Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Úmrtní list EU ještě nevystavujte

Většina obyvatel Francie řekla ne v referendu o Evropské ústavní smlouvě. Průzkumy, ale i vlastní zkušenost z mnoha rozhovorů, které jsem v posledních týdnech ve Francii absolvoval, však ukazují, že mnoho hlasujících využilo referenda především k tomu, aby si vyřídili účty se světem a Evropou, které se mění, a leckdo i s vlastní politickou reprezentací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

huhu007

Svobodné vyjádření českého občana je vyhazováním peněz?
Když jde o vytunelované miliardy nic nevadí, 60 miliard z akce LTO spláchla voda bez uzardění modrých prasat. Proč nyní modrým a černým prasákům tolik záleží na páš šušních za referendum? Prostě proto, že nechtějí slyšet české ano. Pro přijetí euroústavy je i přes masivní mymývání mozků ze strany Klause a jeho věrných stále ještě moc lidí. Znamenalo by to jejich porážku a jasně by to ukázalo, že jejich postoj jde proti zájmům většiny českého národy. Euroskeptické prase by ztratilo svoji pozici. Jistě by modroprasákům žádné referendum nevadilo, kdyby byl poměr názorů ve prospěch nepřijetí euroústavy v česku. Modroprasákům nejde o referendum, nýbrž o omezení demokracie. Tak je to třeba chápat, ať už české referendum dopadne jak chce.
0/0
1.6.2005 16:16

Dan 1

Re: Hlasování o ničem je vyhazováním peněz!
Táhni, primitive!
0/0
1.6.2005 16:32

huhu007

Re: Re: Hlasování o ničem je vyhazováním peněz!
Je tady nějaký primitiv....kde jsem to jenom slyšel....myslím, že něco podobného řekl rudý soudruh Grebeníček, velký kámoš modrých soudruhů. Aha, nějaký modrokomouš si neumí představit, že v česku jsou jeho euroskeptoprdy v menšině, tak kolem sebe kope. Ostatně rudí soudruzi ústavu rovněž nechtějí. Jóó modří a rudí prasáci, to bude garnitura radost pohledět....
0/0
1.6.2005 23:05

komunisti_sou_svine

Re: Re: Hlasování o ničem je vyhazováním peněz!
lol
0/0
2.6.2005 0:00

m123m

Re: Svobodné vyjádření českého občana je vyhazováním peněz?
Co to sem píše za primitiva    
0/0
1.6.2005 16:37

Raswan

Re: Svobodné vyjádření českého občana je vyhazováním peněz?
Ale copak ty zakomplexovaná nulo,bojíš se že ti krouhnou sociální podporu? :-)))
0/0
1.6.2005 16:40

huhu007

Re: Re: Svobodné vyjádření českého občana je vyhazováním peněz?
copak hovňousku, to za sebe musíš nechat jednat Frantíky? Hajdy na demonstraci, tatíček Klausů, co se k němu každý den ve své demenci modlíš, tě pochválí, konečně ta správná postdemokratická modrá občanská iniciativa...
0/0
1.6.2005 23:09

ciric

Smlouva o Ústavě pro Evropu
Vážení, vemte laskavě na vědomí, že v "Prohlášení k závěrečnému aktu" je článek 30. "Prohlášení o ratifikaci Smlouvy o Ústavě pro Evropu stojí: Konference konstatuje, že pokud po dvou letech od podpisu Smlouvy o Ústavě pro Evropu tuto smlouvu ratifikovaly čtyři pětiny členských států a jeden nebo více členských států se při její ratifikaci setkalo s obtížemi, bude se touto otázkou zabývat Evropská Rada. Vycházeje z toho to prohlášení, které schválily všechny členské státy EU, jsou veškeré "kecy" o"mrtvé smlouvě nebo úmrtním listě" mimo mísu. Pan Telička to ví a proto správně doporučuje pokračovat v jednotlivých státech s ratifikací UE. Já plně souhlasím. Nechci totiž, aby za mě rozhodl nějaký frantík nebo někdo jiný.  
0/0
1.6.2005 12:31

spaldings

Re: Smlouva o Ústavě pro Evropu
No, zabyvat se muze. Jen jestli to nebude zbytecne vyhazovani penez.
0/0
1.6.2005 12:56

