Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Prase, či neprase?

Komunisti jsou rozrušeni z výrazu "prasata", kterým je počastovala humoristka Kočičková a šéfredaktor Pokorný se jim za to omluvil – šikovně řekl, že nemá rád hrubá slova. Kočičková se naopak omluvila prasatům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

S.P.Q.R.

Asi tak ...
Jednoznačně prasata ... a nezapomeňte to říci dětem ...
0/0
29.5.2005 15:42

leonel

P.G. Wodehouse Vlna zločinnosti na zámku Blandings
...jeho lordstvo se otočilo a ke své ohromné úlevě zjistilo, že je samo. Neteř zmizela. I chopil se lord Emsworth Whifflova Chovu prasat a znovu začal vychutnávat dokonalost stylu oné kapitoly o šrotu a pomyjích, když se otevřely dveře...
0/0
29.5.2005 13:47

Technologius

Bolek v Manéži
Tak má Ester dalšího spolubojovníka :-) Včera v Manéži se do nich Bolek "navezl" hoooodně okatě hnd několikrát...."Je tu nějaký primitiv, vyveďte ho"......ůKomunisti sou prasata a svině, ale nesmi seto řikat..... :-))))))
0/0
29.5.2005 8:24

Trencherman

Re: Bolek v Manéži
Přídala se i Hrzánová, když zopakovala svůj starší výrok, že Rusáci a komunisti jsou svině.  To zase bude mít Rada pro televizní vysílání hlavu v pejru. Jenomže chtěl bych vidět toho, kdo donutí Bolka k omluvě, nebo toho, kdo by chtěl zakázat jeho Manéž.  :-)))
0/0
29.5.2005 9:14

Technologius

Re: Re: Bolek v Manéži
Prislo mi to jako naprosto cilena provokace....Bolkovi jsem dycky fandil a opet me nezklamal :-) Lets go Bolek Polívka ......
0/0
29.5.2005 11:11

leonel

Re: Re: Re: Bolek v Manéži
je třeba se spojit v boji proti občanům rudé barvy
0/0
29.5.2005 13:37

Trencherman

Re: Re: Re: Re: Bolek v Manéži
Souhlas. Ať konečně pochopí, že nás skutečně serou.
0/0
29.5.2005 22:43

Feo

Kočičková +/Holubová
Kočičková a Holubová jsou dvě opravdové Dámy čs. kultury, což se pozná hned když promluví.
Jenom nechápu jak mohl režim vydržet takovou dobu, když se dozvídám kolik statečných bojovníků se snažilo o jeho pád. Nebo že by byli v tak hluboké ilegalitě, že jim trvalo 15 let než vypluli na světlo???
0/0
26.5.2005 1:06

231

K.Marx - Komunistický manifest
Komunisté pokládají za nedůstojné, aby tajili své názory a úmysly. Prohlašují otevřeně, že jejich cílů lze dosáhnout jen násilným svržením celého dosavadního společenského řádu. Nechť se panující třídy třesou před komunistickou revolucí! Proletáři v ní nemají co ztratit, leda své okovy. Dobýt mohou celý svět.
0/0
25.5.2005 11:19

Diskutervas

Zákaz KSČM není reálný
I kdyby tady v ČR někdo zakázal KSČM, tak oni by se odvolali k Evropskému soudu a určitě by to vyhráli. Komunistické strany jsou i v zemích EU, ve Francii nedávno vládla kom. strana v koalici s Mitterandovými socialisty, na Kypru vládne kom. strana nyní, který je taky členem EU, v Rumunsku je vládnoucí strana taky komunistická a dostalo přihlášku do EU.
0/0
25.5.2005 10:51

Diskutervas

Komunismus i v Británii
"Cílem je společenské vlastnictví výrobních a distribučních prostředků." Toto měla ve svých stanovách nikoli KSČM, ale Britská Labour Party, než se stal předsedou Tony Blair. A byla Británie, kde Labouristé spolu s Konzervativci střídavě vládnou, považována ve 2. pol. 20. stol. za nedemokratickou zemi?
V této souvislosti bych ještě připomněl, že Karel Marx byl v Británii asi před 4 lety zvolen myslitelem tisíciletí.
A Tony Blair mluví na mítincích o "socialismu". Gerhard Schroder se oslovuje s ostatními německými soc. demokraty "soudruzi".
Česká soc. dem. toto oslovení zrušila a nahradila oslovením "přítel", protože komunistická diktatura zde zdiskreditovala to slovo.
0/0
25.5.2005 10:47

