Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

A ty, prezidente, mlč!

Jsi pro přijetí evropské ústavy a chceš svůj názor veřejně hlásat? Jen hlásej! A ještě dostaneš 200 milionů! Jsi proti evropské ústavě a chceš se veřejně projevit? Nedostaneš nic! A vůbec, mlč! A že jsi svobodně zvolený prezident republiky a přitom odpůrce ústavy?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vovov

Mrklas, Mrklas,
Mrklas, Mrklas, ...... ?
 
-- to prý je jakýsi nový politolog.
0/0
31.5.2005 16:29

jejkap

Dokonale!
"...a at se Blair snazil sebevic, duveru lidi uz zpatky neziskal."
Kdyby se vsichni Klausovci postavili na hlavu, Blair vyhral volby a jako pomalu jediny evropsky politik drzi prapor evropske cti tam, kde vsechny ostatni politicke elity (vcetne Vaclava Nejvyssiho) ustupuji islamskemu fundamentalismu, aby si kratkodobe zachranili koryto ve zbabele Evrope.
Takovyhle argument diskvalifikuje cely clanek, protoze nepokryte vyjadruje tendencnost.
At si ten pan pise, co chce, ale neoznacuje se za "politologa"...
0/0
30.5.2005 17:58

Dan 1

Re: Dokonale!
Pokud jste to nezaznamenal, tak klausovci se na hlavy nestavějí. Blair požádal Klause při příležitosti jeho návštěvy o spojenectví proti eurobyrokracii, což Klaus ochotně přijal. Když byla lady Thatcher tázana, je-li Blair thatecherista, řekla, že ne, ale něco z thatcherismu má. Labour Party není ČSSD a Blair není politik Paroubkova nebo Kavanova střihu, ale inteligentní člověk.
0/0
30.5.2005 18:15

chrtil

hmmm
shut up
0/0
30.5.2005 16:12

Dusrej

Modří ptáci...
tenhle článek je názor autora a ne zpráva!!!!!!!!!!!!!!
0/0
30.5.2005 12:26

Dan 1

Re: Modří ptáci...
Tak s tím polemizuj a nevyřvávej tady hesla. 1. máj už byl.
0/0
30.5.2005 12:32

jejkap

Re: Re: Modří ptáci...
Jdi do nekam, blbecku. Ty tvoje narodne socialisticke (i pres pripadnou obrizku) nazory na vsech diskuzich iDnes opravdu nikoho nezajimaji. Nebo aspon cas od casu napis nejaky argument, at se pobavime.
0/0
30.5.2005 17:59

Dan 1

Re: Re: Re: Modří ptáci...
Já obvykle argumentuji tím, že předkládám fakta a štřím nadávkami. Pojem "národ" pro mě nic moc neznamená a nepoužívám jej. Chceš-li diskusi na úrovni, které bys porozuměl i ty, pak ti tedy sděluji, že jsi neinformované, semiinteligentní, nedovzdělané hovado. Cenzor a ostatní čtenáři iDnes ať prominou.
0/0
30.5.2005 21:58

iuos

hmm
ne vždy s tebou souhlasím, ale teď máš pravdu
0/0
31.5.2005 16:32

jajaja59

Re: Re: Re: Re: Modří ptáci...
Souhlasím s tebou. K tomu prvnímu dodám, že se jedná o rubriku Hyde Park a ne o zprávy. Nechápu, proč na tyto "podivníky" reaguješ. Ale sám se vlastně také někdy neudržím....
0/0
31.5.2005 17:23

jajaja59

Re: Modří ptáci...
Inteligentní člověk zjistí (to se tě netýká), že článek je v rubrice Hyde Park a ne mezi zprávami.
0/0
31.5.2005 17:21

Dusrej

Modří ptáci...
z některých článku na IDNES je cítit, že nejsou psány člověkem, který ma rozhled a je nestranný... Copak to nikdo nevidí?
0/0
30.5.2005 12:24

karoten

Prezident nemlčí
Vy všichni, co se obáváte o svobodu slova, se o ni obávajte doopravdy, v okamžiku kdy začnou média sdělovat v žulové jednotě strany a lidu.
Dokud budou existovat Haló Noviny i Zvědavec - není se čeho obávat. Přesvědčení fašisté i komunisté vykřikují své názory nahlas a vrchovatě.
 
