Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Výbuchy na tržišti zabily v Indonésii 19 lidí

Při bombových útocích na tržišti ve městě Tentena na východě Indonésie zahynulo ráno 19 lidí. Nejméně dvacet dalších osob bylo zraněno.K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Panují obavy, aby útok nevyvolal novou vlnu násilí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tajemník z letícího ostrova

palestinci neuspesne zautocili na izraelce
Jeden Palestinec byl v sobotu večer zastřelen a dva další zraněni při pokusu o útok na izraelskou vojenskou základnu nedaleko města Džanín na západním břehu Jordánu. Informovala o tom mluvčí izraelské armády.
Tři Palestinci zahájili z jedoucího auta palbu na pozici izraelské armády. Vojáci palbu opětovali a všechny tři Palestince zasáhli. Jeden z nich zemřel, dva zranění byli hospitalizováni.
Prozatím není jasné, která palestinská militantní skupina je za útokem. Palestinští radikálové jinak proklamují ochotu dodržovat příměří, které v únoru vyhlásil prezident Mahmúd Abbás.   :)))
 
0/0
29.5.2005 15:29

tajemník z letícího ostrova

Tárik Azíz prosí zahr. pomoc
Bývalý irácký ministr zahraničí Tárik Azíz, vězněnýž v internačním táboře na okraji Bagdádu, napsal dopisy, ve kterých prosí o mezinárodní pomoc, která by ho vyvedla ze “zoufalé situace” a ukončila jeho nezákonné zadržování. Obsah dopisů, psaných ručně v angličtině a arabštine, zveřejnil dnes britský deník The Obsesrver.
“Byl jsem obviněn nespravedlivě, ale dodnes nebylo zahájeno příslušné vyšetřování,” napsal bývalý spojenec svrženého prezidenta Saddáma Husajna v jednom z dopisů napsaných zběžně patrně minulý měsíc na stránkách diáře jeho právníka.  :))))
0/0
29.5.2005 15:24

fleret1

naprosto souhlasim s prispevkem Prubojneho kapitalisty
z 13 : 29 hod. ! ...ze to Tajemnik se Supersexem - Jezkovy voci nechapou je sice politovanihodne,ale nijak neobvykle
0/0
29.5.2005 14:32

fleret1

Re: naprosto souhlasim s prispevkem Prubojneho kapitalisty
a pro Tajemnika znovu opakuji a podtrhuji : s prispevkem z 13 :29 hod. !!!!!
0/0
29.5.2005 14:33

Modracek

Re: Re: naprosto souhlasim s prispevkem Prubojneho kapitalisty
Tajemník a Supersex jsou jedna osoba.  
 
0/0
29.5.2005 15:13

tajemník z létajícího ostrova

.
hehe... prubojnik se tu zase vsechny snazi presvedit, ze jedina opice co nedavno slezla ze stromu je on sam ;)))
0/0
29.5.2005 12:07

Supersex

Re: .
"Válka vychovává ke svobodě. Neboť co je svoboda! Že má člověk vůli k sebeodpovědnosti. Že se pevně zachovávají distance, které nás oddělují. Že jsme lhostejnější vůči útrapám, tvrdosti, strádání a dokonce vůči životu. Že jsme nějaké věci ochotni obětovat lidi včetně sebe samých.
 
Ne ne, on nám jen naznačuje, že islámští teroristé z Al-Kajdy i iráčtí povstalci bojují za svobodu - je to v podstatě zakuklenej protiami... 
0/0
29.5.2005 12:25

tajemník z létajícího ostrova

Re: Re: .
no jo :))) on vlastne mluvi o terorismu... takovej zarkavi je pro nej teda prototypem svobodneho cloveka ;))
0/0
29.5.2005 12:32

