár argumentů tak jen dobře, třeba cituj co ti vadí. No tys to ale asi nečetl, což teda vůbec nevadí, názor může mít dneska přece každej...i blb.
0/0
4.6.2005 0:43

Irish Stout

Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
a trvám na tom, že to není ústava, a že ten text je jalové žvanění.... Zkuste si to přečíst, pokud máte trpělivost a neusnete u toho....
0/0
4.6.2005 0:47

vlákno

Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
Já to pochopitelně četl, první dvě hlavy. Zní to podobně jako česká Ústava, jsou tam obecné principy a deklarace, nic s čím bych nemohl souhlasit. Že u toho usínáte je váš problém, to víte, holt bulvár se čte asi někomu lépe... . To jsou jen zástupné argumenty, které kryjí betradnost odpůrců co se týká věcné kritiky.
0/0
4.6.2005 0:52

Irish Stout

Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
Nikoli pane., bulvár nečtu. Co se textu pseudoústavy týče,  nejsou v ní vůbec vymezeny oblasti moci zákonodárné a výkonné. Bez toho je není ústava ústavou... Jde o jakýsi podivný slepenec "souboru opatření".
0/0
4.6.2005 0:58

vlákno

Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
no ty jsi mi koumes, a navíc fušuješ do ústavního práva...hmm. Ty první dvě hlavy jsou jen obecné deklarace, taková rozšířená preambule. EU není totiž stát, ale soubor autonomních států, takže to není úplně jednoduché...A jak říkám, není tam nic, s čím bych nemohl souhlasit. Dělalo se na tom několik let, vzniklo to jako kompromis, takže tvoje obdivuhodná přání asi nikdo v potaz nevzal, kupodivu...   
0/0
4.6.2005 1:06

Irish Stout

Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
Nejde o má přání... a už vůbec ne obdivuhodná. Má-li být jistý dokument ústavou, pak by měl splňovat jisté formální náležitosti. Evropská ústava není ústavou, neboť tyto náležitosti nesplňuje. Toť vše.
0/0
4.6.2005 1:14

vlákno

Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
Existuje snad nějaký etalon Ústavy? Neexistuje, pokud jste si ho nevytvořil v hlavě. Ústava je přesně taková, jak ji její tvůrci vytvoří. Má deklarovat obecné cíle, směr, zásady, hodnoty. Pokud jste to četl tak víte, že přesně taková je. Rozdělení na exekutivní, zákonnodárnou a soudní moc se deklaruje někde jinde.
0/0
4.6.2005 1:19

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
Dneska jsem uvedl do provozu vodní chlazení svého počítače. Jako chladič používám radiátorek z Favority, který mám z vrakoviště. Protože jsou děsná vedra, tak jsem k tomu přidal ventilátorek pro účinnější chlazení. Vodou chladím procesor, chipset a GPU (grafický procesor). Zatím jsem nechal vzduchové chlazení zdroje, pamětí a harddisků. Až vyřeším i to, tak bude můj počítač dokonale tichý.
0/0
4.6.2005 1:24

vlákno

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
no to jsi vážně koumes , hlavně si nezapomeň schladit vobčas hlavu, znáš to, je horko. Nejúčinnější bude kryogenní, zalez do mrazáku a už se nevracej.  
0/0
4.6.2005 1:32

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
Díky, jsem koumes. Já věděl, že to oceníš.  S tím kriogenním chlazením mě to už také napadlo. Tuším, že nějaká americká firma (snad Kriotech??) to dělá profesionálně a taktuje procesory na 6 a více gigahertz...
 
Jinak, díky za ukázku tvé růzové tolerance k jinému názoru.  
0/0
4.6.2005 1:37

vlákno

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
nechci moc šťourat, ale píše se kryogenní... a seš už v tom mrazáku
0/0
4.6.2005 1:48

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
jj, také jsem si toho všiml, že to slovo, jsa mnou napsané, vypadá nějak divně....
0/0
4.6.2005 1:52

