Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pusťte Kulínského, žádají osobnosti

Ondřej Soukup, Jiří Korn, Marta Kubišová či Ivo Mathé, ti všichni se podepsali pod petici za propuštění sbormistra Bohumila Kulínského z vazby. Žalobkyně ho však na svobodu pustit nechce. Kulínský je obviněn ze zneužívání nezletilých dívek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

murjel

Zajímavé je, že ani Opočenského,
a ten se tím netajil nedrželi ve vazbě tak dlouho! Tedy je to úmysl státní zástupkyně, která potřebuje čas, aby byly svědkyně pod psychickým nátlakem zlomeny a řekly, co si státní zástupkyně vymyslela!! Ono totiž podle vyjádření rodičů dětí, které byly vyslýchány probíhají výslechy tak, že rodiče nesmí být přítomni výslechu!!! Kdybych byla na jejich místě, tak bych v tomto případě svědectví svého dítěte odmítla! Jako jeho rodič jsem totiž jediným zákonným zástupcem a toto právo mi nemůže být upřeno i kdyby se státní zástupkyně po*srala!!! Pokud takhle vede státní zástupkyně výslechy, pak se nedivím, že je najednou tolik poškozených! Každé dítě se bojí!!  A státní zástupkyně by navíc měla vznést obvinění z napomáhání t´k trestnému činu proti těm svědkyním, které jsou dnes dospělé a tzv. svědčí proti Kulínskému, protože jsou to právě ony, kdo napomáhaly k pokračování páchání trestného činu, pakliže k němu došlo!!!!
0/0
29.5.2005 18:27

palantir

hele murjel nejmenuješ se náhodou Kulínská
protože co to tady píšeš, to je snůška blábolů, rodiče při výslechu být nemusí, když je přítomen třeba sociální pracovník, takže ti klidně mohou odepřít přítomnost při výslechu už jen třeba proto, že to nedoporučí psycholog, protože pro dítě není nijak příjemné vyprávět před rodičem, jak mu nějaký cizí mužský projížděl kalhotky, jinak státní zástupce výslechy neprovádí, máš mylné informace, provádí je vyšetřovatel, státní zástupce většinou pouze dozoruje, vyšetřuje minimálně - to dělá buď vyšetřovačka prokuratury, nebo nějaký státní zástupce na VSZ jménem Dolejší, ale tohle není ten případ, dále neoznámení trestného činu by bylo trestné v případě že by dotyčná byla pouze svědkem, nikoliv obětí
0/0
29.5.2005 21:55

jirka02

Toníku Pirků!
     Vidíte, já jsem naopak přesvědčen o tom, že přitroublý je ten, který se ani v dospělém věku nenaučil mluvit a psát svým spisovným jazykem
0/0
29.5.2005 13:42

jirka02

Opět projev malé české závisti
     Lidí opravdu schopných a úspěšných není v žádné populaci mnoho. Že mezi ně pan Kulínský patří, může zpochybňovat pouze ignorant. Nakonec úspěchy dětského sboru jím vedeného jsou zřejmé.
     Pan Kulínský je možná pedofil. O tom zda tomu tak je rozhodne pouze a jenom soud. Žádný vyšetřovatel, žádný prokurátor a už vůbec ne tak zvaný "hlas lidu". A je zapotřebí aby se tak stalo co nejdříve, neboť vyšetřovací vazba není vězením, jak se zde mnozí domnívají.
     To, že na podporu pana Kulínského vystoupili někteří známí umělci není proto, že umělci jsou zvláštní kastou s odlišnou morálkou, jak zde také zaznělo, ale proto že tito lidé správně pocitují, že neustálé prodlužování a rozšiřování vyšetřování bez zřetelného výsledku (soudního projednávání a rozhodnutí) se stále více rozchází se spravedlností, to jest s právem na rychlý a spravedlivý proces.
0/0
29.5.2005 11:28

TondaPirko

Re: Opět projev malé české závisti
ty si tak přitróblé, opravdu si myslíš, že člověk se stává pedofilem rozhodnutím soudu?
0/0
29.5.2005 11:46

