Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rodiče chtějí miliony, lékaři nepoznali otravu

Manželé Sklenářovi z Tachova žádají skoro 4 a půl milionu za smrt 15letého syna. Loni spadl ze stromu a poranil si stehno. Lékaři nepoznali otravu krve a ošetřili jen zhmožděninu. Když se školákův stav zhoršoval, rodiče s ním jeli do Plzně. Zemřel čtyři dny po úrazu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Rhiannon1

Tohle není ojedinělý případ
a asi každý může potvrdit, že chování lékařů je často nezodpovědné, nemají zájem se pacientem zabývat, nedejbože když u lékaře nemáte kartu nebo pocházíte odjinud. Na druhou stranu jiní lékaři mají přístup profesionální. Pokud to hodně zobecním, nikdy nevíte, na který typ doktora  narazíte. asi bud epřece jen něco na tom, že pokud chcete mít kvalitní zdravotní péči, bez známých to nejde...Přístup soudu je podobný jako u jiných kauz, prostě jak by mohli lékaři něco zavinit, cová se k nim jako k nedotknutelným. Kdyby měli čisté svědomí, k soudu by se dostavili!!!
0/0
27.5.2005 12:42

don čičo

tak sem si pročetl níže
uvedenou diskuzi, a mohu říct jedno.....
p.pimpil má asi patent na všechno vědění....
0/0
26.5.2005 13:12

_m-

Re: tak sem si pročetl níže
p.pimpil je lékař (prý) a cítí se uraženě. Ovšem tím že o ostatních tvrdí že dělají podřadnou práci uráží všechny okolo - a nějak mu to nevadí............???????
0/0
26.5.2005 13:14

gagaryn.

Re: Re: tak sem si pročetl níže
pan pimpil je arogantní odborník
0/0
26.5.2005 14:58

BrumlajiciCmelak

Automechanik
Všem těm, co tu plácají nesmysly o automechanicích: Pokud udělá chybu automechanik, v 99,9% případů se nic nestane, maximálně dojedete na záruční opravu. Z těch úkonů, co mechanik provádí, má tak max. 5% vliv na bezpečnost, a u těch si prostě dá pozor. Ale když přijde k doktorovi dítě, kterého bolí břicho, tak doktor si nemůže říct: To sou brzdy, třikrát to zkontroluju. On prostě neví, jestli si děcko vymýšlí, má infarkt, slepák, zácpu. Navíc každý člověk je narozdíl od aut originál. Nechci obhajovat tyto konkrétní doktory, ale říct, že 99% lidí na tomto fóru ví o medicíně houno ale pomlouvat jich spousta bude s uplně klidným svědomím. Čas doktora včetně sestry a ordinace je placen podobně jako mechanika. Ale to je asi vše, co mají společné.
0/0
26.5.2005 12:44

_m-

Re: Automechanik
Jen nevím, jestli budeš takhle rozumně uvažovat až doktor odbude "opravu" tvého dítěte.
0/0
26.5.2005 12:47

BrumlajiciCmelak

Re: Re: Automechanik
Asi jste to nepochopila, je to myšleno tak, že doktor prostě musí dělat pečlivě vše, a pokud udělá chybu, tak je značná pravděpodobnost průšvihu. A ten může bohužel nastat, i při diagnostice banality (slepé střevo) i když doktor nic nezanedbal a žádnou chybu neudělal. Ale laik to prostě neposoudí. Navíc mechanik před odevzdáním práce má možnost ověřit její funkčnost, což doktor nemůže.
0/0
26.5.2005 12:57

_m-

Re: Re: Re: Automechanik
Tomu bych rozumněla. Ovšem potom je nutné aby, po podobné tragédii nějaké konzílium případ opravdu poctivě vyšetřilo s cílem zjistit pravdu a ne s cílem dostat z viníka z průšvihu. Kdyby tohle OPRAVDU fungovalo, byly by podobné soudy bezpředmětné.
0/0
26.5.2005 12:59