Prubojny___kapitalista

Re: Re: Re: .
Nemůže být svobodný člověk ten, který šíří myšlenky Islámu- teroristického zvratku sloužící k utlačování lidí ve středověké tyranii. Máš to popletené.
0/0
29.5.2005 12:38

tajemník z létajícího ostrova

Re: Re: Re: Re: .
ale pro nej islam predstavuje svobodu... do nietzeho definice presne zapada :)))) "Osvobozený člověk, o co více osvobozený duch, šlape po opovrženíhodném druhu blahobytu, o němž sní kramáři, křesťané, krávy, ženy, Angličané a jiní demokraté. Svobodný člověk je bojovník"
0/0
29.5.2005 12:52

Prubojny___kapitalista

Re: Re: Re: Re: Re: .
Kdepak, vykládáš si to nepřesně. Nietzsche zjednodušeně říká, že svoboda je tam, kde o ní musí neustále bojovat. Je to to samé, co říkají američané, ono pověstně" strom svobody se musí občas zalít krví těch, kteří ji chtějí". Rovněž nemůžeme vyložit všechno do slova, - ( šlape po opovrženíhodném druhu blahobytu, o němž sní kramáři, křesťané, krávy, ženy, Angličané a jiní demokraté.) Je přece 21. století. Hlavní je myšlenka. Ta přetrvává. Pokud pro Zarkhávího "Islám představuje svobodu", je to to samé, jako by pro nacistu představovala svoboda likvidaci židů. Není důležité, co pro koho je "svoboda". Je důležité, co si pod pojmem "svoboda" představuje většina světové populace. Tedy demokracii, možnost volby, atd a to Islám rozhodně není.
0/0
29.5.2005 13:04

Supersex

Re: Re: Re: Re: Re: Re: .
To už je ovšem jen tvůj výklad slov tvého proroka a ten bin Ladina zajímat nemusí. Důležité je originální nezkreslené znění Nietscheho slov a v nich si Ladin nepochybně najde mnoho poučného a povzbudivého pro sebe... 
0/0
29.5.2005 13:18

Supersex

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .
Dokonce si myslím, že bin Ladin Nietscheho opravdu zná - alespoň jsme to o něm kdysi četl.
0/0
29.5.2005 13:22

tajemník z létajícího ostrova

Re: Re: Re: Re: Re: Re: .
jiste a co predstavuje svoboda pro tebe? znovuzotroceni a kolonizace tech " co nedavno slezli ze stromu"? ruseni univerzalnosti lidskych prav a jejich zachovani pouze pro vyvolene? strejko, vzdyt prave cernosi za prava a svobodu v americe bojovali a ty tady obhajujes kkk, kterej je za to vrazdil ( a nejen cernochy )...
0/0
29.5.2005 13:22

Prubojny___kapitalista

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .
Ne, říkám jen, že předání moci do rukou např. afrických černochů byl předčasný krok. Jsem pro svobodu, v pořádku, ale ne do rukou nekompetentních lidí. Nejde jen o ně, jde také o nás. Otroctví jsem odsoudil, nicméně nemá všechno jen negativní stránku věci. Otázka osvobození černochů v USA - beru. Jenže přinesla negativní rozměr způsobu života civilizovanějším obyvatelům a vytvoření KKK je pouze odezva. A když na jednu misku vah postavíme kulturu naši a naše zájmy a kulturu někoho jiného, čí má přednost? Naše - jsem realista. Černoši z USA měli být osvobozeni a vráceni zpět tam, odkud byli přivezeni. Jak jsem napsal včera, mísení kultur přináší problémy. V praxi.
0/0
29.5.2005 13:37

Prubojny___kapitalista

Re: Re: .
Islámští teroristé natož Al-kajda nebojují za svobodu, nýbrž za šíření Islámu, který vede k nesvobodě člověka a jeho utlačování. Je tedy velice hloupé, to cos napsal.  
0/0
29.5.2005 12:37

