Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Štrasburk odškodnil gaye za diskriminaci

Evropský soud pro lidská práva odsoudil Rakousko za diskriminaci homosexuálů. Štrasburk přiřkl žalujícímu Thomasi Wolfmeyerovi odškodné 28 tisíc eur. Rakouský soud totiž gaye potrestal za sex s chlapci mladšími 18 let. Heterosexuální styk je přitom v zemi povolen od 14 let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

apfel

buzeranti
A toto je důvod, proč buzeranty znovu začít pronásledovat, stejně jako ostatní úchyláky. Píchat děti se jim zachtělo a v homosexuálním státě ještě žádají o odškodné, když jsou za to popotahováni. Rád bych viděl rodiče, kteří by souhlasili s tím, že jejich kluka šoustá buzerant. Já osobně bych tomu řiťopichovi odšrouboval hlavu, uříznul vocas a narval mu ho do krku. A bylo by mi úplně jedno, co by mi represívní orgány buzerantskýho státu udělaly. Holt bych se asi v takovým případě dal k odboji, jako  jiní, kterým bylo ubližováno v jiných totalitách, neboť toto je doopravdy začínající totalita, jak jinak pojmenovat systém, kde pod pláštíkem tolerance k "menšinám" ve skutečnosti získávají navrch nejrůznější devianti, asociálové a zločinci. Vždyť DEMOKRACIE je o prosazování názoru většiny, nikoli menšiny. Vláda menšiny je DIKTATURA.
0/0
29.5.2005 21:33

GhorX

Re: buzeranti
Jste nemocný.
0/0
29.5.2005 23:11

Dan 1

Re: buzeranti
Dopustil jste se trestného činu násilí proti skupině obyvtel a jednotlivci podle §196 TrZ ( Kdo skupině obyvatelů vyhrožuje usmrcením, ublížením na zdraví nebo způsobením škody velkého rozsahu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok).
0/0
30.5.2005 1:12

Homosexualita

Re: buzeranti
*dobrovolný* pohlavní styk v *souladu se zákony* dané zěmě je něco jiného, než očem píšete vy. Ujasněte si prosím, co vlastně chcete sdělovat.
0/0
1.6.2005 15:44

milchama

Do jaké propasti se to řítíme?
Deviant zneužívající 14-leté kluky ještě dostane odškodné...  
0/0
28.5.2005 0:39

Supersex

Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Michamo, je pravda, že Vatikán má pohlavní styk povolen od 12 let? Někde jsem to četl, ale skoro tomu nemůžu uvěřit.
0/0
28.5.2005 1:44

Supersex

Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
http://lidovky.centrum.cz/domov/clanek.phtml?id=292504&hp1
0/0
28.5.2005 1:48

Dan 1

Re: Do jaké propasti se to řítíme?
S vámi je sranda, bojovníku. V době, kdy fanatický křesťan a pedofilní homosexuál jsou takřka synonyma, kritizujete Evropu právě za tohle? Každá stát má jinou právní úpravu (soudruh ThDr. Pilát by vám to potvrdil odkazem) a nechápu, jakým právem bychom do toho měli kecat, jestliže to jsou státy demokratické. Pokud jde o homosexuální styk, ten zakazují pouze islámské diktatury. Do středověku se vracet nechceme. Vy jistě ano, ale většina společnosti ne. Mimochodem, to מלחמה, myslíte jako džihád proti bezvěrcům?
Pozn.: V rozrušení jste zapomněl zkritizovat Stellu Zázvorkou a potraty.
0/0
28.5.2005 6:03

milchama

Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Poněkud si pletete pojmy (jako obvykle). Křesťan totiž nemůže být  pedofilním homosexuálem. To může být pouze pseudokřesťan... Pokud jde o ony demokratické státy, domnívám se, že zakladatelé novověké demokracie (v 16. stol. v Nizozemí, v 17. stol. v Anglii a v 18. stol. v Severní Americe) by nikdy nepochopili, jak je možné, že jejich myšlenky byly zneužity k legalizaci homosexuální deviace. Pokud v demokratickém státě budete provádět dost dlouho školskou a mediální masáž, většina dému bude po čase podporovat téměř cokoli (záleží na šikovnosti demagogů). Tedy fakt, že demokratické státy něco schvalují, ještě zdaleka neznamená, že je to správné, stejně jako fakt, že něco bylo schvalováno ve středověku, neznamená, že je to špatné.... K tomu džihádu jen tolik: הֵשִׁיב יֵשׁוּעַ: "מַלְכוּתִי אֵי&#
0/0
28.5.2005 10:53