BrumlajiciCmelak

Re: Re: Re: Re: Automechanik
Ono toto je problém, na jedné straně jsou doktoři, co by měli dostat koště a jít zametat, na druhé straně ti, co tomu rozumí. A i ti můžou udělat chybu. A jejich chyba nemusí být nutně jimi zaviněná, a vzhledem k tomu, že doktoři toto vědí, tak se kryjí. A občas asi kryjí i ty, co si to nezslouží. Mě se stává uplně běžně, že jdu do obchodu a na něco zapomenu. Pokud se tohle stane lékaři při vyšetření, může to mít smrtelný následek. Někdo namítne: měl si dát větší pozor. Ale ten člověk dělá třeba 20-30 vyšetření denně, do toho třeba kafrá nějakej příbuznej, řve pacient,..... Já jsem onehdá čistil filtr na vodu. Někdo na mě promluvil, pak zazvonil telefon, no a já si na filtr(stále ještě rozebraný) vzpoměl až za 3 hodiny. Nic se nestalo. Kdybych byl doktor, možná by bylo o křížek víc.
0/0
26.5.2005 13:20

j@ck

Re: Re: Automechanik
to ale vůbec říct nechtěl. copak ten rozdíl nevidíš? člověk není auto a právě proto se nedá opravovat. sám sloužím chirurgické služby a vím jak je to mnohdy těžké. musíš rozhodovat o tom, koho přijmout do nemocnice a koho pustit domů - přitom každý člověk je jiný a spousta "jasných" nemocí (dle laiků) se může projevovat atypicky, jeden příznak může zastírat jiný apod. například "blbý" slepák - víš jak variabilní průběh může mít tato nemoc? víš jaké následky to může mít, pokud na něj nepomyslíš a člověka pustíš domů? přirovnávat zodpovědnost lékaře k automechanikovi mne uráží, platově jsem na tom však podstatně hůř. po boji je každý generál - on nepoznal sepsi, patří do kriminálu - nejchytřejší jsou vždycky ti, kteří toho nejmíň ví.
0/0
26.5.2005 12:59

_m-

Re: Re: Re: Automechanik
O kriminálu jsem nepsala, psala jsem o vyšetření případu. to za prvé. a za druhé - jak jsi myslel větu "víš jaké následky to může mít, pokud na něj nepomyslíš a člověka pustíš domů? " Jak nepomyslíš? Nepomyslet můžeš na nemoci, které se u nás běžně nevyskytují, ale slepák, nebo nějaký zánět po úrazu (jsem laik a neumím to napsat přesně) to snad není tak výjímečná situace. Můj otec zemřel tři dny po operaci na embolii,. Z pěti lidí, které znám a kteří tuto operaci podstoupili a přežili měli 4 embolii - měli štěstí, že se začali dusit o návštěvách, které přivolaly pomoc, táta měl smůlu, přišlo to v noci - když je to tak časté, tak proč se to nehlídá?. No tatínkovi bylo 75, budiž, ale tomuhhle klukovi bylo PATNÁCT. Že jsi na tom platově hůř než automechanik to je sice velmi smutné ovšem mně jako pacientovi do toho nic není - tahle diskuze patří jinam.
0/0
26.5.2005 13:10

j@ck

Re: Re: Re: Re: Automechanik
s vyšetřením případu naprosto souhlasím, nesouhlasím ale s tím někoho obviňovat předem, pokud nemáme ani základní informace. ohledně toho slepáku - někdy na něj prostě opravdu pomyslet nemusíš, protože se projeví naprosto netypicky (například bolestí kyčle jako svým jediným příznakem - taky jsem zažil), ty můžeš být mladý lékař bez dostatku zkušeností apod. Jaktože se nic nedělá proti embolii? před každou operací podáváme heparin a před každou rizikovější operací nějaký nízkomolekulární heparin (např. Clexane), v čemž potom pokračujeme několik dní po operaci. každý den při vizitě oddělení pacientům prohmatáme lýtka a ptáme se, jak se jim dýchá, jestli neměli příhodu dušnosti. a tu diskuzi o srovnávání tramvajáků a lékařů jsi začala ty sama...
0/0
26.5.2005 14:50

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Automechanik
Nikoli, tu diskuzi začal (nechtěně) Pimpil vyjádřením o podřadných povoláních.............
0/0
26.5.2005 14:57