GhorX

Re: Re: Opět projev malé české závisti
Soud určí, zda to je či není pravda (mimo jiné).
0/0
29.5.2005 12:02

jirka02

Re: Re: Opět projev malé české závisti
     Tak přitroublé opravdu nejsem. Nic takového jsem také nepsal. Tak přitroublé je však ten které to tak prezentuje. Napsal jsem: Možná, že pan Kulínský je pedofil. Ovšem rozhodnutí o skutečném zneužití dětí nepřísluší ani vyšetřovateli, ani státnímu zastupitelství,  tím méně "hlasu lidu", ale jedině soudu! A k tomu se tento případ ani po půl roce nedostat. A o to šlo signatářům uvedeného dopisu.
0/0
29.5.2005 13:31

jirka02

Re: Re: Opět projev malé české závisti
A snad ještě maličkost. Je-li někdo podofilem nebo není, není trestným činem. Trestným činem je teprve naplňování pedofílie!
0/0
29.5.2005 13:36

palantir

Re: Opět projev malé české závisti
a co by jsme měli panu Kulínskému asi závidět ? o tom že nějaký sbor existuje sice vím, ale to je tak vše, mám svůj život možná bohatší nežli tehnle pán, ale se zasahováním do nezávislého vyšetřování prostě nemohu souhlasit v žádném případě, chápu že pro některé závislé osoby je asi těžké pochopit, že policie musí vyslechnout spousty dívek, musí zadat znalecké posudky na Kulínského i dívky, ono není jen tak vyšetřování věci, kde je tolik potencionálních obětí a nějaké emoce se prostě musí vypustit, vyšetřování musí probíhat korektně a hlavně nezávisle což právě narušuje již  zmíněný dopis od "nezávislých " umělců což mě ovšem dává právo polemizovat o jejich jiné morální orientaci
0/0
29.5.2005 22:09

Brainwashington

A N O !
Pusti omluvit se a jako odškodnění pár -urviček pro něj i pro Jeho výsost katarského prince!
Každej přece ví, že Češky jsou nejlepší...
0/0
29.5.2005 8:57

palantir

jen ať je tam dál
alespoň trochu vychladne, tak to je dobrý, Kubišová a spol se berou za pedofila, copak asi mají sami na triku, že se staví za tuhle "osobnost", která proslavila naší republiku daleko za hranice, ale třeba bude pedofilie podle těhle lidí patřit do gentlemanských přestupků a v těhle kruzích se to tak nebere, je tam asi jeden úchyl vedle druhého a jeden se pak diví, asi je mezi nimu jiný hodnotový systém  
0/0
28.5.2005 22:35

GhorX

Re: jen ať je tam dál
A směl bych vědět, na základě čeho se domníváte, že je Kulínský pedofil? A že udělal to, z čeho je viněn?
0/0
29.5.2005 10:59

TondaPirko

Re: Re: jen ať je tam dál
uklidni se, státní zástupce by si nelajsnul držet nevinnýho půl roku ve vazbě, věř mi....apropo nepodepíšeš výzvu "Nepouštějte Kulínskýho"?(viz. trochu dole)
0/0
29.5.2005 11:09

GhorX

Re: Re: Re: jen ať je tam dál
To si děláte legraci, že? Nevinných, kteří strávili v posledních pár letech ve vazbě měsíce i roky jsou desítky, možná stovky. Pokud vím, nejčerstvější je případ ženy a muže, vazebně stíhaných pro vraždu, ke které se později přiznala bestie Stodolová. Mimochodem, oba měli slušné alibi a státní zástupkyně žádala o prodloužení vazby i potom, co byla vražda oficiálně "přiklepnuta" Stodolové.
0/0
29.5.2005 11:32

TondaPirko

Re: Re: Re: Re: jen ať je tam dál
tak desítky nebo stovky, to je trošku rozdíl, pravděpodobně jen tak plácáte, a hlavně v případě Kulínskýho je tu jeden faktor, který u těch vašich desítek -stovek nebyl, Tomáš Sokol, ten už zaručí, že jeho zákazníkovi nebude činěno bezpráví...takže opět opakuji "uklidněte se!"
0/0
29.5.2005 11:40