milchama

pokračování
 אֵינֶנָּה מִן הָעוֹלָם הַזֶּה. אִלּוּ הָיְתָה מַלְכוּתִי מִן הָעוֹלָם הַזֶּה, הָיוּ מְשָׁרְתַי נִלְחָמִים שֶׁלֹּא אֶמָּסֵר לְרָאשֵׁי הַיְּהוּדִים; אֶלָּא שֶׁכָּ
0/0
28.5.2005 10:54

milchama

Re: pokračování
ֶ שֶׁכָּעֵת מַלְכוּתִי אֵינֶנָּה מִפֹּה.
0/0
28.5.2005 10:59

IceKure

Re: pokračování
Hmmmmm Hebrejština :=)) Ale bohužel to po tobě nějak nepřečtu :=) Kde jsi to vzal?? Jak jsi to provedl?? Odivuji Vás :=)))))) !!!
0/0
28.5.2005 15:35

Dan 1

Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Časy se mění. V 16. století by nepochopili ani to, že jde spálit trochu kerosinu a díky tomu létat. To není argument. Tolerance k homosexualitě (a k jiným rasám, že?) je věcí osobní kultury a demokratického smýšlení v pojetí dnešní doby. Není to jen Evropa a Kanada, jsou to i mnozí američtí, ale např. také tchajwanští politici, kteří podporují i legální svazky. Tam, kde už fungují, se nic strašného, před čím křesťanstvo varovalo, nestalo. Jako obvykle, nemáte pravdu, nikdy jste ji v ničem neměli a mít nebudete. Váš boj s homosexualitou, divadlem a Stellou Zázvorkovou je plýtvání silami, je mi líto.
0/0
28.5.2005 11:12

milchama

Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Spálit trochu kerosinu a díky tomu létat není morální problém, nýbrž problém technický. Novověká demokracie vznikla především na myšlenkách náboženské tolerance.   Jejím zakladatelům byly cizí myšlenky tolerance  deviantního chování. To, že si dnes homosexuální nátlakové skupiny dokázaly vynutit toleranci v řadě zemí, dokazuje pouze naprosté rozmělnění původních myšlenek. Tolerance homosexuality v řadě demokratických států ještě vůbec neznamená, že homosexualita není nebezpečnou deviací. Pokud se domníváte, že se nic strašného nestalo, pak usuzujete předčasně. Celkový úpadek společností tolerujících (mnohdy i preferujících homosexualitu) jako byly Řecko a Řím trval několik staletí....  Váš názor na pravdu či nepravdu je nepodstatný, poněvadž nejste kompetentním arbitrem. Stejnou výtku bych mohl předhodit já vám. Ale to bychom jen hráli slovní ping pong. Tedy ponechme pravdu tomu, kdo&n
0/0
29.5.2005 23:43

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Hluboce se mýlíte. Vaše středověké a perverzní názory jsou dnes již nepodstatné.
0/0
30.5.2005 1:04

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Jak už jsem napsal, označit něco za nepravdu či omyl bez argumentace, je pouze plýtvání slovy. Ale pokud chcete: hluboce se mýlíte vy, když stran homosexuality zastáváte starověké a perverzní názory....
0/0
30.5.2005 8:06

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Vaším argumentem je suxuální komplementarita a to je pochopitelně argument chybný a zcestný. Vůbec přece nejde o sex nebo jen o sex.
0/0
30.5.2005 11:40

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Pokud by nešlo o sex, nevím, kdo by co namítal proti přátelství dvou mužů či dvou žen. Pokud by ovšem pro své přátelství nepožadovali stejný právní režim jako pro tradiční rodinu....
0/0
30.5.2005 13:01