Tokamak

Kolik?
Kolik ze tech vrahu a jejich prisluhovacu s rudejma knizkama je? Skoro 100 000? Pak nechapu, proc utlumujeme tezbu v uranovych dolech. A ze je to krute? Taky jsem si to myslel, ale neni. S lidmi, kteri odmitaji respektovat zakladni demokratické principy a jen je zneuzivaji pro to, aby je poslapali a znicili, se jinak zachazet neda (viz AL-Kaida). Pro nasi spolecnost je to prinejmensim stejne nebezpecne jako kradez nebo vrazda, proto by na to mel pamatovat trestni rad. Samozrejme nechci omezovat jejich svobodu vyjadrovani, ale na druhou stranu si musime uvedomit, ze samo hlasani komunistickych myslenek je navadenim k vyse zminenym trestnym cinum.
0/0
25.5.2005 10:40

libienski

Navrhuju všelidové hlasování
Otázky budou kladeny formou referenda, kde občané budou moci označit všechny politiky za prasata nebo neprasata, předpokládám, účast nad 50 %.
0/0
25.5.2005 10:34

leonel

Re: Navrhuju všelidové hlasování
 
0/0
29.5.2005 17:03

MIROII

To se nekdo ukazal
Ten clanek znel teda tak propagandisticky, jako by byl napsan za komunistu,akorat ze ho napsala protistrana,ale nic se nezmenilo v tech svinstvech...
0/0
25.5.2005 10:30

Trencherman

^^^
Od doby, kdy vstoupil v platnost Zákon 198-1993Sb O protiprávnosti komunistického režimu, vládne u nás ve vztahu ke komunistům schizofrenie. Na jedné straně zákon tvrdí, že komunistický režim byl zločinný, nedemokratický, porušoval lidská práva, používal k perzekuci občanů mocenských nástrojů, vraždil a mučil české občany, a na straně druhé je u nás legální komunistická strana, která se nikdy zcela nezřekla své historické kontinuity s bývalou KSČ. A nejen, že je legální, ale má i své zastoupení v parlamentu ČR. Jestliže mi zákon umožňuje říci, že komunisti jsou zločinci a vrazi, proč by mi měl zakazovat mluvit o nich jako o prasatech? Není snad každý zločinec a vrah prase  v pejorativním smyslu toho slova?  
0/0
25.5.2005 10:09

Diskutervas

Re: ^^^
Souhlasím s Tebou, že není možná ta schizofrenie. Buď je ta strana demokratická, nebo musí být zakázána, nic mezi tím. Já si myslím, že ta strana je demokratická a mělo by se k ní přistupovat jako k ostatním demokratickým stranám. Výzvy jako "s komunisty se nemluví" jsou jen projevem schizofrenie. Nejsem volič KSČM, vadí mi tam předseda Grebeníček, který je mimo prostor a čas, vadí mi, že se dostatečně nedistancovali od své zločinné minulosti, vadí mi, že hrají na národoveckou notu. Ale je to bezesporu strana demokratická. Odvozovat nedemokratičnost pouze od slova "komunistická" je nesmysl.   
0/0
25.5.2005 10:33

Trencherman

Re: Re: ^^^
Jenomže míč je na jejich straně. Kdo jim  brání v tom, aby tuto schizofrenii ukončili a založili levicovou stranu, která by neměla v názvu "komunistická" a která by nelpěla na komunistických ideálech? Jenže o to právě jde. Oni nechtějí být jenom levicoví, oni chtějí být komunisti, oni se chtějí pořád hlásit ke komunistické víře a držet ten rudý prapor nad hlavou. A proto i pro mne jsou to komunistická prasata.
0/0
25.5.2005 10:49

231

Re: Re: ^^^
Strana která podporuje potlačování lidských práv by měla být zakázána, bez ohladu na to co říká ve svém programu a ve stanovách.
0/0
25.5.2005 10:51

Diskutervas

Navíc ta kritika je prázdná
Každý má právo na svůj názor, ale kritika komunistů, že to jsou prasata, dobytek a tak podobně, v sobě nenese ani jeden argument.  A co komunistům nahrává? Nevěrohodnost kritiků - často kritizují komunisty paradoxně zkompromitovaní minulým režimem, a také prázdnost těch vyjádření.
0/0
25.5.2005 9:31

Janhura

Kritika se může jevit prázdná, ale rozhodně je trefná!
 