Dan 1

Re: Smlouva o Ústavě pro Evropu
Maastrichtská smlouva čl. 48: Vláda kteréhokoli státu nebo Komise může Radě předkládat návrhy na změnu smluv, na nichž je založena EU. Jestliže Rada po konzultaci s EP, a s Komisí zaujme stanovisko ve prospěch svolání konference představitelů vlád států, svolá předseda Rady tuto konferenci, aby se společně dohodly změny, jež by v těchto smlouvách měly být učiněny. Změny vstoupí v platnost poté, co jsou ratifikovány všemi členskými státy v souladu s jejich ústavními předpisy. Čl. IV-447/2: smlouva vstupuje v platnost dnem 1. listopadu 2006 za předpokladu, že budou uloženy všechny ratifikační listiny. Z výše uvedeného EK dovozuje, že "SÚE nevstoupí v platnost, pokud nebude ratifikována v jednom z členských států". Za EK to podepsala komisařka Wallström. A i eurofilní fr. politici se staví velmi rezervovaně k možnosti opakování referenda.
0/0
1.6.2005 13:19

Dan 1

Re: Re: Smlouva o Ústavě pro Evropu
Wolfgang Schüssel dnes navrhuje uspořádat celoevropské referendum, ve kterém by byl souhlas podmíněn dvojitou většinou, tj. jednak převahou obyvatel a jednak převahou souhlasích členských států, podobný názor mají i jiní politici. Proto si myslím, že jsou všechny důvody přinejmenším kampaň pozastavit a tento názor posiluje předpokládané odmítnutí SÚE v NL. Já zase nechci, aby o mě rozhodoval Brussel.
0/0
1.6.2005 13:23

ciric

Re: Re: Re: Smlouva o Ústavě pro Evropu
To já přece nechci taky! Jen poukazuji na to, že nelze kategoricky tvrdit, že celá SÚE je mrtvá. V případném referendu v ČR pak chci vyjádřit svůj názor.
0/0
1.6.2005 13:40

tmar

O cem to tady mele???
Musim rict, ze chapu tohohle EU svazaka a celu tu EU suitu, ktera je oznacovana jako rada, komise a ja nevim co jeste. Oni by to chteli tak nejak, aby to meli uplne pod kontrolou, protoze pak se jim lepe bacuje. Navic nechapu ten nadpis. Copak tim, ze nekdo neschvali nejaky posrany dokument, kteremu podle mne nerozumi mozna ani telicka (jenom se tak tvari chytre), je mozne pohrbit EU? Proc je tolik hysterie kolem toho? Neni to nahodou tim, ze bruselsti panove maji strach, ze prijdou o nejake "vyhody"?
0/0
1.6.2005 12:01

spaldings

Re: O cem to tady mele???
Pan Telicka schvalne, jako spravny bolsevik, plete dve veci. EU a ten paskvil, nazyvany Smlouva o ustave pro Evropu (uz ten nazev je nesmysl). Samozrejme EU nekonci a samozrejme UEU skoncila v nedeli vecer. Nelze postupovat dle clanku zamitnuteho dokumentu, to je klasicky bolsevicky trik. A ze se hned bolseviku vyrojilo :-))
0/0
1.6.2005 12:47

ciric

Re: Re: O cem to tady mele???
V prohlášení o ratifikaci Smlouvy o Ústavě pro Evropu je doba na její ratifikaci v členských státech EU stanovena na 2 roky od podpisu. To bylo 29.10.2004. Případný "úmrtní list" by tedy nesl datum - 29.10.2006. Dále tam není řečeno nic o tom, že není možné ratifikaci provést opakovaně v dané časové lhůtě   
0/0
1.6.2005 13:14

_Eva_

Třeba se konečně začne mluvit
o skutečném problému Evropy: hitlerovský a napoleonský komplex některých eupolitiků
0/0
1.6.2005 10:45

drobek.47

Teličko !
U nás se EU úmrtní list vystavovat nebude, ten již byl vystaven ve Francii !
0/0
1.6.2005 9:24

Zubrsu

Re: Teličko !
Je zajímavé jak ti "politici" tak nějak nechápou, když se jim to zrovna nehodí do krámu. Koryto je koryto!
0/0
1.6.2005 11:07

Najdete na iDNES.cz