Supersex

Re: Re: Re: .
Omyl  - pro ně je svoboda život v islámu. Že ty máš jiný názor na svobodu je nezajímá. A proč by také mělo?
Ale pod každé jednotlivé slovo z toho Nietscheho pamfletu o nutnosti boje za tu svobodu by se bin Ladin s chutí podepsal... sevěobětování, lhostejnost k životu, to musí znít jeho uším lahodně... 
 Osvobozený člověk, o co více osvobozený duch, šlape po opovrženíhodném druhu blahobytu, o němž sní kramáři, křesťané, krávy, ženy, Angličané a jiní demokraté. Svobodný člověk je bojovník...
...a tohle musí jeho uchu islámského bojovníka také lahodit, takové krásné odsouzení dekadentnosti a změkčilosti západní civilizace...
0/0
29.5.2005 13:11

Prubojny___kapitalista

Re: Re: Re: Re: .
Uchu islámského bojovníka může také lahodit filmová "lahůdka" Angelika a Sultán, o tom, jak islám ovládal 1/2 světa. To není důležité. Důležité je, co to znamená pro nás, euramerickou civilizaci. Znamená pro nás, že máme vykašlat na pacifismus, konvence atd. a potlačit Islám dřív, než potlačí on nás. My musíme chránit naši svobodu, náš způsob života, naše zvyky, naši kulturu a ne kulturu našich nepřátel tím, že si je zveme do země, kde se usazují jako blechy v psím kožiše. "Osvobozený člověk, o co více osvobozený duch, šlape po opovrženíhodném druhu blahobytu, o němž sní kramáři, křesťané, krávy, ženy, Angličané a jiní demokraté. Svobodný člověk je bojovník... " Neznamená, že je to cesta pro nás, to je všeobecně platný přírodní zákon.
0/0
29.5.2005 13:29

tajemník z létajícího ostrova

Re: Re: Re: Re: Re: .
neco podobnyho mlel hitler o zidech... hlavo prazdna...
0/0
29.5.2005 13:35

Prubojny___kapitalista

Re: Re: Re: Re: Re: Re: .
Ale ty všechno posuzuješ podle rasy...V tom je ta základní chyba. Nejde o žádnou rasu. Naopak, ty a tobě podobní se musíte mermomocí zastávat všeho jiného než zájmu civilizace a kultury, které jste součástí. Myslíš si, že se muslim zastává naší západní civilizace?  i ti, co k nám přišli hledat nový domov jsou stále proti nám a kdykoliv nám vrazí kudlu do zad, když jim to duchovní nakáže. Já chci pouze rovnováhu. Tvrdé hájení naší kultury tak, kde je pošlapávána.
0/0
29.5.2005 13:43

Prubojny___kapitalista

Níže popasné není žádná nová myšlenka
"Válka vychovává ke svobodě. Neboť co je svoboda! Že má člověk vůli k sebeodpovědnosti. Že se pevně zachovávají distance, které nás oddělují. Že jsme lhostejnější vůči útrapám, tvrdosti, strádání a dokonce vůči životu. Že jsme nějaké věci ochotni obětovat lidi včetně sebe samých. Svoboda znamená, že mužské, bojovné a z vítězství se radující instinkty vládnou nad instinkty jinými, například nad pudy po "štěstí". Osvobozený člověk, o co více osvobozený duch, šlape po opovrženíhodném druhu blahobytu, o němž sní kramáři, křesťané, krávy, ženy, Angličané a jiní demokraté. Svobodný člověk je bojovník. Podle čeho se měří svoboda jednotlivců a národů? Podle odporu, který musí překonávat, podle námahy, která je potřebná k udržení se nahoře. Nejvyšší typ svobodného člověka by se měl hledat tam, kde se neustále překonává největší odpor: pět kroků od tyranie, těsně u prahu nebezpečí otroctví."
0/0
29.5.2005 11:23