 
0/0
25.5.2005 9:37

Diskutervas

Co je komunismus?
Záleží na tom, co si kdo představuje pod slovem komunismus. Pokud komunismus znamená vraždy, politické procesy, koncentráky atd., tak má Ester pravdu. Pokud komunismem myslela marxistické ideje, z kterých vychází nejen komunisti, ale i soc. demokrati všude na světě, pak to od Ester zavání hanobením skupiny obyvatel za politické přesvědčení.
0/0
25.5.2005 9:27

Janhura

Uhodils hřebík na hlavičku:
Z marxistických idejí vychází nejen komunisti, ale i soc. demokrati.
A proto jsou právem nazýváni "komunisti narůžovo".Nezabaví rovnou všechno, ale lidem majetky po částech kradou, nevraždí jako komunisti, ale dirigujou, přikazujou, řídí - montujou se do osudů lidí.
0/0
25.5.2005 9:36

rosco

Re: Co je komunismus?
to jako když budu přesvědšením rasista ,tak na mě nikdo nemá ,a když mě řekne že jsem rasistický hajzl ,tak ho můžu žalovat?
0/0
25.5.2005 10:21

Diskutervas

Re: Re: Co je komunismus?
Marxismus má humánní základy, narozdíl od fašismu, nacismu a rasismu. Co se týče slova komunismus, to slovo vzniklo někdy na začátku 19. století, vychází z pojmu komuna, což znamená samosprávná společnost. Ale je otázka, zda toto slovo nebylo jednou provždy zdiskreditováno stalinismem, atd. Ale asi ne, když strana, která má v názvu komunistická, má tak vysoké preference, a nejen v ČR.   
0/0
25.5.2005 10:29

231

Re: Re: Re: Co je komunismus?
Ty humální základy bych někdy rád viděl a zajímalo by mě co se na nich dá postavit. (Např. Jednou jsem viděl základy na písečném podloží, vypadaly dobře a byly za poloviční cenu, než za jakou je pořídily sousedi. Akorát ten barák na nich začal brzy praskat a musel se zlikvidovat.) Není hold základ jako základ.
0/0
25.5.2005 11:11

rosco

Re: Re: Re: Co je komunismus?
...základy možná ,ale co skutečnost ???Z komunismu se vyklubalo něco daleko horšího než je fašismus a rasismus dohromady. Miliony mrtvol na Sibiři a další při etnických čistkách na Kavkaze .Nazvat komunisty prasaty je, vážně urážející pro prasata a jsem rád ,že se jim Kočičková za to omluvila.Pomalu mě při tom přirovnání přecházela chuť na vepřovou pečínku. 
0/0
25.5.2005 15:24

231

Re: Co je komunismus?
Marxistické ideje. Když se kouknu do Komunistického manifestu (http://smk.webpark.cz/knihy/kmkm1.html), tak je mi z nich zle. Např.:
Proletariát využije svého politického panství k tomu, aby postupně vyrval buržoazii všechen kapitál, soustředil všechny výrobní nástroje v rukou státu, tj. proletariátu zorganizovaného v panující třídu, a co nejrychleji rozmnožil masu výrobních sil.
To se ovšem může stát nejprve jen despotickými zásahy do vlastnického práva a do buržoazních výrobních vztahů, tedy opatřeními, která se zdají ekonomicky nedostatečná a neudržitelná, která však v průběhu hnutí přerůstají sama sebe a jsou nevyhnutelná jako prostředek k převratu v celém způsobu výroby. Děkuji. Nechci.
0/0
25.5.2005 10:36