Trencherman

Re: Automechanik
Jestli má děcko infarkt, slepák, zácpu nebo si vymýšlí nevíme my, laici. Lékař je od toho, aby zjistil pravý stav věci. Pokud mu to podmínky nedovolují, nebo si není jist, vždycky může děcko poslat k vyšší instanci. Pokud se rozhodne, že si děcko vymýšlí a bez dalšího ho pošle domů, je to jeho odpovědnost.  
0/0
26.5.2005 13:01

j@ck

Re: Re: Automechanik
ano, a tuto zodpovědnost mám každý den, pořád, neustále. každou službu mi přes noc přijde 40 lidí, které musím ošetřit. jsou mezi nimi bouračky, akutní břicha apod., potom na druhý den jdu na sál, kde lidi operuju a mám další zodpovědnost, kde se musím soustředit. do toho všeho jsem zavalen hromadou papírů, které musím psát a které mají právní hodnotu a za které mám taky zodpovědnost (propouštěcí zprávy, příjmy, papíry pro OSSZ apod.). a za to všechno mám 100,-Kč na hodinu a vděk lidí jako jsi ty.
0/0
26.5.2005 13:07

Trencherman

Re: Re: Re: Automechanik
Souhlasím s tebou, že platy lékařů jsou u nás podhodnoceny. Ve svém příspěvku jsem nechtěl říci nic jiného, že lékař nese odpovědnost za svá rozhodnutí. V situaci, jakou popisuješ to musí být velmi složité, to uznávám. Zde se ale podle mne jedná o systémovou chybu (přebujelá administrativa, málo lékařů kvůli nízkým platům, a pod.), kterou tady asi nevyřešíme. 
0/0
26.5.2005 13:27

utanův stín

.
K argumentaci Pimpila o tom, zda někoho za chybu zavřou.
Lékařské povolání už je prostě takové, že fatální chyba nese fatální následky. Je to tím povoláním a nemá smysl srovnávat to s jinými a argumentovat ztrátou platu.
Ale pokud se chceš o odpovědnosti bavit s někým, koho za chybu zavřou, se mnou klidně můžeš.
0/0
26.5.2005 11:29

_m-

Re: .
....nějak si pana doktora vyděsil..........
0/0
26.5.2005 11:56

utanův stín

Re: Re: .
Bude na obědě. A já jdu něco dělat. Ahoj. :-)
0/0
26.5.2005 12:02

_m-

Re: Re: Re: .
:-)))
0/0
26.5.2005 12:02

iuos

hmm
no, když se nad tím tak zamyslím, tak možná ty doktory přeceňujeme - když udělá doktor chybu, tak umře jeden člověk, když jí udělá automecahnik, tak se můžou zabít lidi čtyři...no a když práci začne flákat popleřá, tak tu pochcípáme všichni
0/0
26.5.2005 12:03

_m-

Re: hmm
Ne, vážně - všichni tvrdí že tramvajáci jsou blbci (nejsem tramvaják upozorňuju) ale když udělá chybu tramvaják............. Nebo nějaký čičmunda co má na starosti pitnou vodu, kuchařka v závodce, výrobce lahůdek - ono to s tou zodpovědností není až tak jednoduché.
0/0
26.5.2005 12:05

Trencherman

Re: Re: hmm
Ve své podstatě je nějakým způsobem odpovědný každý člověk, když budu bydlet v paneláku, mohu svojí neodpovědností způsobit požár nebo výbuch plynu a zavinit smrt mnoha lidí, podobně jako při autonehodě. Odpovědnost lékařů je podle mne ještě o stupínek vyšší, protože jejich posláním je zachraňovat životy, takže když naopak zaviní smrt, je to o to víc vidět.
0/0
26.5.2005 12:30

matesakoid

sepse
Otrava se rozjede behem nekolika hodin a smrt je pak dost rychla a neodvratna...
0/0
26.5.2005 10:35