Tak newim voco gou....
0/0
30.5.2005 11:15

obcanek

Dosud v žádném rozboru situace
jsem nepřečetl,je-li prezident jako hlava státu odpovědný za zahraniční politiku.Přečetl jsem,že je za ní odpovědná vláda.Je-li za zahraniční politiku odpovědná vláda,je poměrně logické,že si do ní nechce nechat kecat.Pokud schvaluje vláda peníze na zahraniční cesty prezidenta s tím,že vůběc není povinná finance na konkrétní cestu přidělit,pokud účast jednotlivých státních funkcionářů na zahraničních setkáních určuje vláda, tak se nikdo nemůže divit,když chce aby bylo po jejím.Když Václav Klaus jako premiér rýpal do všelikých výroků Václava Havla ,nikdo se tak silně neohražoval.Opět se projevuje bolševickost v myšlení ODS a jejích příznivců.Když dělají dva totéž,není to totéž.Protože jde o "útok" na Klause,platí jiná pravidla než když "útočil " Klaus  na Havla. Havel je mi zcela ukradený,ale zase je to známé všichni jsou si rovni,někteří jsou si rovnější.
0/0
30.5.2005 10:42

DedecekHribecek

Re: Dosud v žádném rozboru situace
      Já se zase nikde nedočetl, že by president nemohl vyjadřovat své názory.
      Napsal jste správně, že Klaus rýpal do Havla. nedodal jste, že i Havel rýpal do Klause. Havel mu provedl navíc spískal puč ve straně. Naproti tomu Klaus nikdy nevyhrožoval presidentovi tak jak vidíme nyní u Paroubka. Vidíte jak se pro vás egoista Klaus chová lépe než Paroubek či Havel?
      Jestli se projevuje bolševickost tak ta bolševickost je v totalitárních metodách jakými prosazují svoje názory. Že by nástup eurototalizy?
0/0
30.5.2005 11:05

obcanek

Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
Netvrdím,že prezident nemůže vyjadřovat své názory.Své názory soukromé osoby Václava Klause ať vyjadřuje za peníze soukromé osoby  Václava Klause.Pokud chce vyjadřovat názory jako hlava České republiky,měl by vyjadřovat názory,které jsou oficiálnímy názory státu.Z nejvyššiho zákona této republiky je za tato názory odpovědná vláda.Pokud za ně má býti odpovědná,tak jí holt musí Narcis poslouchat.A nebo,pokud se to nelíbí zejména ODS,má dostatek zastupitelů na to,aby navrhla změnu ústavy.A nechť se pak hlasováním dospěje k výsledku.A ono,vážený,podstata demokracie je v tom,že na čem se většina dohodne,tak musí dodržovat všichni a to i tehdy,když se mi to nelíbí a nesouhlasím s tím.To ODS neumí.Zákon projde předepsanou procedurou,ale ODS začne okamžite vřeštět,že je třeba je změnit,zrušit,zničit krtka .......................... . 
0/0
30.5.2005 12:14

obcanek

Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
... opravuji,ulétlo mi jedno i, oficiálními názory má být správně.
0/0
30.5.2005 12:15

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
       Politik nemá soukromí a tudíž nemá ani soukromé názory. Ani jeho peníze nejsou soukromé a podléhají dohledů celého národa. Neodpověděl jste mi tudíž  na otázku zadali si myslíte, že president nemůže presentovat své názory. Vaše dedukce je také zajimavou ve vztahu Klaus Havel. To by pak ani Havel nemohl bez konzultace s Klausem si ani uprdnout. To jako, že i Havel narcis měl také poslouchat narcise Klause - premiéra?
       Je na Vás vidět, že jste demokrat každým coulem. Opoziční nárory ja třeba za každou cenu zadupávat. Já nevím ale vidím to jako škodlivé. Možná to je ale běžní v Evropě kam jsme vstoupili.
       