Diskutervas

Re: Re: Co je komunismus?
"Cílem je společenské vlastnictví výrobních a distribučních prostředků." Toto měla ve svých stanovách nikoli KSČM, ale Britská Labour Party, než se stal předsedou Tony Blair. A byla Británie, kde Labouristé spolu s Konzervativci střídavě vládnou, považována ve 2. pol. 20. stol. za nedemokratickou zemi?
0/0
25.5.2005 10:43

231

Re: Re: Re: Co je komunismus?
Akorát, že  Labour Party to nikdy nerealizovala násilím a nepodporovala režimy, které měli stejné cíle ale drsnější proředky. Nebyla to Labour Party, která poslala vojáky do Koreje, když hrozilo, že v celé Koreji bude společné vlastnictví výrobních prostředků?
0/0
25.5.2005 11:15

Mirco1

Re: Re: Re: Re: Co je komunismus?
Až na to, že pro Labour Party je to něco, čemu matematici říkají limita. Křivka se k ní blíží, ale nikdy jí neprotne, lépeřeřeno protne ji v nekonečnu. Takže pro Labour Party je to nedosažitelný cíl, ke kterému se různě směřuje, ale není možno ho dosáhnout. A v tom je celý lesk a špína veškerého socialismu. Demokraté jej dosáhnout nemohou a komunisty, kteří ano, zase rozumný člověk pošle do ....
0/0
25.5.2005 14:34

bc23

Kočičková out
Lidičky. To, že se Vám něco nelíbí jde říci vtipně, slušně atp. Ale 15 let po revoluci se bít v prsa, jak jsem silný, když urazím někoho, kdo na mne už nemá, tak to je ubohost. Ester normálně rád sleduji, ale kde byla před revolucí? Dnes se bije ve svá prsa a omlouvá se prasatům a když její vyjádření mělo svou cenu, tak by si to netroufla. Pokud chcete komunismus zakázat, proč to nikomu 15 let nevadilo a teď najednou ano? Buď řekněme, že nemají šanci takto existovat a oni si najdou jinou stranu, nebo je už definitivně nechme být a hodnoťme je za to, jak jsou prospěšní. Urážet umí každý primitiv!
0/0
25.5.2005 9:18

jardamat

Re: Kočičková out
Souhlas.
Nyní se kasat na komunisty to je velký hrdinství !!!!!!!!!!!!!
Ale na ty co jsou u vesla a případně ji dávají do televize a jiné smlouvy, tak tam je hodná a pokorná
0/0
25.5.2005 9:23

231

Re: Kočičková out
Mně to těch 15 let vadilo a teď s příjemým překvapení, zjišťuji, že nejsem sám. Pokud je definitvně necháme být, může to zase skončit průšvihem. Národ, který zapomene vlastní minulost, je odsouzen, aby si znovu prožil. Asi jste nesledoval nedávný sjez komunistů všech zemí, takže jste přehlídl, jak naši soudruzi podpořily mimo jiné ržeimy na Kubě a v KLDR. Kdyby měli možnost, proč by se měli chovat jinak, než režimy které podporujou?
0/0
25.5.2005 9:36

babacek

Re: Kočičková out
15 let nikomu nevadili dokud se nazačali opět drát k moci,svolávat celosvětové konference na kterých se vyzývá k radikálnímu převzetí moci.Nechat je být je stejné jako nechat odjištěný granát.Jediný rozdíl ve výsledném efektu by byl,že granát nadělá méně škody.
0/0
25.5.2005 21:26

Obraceč kalendáře

...
Je tady nějaký primitiv, vyvedte ho !
0/0
25.5.2005 9:12

Destroyer7

Smal bych se, kdyby to nebylo k pláči
Ano, smál bych se tomu, kdyby to celé nebylo k pláči.
Paní Kočičková řekla nahlas to, co si mnozí z nás říkáme už jen v kruhu nejužším a čím dál tím tišeji, protože jak je vidět, kritizovat komouše začíná to být znovu trestné.
0/0
25.5.2005 8:53