Prubojny___kapitalista

Re: Níže popasné není žádná nová myšlenka
Je psychologicky pravdivé, rozumějí-li se "tyrany" neúprosné a hrozné instinkty, které vyžadují maximum autority a kázně - nejkrásnější typ toho je Julius Caesar - je to pravdivé i politicky - jen si projděte dějiny. Národy, které měly nějakou hodnotu, staly se hodnotnými, toho nikdy nedosáhly z liberálních institucí: velké nebezpečí z nich udělalo něco, co si zaslouží respekt, nebezpečí, které nás teprve učí znát naše prostředky, naše ctnosti, naše zbraně, našeho ducha, - které nás nutí k síle. První zásada: člověk musí být nucen k tomu být silný, jinak jím nikdy není. Ony velké líhně silného, nejsilnějšího typu člověka, jaký dosud existoval, aristokratická společenství na způsob Říma a Benátek, chápaly svobodu přesně v tom smyslu, jak slovu svoboda rozumím já: jako něco, co člověk má a nemá, co chce a čeho dobývá..."
F. Nietzsche - německý filozof (myšlenka z konce 19. století, platná dodnes)
0/0
29.5.2005 11:25

Filip II

Re: Re: Níže popasné není žádná nová myšlenka
Hele, ty musíš být vážně člověk zvláštního ražení.
 
Víš o tom, že tyto "dodnes platné myšlenky" spolu s Netscheovou teorií o nadčlověku byly ideologickým základem nacismu? 
0/0
29.5.2005 11:49

Prubojny___kapitalista

Re: Re: Re: Níže popasné není žádná nová myšlenka
Nietzscheho myšlenky byly pouze nacismem zneužity, neboť byly vytrženy z celého kontextu. Je to ale mnohem lepší než filozofie Marxova, která zavdala vzniku komunismu. Ten má na svědomí mnohem více obětí než nacismus.
0/0
29.5.2005 12:35

Filip II

Re: Re: Re: Re: Níže popasné není žádná nová myšlenka
Zneužity? Já bych spíše řekl realizovány...
 
Poněkud znepokojivým zjištěním nicméně zůstává, že myšlenky, které tolik zaujaly Hitlera, se zdají být někomu dodnes platné.
0/0
29.5.2005 13:42

Prubojny___kapitalista

Re: Re: Re: Re: Re: Níže popasné není žádná nová myšlenka
Myšlenky K .Marxe, které zaujaly Lenina jsou realizovány v praxi ještě dnes. Kuba, Severní Korea. To ti nevadí?
0/0
29.5.2005 13:45

Filip II

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Níže popasné není žádná nová myšlenka
Jistě že vadí. Na světě mi totiž kromě obdivu k násilí a sebezbožňování vadí ještě spousta dalších věcí.
0/0
29.5.2005 13:51

Prubojny___kapitalista

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Níže popasné není žádná nová myšlenka
Pak ale nemůžeš zavrhnout fylzofickou myšlenku, které se bohužel o 25 let později chytil magor a na základě starého německého smyslu pro povinnost a poslušnost a uspořádání pořádku v evropě po 1. svět. válce ji použil k propagaci svinstva nejhoršího kalibru. Říká se, že ideologie vymýšlejí fylozofové, praktikují idealisté a prospěch z ní mají darebáci. Nacismus a komunismus jsou ideologie, které zneužity prostě být musejí, jinak nefungují. Ale s tím nemá Nietzsche nic společného. Stejně tak bychom mohli odsoudit např. Schopenhauera.
0/0
29.5.2005 14:06

Prubojny___kapitalista

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Níže popasné není žádná nová myšlenka
oprava: filozofie
0/0
29.5.2005 14:07

Filip II

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Níže popasné není žádná nová myšlenka
Pokud by Shopenhauer zastával myšlenky jako:
 
"Osvobozený člověk, o co více osvobozený duch, šlape po opovrženíhodném druhu blahobytu, o němž sní kramáři, křesťané, krávy, ženy, Angličané a jiní demokraté."
 
pak by musel být po právu odsouzen i on. A hájit ho slovy, že jeho myšlenky byly nepochopeny a zneužity, je směšné. Takové myšlenky k tomu nejhoršímu "zneužití" totiž přímo vybízejí.
 