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
A proč by spolu ti partneři museli nutně souložit, chcete je do ložnice chodit s lucernou kontrolovat? Jestliže spolu dva lidé chtějí žít, nechť je to ošetřeno nějakou právní normou, leckde na světě to funguje a apokalypsa se nekonala.
0/0
30.5.2005 14:01

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Já tvrdím, že přátelé musí nutně souložit? Dávat však přátelskému soužití dvou osob stejného pohlaví obdobný právní jako manželství - pro to nevidím důvod. Proč pak nepřiznat obdobný právní status víceru osobám, které spolu z nějakého důvodu chtějí společně žít (např. polygamní rodina, babička+vnučka, náboženská komunita atd.)?
0/0
30.5.2005 14:19

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Ano, tu otázku si kladu také. Staral jsem se o umírajícího příbuzného a vím, jak byl nešťastný, že všechno shrábnou příbuzní v přímé linii, tzv. neopominutelní dědicové, kteří si na něj neudělali ani minutu času. Ani proti polygamní rodině nic nemám - pár tisíc km na jihovýchod to funguje, ale moc se to v praxi nepoužívá. Neznám hlupáka, který by si přál dvě a více tchýní, to musí být peklo na zemi
0/0
30.5.2005 14:24

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Řadě bohatších muslimů ty tchýně asi nijak zvlášť nevadí...
0/0
30.5.2005 14:35

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Jak už jsem napsal výše: apokalypsa se ZATÍM nekonala...
0/0
30.5.2005 14:20

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
A ani se konat nebude. Demografickosociální problémy v Evropě jsou stejné tam, kde se gayové a lesby brát mohou i tam, kde to možné není. Kořeny jsou v sociálním systému, doby, kdy dítě bylo investicí, minuly.
0/0
30.5.2005 14:27

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Nevím, odkud berete tu jistotu. Doby, kdy se dopad podobných experimentů naplno projeví, se však my dva již zřejmě nedožijeme...
0/0
30.5.2005 14:38

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Jak by se mělo projevit? Nechce se mi hledat zdroje, ale myslím, že ve Švédsku je to někdy od konce osmdesátých let. Na jednu stranu křesťané (zejm. jakýsi Pyžďuch na Neffově NP) mluví o strašné epidemii homosexuality, na druhé straně jiní tvrdí, že homosexuálů jsou jen promile populace. Přičemž z pohledu současné vědy nasvědčuje všechno tomu, že počet homosexuálů je v čase a všech civilizačních okruzích konstantní. Jste prostě demagogičtí a proto tolik nepopulární. Zase strašíte a zastrašujete, jako když jste nemohli unést, že Země není placatá. Děláte své církvi medvědí službu. 
0/0
30.5.2005 14:46

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Tak , jak se to projevilo např. v Řecku, kde byl homosexuální sex mezi tehdejšími elitami jednoznačně upřednostňován před sexem heterosexuálním. Aristoteles v Politikách píše, že homosexualita byla zavedena na Krétě proto, aby zabránila přelidnění - tedy homosexualitě ve své době rozhodně připisoval dopad na populační růst (a to byl největší učenec své doby). Zhruba v 5. až 3. století př. n. l. lze v Řecku jednoznačně hovořit o boomu homosexuality, která vykazovala zjevné rysy módního trendu. Takže řeči o tom, že procento homosexuálů bylo ve všech dobách konstantní, jsou neopodstatněné. Někteří badatelé holt nechtějí vidět fakta, která jim nesedí do jejich teorie. K tomu, aby někdo mohl tvrdit, že procento homosexuálů v populaci je v čase konstatní, by musel mít k dispozici sociologické průzkumy z různých období počínaje starověkem. Nic takového však k dispozici není. Takže tvrzení o konstatním počtu homosexuálů v čase nemůže být považováno za vědecké. Je to jen zbožné přání apolege
0/0
30.5.2005 15:32

milchama

pokračování
....apolegetů homosexuality, které se v hávu "vědeckosti" stává tou skutečnou demagogií, které vy tak snadno podléháte...
0/0
30.5.2005 15:35

