Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Francouzské non zmrazilo Unii

Fotbal a demokracie mají neopakovatelné kouzlo. Stát se může cokoliv. Nedávno Liverpool srovnal třígólový náskok Milána a vyhrál. Teď Francouzi řekli non evropské ústavě. Euroskeptikové bouchají šampaňské, optimisté natahují moldánky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pajikus1

kde to jsem?
Tady jak čtu příspěvky Vás většiny soudruhů,tak mám pocit že jsem buď na špatném místě a nebo ve špatné době.
Proboha probuďte se trochu a vnímejte okolní realitu života. S danou a stávající vládní garniturou nemůžeme nic vyhrát ale hlavně ani udělat. Už slyším ty nářky o sociálních jistotách. To všechno by Vám ústava spláchla. Děkujte francouzům,že mají mozek a hlavně že ho používají. Narozdíl od českého stáda,které jde neustále kupředu sešněrováno socialistickou morálkou monotématičnosti. Kupředu levá... Ono to nějak dopadne,že?
0/0
31.5.2005 16:02

P.G.K.

Re: kde to jsem?
musím se přiznat, že ten tvůj komentář nechápu. Přečetl jsem si ho jako první v této diskuzi a nedávalo to smysl. Tak jsem si přečetl i ty ostatní, jestli jako nereaguješ na něco konkrétního, ale furt nic. Tak jsem si to přečetl ještě dvakrát a furt si myslím, že to absolutně nedává smysl.
 
Asi ti unikly dva podstatné detaily:
1. v ČR podporuje ústavu především ČSSD (a jako jediná bez výhrad). Naopak ODS zpochybňuje ústavu jako příliš socialistickou, tj. moc státní regulace, příliš silný sociální systém, byrokracie atd.
2. Francouzi odmítli ústavu jako málo sociální (tj. z opačného důvodu než kritizuje ODS)!!! podívej se na průzkum voličů, kteří jako hlavní důvod úváděli ohrožení sociáního systému a byloi to převážně příznivci levice.
0/0
31.5.2005 17:10

huhu007

referendum o UEU
být musí - ne kvůli EU ale kvůli napjaté situaci a odstředivým tendencím doma. Modrostraky musejí dostat jasně po koulích a pokud se referendum uskuteční, pak i po koulích s pravděpodobně dostanou. Nakonec to stejně odnese Francie, jelikož i její ekonomika je do značné míry závislá na exportu a ochranářská opatření okolních států by poškodilo ekonomický růst i Francii, což by paradoxně přineslo víc nezaměstnancých než si nyní Francie připouští.
0/0
31.5.2005 10:50

Zubrsu

Pokud mělo být referendum o EU ústavě.....
.....tak je přece dle předem daných pravidel(pokud ústavu neschválí jen jedna země tak EU ústava nebude platit) zbytečné pokračovat ve schvalování  a referendu o něčem co francouzi "shodili" se stolu.Jednat se může už pouze o nějaké nové ústavě, nebo dokumentu ústavu nahrazujícím.Ale opravdu těžce otřesený Paroubek toto ani nechce chápat z jednoho prostého důvodu****** byl to hlavní a prakticky jediný důvod existence té " vládní slátaniny" , která chce dožít do  řádných voleb a "zubama nehtama" bránila svá korýtka před možností voleb předčasných!
0/0
31.5.2005 7:27

huhu007

Re: Pokud mělo být referendum o EU ústavě.....
vláda chce "dožít" řádných voleb? Tak to je holenku její svaté právo, nech se inspirovat naší ústavou. Chápu, že pro obyčejného ODS-bezmozka, co jenom papouškuje politické cancy modrých tunelářů to může být překvapivé zjištění, že volební období je na 4 roky, tudíž vláda ztrácí mandát teprve po tomto období, i kdyby bezmozek namítal kdovíco. Tedy alespoň pokud žijeme v právním státě - vzhledem k cancům modrých strak o vůli dodržovat právní stát začínám pochybovat...
0/0
31.5.2005 10:55

Zwerg

Re: Re: Pokud mělo být referendum o EU ústavě.....
Současná "vláda" jen bezectně přežívá dle hesla - každý den dobrý...
 
Podívej se na Německé socialisty. Sice je nemám zrovna v lásce, ale jedno se jim musí uznat - nejsou to slizcí ubožáci, jako ti čeští. V Německu je v současné době odklon od levice a tak v SPD rozhodli, že se musí zeptat voličů, zda o jejich vládu stále stojí - a sami iniciovali přípravu předčasných voleb. Očekávat něco takového od českých slizkých socialistických korupčníků, je naprosto nemyslitelné.
0/0
31.5.2005 11:06

Najdete na iDNES.cz