Pimpil

Pavel
Ja vam k tomu napisu neco odborneho, at nepusobite jak banda idiotu.
V prve rade vychazim z toho, ze to, co je v clanku z vypovedi rodicu, je pravda - coz je pouze predpoklad.
Je v podstate jedno, zda sli rodice s osetrenim ten nebo az dalsi den, chirurg ranu standardne osetril a chlapec mazal domu. Do teto doby byla pece naprosto standardni a neni ji co vytknout. Kdyz se pak stav zhorsil trochu, porad bych to z odborneho hlediska nepovazoval za nic mimoradneho, je zcela bezne, ze pri hojeni je mirne zvysena teplota napriklad. Pozdeji, kdyz se teplota zvysila hodne, je POVINNOSTI lekare se zeptat na pripadnou souvislost s urazem a pri tzv. septickych teplotach ( coz byl tento pripad ) okamzite pacienta hospitalizovat, nabrat statim hemokultivaci, prinejmensim sledovat a v pripade i jen nelepseni nasadit cefalosporiny 3. generace naslepo az do prichodu vysledku a citlivosti, pak ATB cilene. Stafylokokova sepse je rychla a tezka infekce koncici rychle fatalne - a
0/0
26.5.2005 9:28

Pimpil

Re: Pavel
Pokud je pravda, co pisou ( coz bohuzel vetsinou neni a vec se zpravidla ma docela jinak ), je jednoznacne pochybeni toho lekare, ktery spatne zhodnotil vysoke teploty po urazu. Dost dobre nechapu pi dr Sebkovou, ktera z bolave otekle modre nohy pozna salmonelozu, ktera se projevuje prujmy a bolesti bricha. Podle me jde o lez medii.
0/0
26.5.2005 9:29

Trencherman

Re: Re: Pavel
Teď mi ještě laskavě sděl, proč jsi mne nazval debilem, když jinými slovy říkáš v podstatě totéž.
0/0
26.5.2005 9:31

Pimpil

Re: Re: Re: Pavel
napriklad pro tohle "Tam podle mne udělali největší chybu, pokud ignorovali skutečnost, že chlapec má teplotu, když předtím utrpěl úraz na noze. "
teplota je pri hojeni uplne bezna - pulka odrenin by lezela v nemocnici, kdybys mel hospitalizovat kazdeho s teplotou - podle me tady lekar absolutne nic nezavinil; nezhodnotil spravne az o nejake dva dny pozdeji ty vysoke teploty, to je ale uplne jina situace
vlastne uz tva prvni veta je pekny blabol
 
jako ja hlavne nechapu, proc se vubec poustis do komentaru neceho, cemu nerozumis ?
0/0
26.5.2005 9:37

Trencherman

Re: Re: Re: Re: Pavel
Nevím, na základě čeho jsi usoudil, že ta teplota nebyla vysoká už ten druhý den, nic se tam o tom nepíše. Ale nehodlám se s tebou pouštět do odborných debat, nejsem lékař. To ale neznamená, že bych nemohl říci na věc svůj názor a zase až tak fatální nesmysly jsem netvrdil. Pokud jsi měl potřebu mě poučit, mohlo to se obejít bez urážek, nemám problém s tím, uznat svoji chybu, debile.  :-( 
0/0
26.5.2005 9:54

Pimpil

Re: Re: Re: Re: Re: Pavel
No snad na zaklade tohoto, ne ?
"Pavel dostával do nohy křeče, přidala se teplota. Druhý den s ním jel manžel na pohotovost, lékařka je poslala na vyšetření do nemocnice v Mariánských Lázních. Tam lékař syna s manželem uklidnil, že vše bude dobré, aby si na zhmožděninu dával vlažné obklady," popisovala matka.
Dělala vše podle rady lékaře, synův stav se ale zhoršoval, teploty se blížily ke čtyřicítce.
 
Teploty se podle tohoto textu blizily septickym ( septicke jsou ale take velmi nizke teploty ) a stav se zhorsoval az potom, co se vratil z nemocnice ( pocitam nejdrive v prubehu hodin, spis den a vic )... ona se zas sepse nevyvine za 3 minuty, samozrejme kdyby mel uz v Laznich ctyricitky, tak si ho tam nechaji.
0/0
26.5.2005 10:01

Trencherman

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pavel
Stejně "samozřejmě" měl tachovský lékař poznat septické teploty a nepoznal. Stejně "samozřejmě" je měla poznat lékařka a nepoznala. Kde pramení tvoje jistota, že by si ho v Mariánských Lázních "samozřejmě" nechali, kdyby měl teploty kolem čtyřicítky?
0/0
26.5.2005 10:13