Dan 1

Re: pokračování
Vážený, rozlišujte homosexualitu a homosexuální chování, které je běžné ve stejnopohlavních uzavřených kolektivech. Já pamatuji celou řadu znásilnění v armádě - voják se např. sehnul ke stolku a byl znásilněn, totéž se odehrává (i na dobrovolné bázi v kriminálech, seminářích, vzpomeňte na aféru s Hr. stráží atd. Motivací může být sexuální neukojenost, zvědavost zkusit něco nového, nebo jak správně říkáte, i dobová móda. Svého času proběhl v Záp. Berlíně průzkum, kde se asi 30% přiznalo, že během života prováděli homosexuální praktiky. To je ale úlet, ne orientace. Procento homosexuálně orientovaných rozhodně není 30%. To, že se dnes jedná o boom, je jen optický klam, pouze se o tom více hovoří a píše, bere se to jako běžná věc (např. v katolickém Španělsku to bere jako normální asi 65% lidí).
0/0
30.5.2005 15:49

Dan 1

Re: Re: pokračování
Kdo ty články číst nechce, nemusí, já taky nečtu v Blesku, co dělal Karel s Václavem. Zrovna tak se vyhýbám křesťanské propagandě když zesnul Wojtyła, v zájmu uchování duševního zdraví jsem média ignoroval zcela, podobně jako o různých svátcích. 
0/0
30.5.2005 15:50

milchama

Re: Re: pokračování
Rozlišování mezi homosexuální orientací a homosexuálním chováním není ohledně dopadu na společnost nijak zvlášť důležité (často je navíc hranice mezi nimi velice nezřetelná). Negativní dopad na společnost má homosexuální chování (mnohem častější přenos viru HIV a dalších sexuálně přenosných nemocí u mužů praktikujících homosexuální sex než u těch, kteří praktikují sex heterosexuální), ať už je motivováno homosexuální orientací nebo jinak. Motivace je zde nepodstatná. Vzhledem k desetiletí trvajícím nátlakovým akcím homosexuálů, je dnes značnou částí západní společnosti homosexualita přijímána jako normální alternativa heterosexuality, což u mnoha především mladých lidí vede k různě motivovaným homosexuálním experimentům se všemi zhoubnými následky. Nebýt neustálé mediální masáže ve prospěch homosexuality, nebylo by tolik lidí, kteří s ní experimentují, ačkoli nejsou jednoznačně homosexuálně orientováni....
0/0
30.5.2005 16:36

Dan 1

Re: Re: Re: pokračování
To víte, že je to důležité, umět to rozlišit. Jinak bychom mohli třetinu lidstva uznačit za homosexuály a to bychom lhali. Žádné zhoubné dopady to pochopitelně nemá. Příroda (nebo Bůh) měla nějakou příčinu, pro část lidí takto stvořila. Dělali šamany a jejich asistenty, vykonávali mužské práce, když ostatní bojovali nebo byli na lovu a měli důležité postavení v starověkých společnostech. Pochopitelně je to atavismus, ale příroda nemůže tak rychle reagovat a najednou to "zrušit". Někde na satelitní TV jsem viděl reportáž o nějakém homosexuálovi z Polynesie, který odjel do Kanady - nemohl pochopit, že mu lidé nedávají najevo svou úctu, ale chovají se k němu jako ke komukoli jinému. Doma si ho velmi považovali a říkali mu "člověk, který má dvě duše", mužskou i ženskou. Krása světa spočívá v rozmanitosti, různosti a pestrosti, ne v unifikaci, jednotném názoru, jednom vůdci, jedné říši, jedné víře... 
0/0
30.5.2005 16:48

milchama

Re: Re: Re: Re: pokračování
Pokud bych užíval tak silná slova jako vy, musel bych vás nazvat nechutným lhářem, který kvůli lživé gay propagandě dává klidně všanc zdraví populace. Vaše tvrzení: "Žádné zhoubné dopady to pochopitelně nemá.", je zcela lživé. Nevím zda z neznalosti nebo záměrně ignorujete známá fakta. Kumulativní údaje HIV pozitivních případů dle způsobu přenosu ke 31.12.2004 ukazují, že homosexuální přenos se na celkovém počtu případů podílí 52%, zatímco heterosexuální se všemi ostatními druhy přenosu dohromady jen 48% (heterosexuální 31,2%) - viz http://www.aids-hiv.cz/graf11.htm. Pokud vezmete v potaz, že procento homosexuálů v populaci dosahuje maximálně ona mýtická 4%, snadno si můžete spočítat, že riziko nákazy virem HIV při homosexuálním styku je minimálně 25x vyšší než při styku heterosexuálním. A za takové situace zde klidně lživě uvádíte, že homosexuální styky žádné zhoubné důsledky nemají. Jak už jsem uvedl, z hlediska epidemiologického dopadu na společnost je rozlišování mezi homosexuáln
0/0
31.5.2005 14:53