0/0
30.5.2005 12:28

obcanek

Re: Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
Opoziční názor je třeba zadupávat,za každou cenu.Hm,to jsem já nenapsal,ba naopak.Ale tady jde přeci o něco jiného.Podle ústavy,kterou mimochodem Klaus jako předseda vlády spolupodepisova,za zahraniční politiku odpovídá a zahraniční politiku stanovuje vláda,jakožto moc výkonná.Tedy pokud se má někdo vyjadřovat jako hlava státu,měl by se vyjadřovat tak,jako výkonná moc státu.Nikdy jsem netleskal Havlovým úletům a v zásadě jsem souhlasil s tím,že se Klaus jako předseda vlády pokoušel Havla v tomto směru "umravňovat" i když s Klausovými názory nesouhlasím.Pokud by u nás byl prezidentský systém,bylo by bezpochyby právem a povinností prezidenta určovat a také odpovídat za zahraniční politiku.Odbočka - neexistuje prezident Klaus,stejně jako neexistoval prezident Havel.Existuje funkce prezidenta republiky.Tím prezidentem byl Havel,nyní je jím Klaus.Pokud nerozumíte tomu rozdílu,asi není o čem diskutovat.
0/0
30.5.2005 13:16

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
http://ihned.cz/3-16221570-%FAkolovat-000000_d-d6
0/0
30.5.2005 13:19

obcanek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
Z toho odkazu,tedy z článku pana Balaže kouká jasně,že dnes je odborníkem kdokoliv.Prezident sjednává mezistátní smlouvy - to je nesmysl.Mezistátnáí smlouvy prezident tak maximálně podepisuje.Sjednává ja Zamini,podle instrukcí vlády,prezident nebo min.předseda je podepisují,schvaluje parlament.Buď zdráv a dlouho věř tomu,co kterýkoliv z čelných modrých ptáků zazpívá a hlavně k tomu nezapomeň vypnout mozek,aby ses náhodou nedopustil vlastní myšlenky.
0/0
30.5.2005 14:54

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
JUDr. Vladimír Balaš je modrý pták? Je to především významný a uznávaný odborník na mezinárodní právo. Ty jsi odborník na lži a demagogii.
0/0
30.5.2005 15:06

obcanek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
Pokud uznávaný odborník na mezinárodní právo napíše,že prezident ČR sjednává mezistátní smlouvy,může být 100 x uznávaný ,ale stejně blábolí. Prezident smlouvy uzavírá,ale nesjednává,sjednává je ZAmini.A vztekej se jak chceš,je to blábol. A odborníci na demagogii a lži jsou hlavně modří ptáci.
0/0
30.5.2005 15:26

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
O tom ale spor vůbec nebyl a není. Nejasné je mi to, zda ještě platí čl. 3 Ústavy. Paroubek se pravděpodobně domnívá, že už EU zrušila.
0/0
30.5.2005 15:34

obcanek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
Poslal jsi odkaz na to,co říká a problému JUDr.Balaš.Z toho článku pod tvým odkazem : "Prezident do jisté míry spoluvytváří zahraniční politiku tím, že zastupuje stát a sjednává mezinárodní smlouvy, dodal Balaš. " Pokud odborník na mezinárodní právo,natož podle tebe uznávaný,střelí takovouto věc od boku do televize,pak to s tím jeho odbornictvím nebude až tak slavné.Ale nevím,proč bych kvůli tomu já měl být demagog.Pokud je podle tebe demagogií to,že poukážu na fakt,že prezident mezinárodní smlouvy nesjednává ale uzavírá.Pokud toto pan Balaš neví,není odborník na mezinárodní právo.Co je na tom demagogického?
0/0
30.5.2005 15:55

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
Mně se stane několikrát denně, že chybně formuluji nějakou větu. Tuhle jsem doma prohlásil, že jdu ven a beru si na sebe tu černou boženou k~ndu. Jádro sporu je ale opravdu, ale opravdu, naprosto jinde.
0/0
30.5.2005 16:11

obcanek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
Jistě,jádro sporu je v tom,že tam kde je v ústavě definována odpovědnost za zahraniční politiku je napsáno odpovídá vláda.Pokud za něco vláda odpovídá,tak tomu,zaco odpovídá také velí.Role prezidenta je v ústavě co se týče tohoto bodu špatně definovaná ( mimo jiné ) .Z logiky věci vyplývá,že,BEZ OHLEDU NA PERSONÁLNÍ OBSAZENÍ má pravdu spíše Paroubek.Prroč - no protože za danou oblast odpovídá,stejně jako za celou vládu.Dost si nedovedu představit,že německý prezident bude říkat v zahraničí něco jiného než kancléř.Spor,který začal Klaus s Havlem pokračuje dál v jiném personálním obsazení.Škrtni si osoby a obsazení a hoď si to do teoretické roviny kompetencí dvou ústavních funkcí.Ne do sporu Klaus- Paroubek.
0/0
30.5.2005 16:19