Hake-Debe

Re: Smal bych se, kdyby to nebylo k pláči
0/0
25.5.2005 9:06

babacek

Re: Smal bych se, kdyby to nebylo k pláči
ÚPLNĚ PŘESNĚ VYJÁDŘENO.
0/0
25.5.2005 21:28

roul

Humorista nehumorista
At uz je redaktorka Kocickova humoristka nebo ne je mi celkem fuk. To za co ma moje velke uznani je nahlas rekla pravdu, kterou nikdo nahlas nerika. Komunisti skodili Evrope desetileti, svinili tady zabijeli pro slova a nazory, kazili moralku lidi. Domnivam se, ze nazor redaktorky Kocickove je zcela na miste. Ten kdo by se mel omlouvat jsou dle meho Komunisti za to ze si dovoluji nadale svinit v teto zemi.
Co mne trapi je fakt ze lidi z vyjadreni o prasatech a tim spojenymi vecmi maji legraci. Jen malo z nas si uvedomuje co pod poklickou usmevu z daneho prirovnani ve skutecnosti je.  Z toho mi je smutno.
O.
0/0
25.5.2005 8:47

Smil

Re: Humorista nehumorista
jen poznamka, komunisti jiz nejsou u moci, ted svini tuto zem nekdo jiny.
0/0
25.5.2005 8:49

roul

Re: Re: Humorista nehumorista
U moci sice nejsou, ale maji pravo na vlasni stranu a nazev, po tom co predvadeli 50 let a predvadeji dale bych zakazal jak je tak mimo zakon postavil komunistickou stranu a jeji kadejake odnoze.
Nemyslm si ze ted svini tuto zemi nekdo jiny, svini ji stejni nebo jim podobni s tim rozdilem ze dneska mate pravo si rict svuj nazor, bohuzel, nikdo teto svobody slova nevyuziva. Pochopitelne netvrdim, ze to co je tady dneska je dobre, je to ostuda, ale nebyt cesi lini tak to zmeni. Oni radeji sleduji superstrar nez volby.
o.
0/0
25.5.2005 9:02

blablabala

Re: Re: Humorista nehumorista
Tak to asi žiješ v nějaké jiné zemi ...
0/0
25.5.2005 9:10

231

Re: Re: Humorista nehumorista
Ten někdo jiný chodil do komunistických škol a tak není divu, že se od prasat naučil prasečiny.
0/0
25.5.2005 10:41

Trencherman

Re: Humorista nehumorista
... pravdu, kterou nikdo nahlas neříká? Ta pravda byla vyslovena zcela jasně v roce 1993 a dokonce byla uzákoněna tímto zákonem:  Zákon 198-1993Sb
0/0
25.5.2005 9:48

jarmuschs

Smutne
Pan Pokorny se neomluvil protoze by se bal postihu od RRTV nebo pripadneho soudu , ale jen a jen proto, ze mezi jejich posluchaci je stale mnoho komunistu. Nebudou posluchaci , nebudou penize za reklamy , nebude radio  , je to strasne smutne ale je to tak . Doba je tvrda a kdo chce vydelavat musi lezt do zadku kazdemu bez vyjimky , stejne tak je to s omluvama . Je mezi nami jen mensina, ktera si muze dovolit se na takove prizdisracstvi vykaslat , nebo  maji tak hodnotnou moralku .
0/0
25.5.2005 8:44

Moravak03

Re: Smutne
Pan Pokorny se omluvil za to, ze v poradu zaznel vulgarni vyraz. A to je spravne. Doufam, ze si napriste pohlida, aby s eve vysilani slovo komunista uz nevyskytovalo!
0/0
25.5.2005 9:33

Vik78

To se tu zase vyrojilo bojovníků
proti komunismu. Lidi, kde jste všichni byli těch 50 let před 89.
 
0/0
25.5.2005 8:38

chekov

Re: kde jste byli...
no, ja byl treba ve skole... v 89 mi bylo 14 ....:o)
a kde jsi byl ty? na UV ?
0/0
25.5.2005 8:40

Vik78

Re: Re: kde jste byli...
Jiste vidíš číslici 78 u mého nicku. Tzn že v 89 mi bylo 11 :-) To mě ještě do UV nevzali
0/0
25.5.2005 8:45

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.