Irish Stout

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
Nevím jak vy, vlákno, ale já budu muset zítra pracovat, tedy poslední slovo: smyslem ústavy je vymezení "pravidel hry". Zákonodárná moc tato pravidla stanovuje a výkonná moc dbá na jejich dodržování. Toť pilíř fungování státu. Má-li EU ambice tvořit ústavu, měla by dbát na tyto základní principy. Avšak předložený text je neřeší. Není ústavou. Je proklamací, plkem, slovem do větru... A to kritizuji, jestli mi rozumíte.
0/0
4.6.2005 1:34

vlákno

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
Pravidla hry vymezují všechny normy a těch má EU dostatek, nebojte se. EU není a nechce být stát, takže Ústava řeší úplně něco jinýho, především vzájemné vztahy mezi státy a společné a sdílené cíle a hodnoty. Je to dlouhá preambule, úměrná důležitosti a složitosti celého projektu.
0/0
4.6.2005 1:53

Johny_S

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
Co to zas meleš? Samozřejmě, že vrcholní představitelé EU chtějí mít z EU stát. O tom to celé je. Ty nesleduješ prohlášení čelných eurooptimistů, kterak ústava bude prvním krokem ke konci národní politiky, národních států či prvním krokem k federaci? Toto říkají. A jsou to oni, kdo ústavu vymýšleli. A takto by mělo býti na ústavu pohlíženo. Nechceš federaci, hlasuj proti. Chceš-li ji, hlasuj pro ústavu. Oba názory jsou však legitimní a označovat jeden z nich za extrémistický je hodno extrémisty a svědčí to o demokratickém deficitu celé EU.
0/0
4.6.2005 11:57

Zwerg

Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
Přelétl jsem váš orální souboj s "vláknem" a trochu se vám divím, že s ním ztrácíte čas. Vy jste evidentně dost inteligentní a v souvislostech myslící člověk, zatímco "vlákno" je pouhý vygumovaný narudlý fanatik s klapkama na očích, teré mu umožňují vidět jen jeho uzoučký výsek reality...... Jakákoliv diskuse s typem takto zaslepeného jedince (je jedno, zda nábožensky, politicky, nebo jakkoliv jinak....) je předem ztracená a bez naděje kamkoliv dospět....
0/0
4.6.2005 1:13

vlákno

Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
tos to hezky řekl, přesně to na tebe sedí. Neseš nám  taky nějaké argumenty nebo to bude zase obligátní modrá propaganda?
0/0
4.6.2005 1:21

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
Ale k ústavě a také mé politické minulosti. Já ODS nikdy nevolil. Vždy to byla ODA, US-DEU, a teď možná ED. To jen k té modrosti.  
 
Proč ústavu odmítám? Stručně - její socialistické fráze. V ústavě podle mě nemá socialistická demagogie své místo.
0/0
4.6.2005 1:32

vlákno

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
tak cituj, cast, hlava, clanek, cislo. Btw, udržitelný rozvoj není socialistická demogogie, ale to ti asi jen tak nedocvakne...  
0/0
4.6.2005 1:42

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
Ony ty šokialistické fráze napsané na papíře vždy tak hezky znějí...A reálná  aplikace bývá o to strašnější....
 
Citovat konkrétní úseky teď nebudu, protože se mi to nechce hledat (http://www.evropskaustava.cz/). I když, možná, že bych pčece jen měl.... Protože hledat na internetu nejsi schopen, jak jsi ukázal v debatě o Švédsku.
0/0
4.6.2005 1:48

vlákno

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
hmm, je vidět, že jsi to asi nečetl...trapas. V debatě si vytáhl svoje argumenty, já ti k nim zdroje hledat nebudu. A Kohout není argument, tj. ultraliberální magor. Btw, jeden jeho článek se jmenoval Zemanova reaganomika, chválil tam Zemana za privatizaci a dokonce tvrdil, že se choval liberálněji než Klaus...
0/0
4.6.2005 1:57

vlákno

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
a v tom mel pravdu btw.
0/0
4.6.2005 2:04

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
Tak a teď už brou, protože já dnes ráno musím vstávat a pracovat....
 