milchama

pokračování
orientací a homosexuálním chováním zcela nepodstatné. Mnohonásobně zvýšené riziko přenosu viru HIV při pohlavním styku mezi dvěma muži není odvislé od toho zda jsou homosexuálně orientovaní. Transfuzní centra jsou si toho dobře vědoma a proto uvádějí, že dárcem krve se může stát ten, kdo "nepatří do tzv. "rizikových" skupin (promiskuitní způsob života, nitrožilní narkomani, homosexuálové)" - viz http://www.nemocnice-vs.cz/oddeleni/Hematologie/hematologie.htm. Homosexuály řadí do rizikových skupin ostatně i dokument Recommendation No. R (95)15 Rady Evropy: Guide to the preparation, use and quality assurance of blood components (9. vydání, 2003), který výslovně uvádí pohlavní styk mezi muži jako důvod k vyloučení z dárcovství. U homosexuálního styku však nejde pouze o zvýšené riziko přenosu viru HIV, ale rovněž o zvýšené riziko přenosu virů různých druhů hepatitid (http://www.imalab.cz/, http://www.avicena.cz/moduly/nemoc.php3?ID=40&nemoci=em&menu1=open), lidského parvoviru B 19, je
0/0
31.5.2005 14:54

milchama

Re: pokračování
jehož přenos je u homo a bisexuálů signifikantně vyšší než u heterosexuálů (http://www.avicena.cz/moduly/cl_tisk.php3?ID=34) atd. Za této situace je vaše tvrzení, že homosexualita žádné zhoubné dopady nemá, naprosto nezodpovědnou dezinformací, která současně s prohomosexuální propagandou, která vydává homosexualitu za normální variantu lidské sexualit\y, může způsobit předčasná úmrtí ještě mnoha mladých lidí.... :((
0/0
31.5.2005 14:56

Dan 1

Re: Re: pokračování
Vy se v té odporné demagogii přímo vyžíváte. Těch 52% (aniž bych sedíval na vše zdroje), je údaj z ČR z roku 2004, přičemž od konce devadesátých let neustále klesá incidence u homosexuálů a narůstá u heterosexuálů. V ČR to ale problém prakticky není, je tady několik set případů. Problém to je na Ukrajině a v dalším zemích SNS, Thajsku a zejména v Africe, kde hrozí, že během 10 let bude nakaženo 90 milionů lidí. Všude tam jde téměř o výhradně heterosexuální přenos, ženy, rodící nakažené děti to těžko získaly homostykem, vy demagogu! A co dělá katolické církev? Zakazuje prezervativy a její aktivisté fyzicky brání jejich distribuci. Vy jste masoví vrazi, ne homosexuálové. 70% nově nakažených jsou Afričané, kontinent vymírá a Trujillo prohlašuje, že kondom před AIDS nechrání. Možná si ho on sám z neznalosti nasadil na hlavu, když souložil s ministrantem a hovoří z vlastní zkušenosti... Zločinec.
0/0
31.5.2005 16:34