GhorX

Re: Re: Re: Re: Re: jen ať je tam dál
Ujišťuji Vás, že jsem naprosto klidný (a rozhodně neplácám). Mám pár známých mezi vyšetřovateli, takže i informace z první ruky. Možná to nevíte, ale vazba se často nařizuje na základě podezření - a to je subjektivní a exaktně nezdůvodnitelný pojem. Pokud se státní zástupce domnívá, že by obviněný mohl ovlivňovat svědky, prakticky není šance, jak takovou doměnku vyvrátit (a že má státní zástupce větší klid, je-li obviněný ve vazbě snad chápete) a neumí to ani JUDr. Sokol.
0/0
29.5.2005 12:00

jirka02

Re: jen ať je tam dál
Copak mají asi sami na triku ti úchylové? Pane, jedná se o hrozný způsob uvažování. Lituji vás, musíte mít zoufalý život
0/0
29.5.2005 11:33

palantir

Re: Re: jen ať je tam dál
řekněme, že horší život má momentálně pan Kulínský, ale pokud bude zloděj křičet chyťte zloděje a pedofil pusťte pedofila, tak můj příspěvek není tak od věci, a nebo co takhle nechat pracovat dál naší justici, aby ukázala co umí co říkáte
0/0
29.5.2005 22:01

chamomil

Nazpíval jsem song na podporu Kulínského:
... a kukuku, kukuku, ku ku ku ku kukukůůůůůůůůů a šššššššššš šššššššššš šu šu šu šu šušušůůůůůůů....
0/0
28.5.2005 21:56

pointre

Pusťte kulínského
on je totiž úplně zdravý - Pedofil není nemocnej, on je jenom hrozně nedočkavej........ :-)
0/0
28.5.2005 21:43

skoky76

nepoliticka politika
TO je jeden z tech prikladu natlaku "osobnosti" na napriklad justici. Stejne to funguje i v politice. Doufam, ze tam zustane. Nechapu proc by nekdo mel byt zvyhodnovan jen pro to ze je "znama osobnost" apod...Jen ho nechte v chladku jako vsechny normalni lidi, kteri by se tam dostali....
0/0
28.5.2005 20:00

chia

Soudy
Je vidět že spousta lidi tady neměla tu "čest" s naší "VB" a soudnictvím, pak by mluvili jinak , kdyby zažily tu bezmoc !!!!!!!
0/0
28.5.2005 19:07

fiffan

Re: Soudy
Vážený kalkule, dnes už za prvé žádná VB není, už jsme o 15 let dál, jak všude slyšíme, za druhé "spousta lidí"nemá chuť na mladistvá děvčata, jako pan K., takže opravdu není důvod, aby měli zkušenosti s vazbou.  Snad je pan K. natolik inteligentní, že si byl vědom toho, co dělá, takže teď musí pykat, tak to prostě funguje.
0/0
29.5.2005 0:23

nedobik----

Re: Re: Soudy
Hele, te fiflale starej, kde žiješ? VB i komunisti přešli pod jiné názvy. Za druhé, spousta z nás má chuť na mladistvá děvčata, protože je to normální. Ty nevíš, jak krásně šuká šestnáctka, natož čtyřicítka, protože jsi impotent. Šoustu zdar, trotle!
0/0
29.5.2005 9:22

HenryVIII

času dost..
Je velice podivné, že je pan Kulínský dosud ve vazbě. Pokud je vinen, má dávno sedět, ale jak je možné, že vyšetřování se táhne  již více než půl roku? Za tu dobu nebyli vyšetřovatelé schopni vyslechnout všechny poškozené a svědky? Problém je v tom, že máme línou policii, líné soudce a státní zástupce. Ale kdo by se taky honil za těch pár korun, že?
0/0
28.5.2005 18:35

Brundi

Re: času dost..
Je to smutne, ale tato doba je u ceskych soudu bezna. Mame malo soudcu. Ac se mi tato dlouha doba nelibi, tak si ale nemyslim, ze by zrovna pan Kulinsky mel byt "odbaven" prednostne, aby dlouhou vazbou "nebylo poskozeno jeho profesni pusobeni". Na to mel mozna myslet driv, nez zacal tem holcinam sahat mezi nozky! ;-( Tim argumentem me nasi umelci dorazili... Vzdyt muzeme klidne pustit z vazby vsechny, kdo jsou souzeni treba za vrazdu. Co kdybychom nahodou ohrozili jejich kariery hospodskych, ridicu, rezniku, hrobniku a jinych bohulibych profesi?!?!
0/0
28.5.2005 20:45

zimní okvětní lístek

co to je za kravinu?
nechápu: je jedním z nejvýznačnějších českých hudebníků a vazba jeho další umělecké působení ohrožuje  to znamená, že když někoho třeba podřeže tak ho pustíme...pokud existují dostatečné důkazy o jeho vinně, a zřejmě takové důkazy vyšetřovatel má, pak nechápu o čem je řeč  
0/0
28.5.2005 17:22

dislektik

Re: co to je za kravinu?
no otom aby ho pustily o tom se vede řeč
0/0
28.5.2005 17:38

fiffan

Re: Re: co to je za kravinu?
a proč by ho měli pouštět?
0/0
29.5.2005 0:26

fiffan

Re: Re: co to je za kravinu?
Ježíš, člověče, kromě toho, že máš v jedné větě hned 2 chyby mám dojem, že máš i vedení přes Užgorod...
0/0
29.5.2005 0:29