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
Zároveň ale ústava stanoví, že Klaus reprezentuje ČR navenek. A to si vyřiď s věčným ústavodárným duem Rychetský+Jičínský. Klaus své pravomoci nijak nepřekročil. Ani ústava, prezidentská přísaha nemluví o věrnosti vládě.
0/0
30.5.2005 18:18

Tw_ista

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
Nase ustava, cl. 63, odstavec b... blaboli, ze?
0/0
30.5.2005 17:19

Cenda22

Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
malá poznámka : Změnu ústavy musí schválit parlament 3/4 většinou a to se v momentálním složení sněmovny nepodaří. Nicméně ústavu by bylo potřeba "inovovat" pro její nejednoznačnost v mnoha směrech.
0/0
30.5.2005 13:14

obcanek

Re: Re: Re: Re: Dosud v žádném rozboru situace
Ano,to máš pravdu.Jednoznačně.Ale,jakýkoliv pokus o ústavní změnu čehokoliv blokuje zejména ODS.Dílčí změny ústavy v žádném případě.A kompletní novou ústavu po 12 letech existence té současné nechtějí zase ostatní,to by znamenalo že až doposud  byla ústava špatná,to za prvé a za druhé,ODS jasně deklarovala již několikrát,že chce většinový systém vítěz bere vše a to ostatní nechtějí..A nová ústava podle vzoru ODS neprojde senátem,i když tam má ODS většinu,protože ODS chce zrušení senátu a to je  na kapry a termity z ODS moc,to nezkousnou.
0/0
30.5.2005 15:00

vovov

Ale může !
Za svoje peníze ať si vyjadřuje názpru jaké chce !
 
Ovšem do ciziny VK nejezdí za svoje peníze !
0/0
31.5.2005 16:31

karoten

neobjektivita se nevyhne ani politologogogovi
Silně do modra zbarvený blábol, jen co je pravda.
0/0
30.5.2005 10:26

DedecekHribecek

Re: neobjektivita se nevyhne ani politologogogovi
       Jak dokazují preference modrých tak jsou lidem bližšší modré bláboly než černé či růžové. To že Vy máte alergii na modrou je zcela jiný problém.
0/0
30.5.2005 11:09

jirha

Je smůla
že někdo s takovýmito názory se může nazývat politologem. Ten spor není o tom že Klaus je Euroskeptik a že to hlásá ale o tom jak to hlásá a jakými argumenty to podbíjí.
0/0
30.5.2005 10:08

DedecekHribecek

Re: Je smůla
        Ale Klaus je podle mne superpravdivý člověk na rozdíl od všech těch euronadšenců. Vzpomínám si na to jak nás euronadšenci strašili jaké by to pro nás mělo fatální následny kdyby jsme tu ústavu nepřijali. Nyní po krachu referenda ve Francii najednou to tak moc nevadí. To nám ti praporečníci EU lžou nebo je rozdíl v tom zdali ústavu nepřijme Francie nebo ji nepřijme Česko?
0/0
30.5.2005 10:23

leonel

Re: Re: Je smůla
 když  to česko je tak malinké a slabounké
0/0
30.5.2005 10:25

obcanek

Re: Re: Je smůla
Klaus je zaprvé superješitný člověk,navrch silně narcisistní.Výrok,že je superpravdivým člověkem ukazuje na bezmezné zbožnění  a na absenci vlastního uvažování.Typický příznak příznivce ODS,totiž absence vlastního názoru a přejímání názorů model.To je přesně vůdcovský princip,stejný jako citace myšlenek Velkého Vůdce,lhostejno kdo jím je,Jestli Leni,Stalin,Hitler,Mao,Kim,kdokoliv z nich má přeci pravdu,o tom se neuvažuje,to je přeci dané,on je nejmoudřejší,on je slunko naše jasné.
0/0
30.5.2005 10:47