milchama

Re: Re: Re: pokračování
V jaképak demagogii? To, co nechcete slyšet, jednoduše označíte za demagogii. Poměrně ubohá taktika. Že při homosexuálním styku dvou mužů existuje více než 25 násobné riziko přenosu viru HIV než při styku heterosexuálním, to je skutečnost (kterou lze snadno statisticky ověřit), na které nemění nic podstatného, že se v posledních letech zvýšil podíl přenosu heterosexuálního.  Přesto podíl homosexuálního přenosu neustále převažuje a je již nejméně čtyři roky zhruba konstantní (nad 50%) - viz http://www.gay.iniciativa.cz/www/index.php?page=clanek&id=18  Že se o rozšíření viru HIV v našem státě nejvíce zasloužili právě homosexuálové, nebude nikdo soudný zpochybňovat. Oni tvořili onen základní rezervoár infekce, z něhož se virus HIV skrze bisexuály, intravenózní uživatele drog atd. postupně rozšířil i na heterosexuály. Mezi heterosexuály podíl přenosu HIV infekce stále roste
0/0
31.5.2005 23:31

milchama

pokračování
, zatímco homosexuální  komunita je virem již  "nasycena" a podíl homosexuálního přenosu zůstává víceméně konstantní.   Dále upřesňuji: Já jsem nepsal o Africe, kde má epidemie AIDS četnější jiné příčiny (pojídání opičího masa, různé sexuální rituály ap.), nýbrž o naší zemi. Tedy jsem netvrdil, že se převážná část Afričanů  nakazila virem HIV díky homosexuálnímu styku. To mi opět podsouváte vy a na základě toho mne obviňujete z demagogie. Takže demagogicky postupujete právě vy.  Tvrdil jsem ovšem, že většina HIV  pozitivních v ČR se nakazila homosexuálním stykem a že pravděpodobnost nákazy je v ČR mnohonásobně vyšší u styku homosexuálního než u styku heterosexuálního Co dělá katolická církev, nevyčítejte mi. Já nejsem absolutně proti kondomům.  Přesto si myslím, že líčení toho, jak katolic
0/0
31.5.2005 23:33

milchama

pokračování
katolická církev zákazem používání kondomů způsobuje smrt milionů lidí, je silně  přitaženo za vlasy jejími ideologickými nepřáteli. Uvažte: proč by nějaký Afričan poslouchal kardinála nebo kněze v tom, že nesmí používat kondom, když ho neposlouchá ani v nesrovnatelně důležitější otázce -  tedy v tom, že nesmí cizoložit a smilnit  Přitom v bibli je jasně napsáno, že smilníci ani cizoložníci nebudou mít účast v Božím království (1. Korintským 6,9). O tom, že by z Božího království byli vyloučeni ti, kdo používají kondom (nebo jinou antikoncepci), však v bibli nenajdete jedinou zmínku... 
0/0
31.5.2005 23:35

GhorX

Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Jen tři poznámky : 1) Křesťan může být klidně i nekrofilní zoofil. Jen by své pudy měl kontrolovat a takové věci nedělat. Zde tedy lžete. 2) zcela v duchu učení Vaší sekty manipulujete s fakty - zakladatelé novověké demokracie by mimo jiné nepochopili ani právo žen na volby a mnohé další ďábelské (a dnes obvyklé) věci. 3) Je-li sex legální od určitého věku, nelze nařizovat, jak a s kým má probíhat. To by brzy mohli křesťanští fanatici opět požadovat zákaz sexu za jíným účelem, než k plození dětí, případně (opět) kriminalizovat "Bohem" neschválené sexuální polohy. A za masturbaci rovnou lynčovat.
0/0
28.5.2005 11:15

milchama

Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
1) O křesťanství nevíte zřejmě takřka nic. Nejde jen o konání, nýbrž i o myšlení:  "Já však vám pravím, že každý, kdo hledí na ženu chtivě, již s ní zcizoložil ve svém srdci." (Matouš 5,27). 2) Volební právo žen není až tak morálním problémem. Kromě toho Švýcarsko bylo podle vás do roku 1971 patrně krajně zaostalou a nedemokratickou zemí, když do té doby ženám volební právo nepřiznávalo. 3) Mýlíte se, že nelze nařizovat jak a s kým má sex probíhat. Činí to náš platný Trestní  zákon, který v § 245 zakazuje sex mezi příbuznými v pokolení přímém a mezi sourozenci i když na sex mají věk... Nevím, odkud berete názor, že sex je možný jen za účelem plození. V bibli  ho tedy určitě nenajdete. Zato podobnou myšlenku hlásá Platón ve svých Zákonech.... 
0/0
29.5.2005 23:56