GhorX

Re: Re: Re: co to je za kravinu?
Měl byste se seznámit s termínem "dyslexie", vážený absolvente 5ti tříd zvláštní školy. A o osvobození není řeč, jde o to, že díky lenosti policie je ve vazbě zbytečně dlouho. Speciálně pro Vás a další honce čarodejnic : vazba druh trestu.
0/0
29.5.2005 10:57

Kiblik

Re: Re: Re: Re: co to je za kravinu?
Uf, musim zareagovat .... nez se zase budete ohanet nejakymi "terminy", tak si je nastudujte sam. Pokud se budete obtezovat a vyznam terminu "dyslexie" si skutecne najdete, pak pochopite duvod tohoto prispevku. Ale jinak pekny den preji.
0/0
30.5.2005 10:47

GhorX

Re: Re: Re: co to je za kravinu?
Samozřejmě "vazba není druh trestu".
0/0
29.5.2005 10:58

dislektik

PUSTÍME
AŽ ODSEDÍ TREST :-))
0/0
28.5.2005 16:58

fiffan

Re: PUSTÍME
 
0/0
29.5.2005 0:30

Amarcord_1

Pustte Kajinka!!!!
Je prece blahove, propustit nekoho, kdo byl pravomocne odsouzen, na natlak lokalnich umelcu. Je ale hrozna skoda, ze se media zabyvaji ceskou vaznou hudbou, az kdyz dojde k nejake takove slamastice. To, myslim, je hrozne smutne. To pak lecktrery umelec docista zesili...
0/0
28.5.2005 16:11

vlákno

Nepouštejte Kulínského, žádá vlákno
...
0/0
28.5.2005 14:39

hugoventil

Re: Nepouštejte Kulínského, žádá vlákno
se přidávám
0/0
28.5.2005 14:59

buhvol

Re: Re: Nepouštejte Kulínského, žádá vlákno
taky se přidávám!
0/0
28.5.2005 15:21

TondaPirko

Re: Nepouštejte Kulínského, žádá vlákno
taky se přimlouváme.....Toník Pírko a Bóža Krupička
0/0
28.5.2005 15:25

Nik

Re: Re: Nepouštejte Kulínského, žádá vlákno
Jsem váš nový vedoucí. Žádný klub nezaložíte.
Macíř
0/0
28.5.2005 15:32

fiffan

Re: Re: Re: Nepouštejte Kulínského, žádá vlákno
Taky se přidávám. Když budem chtít, založíme i bez vedoucího.
0/0
29.5.2005 0:33

Isbjoerna

Re: Nepouštejte Kulínského, žádá vlákno
, ... i muj podpis!
0/0
28.5.2005 15:37

Isbjoshitt

ty pochvo natzistická
tys mu taky hulila, že se ohlašuješ? To nemáš nic lepšího na práci, než se podepisovat pod každý velečlánek? Raději vysvětli svým germánským pedofilním spolubratřím, že malý holky se nešukají!
0/0
28.5.2005 18:40

Babul

Re: ty pochvo natzistická
Konečně slušný příspěvek. Ale ta Tópra sokolovna stejně neví, která bije.
0/0
28.5.2005 21:15

Thomas More

Re: Nepouštejte Kulínského, žádá vlákno
Souhlas
0/0
28.5.2005 17:10

zimní okvětní lístek

Re: Nepouštejte Kulínského, žádá vlákno
Losna i Mažňák pro
0/0
28.5.2005 17:23

Mikula

Stejně dostane milost
Že se vůbec namáhají, Kulínský dostane milost od klause, úchyl úchylovi pomůže...
0/0
28.5.2005 14:19

HenryVIII

Re: Stejně dostane milost
blbe!
0/0
28.5.2005 18:31

snuser

Ja bych mu...
... za trest soupnul do postele nakou fesnou devadesatku, aby si taky uzil s opacnym extremem  
0/0
28.5.2005 13:15

Najdete na iDNES.cz