Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ano, získává peníze zpět

Řekněme to nahlas a zřetelně. Snaha České televize vymoci rázně placení koncesionářských poplatků je správná. A na tom nic nemění ani fakt, že ČT tak učinila způsobem – mírně řečeno – velmi neohrabaným.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

BrumlajiciCmelak

Fakt cool hlavička
Řekněme to nahlas a zřetelně. Snaha Adolfa Hitlera vymoci rázně práci po jisté tmavší (zatím)minoritě je správná. A na tom nic nemění ani fakt, že A.H. tak učinil  způsobem – mírně řečeno – velmi neohrabaným.
0/0
26.5.2005 13:51

santej

Re: Fakt cool hlavička
 přesné.
0/0
26.5.2005 14:55

orinka3

vymáhání poplatků
Sama jsem na webových stránkách vyhledávala dlužné období, kdy jsme ČT údajně dlužili. Jednalo se o srpen a září roku 1997, tedy za období, kdy uplaval dům i s televizí. Měli jsme tedy zcela jiné starosti, než konzumování programu ČT. A i kdyby - pohledávka je starší 3 let a tedy promlčená. Otázka je, kdybych si nedala práci a jen rovnou zaplatila. V celkové částce 25 milionů aktuálně zaplacených "dluhů" je podle mě nejméně polovina peněz, kdy se lidi prostě lekli, nic si nezkontrolovali a raději pro klid zaplatili. Je to pěkná kulišárna. Jo, a myslím, že při současném stupni dokonalosti výpočetní techniky by nebylo nic těžkého nastavit limit placení pohledávek jen za poslední 3 roky a neobtěžovat všechny sakumprask. Ale to by zas tolik nevyneslo, chápu.
0/0
26.5.2005 12:05

szarkafarka

Re: vymáhání poplatků
Pokud přihlášený televizor uplaval, musí se na poště odhlásit. To snad musí pochopit každý. Promlčenou pohledávku sice nelze vymáhat soudně, ale tato pohledávka stále existuje a je ji možné vymáhat morálním apelem na dlužníkovi, který by ji měl zaplatit.
0/0
26.5.2005 13:24

Trencherman

Re: Re: vymáhání poplatků
Morálním apelem vymáhat promlčenou pohledávku z období největších záplav v ČR? Jdi se bodnout !
0/0
26.5.2005 20:46

szarkafarka

Re: Re: Re: vymáhání poplatků
Ty se jdi se boudnout a trochu přemýšlej. Jak může ČT vědět, komu uplaval přijímač? Majitel zničeného (přihlášeného) přijímače to musí na poště odhlásit, jinak se to nikdo nedozví. V období největších záplav určitě neuplavaly všechny přijímače v ČR.
0/0
27.5.2005 9:20

Jean-Jacques

Re: Re: Re: Re: vymáhání poplatků
To ČT opravdu vědět nemůže. Nicméně její postup svědčí o tom, že tam mají tak neskutečný bordel, že nad tím zůstává rozum stát. Nemyslím si, že takový věřitel, který zjistí až po 8 letech, že mu někdo něco nezaplatil, má právo na jakýkoli morální apel a na to, aby mu dlužník zaplatil nejen nějaký titěrný dluh, ale ještě úroky z prodlení za dobu, kdy na to věřitel z vysoka kašlal.
0/0
27.5.2005 9:59

Najdete na iDNES.cz