GhorX

Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Člověče, Vy jste demagog, že mi ten Váš příspěvek málem odstranil antivir. Pokud si myslíte, že sexuální úchylky lze kontrolovat tak, že na ně člověk nemyslí... Člověk, jehož osobnost má v oblasti nějakou odchylku od normálu tedy nesmí být křesťanem? Blahopřeji, právě jste z vaší sekty vyloučil 95% členů. Co se týče žen a voleb, reagoval jsem na Vaše bědování o novodobých demokratech - pro ty bylo volební právo žen stejně nepřípustné a nepochopitelné, jako pro Vás homosexualita. Dále, sex mezi příbuznými má velmi často za následek genetické poruchy, proto je zakázán. Na proti tomu sex mezi osobami stejného pohlaví má za následek pouze náběh na mrtvici puritánských hlupáků a proto trestný není. Mno a ohledně sexu; církev se vždy snažila a snaží lézt lidem do postele, možná to není v bibli, ale v hlavách omezených náboženských fanatiků určitě.
0/0
30.5.2005 1:03

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Opět jste pouze dokázal, že o křesťanství nic nevíte. "Zemřeli jste a váš život je skryt spolu s Kristem v Bohu....Proto umrtvujte své pozemské sklony: smilstvo, necudnost, vášeň, zlou touhu a hrabivost, která je modloslužbou.  Pro takové věci přichází Boží hněv."(Koloským 3,3-6). A ty lidi jsem nevyloučil já, nýbrž Ježíš: "Neboť pravím vám: Nebude-li vaše spravedlnost o mnoho přesahovat spravedlnost zákoníků a farizeů, jistě nevejdete do království nebeského."(Matouš 5,22) Tímto textem je uveden i text o chtivém pohledu na ženu, který následuje po sedmi verších... Pokud jde o volební právo žen, bylo pro novověké zakladatele nepředstavitelné z důvodů, řekněme sociálně-psychologických, nikoli z důvodů morálních, z důvodů zásadních. Zakladatelé novověkých demokracií byli křesťané a v Novém zákoně je explicitně vyjádřena rovnost žen a mužů před Bohem: "Není už rozdíl mezi židem a pohanem, otrokem a svobodným, mužem a ženou." (Galatským 3,28) Takže volební právo žen nebylo principiálně v
0/0
30.5.2005 8:30

milchama

Pokračování
vyloučeno, zatímco "normalizace" homosexuality rozhodně ano....
0/0
30.5.2005 8:31

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Pokud jsem se zmínil o incestu, pak jsem jen reagoval na vaše tvrzení: "Je-li sex legální od určitého věku, nelze nařizovat, jak a s kým má probíhat." Toto tvrzení je totiž nepravdivé, jak dokazuje náš Trestní zákon. Tradiční zdůvodňování genetickým postižením potomků je pouze přežitým mýtem. V Egyptě a Persii byly incestní vztahy zcela běžné a žádoucí, v Řecku se také běžně vyskytovaly a přesto není známo, že by tyto kultury byly postiženy nějakými častými genetickými onemocněními. Kromě toho náš zákon stíhá incest i u osob, které jsou neplodné - tedy žádné potomky na svět přivést nemohou. Takže vaše zdůvodnění je je zcela liché. Trestnost Incestu v naší legislativě totiž nemá původ v genetice, nýbrž je reliktem biblického zákazu incestu (Leviticus 18,7-18). Ze stejného důvodu byla kdysi trestná i homosexualita. Pokud zákonodárci zrušili trestnost homosexuality, měli zrušit i trestnost incestu. Jinak užívají dvojí metr....
0/0
30.5.2005 8:48