Pimpil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pavel
Kde ?
"samozrejme" v podminkach ambulantniho lekare musis vzdycky zvazovat, jestli nekoho posles do nemocnice nebo ne a zatizis tim zdravotnicky system; v nemocnici samotne uz ale mas za prdeli veskere vybaveni, laboratore atd a hodnoceni se pak velmi posouva smerem k dalsimu vysetrovani a ponechani si ho treba jen na sledovani ( uplne klasicky duvod hospitalizace ), proto si myslim, ze hlavne tam udelali chybu, praktik a ambulanti to v tomto smeru ( posuzovani zavaznosti ) opravdu nemaji tak lehke jako v nemocnici
0/0
26.5.2005 10:33

Trencherman

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pavel
...ponechani si ho treba jen na sledovani ( uplne klasicky duvod hospitalizace ), proto si myslim, ze hlavne tam udelali chybu.
 
Teď ses ovšem oklikou dostal k tomu, co jsem od počátku tvrdil i já a cos mi nejvíce vytýkal, že chybu udělali v nemocnici.
0/0
26.5.2005 10:50

iuos

hmm
holt se zase ukázalo, že doktořina je práce jako každá druhá - chyby se dělaj všude
0/0
26.5.2005 9:15

iuos

hmm
bohužel to ale neví doktoři a tak si hnáni falešnou představou "že jsou něco víc" budou hledat různý kličky, jak se vyhnout odpovědnosti
0/0
26.5.2005 9:16

Pimpil

Re: hmm
ale... a ty jsi za svou praci zodpovedny snad ? zavrou te, kdyz neco poseres ? nevyhybal by ses ty odpovednosti, kdyby ti hrozilo vezeni ?
 
POKRYTCE !! FUJ !
0/0
26.5.2005 9:17

_m-

Re: Re: hmm
a ty za svou práci zodpovědný nejsi??????????? Ty jsi doktor nebo učitel?
0/0
26.5.2005 9:19

Pimpil

Re: Re: Re: hmm
Je jedno, kdo jsem... obecne se kazdy clovek snazi vyvarovat dusledku svych chyb, to je logicke. Ale tebe za tve chyby nezavrou - ale hucet, aby trajdal chirurg do vezeni, to by vam slo.
0/0
26.5.2005 9:30

_m-

Re: Re: Re: Re: hmm
Když jsem byla hodně mladá, tak jsem jednou zapomněla poslat odvod do státní kasy v termínu (měli jsme asi 3 dny zpoždění). Okamžitě následoval prokurátorskárský dopis na ředitelství a poměrně tvrdý postih podle tehdy platného zákoníku práce. Ptám se - jak je postižen lékař který zanedbá povinnosti a tím zaviní resp. spoluzaviní smrt pacienta? A nemám na mysli jen tenhle případ, znám horší - závodní lékařka odmítla jít k dopravní nehodě před dveřmi ordinace s tím, že právě vyšetřuje............ postižená zemřela a paní doktorka byla potrestána asi až za 10 let - symbolicky.
0/0
26.5.2005 9:39

Pimpil

Re: Re: Re: Re: Re: hmm
aha... a co se vam podle tehdy platneho zakoniku prace stalo ? musela jste dat cele tri sve vyplaty, ze ? ani vas nevyhodili
a ptam se ja - prisla jste o moznost profesi dal vykonavat ? dali vas do vezeni ? a dali BY vas do vezeni, i kdybyste udelala sebevetsi chybu ? ( nemyslim ted umyslny trestny cin )
0/0
26.5.2005 9:45

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: hmm
Já se ptám jaký je postih lékaře který způsobí smrt z nedbalosti. Když ji způsobí mistr v továrně, řidič na silnici - tak jde sedět. Netvrdím, že lékař musí do kriminálu, ale znova - jaký je jeho postih?
0/0
26.5.2005 9:48

Pimpil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hmm
no je samozrejme souzen, a to, zda pujde do kriminalu ci ne, je pak samozrejme na verdiktu soudu; vedle soudu pripadne probiha rizeni s ceskou lekarskou komorou, ktera mu muze zrusit soukromou praxi, ulozit pokutu, zakazat vykonavat cinnost atp.
0/0
26.5.2005 9:56

iuos

hmm
když udělám cyhbu, tak se to ukáže na mý výplatní pásce, když udělám velkuo chybu, tak jdu.... a výmluvy? chacháá všechno se dá zjistit
0/0
26.5.2005 9:22