DedecekHribecek

Re: Re: Re: Je smůla
       Vysvětlete mi prosím "To nám ti praporečníci EU lžou nebo je rozdíl v tom zdali ústavu nepřijme Francie nebo ji nepřijme Česko?"
         Chováte se jako typický antiODSák. Nemáte argumenty tak protistranu přirovnám k nějaké totalitě. Nijak nezáleží na tom, že totalitní manýry jsou v tomto případě na straně eurofandů (nedostanete peníze, nikam nepojedeš, či lži a bagateliozace).
        Máte pravdu, že je Klaus superješita. Alespoň na něm je něco přízemně lidského. To ale není o tom zdali má nebo namé pravdu. to není o tom zdali jeho odpůrci oužívají či nepoužívají totalitní mentody.
0/0
30.5.2005 10:58

country

Re: Je smůla
....zatímco metody a hlásání pana Paroubka jsou OK? Nebuďte směšný. Místo aby Paróbek oponoval věcně, snaží se umlčet. Držím Klausovi palce a říkám smlouvě NE.
Je zajímavé, že přesně víte, jaké názory má mít správný politolog. (nemělo by se mu něco zakázat nebo přehodnotit? Třeba taky někam jezdí)
 
0/0
30.5.2005 10:25

Tw_ista

Re: Je smůla
A eurooptimisti delaji co? Hlasaj nesmysly, vyhrozujou hovadinama? Ja dosud netusim, k cemu nam bude ustava... aby se na nas nenastval bush? chm... aby se dala rozsirit EU a dal fungovala? Vzdyt nam optimisti tvrdi, ze nejde o nic jinyho, nez o zabaleni (dovu) puvodnich smluv do jednoho kabatku. A kdyz to neni nic jinyho, proc jsou kolem toho takovy emoce? A proc propadaji panice, kdyz to nekdo nakousne? Skoro jako by v tom neco smrdelo.. A ano, bohuzel, pesimisti to vedou taky prilis emotivne, osobne bych ocenil vecnost .. A odhaduju, ze politologem se nazyva kdokoli, kdo se politikou tak ci onak zabyva, a je dostatecne znamej, aby se ho nekdo zeptal na nazor ;)
0/0
30.5.2005 17:25

country

101.pravda
Největší legrace spočívá v tom, že ústavní smlouva sama není jednoznačná a připouští více výkladů. Tedy i možnost zneužití. Protistrany se takhle nikdy nemůžou dohodnout.
Asi bych se spíše zajímal o základní princip - jestli takovou knihu (četli jste ji vůbec?) vůbec potřebujeme. Nestačí nám ta naše? Vždyť i s ní si občas nevíme rady. Já si myslím, že nás z Evropy nikdo neodstěhuje, když budeme bez tohoto "slovního marasmu" - jinak se tento výtvor nedá nazvat.
 
0/0
30.5.2005 8:49

starej Homolka

Ve Francii to ruplo...
...a ustava EU je v haji. Docela se mi ulevilo. Souhlasim s Klausem - ustava je docela slusny manipulacni nastroj silneho celku na vnuceni sve vule malym statum. Jsem rad, ze se k tomu VK vyjadruje.
0/0
30.5.2005 8:42

vlákno

právě že je to hlava státu a zastupuje ČR navenek...
...tak by to měl dělat a ne hlásat kamkoliv po světě přijede svá eurobubácká menšinová moudra. Například přirovnávat EU k RVHP atd.. když toto říká tak snad zastupuje ČR? Má o euroústavě mluvit doma a nevyhýbat se diskuzi, zatím komunikuje jenom formou monologů a na kritiku reaguje podrážděně až vztekle, pokud přichází náhodou ze zahraničí tak se před ní brání dokonce pomocí své funkce a tedy se zašťituje celou naší republikou. Krom toho v Ústavě je napsáno, že vláda je vrcholný orgán výkonné moci. A jak je to obvyklé, nad vrcholem už nic není. Takže za zahraniční politiku, i podle kompetenčních zákonů, odpovídá vláda potažmo zaminy. Nemyslím si že je potřeba, aby sme měli dvě na sobě nezávislé instituce, které mohou v zahraničí jménem ČR vyjadřovat názory na zahraniční politiku. Netýká se to jen Klause ale i prezidentsví obecně, myslím že by stačilo mu dát nějaké spíše formální pravomoci na zastupování státu.
0/0
30.5.2005 8:38