 
0/0
29.5.2005 14:38

Prubojny___kapitalista

Souhlas s mrkew aneb zrušení kolonií byla chyba
Domnívám se, že předání vlády v africe, indonésii a potažmo části Asie do rukou jejich obyvatel bylo předčasné a byla to chyba. Vzhledem ke kutlurní a civilizační NEvyspělosti tamních obyvatel, které bych vyjádřil "po lopatě" jako promitivy, "co zrovna slezli ze stromu" byl vliv auroamerické civilizace tamním lidem velice prospěšný. To nemyslím ve zlém, aby se někdo necítil poškozen, prostě silná kultura evropská přinesla do zaostalých kontinentů svoje mravní a civilizační kodexy. Došlo k prudkému rozvoji vzdělanosti, průměrný obyvatel byl během krátké doby povznesen z "opice" na člověka, rovnajícího se prakticky svým "učitelům" - tj. skoro člověka evropského. Naučil se používat nástroje, moderní zbraně, poznal prvky demokracie, odnaučil se kanibalismu atd.
0/0
29.5.2005 10:46

Prubojny___kapitalista

pokračování
Dokonce i takové NEGATIVNÍ otroctví dokázalo pomocí tvrdé práce pomoci černoškému obyvatelstvu přeskočit tisíciletý vývoj během několika desetiletí a dnes, když se podíváme do USA zjišťujeme, že američtí černoši jsou mnohem výše v civilizačním měřítku, než černoši afričtí. Jistě, tento skok nebyl zadarmo. Bylo zavražděno několik miliónů lidí, byli utýrání, umučeni atd. Avšak, když se na to podíváme z pohledu historie, bylo u vývoje civilizace euramerické na nynější úroveň mnohonásobně více obětí - od pravěkého a středověkého vyvražďování, inkvizice až po staletí válek. Je tedy nutné říci, že jsme černochy a ostatní níže postavené kultury ušetřili té kruté tisíceleté cesty a zachránili desítky milionů životů. Bohužel, předání moci v koloniích bylo předčasné, obyvatelstvo bylo nevyzrálé a projevilo se to zhroucením státních institucí a vyvražďováním sebe sama v občanských válkách a leností živit sebe sama. Bohužel.
0/0
29.5.2005 10:55

dukeprvni

Výbuchy na tržišti zabily v Indonésii 19 lidí
 muslimofilove to urcite zase svedou ty amiky  zrovna jako v iraku
0/0
29.5.2005 6:35

tajemník z letícího ostrova

Re: Výbuchy na tržišti zabily v Indonésii 19 lidí
muslimové nic jineho nedokazou  :))))))
0/0
29.5.2005 15:14

mrkew

free Corby-boycott Indonesia!!
jen at se tam mezi sebou vymlati,smradlavi prasivci,v zajmu normalni casti sveta bych jim i nejake prebytky munice a vybusnin zdarma pranechal-oni to uziji spravnym,pro lidstvo prospesnym zpusobem-zmasakruji se navzajem.Zeme jak indonesie by mely existovat pouze jako surovinovy zdroj pro vyspelou cast sveta,uzivajic mistnich primitivu pouze jako levne,snadno nahraditelne pracovni sily.
BOYCOTT INDONESIA-FREE CORBY!!
0/0
29.5.2005 2:05

tajemník z létajícího ostrova

Re: free Corby-boycott Indonesia!!
aaa mrkew... neboli mistni primitiv ;)))
0/0
29.5.2005 8:30

Modracek

Re: Re: free Corby-boycott Indonesia!!
Pinku, utíkej za Kamilem. 
 