Pimpil

Re: hmm
no... prave... ale nikdy nejdes za chybu do vezeni - maximalne prijdes o penize, praci
0/0
26.5.2005 9:31

Mr. luckyboy

Re: Re: hmm
co vis dyz jako ucitel udelas pruser a stane se neco diteti muzes jit v klidu sedet, dyz odpovidas za pracovniku na pracovisti stavdba, montaz ... a je pochybeni na tve strane a neco se tam nekomu stane muzes jit sedet neni to pripad jenom doktoru
na druhou stranu oni s tim musi pocitat ze se jim muze neco takoveho stat plus jestli to pochybeni bylo takove jak se pise tak takovej doktor by mozna nemel jit sedet ale dostat poradnej flastr a v zivote uz nemoct delat doktora protoze jak si psal vys zamenit salmonelu s otravuo krve je tristni
0/0
26.5.2005 9:36

Pimpil

Re: Re: Re: hmm
nojo jenomze jak mam zkusenost s medii, tak na 99% nikdo nic nezamenil a media si to proste a jednoduse vymyslela ( pripadne rodice )... tohle se mi tak silne nezda, to je uplne jina nemoc a nemuze jedno druhe ani trosku imitovat - to je jako by si delnik pletl lopatu s krumpacem
a v mediich bezne slysis o bakteriich chripky a kdejake jine nesmysly, ktere ve mne otaceji zaludek, takze se neni cemu divit
0/0
26.5.2005 9:40

_m-

Re: Re: Re: Re: hmm
Mno. Můj syn měl velmi atypický projev neštovic - on míval atypický průbvěh všech nemocí, což jsem JÁ věděla - vysoká teplota ale jen asi 10 neštoviček na celém těla, ovšem musela jsem je paní doktorce najít já - i potom mi tvrdila že se jedná jen o malé nastuzení, přesto že neštovice řádily po celém sídlišti jako o život. Ono vlastně o nic nešlo - jen o schopnost paní doktorky poslechnout si co jí říká ta podle tebe podřadná matka. Jenže lékař je něco víc viď, ten se s póvlem bavit nemusí.
0/0
26.5.2005 9:46

Pimpil

Re: Re: Re: Re: Re: hmm
To nemas pravdu, v tomhle s tebou souhlasim - netvrdil jsem, ze jsi podradna matka, ale ze delas podradnou praci, abychom si rozumeli. To, ze nekteri lekari neposlouchaji pacienty, je obecny "problem", ale neni samozrejme dan tim, ze by si lekari mysleli buhvico ( to se jen traduje v mediich a vy to jen papouskujete ), ale protoze vetsinou lidi placaji opravdu nesmysly a lekari nemaji cas je naucit medicinu. Dalsim duvodem je financni ohodnoceni lekaru - kdejaka urednice ma vyssi plat nez lekar. Az budete platit 5x vyssi zdravotni nez platite, pak teprve cekejte, ze v medicine lidi jako ja zustanou. V opacnem pripade se nicemu nedivte a radsi mlcte a stydte se, jak malo si vy jako soucast spolecnosti lekaru vazite.
0/0
26.5.2005 9:53

_m-

Re: Re: Re: Re: Re: Re: hmm
Možná vás to udiví, ale já si lidí vážím podle toho co umějí a jak se chovají a ne podle výše platu. Od blbého a arogantního gynekologa jsem odešla, přesto, že s tím bylo spojeno spousta nepříjemností, za endokrinoložku bych dala ruku do ohně. Když čtu vaše příspěvky (pravda osobně vás neznám, a mohu se mýlit) tak nemyslím, že bychom vašim odchodem o tolik přišli. Možná bude pro všechny jen dobře, když budete dělat něco co vás bude bavit i živit líp než medicína.
0/0
26.5.2005 9:58

Pimpil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hmm
No, to nastesti vy nejste schopna posoudit. Jinak velmi vas timto varuji, abyste dala na to, jak se chovaji - az vam pujde o krk, tak velmi rychle hledejte nekoho, kdo neco umi a to berte jako jedine kriterium. Treba vam prave touto radou zachranuji prave zivot.
0/0
26.5.2005 10:04

Najdete na iDNES.cz