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Lháři jeden nechutný, už ve starověkém Egyptě věděli, že styk mezi příuznými vede k defektům. Ocituji dr. Bika:Řekněme, že v rodině se vyskytuje poměrně dost vzácná recesivní alela (označíme jí a), která způsobuje, řekněme, pevný srůst stehenní a bércové kosti. Normální, dominantní, alelu označíme A. Žena i muž jsou (kromě toho, že jsou příbuzní) heterozygoti Aa, takže se u nich tato zákeřna vada nevyskytuje a mohou nohu normálně v koleně ohýbat. Tito dva lidé mají dítě... Ve většině případů je vše OK, ale s 25% pravděpodobností se narodí postižené dítě. Zkrátka a jednoduše, mít děti s příbuznými není dobré, protože se u dítěte potom kumulují nedobré recesivní alely a značně tak stoupá riziko nějakého postižení. Genů má člověk tak okolo 30000 a v každé rodině se objeví nějaká ta nepěkná recesivní alela čekající na příležitost se projevit...
0/0
30.5.2005 11:35

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Z hlediska klinické genetiky se jako příbuzní jedinci označují ti, kteří mají společného předka nejvýše ve stupni pra-prarodiče. U vzdálenějších příbuzných pak velice klesá koeficient příbuznosti, který udává pravděpodobnost, že náhodná alela těchto jedinců je tzv. ibd alela (ibd = Identical by descent = společná původem = zděděná od společného předka). Rizika jsou spojená jednak již s možností setkání recesivních alel u potomka a potom se zvýšeným rizikem vzniku vrozené vývojové vady polygenně dědičné. Některé fenotypové znaky člověka - jako třeba intelekt, či kvalita zraku jsou závislé na větším množství genů. Pokud v rodině například existují alely pro krátkozrakost, pak potomci do jisté míry tento předpoklad dědí, ale druhá sada alel (od rodiče tzv. z jiném rodiny), tento jev do jisté míry kompenzuje, tudíž potomek má velkou šanci na alespoň jednu zdravou sadu alel a tím pádem i nižší stupeň postižení. Pokud ovšem potomka mají dva členové této rodiny, pak se neúměrně zvýší rizik
0/0
30.5.2005 11:37

Dan 1

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
riziko, že potomek dostane od obou rodičů poškozené alely a bude těžce postižen. Šance, že by kdokoli z jiné rodiny bez společného předka měl poškozeny zrovna stejné alely je u polygenně dědičných chorob velmi mizivá šance (a tak samotnná pravděpodobnost projevu je velmi malá, ale pokud jde o příbuzenský sňatek, je tato šance neúměrně větší. U incestu ja pak takováto šance velmi vysoká, genová rozmanitost takovéhoto potomka bude velmi nízká, což bývá většinou jen ku škodě.
0/0
30.5.2005 11:38

milchama

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Do jaké propasti se to řítíme?
Ale, ale, nač ta silná slova? Co vypovídá váš citát o tom, co věděli v Egyptě? Pokud by měli v Egyptě takový názor, nebrali by si tamější panovníci za manželky své vlastní sestry nebo dokonce vlastní dcery (jak učinil např. Ramesse II.). Navíc váš citát platí jen za předpokladu výskytu "nedobré recesivní alely"... Začal jste citátem, tak zde je také jeden od Dr. Bornemana: "Incest...je zakázán téměř ve všech zemích a téměř všude je stíhán tak absurdně vysokými tresty, že to svědčí o hlubokém psychologickém traumatu zákonodárců. Záminka, že pohlavní styk mezi příbuznými je trestný proto, že vede k "degenerovanému" potomstvu, je v rozporu s experimentálně prokázánými pozorováními genetiků, kteří provedli stovky pokusů se spojováním potomků jednoho jediného páru, aniž by bylo patrné jakékoli poškození. Národy jako Židé, kteří byli uzavřením do ghetta donuceni brát si své příbuzné, již dávno degenerační mýtus opustily. Vysoká inteligence, minimální výskyt duševních onemocnění a velká vi
0/0
30.5.2005 13:26

milchama

pokračování
.... vitalita jsou jsou výsledky právě velké míry rozplozování mezi přínuznými. Zdraví dětí NEZÁVISÍ na příbuzenství rodičů, nýbrž na dědičném materiálu, který si s sebou přinášejí. Je-li ten dobrý, může jej rozplozování mezi příbuznými jen zlepšit. Je-li špatný, pak jej takové rozplozování zhorší." Označíte také Dr. Bornemana za lháře? Vaše silná slova jen dokládají vaší nejistotu. :))
0/0
30.5.2005 13:27

Najdete na iDNES.cz