Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kampaň je mrtvola

Představte si, že většina lidí řekne ne. Ale pak někdo přijde s tím, že ne vlastně není ne a mohlo by se zkusit, zda to nemůže být ano. Pokud se tento názor ujme (za jakoukoli cenu), udělá se pak všechno pro to, aby kýžené ano vzniklo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Trifid

Proti referendu
Považuji za nešťastné, aby o ústavě rozhodovali občané. Jen naivní člověk si může myslet, že většina lidí bude vědět, o čem hlasuje (tedy bude vědět, o co v ústavě jde). Já sám se ústavou zabývat nehodlám, neznám ani českou, od toho tu máme politiky a právníky. Takový člověk by správně neměl hlasovat, neboť pak by se hlasování zúžilo na pro EU, nebo proti EU, což je špatně. Pro EU můžete být všema deseti, ale je ústava v této podobě dobrá? Ví bůh... já rozhodně k volbám nepůjdu. Toto rozhodnutí by měli provést politici, od toho si je přece volíme, aby to mohli kvalifikovaně posoudit. Jediné, co většině občanů utkví v paměti za vyhozených 200 milionů (nebo kolik vlastně) bude, že koalice je pro, ODS s Klausem proti a u komoušů jeden nikdy neví...
0/0
2.6.2005 15:28

Trencherman

Re: Proti referendu
Pokud by rozhodnutí měli provést politici, tak jedině po volbách. Za současného tristního stavu by to asi nebylo to pravé ořechové. Ať si každá strana dá do volebního programu svůj vztah k euroústavě a získá mandát k rozhodnutí v parlamentu.
0/0
2.6.2005 15:43

Zubrsu

Autor článku si přečetl ústavu ....
.....kde jsou dané podmínky přijetí EU ústavy a toto by měl být logický výsledek ukončení ratifikace "cáru papíru".Ovšem vysvětlit to vládním "schizofrenikům" to nepůjde, zase se bude hledat jak to tak nějak uvědoměle obejít.....samozřejmě jen proto, aby se voliči dozvěděli.Když jsem slyšel ty "perly" z "tlamy" Křišťála o právu voličů se dozvědět o "mrtvé" euroústavě co obsahovala.Nevím nekrology nejsou můj šálek čaje.S autorem článku souhlasím bavit se ano, ale ne o mrtvém dokumentu.Navíc mnoho lidí si vůbec neuvědomuje ,že nepřijetí EU ústavy Evropskou unii neruší.Pouze "novodobí papaláši" v Bruselu nebudou mít tak moc volné ruce ve vymýšlení pitomostí, které nám potom znepříjemňují život!
0/0
2.6.2005 12:47

ax123

A proč ne
Autor je na první pohled inteligent  
0/0
2.6.2005 11:05

Najdete na iDNES.cz