DedecekHribecek

Re: právě že je to hlava státu a zastupuje ČR navenek...
      Přirovnávání EU k RVHP je trefné a to nejen z důvodů nerovných hospodářských podmínek (zemědělství, omezení podnikání v EU, omezení pracovat v EU). I když je EU lepší než RVHP používá podobné znevýhodňovací mechanizmy. O RVHP se také nesmělo špatně hovořit. To pak měl občan problém když na něco prohnilého v RVHP upozornil. I pan president bude podle vyjádření koalice dostávat censurované projevy a direktivy jak smí hovořit. Prostě o EU se nude mluvit jednimě takl jak chtějí euronadšenci jinak budete pykat. jako za bolševika - opoziční názor je nepřijatelný. Na opoziční poltiku také nedostanede ani korunu. To mi připomíná bolševickou normalizaci. Nyní to je ale spíše evropská normalizace.
PS: Pikantní je na tom jak někteří lidé blízcí Havlovi nyní kritizují Klause. Kritizují ho za to, že se nedrží stejné noty jako vláda. Zajímavé, že jim stejná činnoast nevadila u expresidenta Havla.
0/0
30.5.2005 10:40

babacek

Pan Parubek
by nejraději spojil opět jak za starých časů kdy byl prezident byl zároveň prvním tajemníkem strany a tak nejvyžší persona státu.
0/0
30.5.2005 8:23

s(h)arka

Paroubku mlč....
nevidíš si ani na špičku nosu...právo říct nahlas svůj názor máme všichni, Ty euroústavu schvaluješ, pan Klaus ne..on to řekl, tys mohl říct také a pomluvy a napadání sis  mohl ušetřit...co uděláš mě, já s ní taky nesouhlasím!  A co s Francií...?
0/0
30.5.2005 8:22

karoten

Re: Paroubku mlč....
Zbytnělé ego? Paroubkovi tykáš a soudruha prezidenta tituluješ "pane"?
Podstata sporu není v Ústavě, je úplně jinde.
Tobě nikdo nic neudělá, nešťastná žraločí dámo.....
0/0
30.5.2005 10:32

DedecekHribecek

Re: Re: Paroubku mlč....
      Proš netykat Paroubkovi? To je přeci dobrým zvykem mezi hochy ze sociální demokracie. Patřil do podobného národněfrotnového příspvěšku jako Vaši oblíbené lidovci. Ti si také momochodem tykají. Mezi ptáky Odsáky je standardním zvykem si vykat a oslovovat se pane. proč ten údiv?
      Ano podstata není v ústavě. Podstata je v tom, že se Klaus nemůže chovat jako Havel. Podstata je v tom, že opozici se nedá ani koruna na jejich propagandu. Podstata je v tom, že když nebudeš hovořit jako vládní garnitura budou sankce (nikam nepojedeš). Jako za bolševika. Kdyby se choval takto hulvátsky Klasu k Havlovi. To by jste řval a oprávněně.
      To že Vám nevadí omezování opozice mne zas tolik nepřekvapuje. Lidovci to trpěli rádi když z toho měli politický prospěch. Jak za bolševika tak i nyní.
0/0
30.5.2005 10:51

mtis

Ve sporu Paroubek vs. Klaus
jsem víceméně neutrální.
 
Jen bych chtěl připomenout, jakým způsobem celá ODS (spolu se svým oposmluvním partnerem) řvala po Havlovi, když si dovolil projevit svůj názor oproti oficiální linii MZ hájené konfidentem Kato-Kavanem.
 
Ze strdce, přeju panu Klausovi, aby si taky vyžral podobnou úctu ke svým názorům...
0/0
30.5.2005 7:40

Najdete na iDNES.cz