Bohužel si nemohu socialisticky válet šunky a čekat na to, co mi stát nadělí na sociálních dávkách.
0/0
4.6.2005 1:50

vlákno

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
kiš kiš, já vstávám kdy se mi chce, není nad to mít volnou pracovní dobu .
0/0
4.6.2005 1:58

Irish Stout

Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
...je třeba se ptát... a naslouchat...tu a tam se  člověk něco dozví... nebo ho něco napadne.... O nic jiného  vlastně v životě nejde... Díky.
0/0
4.6.2005 1:23

Zwerg

Re: Re: Re: Re: Re: Tu slátaninu jsem si přečetl, pane...
No, to je pravda....
0/0
4.6.2005 1:25

Zwerg

Myslím, že ústavu by měl ratifikovat, parlament.
Máme přece zastupitelský typ demokracie a navíc parlamentní odmítnutí, pardon pokus o ratifikaci, by vyšlo výrazně levněji, než referendum..... Ke schválení ústavy je totiž třeba ústavní většina poslanců v obou komorách parlamentu.....
0/0
3.6.2005 23:40

vlákno

Re: Myslím, že ústavu by měl ratifikovat, parlament.
Jsem pro, lidi by stejně nevěděli o čem hlasujou stejně jako frantíci a fligende holanďani. Aspoň by bylo vidět, jak je svorná naše modro-rudá opozice, to by bylo věru divadýlko. Ale bacha, Tupohlávek tomu sice říká shit, ale předseda Senátu Sobotka měkké ano. Nakonec si kucíí začnou ještě ty svoje hovínka známkovat.
0/0
4.6.2005 0:01

Irish Stout

Der Fliegende Holländer...
sorry..., když už tedy do toho motáte Richarda Wagnera...
0/0
4.6.2005 0:20

LukasR

konec?
hodnotu svobody. Takže pěkný den    
0/0
3.6.2005 23:39

LukasR

Svět nekončí
Já chci říct, že odmítnutí euroústavy mě mrzí, a to tím víc že se teď nejedná o Čechy. Je vidět, že ještě jsme si to pravděpodobně jako lidé nezasloužili, myslím tím svobodu. Svobodu, volný pohyb, být občany trošku širšího celku než svého malého chlívku. Otevřít oči a trošku přemýšlet, rozum a tolerance. Ne jenom xenofobie a strach, že mi někdo nějak bude hrožovat. Evropská ústava byla odmítnuta, kvůli netoleranci a nedostatku prozíravosti. Prezident Klaus k zlepšení situace také nijak pozitivně nepřispívá. Až teď si uvědomuji, jak velký prezident a člověk byl před tím na Hradě. No, ale Václav Havel už na Hradě není, takže se s touto situací zbývá jenom smířit a snažit se pokračovat v pozitivním vnímání světa. Naštěstí je na světě spousta dobrých lidí, takže nic není ztraceno. A to se netýká jenom euroústavy, která by jistě mohla být prospěšný dokument, jenom kdyby takovou snahu o garanci svobod lidé dokázali ocenit. Buďˇme svobodní a oceňme h
0/0
3.6.2005 23:37

poslanec_termit

Re: Svět nekončí
Proboha, ty jsi ale vul. Co veta, to perla. Ja jen nevim, kde se mezi Cechy berou takove hovada jako ty. Copak by nejaky Svycar napsal, ze zije ve svem malem chlivku. A pritom je Svycarsko mensi nez Ceska republika.
0/0
3.6.2005 23:43

LukasR

Re: Re: Svět nekončí
My žijeme v Čechách a Švýcarsko odmítlo být v Evropské unii, protože se nechtěli dělit. Já jsem chlívkem nazval lidskou neschopnost otevřít se světu. My Češi s tím problém nemáme, cizince vítáme, protože nám přinášejí ekonomický zisk a často když je někdo neokrade, odjíždějí spokojení. Ale to už není reakce aktuální. Přeji dobrou noc  
0/0
4.6.2005 0:12

milo1

Re: Svět nekončí
Prospěšný by ten dokument mohl být jedině v tom případě, že by se ti viklal stůl. Jinak ne - nebo ty skutečně chceš ministra zahraničí EU, která se však ani neshodne na společném stanovisku, protože národní zájmy jsou v 90 procentech jdoucí proti sobě? Zkus přestat vzhlížet k eurohujerům a začni myslet vlastní hlavou!!!
0/0
4.6.2005 0:34

prchz

Je to tak!
Horsi nez modri ptaci jsou ruzove svine.
0/0
3.6.2005 23:07

celtic

Re: Je to tak!
jeden za 18 a druhý bez 2 za 20....
0/0
3.6.2005 23:26

Zwerg

Re: Re: Je to tak!
Snad proto, že to jsou všichni stejní Češi?
0/0
3.6.2005 23:36

Najdete na iDNES.cz