0/0
29.5.2005 15:15

zpravodajec007

Offtopic
Když už offtopicy, tak taky jeden přihodím. Jak tu šla řeč o nováckých sporťácích ...  
0/0
29.5.2005 1:55

Mitchell

Re: Offtopic
No to je síla.  
0/0
29.5.2005 2:38

pan_socka

Re: Offtopic
0/0
29.5.2005 5:45

tajemník z letícího ostrova

v cine umiraji hladem lvi a pstrosi
Majitelé zbankrotované zoologické zahrady v centrální části Číny jen bezmocně přihlíželi, jak jim před očima hlady umírají desítky zvířat, protože vstupné nestačilo ani na nejzákladnější krmení. Mezi uhynulými zvířaty bylo i osm lvů a 12 pštrosů.
V posledním desetiletí po celé Číně vyrostla řada zoologických zahrad, aby uspokojila touhu po zábavě sílící čínské střední vrstvy. Mnohá z těchto zařízení ale nebyla schopna zajistit zvířatům odpovídající životní podmínky a vedení zahrad nedokázalo přilákat dostatek návštěvníků, aby pokrylo náklady.
0/0
28.5.2005 21:55

barbudo

Re: v cine umiraji hladem lvi a pstrosi
... neviditelná ruka nepomohla?
0/0
28.5.2005 22:12

tajemník z létajícího ostrova

hop sem s offtopicem
SAN DIEGO (USA) - Americká vojenská porota osvobodila příslušníka zvláštního komanda SEAL Andrewa Ledforda obviněného z podílu na incidentu, při němž v roce 2003 zahynul podezřelý Iráčan.
Muže zadržela Ledfordova jednotka, která ho pak předala Ústřední zpravodajské službě (CIA), v jejímž držení muž za několik hodin zemřel.
Ledfordovi (32) hrozilo až jedenáct let vězení kvůli obviněním z útoku, nevhodného jednání či lživých prohlášení. Členové jednotky SEAL při přelíčení připustili, že muže kopali a bili.
Iráčan - Manadil Džamadí - zemřel 4. listopadu 2003 spoutaný želízky ve sprše ve věznici Abú Ghrajb. Džamadí byl podezřelý z účasti na bombovém útoku proti kancelářím Červeného kříže v Iráku, při němž přišlo o život 12 lidí.
0/0
28.5.2005 21:07

tajemník z létajícího ostrova

je to ptak? je to letadlo?ne! je to zarkavi! a jeho tridenni prustrel plic...
Na islamistických internetových stránkách se mezitím objevila nová informace - údajně od militantní skupiny Al-Káidy v Iráku - o zdravotním stavu povstaleckého vůdce Abú Músy Zarkávího.
Ten je údajně zdráv a řídí nadále své bojovníky. Před několika dny tytéž internetové stránky psaly o tom, že byl tento radikál jordánského původu zraněn v boji.
0/0
28.5.2005 21:02

tajemník z letícího ostrova

V Iráku se našla těla 10 umučených šíitů
Policie v Iráku oznámila, že za hranicí města Kaim nedaleko syrské hranice nalezla pohozená mrtvá těla deseti šíitských muslimů.
Podle policistů se vraceli od svatyně ležící na syrské straně hranice. Útočníci je před smrtí mučili.  
0/0
28.5.2005 20:32

tajemník z létajícího ostrova

glo glo aloha
glo glo gloo
0/0
28.5.2005 20:25

Superex

Pákistán je úspěšný v boji proti Al-Káidě
Al-Káda to má v Pákistánu blbý.     
 
0/0
28.5.2005 19:19

tajemník z letícího ostrova

islam predstavuje nebezpeci
islam predstavuje nebezpeci pro cely civilizovany svet ...z zadneho jineho nabozenstvi nevychazi hrozby globalniho dzihadu proti krizakum...
 
0/0
28.5.2005 18:32

barbudo

Re: islam predstavuje nebezpeci
... svěřte se lékaři ...
0/0
28.5.2005 18:41

fleret1

Re: Re: islam predstavuje nebezpeci
...ty uz si se sveril,vid ?!...a takhle blbe to s tebou dopadlo...no nic,mas jeste psika,ten to zvladne...:-))
0/0
28.5.2005 18:59

Najdete na iDNES.cz